Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Kadjar

Napisal/-a xxl Sr nov 18, 2015 7:44 pm

Danes sem poiskal ženino znanko v Renaultovem salonu in povprašal o Kadjaru,ker se žena navdušuje nad njim.Dobil sem ponudbo,ki me je pritegnila.130 dci x-mod s park senzorji in kovinsko barvo pride po ceniku čez 26k evra.Če ga registrirajo v začetku decembra in zadržijo 4 mesece,ga potem dobim za cca 20 700 evra.Je bolje,da ga registrirajo januarja?Bi lahko pričakoval še bolj ugodno ceno,glede na letnik?Pozabil sem ga vprašat,kako je v tem primeru,nisem prepričan,da bi odgovoril (ponudil) drugače.Bom jih pa vprašal,zanima me vaše mnenje o tem in o samem avtu.
Glede testnega avta-vedno je nekdo zraven,pa še znanka bi dodatno pazila nanj,nabralo bi se od 1-4000 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 18, 2015 8:24 pm

zdravo.....
Registrirajo ter zadržijo 4 mesece?In ti bi kupil tak testni avto?To je neka nova fora ki se jo grejo ,avtohiša (hyundai) nam je ponudila isto varianto....katastrofa....
Imam pa vprašanje ,zakaj kadjar? :?

tole je precej bolše v vseh pogledih: ;)
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... E%20DIESEL
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Sr nov 18, 2015 8:33 pm

suzuki vitara je veliko manjša kot kadjar, 1 razred. Če so skoz zraven in pazijo potem se mi zdi ugodna cena za ta motor in opisano opremo. Naredi še cenovno primerjavo z nissanom qashqaijev, ker sta identična.

Motor ima verigo in je dobr, rezervni deli so pa tudi poceni ko bo avto starejši. Je boljše če ga z 2016 registrirajo, vendar če ga mislite imet za dlje potem letnik 2015/16 skoraj ne igra vloge.
Zadnjič spremenil Spectre, dne Sr nov 18, 2015 8:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a robertos_664 Sr nov 18, 2015 8:37 pm

me res zanima v katerem pogledu je suzuki boljši :) meni že zgleda tak ko cheap kitajska kopija kakšnega land roverja :)
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 18, 2015 8:48 pm

off topic:
v čem je boljši?
-motor
-pogon 4x4
-cena novega avtomobila
-rabljena vitara drži ceno
-teža
-cenej rezervni deli
-cenejša dimenzija gum(ob 19kah kadjara boš obubožal)
-kadjar ima samo 2leti splošne garancije(vitara 3leta)
.....
........
Aja,sej res izgled.................ja prav imaš .......to prevaga vse.....,nimaš kej..treba nabavt......za druge.......

on topic_
Tako "financiranje" ,ki so ti ga ponudili ,ti toplo odsvetujem.........
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Sr nov 18, 2015 9:19 pm

če mu že daješ nasvet da naj pogleda za Suzukijem, ki si nekatere motorje deli z Fiatom, potem mu daj v istem velikostnem razredu kot je kadjar. To je SX4 S-Cross, ki je sicer 15cm krajši od kadjara,
ne pa vitara ki je nekje kot captur...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Sr nov 18, 2015 9:21 pm

Imel bi ga vsaj 5 let.Platišča so 17",ima 5 let garancije ali 100 000 km.Glede Vitare so že.drugi povedali dovolj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kadjar

Napisal/-a abbe Sr nov 18, 2015 9:29 pm

vzdrzevanje renoja sigurno ni poceni.
sploh ko bo vn z garancije
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 18, 2015 9:34 pm

suzuki vitara si deli samo dizel motor z fiatom(ki pa opravlja zelo dobro delo),benzinarja sta njihova.Zakaj sem mu dal ta primer:
Je zelo dobra alternativa ,čeprav je po dolžini 30cm krajši......ampak ti bodo ženske povedale da....... :D
Za 5let garancije moraš dodatno plačati paket servis(3 variante)ter podpisati pogodbo-,tko da to ni splošna ampak jo dodatno kupiš
V 5tih letih boš največ zgubil........
Ampak če bodo drugi zadovoljni.........hec hec
,Srečno pri novem avtu in varno vožno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda Sr nov 18, 2015 9:44 pm

Jaz pa mislim, da so ti dali dobro ponudbo za +5k eur popusta. Če avto mora biti 4 mesce pri njih in nekje stoji je dobra varjanta. Moja mami zelo podobno dela že kar nekaj krat pri fiatu.
Lp
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Sr nov 18, 2015 10:30 pm

abbe je napisal/-a:vzdrzevanje renoja sigurno ni poceni.
sploh ko bo vn z garancije

Jaz imam drugačne izkušnje s svojim, ko je bil izven garancije. Niti servis niti rezervni deli se mi niso zdeli dragi, vendar če si ti mehanik imaš verjetno več izkušenj z več vozili. Jaz govorim na podlagi enega. ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Sr nov 18, 2015 11:08 pm

ironmaiden je napisal/-a:suzuki vitara si deli samo dizel motor z fiatom(ki pa opravlja zelo dobro delo),benzinarja sta njihova.Zakaj sem mu dal ta primer:
Je zelo dobra alternativa ,čeprav je po dolžini 30cm krajši......ampak ti bodo ženske povedale da....... :D
Za 5let garancije moraš dodatno plačati paket servis(3 variante)ter podpisati pogodbo-,tko da to ni splošna ampak jo dodatno kupiš
V 5tih letih boš največ zgubil........
Ampak če bodo drugi zadovoljni.........hec hec
,Srečno pri novem avtu in varno vožno.

Glej,ni mi treba ženska povedat,vidim zelo dobro razliko med obema,sem si ju pogledal.Ni primerjave,jasno?!
Glede garancije si poglej primer http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... rgy%20Xmod .V primeru testnega,mi ostane edino 5 let garancije,registriran bo že.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Če nov 19, 2015 5:13 am

...glede dolžine.....to je letelo na Spectre,pa še to je bilo v hecu.
Kar se pa tiče tega fininciranja ,sam dobr veš da zastonj ne dobiš nič,samo v lep paket zavito stvar.No ,če se bo odločil zanjga ,pa kkšno stvar napiši......
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Locher Če nov 19, 2015 6:57 am

Testnega avta na tak način ne bi kupil.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Firediver Če nov 19, 2015 7:17 am

Jaz pa sem testnega (druga znamka) na tak način kupil..namesto 24 sem dal 17k€ (sicer je bil malce dlje "testen")...po petih letih in rednih servisih deluje bp.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a honeybee Če nov 19, 2015 8:04 am

ironmaiden je napisal/-a:Aja,sej res izgled.................ja prav imaš .......to prevaga vse.....,nimaš kej..treba nabavt......za druge.......

Če se recimo vmes vmešam malo - recimo jaz osebno avta ne bi kupil, če mi ni všeč. Ne zanima me cenejše vzdrževanje in večja zanesljivost, če mi pa avto sploh ni všeč.

Recimo Kadjar mi je bolj všeč kot Vitara in bi zato tudi vzel Kadjara. Zakaj bi vzel Vitaro za katero praviš, da je bolj zanesljiva in ima cenejše vzdrževanje, če avtorju teme recimo ni všeč? Osebno kupim avto, če je zanesljiv, ima dokaj ugodno vzdrževanje (za tisti razred, znamko itd.) in ne zato ker mi je nekdo na forumu rekel, da se mu drug avto bolj dopade. Saj ga bom vozil sam in ne nekdo drug.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda Če nov 19, 2015 8:18 am

Tukaj je kar zanimiv test kadjara (od 6 min naprej) - http://www.volan.si/oddaje/oddaje-volan ... 8-11-2015/ naslednji test je Vitara
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 8:53 am

Videl,sedel v obeh,na testu hvalijo udobje in tišino Kadjara,znotraj je bolj prostoren in prijetnejšega videza,udobni sedeži,hitrejši,poskočnejši,pije 6-6,5 (ni 4x4),obema je lepši od Vitare...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Če nov 19, 2015 2:52 pm

,no super če si jih mal od blizu pogledu in nikoli nisem napisal da je kadjar slab.Dal sem pač zanimivo solidno alternativo....,je pa vitara le bolj poskočna, je 300kg lažja, oz kateri motor si gledal oz. jo imaš tudi brez 4x4
In če boš nabavil,mal kj napiši o njem...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Renault VG Če nov 19, 2015 2:58 pm

abbe je napisal/-a:vzdrzevanje renoja sigurno ni poceni.
sploh ko bo vn z garancije

In kaj je tako dragega? Olje pa filtri stanejo isto dokler je v garanciji in potem ko je iz nje.

Sicer pa cena ni slaba, ni pa ravno poceni. Avto Set je imel testnega Kadjarja z 3k km Bose Edition in še dodatnim paketom za opozorila v mrtvem kotu, samodejno parkiranje,... za malo več kot 23k €. Pa je bil precej bolje opremljen.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov