Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
snafu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po avg 12, 2013 8:27 am

Nakup Mitsubishi Lancer Evo IX ali X

Napisal/-a snafu Po nov 23, 2015 8:52 pm

Pozdravljeni!

Torej, prosil bi vse, ki ste imeli, še vedno imate Evota IX ali X, ali pa če veste zelo povedati o teh avtih, da mi prosim poveste čimveč. Namreč zanimam se za nakup enega, katerega bom videl, kakšna bo ponudba v bližnji prihodnosti.

Lastil sem si Focus ST 220. Z njim nisem imel velikih problemov, zato tudi vzdrževanje ni bilo zelo drago. Pač tiste osnovne stvari, menjava ploščic, olja itd itd. Do velikega servisa nisem prišel, ker sem ga prej prodal. Tudi nevem če bi prišel do menjave ketne in podobnih stvari, ker baje da se to menja po malo več prevoženih km kot zobati jermen? Je to res?

Torej, zanima me predvsem vzdrževanje. Poraba me ne zanima, ker če bi me, potem nebi kupoval takega avta. Avto nebo mišljen kot vsakodnevni avto (vsaj na začetku ne :)), tako da pričakujem nekje med 400-500 km na mesec, ali pa še to ne.
Na koliko km se avto servisira? Na koliko km je veliki servis? Približna cena olja (priporočenega z strani Mitsubishija oz. boljše), cena zavornih ploščic in ostalih stvari, ki bi jih morda moral preventivno menjati. Tu je naslednje uprašanje, kaj je zaželjeno preventivno menjati? oz kaj bi bilo priporočeno zamenjati? Tudi če ima avto recimo malo kilometrov, pa da je že star 10 let ali manj, bi bilo fajn preventivno menjati jermen?
Stvari na katere moram biti pozoren pri nakupu?

Lepo se vam zahvaljujem za odgovore.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 87 gostov