Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl So dec 19, 2015 10:54 pm

Tako,v ponedeljek greva po Kadjara.Občutki so mešani,še žalujem za Giulietto.Po štirih Alfah,prvič na Renaulta in SUVa.Upam,da se Alfi še vrnem.V bistvu me Renault sploh ne zanima,pritegnil nas je Kadjar in cena.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ModraW So dec 19, 2015 11:21 pm

Čestitam. Kaj je 4x4?
Na začetku se ga boš moral malo navaditi glede voznih lastnostih, ker "noben" suv ne more biti tako dinamičen za vozit kot je bila tvoja alfa oz hatchback. Pa še kadjar je kar precej dvignjen od tal, kar ima tudi svoje prednosti pozimi, na slabi cesti....
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl So dec 19, 2015 11:51 pm

Ni 4x4,X-mod.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Firediver Ne dec 20, 2015 7:52 am

Hja, SUV-i z 4x2 pogonom so res cenovno ugodni, ampak so se meni zamerili. Že res, da so višji od tal in s tem bolj primerni za teren, ampak kaj ti pomaga, ko pa je trakcija živa žalost in ko zapade sneg na asfalt in imaš malce hriba..sem že deval ketne gor, ko so mimo mene vozili "jajčki" z ozkimi gumami. Potem sem pa po hitrem postopku avto prodal, bila pa je Toyota RAV-4 1.8 benz l.01. Aja, pa še čisto vsakič, ko sem speljal, sem moral čisto počasi, da se sprednja kolesa niso zavrtela v prazno. Pač butasta razporeditev teže, ker je bil avto skonstruiran za 4x4....

Čeprav je od takrat cca 15let upam, da je Kadjar bolj uporaben.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Ne dec 20, 2015 8:27 am

Na skoraj vsakem testu kakšnega 4x4 SUVa skritizirajo njegove terenske sposobnosti in postave pod vprašaj smiselnost nakupa te opcije.Jaz je tudi v večini primerov ne potrebujem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ironmaiden Ne dec 20, 2015 10:11 am

čestitam za nakup,pa napiši pol kj o njemu........... ;)
 
kupid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 20, 2015 5:10 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a kupid Ne dec 20, 2015 7:42 pm

Pred dvema mesecema sem kupil novega Qashqaja 1.2 z opremo 360.

Meni osebno je lepši kot sestrski Kadjar, deluje bolj športno :D
Če jih primerjam, Kadjar ima lepše sedeže, niso bili nič bolj udobni, sem pa hitreje našel pravi položaj za volanom.
Drugače mi pa znotraj ni zgledal nič boljše kot Qashqai, prej nasprotno. Piano plastika okrog navigacije in
fake usnje okrog menjalnika malo poživita notranjost Qashqaja, pri Kadjaru pa je tam le mat plastika.

Vozita se podobno, nikakor pa nista primerljiva z hatcbacki, ki sem jih vozil prej(Mazda 3, Honda Civic).
Peljeta se udobno(sploh na zimskih 16 colskih gumah), lahko tudi hitro skozi ovinek, ne pa športno-
je prisotnega malo več zibanja, kar je za višjo karoserijo čisto razumljivo.
Menjalnika tečeta lepo, imata pa malo daljše hode ročice.

Na testni vožnji sem imel še Hyundaja ix35 in Kio Sportage. Ko sem videl notranjost teh avtov, sem si takoj premislil, ker primerjave pač ni.
Osnovni bencinar 1.6 GDI me ni prepričal, preveč ga je treba siliti v višje obrate, kar pa prinese večjo porabo.
Tudi cena ni bila nič nižja, poleg tega vse te opreme, ki sem jo dobil v Qashqaju, sploh ni bilo mogoče dobiti,
oziroma je nekatera bila v paketih, ki so bili dosti dražji od Qashqaja.

Jaz sem z nakupom zelo zadovoljen, avto je dobro sestavljen(zaenkrat še ni čričkov),
vsa možna pomagala in oprema, ki je v avto delujejo odlično.
Gleda tega plačano dobljeno sta v vrhu crossoverjev, sta pa dražja od enoprostorcev in karavanov-za lepoto je treba pač potrpeti :lol:

Upam, da nisem preveč zasmetil teme.

Avtorju želim, da mu Kadjar služi vsaj tako dobro kot meni sestrski Qashqai :D

Če koga karkoli zanima o Qashqaju, mu pa z veseljem odgovorim.

Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Ne dec 20, 2015 10:47 pm

Jaz sem bil bolj za kaškaja,ampak prav sedeži so pritegnili ženo,obema je pa všeč tudi Kadjar.Pa malce večji je,deluje masivnejši.SUV bencinarja pa ne bi imel,se mi ne zdi primeren,saj veš,višina pa teža ne vplivata ugodno na porabo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ModraW Ne dec 20, 2015 11:09 pm

Moj kolega je imel qashqaija 7 let, prvi model ko je pršu ven, 2.0 NA bencinerja. V 7 letih je bila ena reklamacija in to je menjava teleskopov(vpoklic), to je pa vse. Je imel malo čričkov ampak sam avto(motor, podvozje...) je delalo kot švicarska ura in je golf 7 za njega nula. Povprečno porabo je imel 8 litrov kar se mi zdi za tisto višino in težo čisto vredu poraba. Z turbobencin mlinčkom bi bila verjetno večja.

Če so ta nivo obdržali, za motorje 1.2 tce in 1.6 dci vem da so dobri, potem te nima kaj skrbeti. Imajo pa suvi malo trše podvozje kar malo nadoknadi pri dinamičnosti vožnje. Sicer se pa novi qashai lahko pelje veliko bolj dinamično kot stari.
 
kupid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 20, 2015 5:10 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a kupid Po dec 21, 2015 12:10 am

Jaz sploh nisem pogledal za dizlom, ker delam večinoma kratke relacije po mestu in letno naredim 10.000-15.000km.
Qashqai z 1.2tce motorjem sploh ni težek(1300kg),poraba pa je čisto solidna, da ne govorim o majhnem zavarovanju in cenejšem vzdrževanju.

Ko je bilo še topleje je po mestu porabil v poprečju 6.5l, zdaj pa 7.2l,motor pa sploh še ni vredu utečen-imam šele 1500km.
Drugače sem na relaciji po regionalki (20km), ko sem pazil na porabo vozil z 4,7l. Pot iz službe(12km mestne in primestne vožnje, ko je bilo zunaj topleje in je motor ugašal pri semaforjih), sem brez problemov vozil okrog 5,6l.
Porabo lahko močno dvigne hitrejša vožnja, tudi po avtocesti.
Za pot 30 km po avtocesti in 10km regionalne, tempomat nastavljen na 145km/h-7,8 litrov porabe,
domov po isti poti, tempomat na 130km/h- 6,6 litrov.

Bomo videli kako bo s porabo poleti, ko bo na letnih pnevmatikah in imel za sabo malo več km.
Zaenkrat sem z motorjem zadovoljen, tudi potegne dokaj dobro(mu pomaga ugoden navor že pri 2000 obratih),
nima neke izrazite turbo luknje, predvsem pa je miren in v kabini neslišen.
Za tiste, ki ne delajo preveč km letno in niso vsak dan na avtocesti je lahko odličen.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Po dec 21, 2015 10:04 am

To je tvoja poraba,povprečje je pa http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2, malce nižje od moje bivše alfe,katero sem tudi sam imel nižjo od spritmonitor povprečja,dizel bo vseeno kašen liter in pol prišparal na 100 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a yashica Po dec 21, 2015 10:22 am

@xxl: Čestitam za nakup in srečno vožnjo ;)

Če ni skrivnost, kakšen je ta popust, ki te je prepričal v nakup?


Off:
@kupid, tudi tebi čestitam za nakup Qashqaja. Še sam bi si ga omislil, če bi le obdržali v ponudbi atmosferski bencinski 2.0 motor.
Za info. bi opozoril, da pogledaš in spremljaš, če se bo pod tesnilom zadnjih vrat pojavila rja. V Sunderlandu so zavozili v proizvodnji in rezultat pri nekaterih serijah je v rjavenju vrat, pri stiku dveh pločevin. Samo v vednost.

Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a ModraW Po dec 21, 2015 6:30 pm

so že odpravili to napako? Mislim da je govoril na začetku o testnem in ceni okoli 20k.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Po dec 21, 2015 7:25 pm

Testni je s 89 km,cena bo 20 870 (polna cena čez 26),ko bo po 4 mesecih dokončno moj.Več o tem ne bi pisal. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
kupid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 20, 2015 5:10 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a kupid Po dec 21, 2015 7:52 pm

@yashica, hvala za opozorilo, bom pogledal in sporočim, če najdem kaj rje.

Ko sem sam kupoval avto, je bil Qashqai cenejši, kar pa je razumljivo,
Qashqai je zunaj že dve leti, Kadjar pa je bil nov model.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Po dec 21, 2015 8:06 pm

Podobnega Kaškaja pa nisem dobil za ta denar ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kadjar

Napisal/-a jack86 To dec 22, 2015 2:08 pm

 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda To dec 22, 2015 4:57 pm

@xxl želim ti veliko varnih kilomterov ko bo v vaši lasti :D



ps.: osebno ne bi nikoli zamenal alfo za kadjara
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl To dec 22, 2015 6:33 pm

Hvala vsem.Ja,jaz tudi ne,ampak,prodal sem jo,dokler še dobim kaj konkretnega za njo.Giulie še ni in draga bo zame,ostane mi spet Giulietta ali kaj drugega.18 let sem vozil alfe (4,kupljene vedno nove),počutim se še vedno alfist in upam,da bom je spet imel.

Ta Kadjar mi počasi leze pod kožo,ampak,prej sem vedno jaz hotel vozit,zdaj to veliko lažjej prepuščam ženi. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda To dec 22, 2015 8:27 pm

edit mod
Tema je o Kadjarju!
:twisted: :roll: :evil:
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov