Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron Po feb 22, 2016 10:37 am

Pri passatu poglej sprednje roke, rade dobijo fuft. Pri karavanu preveri zadnji brisalec (limuzina ga nima), ker gre cevka za vodo čez "akso" in ker s časom spusti, zalije rekduktor in ta potem zariba. To vidiš tako, da brisalec miruje na neki naključni poziciji, ali da se ustavlja med delovanjem. Na servisu se dobi set za obnovo (cevka, zobniki, mast, šoba).

Pozorno poslušaj delovanje v prostem teku, vklopi klimo in potem pri izklopu (ECON, če je climatronic) pozorno poslušaj, če motor za trenutek trzne - to pomeni obrabo PD elementov.

Potem "metanje" v safe mode, lahko pomeni kakšno netesnost na vakuumu, zaštekane lopatice turbine... več stvari, ponavadi banalnih, ampak malo težjih za diagnosticiranje... :)

Preveri še delovanje mikrostikal v ključavnicah (ali vsa vrata aktivirajo notranjo osvetlitev), se slučajno sam zaklepa...
Vlaga v predelu za noge v kabini (spredaj ali zadaj), najverjetneje pomeni zamašene odtočne kanale pod vetrobranskim steklom. Mislim da so 3, dva na vsaki strani, in eden pod akumulatorjem.

Gumijaste cevke na prednij zavorah, rade napokajo na pregibu (čeljusti so zadaj na zavornem disku in ne spredaj kot pri večini avtov).

Ostalo pa tako sam veš... splošno stanje vozila, redno vzdrževanje, morebitna servisna zgodovina...

Kar sem naštel zgoraj, niso neke hude okvare (razen PD elementov), lahko jih z malo truda odpraviš sam za dokaj mali denar in khrati pri nakupu zbiješ ceno za kakih 100 € :) :)


BTW.: Zakaj pa svoje mazde ne predelaš na plin? Če ti lepo služi in je v dobrem stanju. Preveri samo, kako je z mazanjem ventilov in daj noter malo boljši sistem mazanja, ki dozira za vsak cilinder posebej olje in ne skupno.
 
speedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če avg 18, 2011 10:22 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a speedo Po feb 22, 2016 2:50 pm

hvala za odgovor!

kaj pa sama moč boljše vzet 96kw al manj ali ni razlik?
kar se tiče trpežnosti ter okvar...

V osnovi si pač želim drug avto...kar se plina tiče vem da je dobra zadeva vendar pa je znanec dal predelat in imel gromozanske težave.... sicer ni bilo večjih dodatnih stroškov razen vožnje tja in nazaj ..
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a blackey Po feb 22, 2016 10:48 pm

Evo da se jst oglasim :) Danes kupil 03l. 130hp, karavan. Tempomat, gretje sedežev, samozatemnitveno ogledalo, itd. Do sedaj štrihan samo prvi levi blatnik, in vrata na prehod, tako da nekaj močno poškodovan ni bil nikoli. Svojega prejšnjega 99l. sem pa prodal v parih dneh. Po enih 15 klicih jugovičev o zadnji ceni, je prišel en možakar pogledat avto in ga tudi odpeljal. Upam da bo ta tut tak laufal kot je treba.

Bom pa zdej seveda odkril kako novo zadevo, ki je prejšnji ni imel in sproti imel kakšno vprašanje. Na netu sem videl da se lahko odpira stekla z daljincem. Kako vklopim to funkcijo? Kaj potrebujem?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a nejc1986 To feb 23, 2016 8:04 am

Pritisnes gumb na kljucu za odklepanje, drzis par sekund in se sipe zacnejo spuscati. Za dvig moras drzati gumb za zaklepanje....
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron To feb 23, 2016 12:27 pm

speedo je napisal/-a:hvala za odgovor!

kaj pa sama moč boljše vzet 96kw al manj ali ni razlik?
kar se tiče trpežnosti ter okvar...

V osnovi si pač želim drug avto...kar se plina tiče vem da je dobra zadeva vendar pa je znanec dal predelat in imel gromozanske težave.... sicer ni bilo večjih dodatnih stroškov razen vožnje tja in nazaj ..



Glede moči je tako, pri švohnješem boš imel 5-stopenjski menjalnik, pri močnejšem (najverjetneje) 6, pa tudi za vožnjo je prijetnejši močnejši. Passat ni ravno lahek in teh 130 KM je kar dobrodošlih pri prehitevanjih.
Kar se tiče zanesljivosti, mislim da sta oba motorja brez hudih napak, seveda pa se moraš zavedati, da je passat precej popularen pri švercerjih in da tile modeli niso več najmlajši in je na trgu verjetno tudi precej zdelanih primerkov, tako da dodatna pazljivost nikakor ni odveč.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a blackey To feb 23, 2016 3:45 pm

nejc1986: ja to vem...samo ne dela. sem že prej probal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a pskoda To feb 23, 2016 5:15 pm

To je odvisno od opreme in nimajo vsi te funkcije
Lp
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a blackey To feb 23, 2016 7:51 pm

Baje imajo to vsi b5.5 od letnika 2001 dalje, samo funkcijo je treba vključit, ker tovarniško ni. In to mene zanima kako.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a pskoda To feb 23, 2016 8:18 pm

Če je to res potem lahko vklopiš z vcds-jem na centralni elektroniki in spremeniš kodo
Lp
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a blackey To feb 23, 2016 9:08 pm

Super. Morem se pozanimat kdo ma to v moji bližini :) Sicer zdle ni pomembno...poleti bo pa prav prišlo.
 
speedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če avg 18, 2011 10:22 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a speedo Po feb 29, 2016 3:52 pm

RedBaron je napisal/-a:
speedo je napisal/-a:hvala za odgovor!

kaj pa sama moč boljše vzet 96kw al manj ali ni razlik?
kar se tiče trpežnosti ter okvar...

V osnovi si pač želim drug avto...kar se plina tiče vem da je dobra zadeva vendar pa je znanec dal predelat in imel gromozanske težave.... sicer ni bilo večjih dodatnih stroškov razen vožnje tja in nazaj ..



Glede moči je tako, pri švohnješem boš imel 5-stopenjski menjalnik, pri močnejšem (najverjetneje) 6, pa tudi za vožnjo je prijetnejši močnejši. Passat ni ravno lahek in teh 130 KM je kar dobrodošlih pri prehitevanjih.
Kar se tiče zanesljivosti, mislim da sta oba motorja brez hudih napak, seveda pa se moraš zavedati, da je passat precej popularen pri švercerjih in da tile modeli niso več najmlajši in je na trgu verjetno tudi precej zdelanih primerkov, tako da dodatna pazljivost nikakor ni odveč.


hvala za razlago!

kako pa je s 2004 letniki? so še isti motorji?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron Po feb 29, 2016 4:06 pm

Pri zadnjih letnikh se je pojavil 2.0 TDI, ki je izpeljan iz 130 KM 1.9 TDI. Motor je 8V in ima 140 KM in prav tako ni problematičen.
 
speedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če avg 18, 2011 10:22 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a speedo Po feb 29, 2016 4:51 pm

 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a blackey Po feb 29, 2016 9:57 pm

Pri srebrnem 03l. za 2700 vprašaj lastnika kaj tako z ceno niha. Ker sem ga že jaz gledal ko sem kupoval zase za 3100€ na netu, pa potem pod 3000 pa pol spet višja čez 3k€ pa zdej spet nižja. Pa ne mislim da je slab, ker ga nisem gledal, samo za info če ti mogoče koristi, da veš. Pa prodaja se že tudi nekaj časa.
 
speedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če avg 18, 2011 10:22 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a speedo To mar 15, 2016 4:49 pm

da se javim.. kupo 1.9tdi 131ks 6 stopenjski menjalnik sicer 2001 letnik ampak je vizualno lepo ohranjen...in seveda tako kot se pri nakupu rabljenega vozila spodobi že problemi in sicer leva zgornja roka in pa ob res močnem nalivu mi na sovoznikovi strani pod nogami pride not vlaga sumim vrata.... no bom reko da sem zadovoljen in se zahvaljujem za pomoč :) pa še malo off topic zanima me http://pocenideli.si/ ima kdo izkušnje s tem prodajalcem oziroma stranjo? hvala lp!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron To mar 15, 2016 4:56 pm

speedo je napisal/-a: ob res močnem nalivu mi na sovoznikovi strani pod nogami pride not vlaga sumim vrata...


Predlagam, na najprej preveriš odtočne kanale pod vetrobranskim steklom. Odstrani akumulator in očisti ter z vodo (najboljše kar s cevjo) dobro speri vse tri kanale (levo, desno in pod akumulatorjem). Tudi sam sem imel enak problem na passatu, zalival sem vrata, streho, ko mutav, pa nič... Po čiščenju kanalov je bilo konec težav z vlago.


Aja, pa srečno vožnjo :vrum
 
speedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če avg 18, 2011 10:22 pm

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a speedo To mar 15, 2016 5:25 pm

na hitro sem že pogleda in ni blo nekih znakov da bi se tam kje nabirala voda... more ko bo malo časa se zravn dat sicer je avto ko sem doma v garaži... ni mi pa čist jasno kako bi prišla voda do sovoznikovih nog oz tam ko maš noge glede na to da je vlaga samo na tleh in malo po robu ob vratih sprednji del pa je suh...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron To mar 15, 2016 7:36 pm

Jaz sem imel vlago zadaj desno, spredaj je bilo suho. Pri vratih nikjer kapljice, potem sem sumil strešne nosilce (varinat), na koncu se je izkazalo, da so odtoki... ampak pri meni ni bilo opazno, dokler nisem akumulatorja vzel ven... pod njim pa polno suhega mulja in listja, kanal je bil povsem zabit. Po čiščenju, se v času mojega lastništva, voda ni več pojavila. Potem pa je šel k bratom Srbom :)
 
ivano
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To mar 03, 2015 3:23 am

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a ivano To sep 25, 2018 7:45 pm

A je možno dobiti pametnega B6 variant 1.9tdi 105 v teh časih al je na to boljš pozabit? Al pa Octavia combi. Ve kdo za kašnega? :-P
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup VW passata 1.9

Napisal/-a RedBaron To sep 25, 2018 8:44 pm

Raje 2.0... boljse vozne lastnosti, 6 prestav... morebitni felerji so najverjetneje ze itak porihtani...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MartinID in 44 gostov