Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pero666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne apr 05, 2009 6:04 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pero666 Sr sep 14, 2016 10:50 am

nered je napisal/-a:Za AR 159 mores res met sreco, da dobis eno, ki bo zdrzala se tebe poleg tezav z podvozjem, pogoste tezave z turbinami, polom od elektronike, pogosti problemi z vodnimi pumpami, da ne govorimo o servo napakami in dokaj ne poceni delim. Ce ze potem raje 2.4JTD, medtem, ko Laguna pa heh je dost sam ce na tem forumu pogledas.


To moras pa res dobro poznat sceno z Alfami. Res je, da moras met sreco da dobis dobro 159, se posebej ker jih je kot vecino drugih avtomobilov vecina uvozenih z magicnimi kilometri. Je pa tvoje navajanje popolnoma napacno. 159 NIMA:
-tezav z podvozjem, imele so 156, pa se to z menjavo z original deli drzi 150-200k brez problema
-tezav s turbinami na JTD motorjih ni oz so zelo redke in ce so so posledica zlorabe
-polom od elektronike? Kaj si s tem mislil?Morda kaksni podkrepljeni dokazi ali baba cula baba rekla, mel/imam precej alf pa tega nisem zasledil
-vodne pumpe? kje? leta spremljam AR forum, pa se nisem zasledil, da bi 1.9 jtd motorji imeli tezave z vodnimi pumpami. Ali kateri drugi
-servo napake: 159 so imele tezavo z servo letvijo do sredine 2007 in je ni vec nobene, ki ne bi imela to urejeno.
In potem kot poznavalec priporocas 2.4 v 159, ki ima sicer statisticno majhno, ampak vseeno verjetnost, da je napokana glava in cena popravila cca 3k napram 1.9 jtdm motorju, ki je bulletproof
Prosim, ne kvasi neumnosti in ne klevetaj o zadevah, ki jih ne poznas, samo da si nabiras poste. Samo zate sem po dolgem casu resetiral geslo, da sem tole spisal.
lp, Peter
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a radar Sr sep 14, 2016 8:22 pm

off: @nered, a si ti imel kdaj renault laguno in tudi zanima me kaj je narobe s predlogom? Sploh to, da bo več na servisu...

on: če drži kaj je napisal glede lagune, si brez skrbi. Ta laguna je osnovni paket opreme, je facelift, nima pa keyless sistema. KArtico vtikaš v režo, zato samo preveri če obe kartici normalno delujeta (da ni zlomljen jeziček pri kateri). Pri armaturi samo preveri, če se je njen zgornji del ob šipi odlimal (to lahko brez skrbi zalimaš, samo pri ceni lahko malo zbiješ). Preveri obrabljenost zadnjih diskov, končnikov, itd. V primeru, da se odločiš za omenjeni tip vozila in pri zamenjavi kakršnih koli delov podvozja ne uporabljaj znamko delphi (to je drugače šteto kot original roba in tudi v primeru nakupa drugega vozila, se nadomestnih delov delov znamke delphi izogibaj, ker ni vredno pol kurca za naše ceste - vzami raje meyle hd ali kaj podobnega).

Glede motorja - brez panike, čista klasika in samo vozi in tankaj, ni pa raketa, vozil se boš pa udobno. Te lagune so za svoj denar zelo hvaležni avti. Če te še kaj zanima pa vprašaj.

lp
 
Klemen97
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 10, 2016 5:20 am

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a Klemen97 Če sep 15, 2016 6:02 am

AssKicker je napisal/-a:Najvrjetneje se pelješ kot lord zato, ker drugega avtomobila nisi vozil. Upam da vsaj ne govoriš o kaki štirici. Če sprašuje za bencinarja, bo vrjetno kupil bencinarja. Pri taki kilometrini letno, se mu pozimi niti ogrel nebo na delovno temperaturo. Pri rabljenih vozilih v takem cenovnem rangu za tako kilometrino ni računice, ker pri dizlih vseeno lahko crkavajo dražje stvari, katere z privarčevanim denarjem od goriva nebo moral popraviti.


se ne mislim kregat z tabo, pa vseeno ne pametuj o fauweju ker ga ti, več kot očitno še vozil nisi, vsaj ne takega kot se zagre. In ja vozil sem precej avtomobilov za svojo starost, najbrž si ti pri tej starosti še gonil kakega ponija, po vsej verjetnosti, pa še ta ni bil tvoj.
Skratka jaz sem mu podal predlog, podal svoje mnenje če te kaj moti, obvoz.
Gled estroškov pa, to je potrošni material, če želiš avto za vožnjo od točke A do B pa gaminimalno vzdrževat v vseh pogledih potem kupi kako kio oz. avto tega ranga.

Ass kicker tisti LAHKO pa, maš na bencinarju LAHKO prav tako miljon napak,ki "naj" bi bile cenejše za odpravit. Pa tud vsi vemo kako so tile švohni bencinarji tja do 1.6 terani, tako da nebi ravno o temu...

Skratka, tisti, ki kupuje, original poster, vso srečo pri nakupu, sploh pa če kupuješ avto, ne sprašuj tu, ker neboš izvedel nič drugega kot 100 različnih informacij. Pogovarjaj se na 4 oči ne pa tu kjer neveš al kdo dejansko kaj misli ali prodaja bučke ;)
:)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a Renault VG Če sep 15, 2016 9:08 am

pivo je napisal/-a:Drži, da se mi za mojih cca 10k km na leto niti približno ne splača dizla jemat ane?

Ups, sorry nisem vedel da delaš tako malo pa tudi spregledal sem da iščeš bencinarja, tista Alfa tam me je zavedla malo oops

Če si imel Megana do sedaj veš da je 1.6 16v zanesljiv motor, edino poraba je pač kakršna je. Ni slab avto Megane sicer sam najbrž je tažko dobiti dobrega za tvoj budget.
 
Uporabniški avatar
pivo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne apr 05, 2009 4:07 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pivo Če sep 15, 2016 9:41 am

fantje, imam finalista.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11142022&show=1

Grem ga pogledat pa da vidimo, na pogled izgleda super.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a esem Če sep 15, 2016 11:40 am

Berlonso je imel z Boškanom slabe izkušnje, zato previdno! Obvezno mehanika za Forde s sabo.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a Kohec Če sep 15, 2016 8:46 pm

Tudi takšnim avtom vrtijo kilometre in ponarejajo servisne knjižice. Fino bi bilo, če bi prišel v kontakt s prvim lastnikom in ti bi povedal po pravici, če res vse štima. Njemu je tako vseeno, ker itak ni več lastnik. Malo mi je čudno datum tehnični in registracija, če je prvi lastnik? Vse papirje in račune dobro preveri in obvezno dobrega mehanika s seboj ali pa avto na servis naj ga pregledajo po dolgem in počes. Upajmo da vse štima in boš dobro kupil.
 
Janosavljevic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr apr 20, 2016 3:50 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a Janosavljevic Pe sep 16, 2016 7:06 pm

Jaz delam isto kilometrino in sem gledal razne mazde 6 - 3 mondeote itd itd. na koncu sem se odločiš za ford focus ST 2012 in mi ni žal :)
 
Uporabniški avatar
pivo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne apr 05, 2009 4:07 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pivo Po sep 26, 2016 8:39 am

ok tisti ford fucus mi očitno ni bil usojen saj se je prodal 1 dan preden sem ga imel iti namen pogledat.
Zdaj pa kar gledam na avto.net da ima 5 vrat, bencinar, od 2009 letnik pa da ni francoz, mi meče ven veliko chevrolet cruze-jev.
Kaj pravite strokovanjaki na njih? Imajo kakšne znane probleme (1.6 16v)? Se jih da relativno poceni popravljat? So deli dobavljivi?

hvala, lp!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pleomax To sep 27, 2016 7:27 am

In zakaj ne francozev? Upam,da ne zaradi kakšnih gostilniških debat...Chevroleta ni več v evropi in tak avto boš najbrž vedno težje prodal potem čez leta. Po mojem.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a uros11 To sep 27, 2016 9:52 am

pivo je napisal/-a: Imajo cruze-i kakšne znane probleme (1.6 16v)? hvala, lp!
Ne vem, če sodi med probleme, prijateljica ga ima, pravi, da motor nima nič problemov, jamra samo nad porabo (8+).
 
Uporabniški avatar
pivo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne apr 05, 2009 4:07 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pivo To sep 27, 2016 3:56 pm

pleomax je napisal/-a:In zakaj ne francozev? Upam,da ne zaradi kakšnih gostilniških debat...Chevroleta ni več v evropi in tak avto boš najbrž vedno težje prodal potem čez leta. Po mojem.


ker mi enostavno noben megane ne peugeot ne citroen niso všeč.
imel sem ga 10 let, čas je za zamenjavo.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a Reaper85 To sep 27, 2016 8:59 pm

uros11 je napisal/-a:Ne vem, če sodi med probleme, prijateljica ga ima, pravi, da motor nima nič problemov, jamra samo nad porabo (8+).

Za 1.6 16V bencinarja, ter po vrhu še malo težjega kot je Cruze, je povsem normalno da pije 8-9l, 9 sicer s kar težko nogo. Na AC z umirjeno vožnjo bi pa morala it poraba proti 7l.
Drugače se pa 8,0-8,5 smatra še kot nizka poraba (oz. bolje rečeno nekaj srednjega), samo za večino Slovencev iz nekega razloga ne. Tudi sam, ko sem imel še avto s tako porabo, sem bil izredno zadovoljen. Nisem opazil neke razlike napram 1.2, ki je pil mal čez 7l, samo kakšen dan manj sem naredil.
Je pa tudi res, da za svojo porabo dajo najmanj od sebe ravno 1.6-2.0 atmosferci. Edina dobra lastnost je vzdržljivost. Na srečo so že zgodovina.
 
Uporabniški avatar
pivo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne apr 05, 2009 4:07 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a pivo So okt 01, 2016 7:59 pm

ok, Cruze-je mi vsi odsvetujejo. Bojda so dragi rezervni deli in jih je težko dobiti.
Tako, da sem ostal pri 2 "finalistih".
Ford Focus ter Opel Astra.
Oba sta mi všeč, ciljam na letnik 2010 (2009-2011), 1.6 16V, tudi cenovno sta tam tam.
Zdaj treba samo še najti pravega.

Kaj pravite?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup bencinarja

Napisal/-a emozul Ne okt 02, 2016 11:15 am

Sam sem bil z astro H, zadovoljen. Imel sem jo 6 let, ter do približno 170000 prevoženih, nisem imel nobenih problemov (potem sem jo prodal, rabil večji avto).
Je pa avto len, poraba prav tako visoka.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov