Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 3:20 pm

ironmaiden je napisal/-a:,no super če si jih mal od blizu pogledu in nikoli nisem napisal da je kadjar slab.Dal sem pač zanimivo solidno alternativo....,je pa vitara le bolj poskočna, je 300kg lažja, oz kateri motor si gledal oz. jo imaš tudi brez 4x4
In če boš nabavil,mal kj napiši o njem...

130 dci 10 sec do 100 in 190 km/h vs Vitara 11,5 in 180+ ostale karakteristike,ki smo jih že povedali,meni se ne zdi,da je Vitara solidna alternativa.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Kadjar

Napisal/-a metor Če nov 19, 2015 3:59 pm

Vitara je itak nižji rang z capturjem, mokko, P2008, (cactus), pogojno Fiat 500x. Tja bi uvrstil tudi S-cross. Namreč glede na opremo, motorizacijo in ceno se nikakor ne more primerjat s rangom višje: Kadjar, CX-5, Tiguan, Qashqai, Kuga, Tuscon, Sportage, Honda CR-V,...

Malo težje je pa uvrstit Hondo HR-V, cena osnovnih se začne okrog 20k in se komot povzpne nad 25k. Danes je že težko vse te SUV-E umeščat v razrede, zato je najbolje kupovat po svojih kriterijih.

Kakorkoli @xxl mislim, da si dobil ugodno ponudbo. Avto se tudi meni zelo dopade, mislim da dobiš veliko za svojo ceno. Nemorem pa pozabit tega testa: https://www.youtube.com/watch?v=6O4BxZ9zxgo :roll:
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 5:00 pm

Ma nič ni dorečeno,sam se bolj nagibam Kaškaju,ne vem,če je kaj bolje sestavljen.Če ta plastika ne črička med vožnjo,še nekako gre,r-link in navi nima,niti ne pogrešam tega.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Če nov 19, 2015 5:11 pm

metor je napisal/-a:. Nemorem pa pozabit tega testa: https://www.youtube.com/watch?v=6O4BxZ9zxgo :roll:


@xxl Ne sekiraj se, to je pri novejših vozilih stalnica in tudi pri Suzukiju se lahko najdejo črički in poki plastike. Še pri Volkswagnih je danes to nekaj normalnega. Pri vw je škripalo odpiranje in zapiranje šipe, odpiranju in zapiranju vrat, med vožnjo pri armaturi, tapete vrat med vožnjo, ni da ni... Pa da radio nagaja se pa tudi lahko zgodi še komu: https://youtu.be/pPB_4gt11jo
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 5:43 pm

Vozim Alfe,čričke poznam,ni jih pa velikoi 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Če nov 19, 2015 6:39 pm

xxl je napisal/-a:Vozim Alfe,čričke poznam,ni jih pa velikoi 8)

lahko da bodo popravili, dodelali pri Renaultu napake na katere so novinarji opozorili, fajn bi blo še ostale pogledat če se dogaja isto.
Če si lahko "kralj" v razredu privošči kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=TRE-Vv1GHo4 kar sem opazil na kar nekaj golfih 7, in tudi cviljenje nad armaturo pri kar nekaj vw vozilih, potem ne rabimo bit tako strogi do renaulta. Važno da med vožnjo ni preveč zvokov, prevelik piš in da so tesnila vrat namenjena za več kot 2 mesečno uporabo(kot niso pri nekaterih kraljih). Pri znancu so celo plastiko pri ogledalu moral popravlat pri novem golfu, pri drugem znancu so pa pri tanovem pasatu armaturo dol jemali, ker so bili stalni črički nad radiem v ventilaciji.
To se danes dogaja tudi pri boljših znamkah kot je vw in renault ni izjema...
Zadnjič spremenil Spectre, dne Če nov 19, 2015 6:56 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a robertos_664 Če nov 19, 2015 6:44 pm

ironmaiden je napisal/-a:,no super če si jih mal od blizu pogledu in nikoli nisem napisal da je kadjar slab.Dal sem pač zanimivo solidno alternativo....,je pa vitara le bolj poskočna, je 300kg lažja, oz kateri motor si gledal oz. jo imaš tudi brez 4x4
In če boš nabavil,mal kj napiši o njem...



normalno da je lažji če je manjši.. WTF? tudi posledično živahnejši.. pa ne vsiljuj mu več avta, ki mu ni všeč. Verjetno večini mora bit avto prvo vizuelno všeč, nato sledijo drugi dejavniki.. kot pri puncah :)
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Če nov 19, 2015 6:48 pm

4,18 : 4,45 velika razlika med vitaro in kadjarom, skoraj 30cm . Ta novinar Marek Drives zna pa še lexusa u nulo skritizirat, tko da pri njemu je vse mogoče.
Zadnjič spremenil Spectre, dne Če nov 19, 2015 7:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 19, 2015 7:01 pm

Vitara 2015, sem jo vozil in razočaranje, kvaliteta notranjosti, poceni plastika, slabša zvočna izolacija, zelo trd avto (na slabi cesti sem skoraj znorel)

Kađar :D pa, je kontra, ima pa majen prlažnik, (no sej vitara tud) pa mislim da je pri Vitari kajši nos, pa več plača zadaj (na sedežih)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a robertos_664 Če nov 19, 2015 7:32 pm

saj ga niti vozit ne rabiš, da to vse opaziš. ko sem ga prvič videl, sem mislil da je kaki kitajec..
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 19, 2015 7:35 pm

če pa tako pogledaš malo doplačat (od Dusterja) pa je Vitara prava izbira, ampak to je ze druga tema
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 8:06 pm

470 litrov ni malo,vsaj zame,placa vsepovsod več kot dovolj za mojih 192 cm 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar

Napisal/-a sašo5 Če nov 19, 2015 8:20 pm

robertos_664 je napisal/-a:saj ga niti vozit ne rabiš, da to vse opaziš. ko sem ga prvič videl, sem mislil da je kaki kitajec..

se strinjam.........daleč od Vitare 90-tih let

xxl je napisal/-a:Ma nič ni dorečeno,sam se bolj nagibam Kaškaju,ne vem,če je kaj bolje sestavljen.Če ta plastika ne črička med vožnjo,še nekako gre,r-link in navi nima,niti ne pogrešam tega.

daj vprašaj, ker se mi dozdeva (izračun 26.000 -20% = ta cena ki si ti jo ponudili in to isto nudijo renaultovci v našem kraju (dolenjska posavje) vsakemu, gre se namreč za nakup na zaposlenega, čisto enostavna legalna stvar, pa avto ne bo testen, ampak pač "z zamikom" ga boš dobil (še to se da spalamudit in se voziš takoj) Kot pravim: v naših krajih na drugačen način kupljenega Renaulta ni...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Če nov 19, 2015 8:37 pm

....zanimivo da se še vedno pogovarjate o vitari in zanimiv podatek, da se tudi dobro prodaja.Kadjar pa mislim Da bo sel po poteh koleosa.....v pozabo.
Ne vzisljujem ti vitare,oz. prepovem ti da jo kupis ker avto ni lep.
Pustimo vitaro za vedno na miru ,ker je tema o kadjaru....... :DDD

P.s. pisem s tablico-zato glih ni neke slovnice
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 9:36 pm

Prodajajo se cenejše različice za 16-18 k eura in ja,ne gnjavi že s to Vitaro. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Če nov 19, 2015 10:13 pm

Mogoče bi bila alternativa hyundai tucson, me je pozitivno presenetil. Edino pri zavornih diskih se mi zdi da so šparali, saj bi lahko dali malenkost večje... :)
Drugače je občutek v notranjosti in tudi pri vožnji zelo dober.

Nova vitara je proti stari vitari z reduktorjem, kjer ni bilo poti da ne preplezaš z njo, le bleda senca.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 19, 2015 11:12 pm

Tucson mi je najlepši,nisem pa pripravljen za korejca plačat enako kot za EU ali japonske avte (za zdaj me še niso dovolj prepričali).1,7d je prešvoh,2,0d pa porabi preveč.To trdi eden,ki oba vozi,spritmonitor pa tudi to potrjuje
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Če nov 19, 2015 11:31 pm

:arrow: Probaj pri različnih prodajalcih mogoče dobiš dober popust in se približaš ceni, ki jo imaš v mislih.

Drugače je pa predsodek odveč... v zda sta kia in hyundai zelo prodajana in popularna, avti se delajo v tehnološko naprednih tovarnah. Recimo Lešnik je šel iz vw v kio nato v mercedes, tudi iz bmw je šel eden v kio, tako da spijo ravno ne. Korejski Samsung dela najboljšo elektroniko na svetu. ;) Hyundai pa dela od ladij, čolnov, delovnih strojev...kar češ.

Če si umirjen voznik je 1.7 dizel čisto dovolj. Pri novem modelu bi se pri dizlu znala poraba pri mešani vožnji gibat okoli 7.5, kar po moje ni tako hudo. Stari pa res pijejo kot žolne, vendar ix35 že ne več tako zelo.
Meni še najbolj moti pri tej znamki da so servisi za 20-25% dražji od konkurence, drugače pa dobro napredujejo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 20, 2015 7:42 am

1.6 dci je vsaj zame boljsi motor, kot 1.7crdi od Hyundaia/Kie ... ta motor bi morli dodelati in ponuditi 4x4, ker ima konkurenca 1,5 in 1,6 ki so 4x4
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Kadjar

Napisal/-a chan Pe nov 20, 2015 8:24 am

Osebno mi je bil novi Tucson za odtenek prepričljivejši od Kadjarja, saj mi je deloval vozno malce bolj suveren ter z bolj urejeno notranjo arhitekturo (ergonomičnejši). Pri Kadjarju me je motilo slabše požiranje neravnin, katere je znal Tucson bistveno bolje prebaviti (še posebej se izkaže na makadamu), volanski mehanizem pa pri nobenem od njiju ni ravno sinonim komunikativnosti (v tem razredu poznamo precej boljše - npr. Kuga, Tiguan, ipd).

Presenečen sem bil nad 1.7 CRDi agregatom v Hyundaju, saj je izjemno prožen že pri nizkih vrtljajih (najvišja navorska vrednost je že pri 1.250 vrtljaji), vendar pa pokaže svoje meje na AC ("le" 116 konjev). Porabo pa je moč držati brez težav pod 7 litri. V tem primeru bi znal biti navorsko bogatejši dCi v Kadjaru za odtenek prepričljivejši.

Sam bi pri obeh modelih pogledoval k tistemu, pri katerem bi dobil boljšo ceno (konec koncev pri nobenem od obeh ne moreš zgrešiti) - npr. nov Hyundai z opremo Style znese (brez popustov) okrog 23 tisočakov, v primeru odločitve za Kadjarja pa bi sam pogledoval še za druge ponudbe (novega!) ostalih trgovcev (konec leta se bliža).

Govora je bilo tudi o tem, da bo šel tudi novi Kadjar po poti neprepričljivega (korejskega) Koleosa, vendar sam smatram, da temu le ne bo tako. Renault je pri Kadjarju šel pravo pot ter ustvaril sodobnega SUV (kar bi sicer moral že pred leti) na osnovi bestsellerja Qashqaija (zatorej tudi ni neke drastične razlike med obema koncernskima modeloma). Za primerjavo lahko dam prodajne številke na evropskem trgu za mesec september, pri čemer je Kadjar našel 6.135 kupcev, novi Tucson 6.975, medtem ko Qasqai še vedno navdušuje staro in mlado (24.701). Že (večkrat) omenjena Vitara (ki pa le ni v rangu omenjenih modelov, saj gre za nižji razred in je kot takšna seveda lahko konkurenčna le z ugodnejšo ceno - oziroma ponuja več opreme za dano ceno) pa je v taistem mesecu prepričala 5.740 kupcev.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov