Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Asator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr apr 15, 2009 8:00 pm
Kraj: Maribor

Še pomoč zame pri izbiri avtomobila

Napisal/-a Asator So apr 02, 2016 9:01 pm

Pozdravljeni!
Vidim, da je že kar nekaj tem s podobnim naslovom, ampak sem se odločil odpret novo, ker vprašanje koliko jih bo pogledalo v starejše teme. Pa konec koncev vsak uporabnik ima svoje želje.
Kupujem avto do max. 10.000eur. To je skrajna meja, raje vidim, da manj. Iščem bencinarja, ker imam večinoma mestno vožnjo. Najpogostejša pot mi je do službe in nazaj, kar je v obe smeri skupaj 10km. Do sedaj sem vozil Forda in nazadnje Mazdo. Avtov ne menjavam pogosto in sem vajen samo tankaj in vozi. In nekaj podobnega pričakujem tudi od naslednjega avta, tako da se skušam izogibat avtom oziroma moterjem, ki so loterija in že sami po sebi kličejo po popravilih. Zavedam se, da lahko pri vsakem rabljenem, kot tudi novem avtu v vsakem trenutku kaj crkne, ampak iščem tiste, ki niso toliko nagnjeni k popravilom.
Avto kupujem v roku enega do dveh mesecev. Stanje avtov spremljam na Avto.net-u že kar nekaj časa in vidim, da je izbira željenih bencinarjev katastrofalna. Tako, da bom mogel imet kar nekaj sreče, da bom sploh dobil željen avto, kaj še le, da bi kaj ekstra izbiral. Do takrat pa imam še nekaj časa, da se dodobra pozanimam in skrčim krog izbire. Pri tem pa upam, da mi boste še vi malo pomagali. Moje želje pa niso mali avto (Polo...), niti karavan, ampak sedan/limuzina, s porabo okrog oziroma do 10l.
Se pravi, zaradi slabe izbire avtov na našem trgu si nisem ustvaril ožjega kroga, ampak sem zainteresiran za vse spodaj naštete avte:

-Mazda 6 (gledam letnik 2008,2009 z motorjem najraje 2.0. Ker 1,8 mi je prešvoh, 2.5 pa po papirjih žre preko 11l mestne vožnje, torej moje vožnje)
-Volvo S40 (najraje tisti po prenovi 2008, ker so zanesljivejši. Motor 2.0. Na Volvu forumu sem izredno malo zasledil o teh motorjih, čeprav
nasplošno se govori, da so zanesljivi avti ali?)
-Honda Accord (če bi dobil novejši letnik 2008, potem ni dvoma, ampak mislim, da za ta denar zelo težko, v nasprotnem primeru pa pač prejšnji model, ki ima precej drage oziroma dražje dele od prejšnjega, večjo porabo in manjšo zanesljivost)
-Toyota Avensis (letnik 2009, vseeno kateri motor. Meni ne tako všečen, kot prva dva. Je pa pri porabi še najbolj varčen.)
-Hyundai Elantra (po karekteristikah, pospeški, poraba skoraj identičen Avensisu.)
-Honda Civic Sedan (ki so ga delali 2006-2008. Ta je cenovno precej ugodnejši od ostalih, ampak tudi manj všečen.)
-v poštev prideta tudi športna terenca Hyundai ix35 in Nissan Qashqai druge generacije letnik 2010.
-VW Golf (ker jih je preveč in ker me oblika ne prepriča, pride v poštev le, če ne bo nobene druge boljše izbire. Verjamem pa, da je ravno pri Golfu največ izbire.)

Dejansko sem pregledal vse možne avte in iz celote izbral željene. Dopadejo se mi tudi Nemci, kot so Scirocco, Jetta z lepo obliko in malo porabo, ampak sem prebral toliko kritik glede teh TSI motorjev in težav s ketnami, da si ne upam tvegat. Enako težave s ketno pri BMW 1. Nimam pa pojma kakšni so motorji po zanesljivosti pri Audi A3, če so kaj bolj zanesljivi, kot pri A4?
Kakršnakoli pomoč bo dobrodošla. Hvala.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov