Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Pomoč nakup

Napisal/-a francko Če sep 29, 2016 7:12 pm

Zdravo!

Odločam se za nakup novega avta:)

Razmišljam o nakupu škode RS-edino RS,kakšen audi a5,a4,a6...

Sedaj pa,do šihta imam okrog 10km..letno prevozim 15-20tisoč km.

Sem v dilemi ali naj vzamem dizla ali bencinarja,te kratke razdalje so baje kritične za dizla? Poraba je pa dost nižja pri dizlu.


Kako so DSG menjalniki pri škodi? In kako je nasploh škoda rs proti audiju,kvaliteta odobje itd?

Sedaj vozim a3 1.9tdi in je avto zakon.

Sem v dilemi kaj gledati,zato prosim za kakšen nasvet...

Cenovni razpon je nekje 20-28tisoč

Hvala
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a esem Če sep 29, 2016 8:35 pm

Nov A6 RS za 28 k €?
Si lahko bolj točen/natančen?
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a dask Pe sep 30, 2016 7:42 am

Najmanj ti bo žal denarja, če vzameš Škodo :lol: če gledaš primerljiv letnik in motor pri Audiju, sploh nimaš šans dobit za enako ceno, vsaj ne dobrega avta.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a francko Pe sep 30, 2016 7:53 am

Sem res pomankljivo napisal.

Lepa mi je samo škoda octavia RS druga ne,audi pa navaden,ampak sline.

Dask@ torej je po tvoje audi daleč pred škodo? Ali kaj si hotel povedati?
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a scottie Pe sep 30, 2016 8:13 am

Pozdravljeni,

upam da francko ne bo preveč jezen če uporabim njegovo temo.
Enako sem pred dilemo ali kupiti Octavio RS ( diesel ) ali pa AUDI A6. Za Octavio še čakam zadnjo ponudbo, sem pa včeraj zagledal tega Audija.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... L-LED-PA...

Piše letnik 2014, model 2015. Menjalnik naj bi bil 8 stopenjski, nič ne piše kateri. Ali multitronic ali s-tronic
Ker se na Audije ne spoznam, bi prosil še za mnenje dotičnega. Je cena glede na opremo in prevožene ok,...

Audi se bo danes ali v začetku naslednjega tedna preveril, a vseeno me zanima vaše mnenje. Ali kdo pozna prodajalca, so bili kakšni problemi z temi motorji ali menjalniki? Avto je na prvi pogled res lepo ohranjen, glede prodajalca pa so mnjenja različna. Po pogovoru z njim, naj bi bil avto nemški in da je zgodovina znana.

Lp, Jaka
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a esem Pe sep 30, 2016 9:12 am

scottie je napisal/-a:...glede prodajalca pa so mnjenja različna...
Lahko poveš, kje si zasledil "različna", torej tudi pozitivna mnenja? A1 avto je znan nategator in o mnjem enostavno ni pozitivnih mnenj - razen, ko sami sebe hvalijo (1-3 posti uporabnikov, ki se kasneje nikoli več ne oglasijo).

Avto je tipičen za trgovske potnike, ki delajo na leto (v Nemčiji) tudi 150-200 tisoč km. Torej bi tvoj lahko imel celo 400 000 km, v tem času pa je bil verjetno pomanjkljivo servisiran.
Odsvetujem
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a scottie Pe sep 30, 2016 9:27 am

Zdravo,
hvala za odgovor. Se pravi sta Ai Avto d.o.o. in A1 Avto d.o.o. en in isti prodajalec?

Ravno kilometri me matrajo. Osebno me ne moti, če ima avto 200.000 km prevoženih, samo da to vem. Glede na ohranjenost notranjosti bi rekel, da ali ima Audi tako kvalitetne materiale ali pa so sedeži in ostalo na novo oblečeni. Ker avto niti slučajno ne kaže znake obrabljenosti.
Bom preveril na Porsche Verovškova glede znane zgodovine, imam pa opcijo tudi v Nemčiji preveriti.

Poročam o novih informacijah.

lp,
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a esem Pe sep 30, 2016 9:45 am

Sem bil prehiter, ni A1 avto, torej ni znan nategator. Morda so povezave, a po hitrem guglanju verjetno ne.
Ostalo pa drži - predvsem zračno vzmetenje zna bit problem.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a Kohec Pe sep 30, 2016 10:22 am

Kupi novo Škodo pa boš imel mir. Ne bo dileme glede kilometrov in podobnih reči. Najdi kakšen testni avto, se dobi kar nekaj tisočakov ceneje. Opravi še testno vožnjo, da vidiš če je to kar želiš.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a scottie Pe sep 30, 2016 10:53 am

Sej ravno to počnem, iščem eno testno Octavio RS. Problem je, da jih ni prav veliko z DSG - jem, panoramo je pa tako skoraj nemogoče dobiti. Ker je cena nove preko 30.000 eur, sem začel gledati še za drugimi vozili.
Bratranec ima ravno takega Audija, sicer 6 mesecev starejšega, a avto je super udoben in glede na velikost ima majhno porabo. Danes grem gledati tega, temu prodajalcu je verjetno možno zaupati ;)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ine%20KO...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a metor Pe sep 30, 2016 11:10 am

Testnih se tudi raje izogni, mislim, da ni treba razlagat zakaj.
Don't worry, be happy ;)
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a scottie Pe sep 30, 2016 11:30 am

Ja mi je jasno. Če pa želim novo, pa za ta denar raje vzamem AUDI, delam med 40-60k km.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a francko Pe sep 30, 2016 12:50 pm

Lahko kdo odgovori na moje vprašanje:)
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a scottie Pe sep 30, 2016 1:03 pm

Lahko ti jst napišem, ker sem oba vozil.
Audi A6 podoben kot v linku je neprimerno boljši v vseh pogledih, razen pri ceni. :-) Samo počutje in vozne lastnosti so neprimerljivi, res pa da je imel AUDI zračno vzmetenje in veliko dodatne opreme. Za Škodo bi skoraj rekel, da je za to kar ponuja predraga ( nova ). Za ceno nove raje izberem novega passata. Audi je pripeljal bratranec sam iz Nemčije od znanega lastnika, realih 95.000 km,... Z vsemi dajatvami ga je stal 29.000 eur pred registracijo.

Lp, Jaka
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a francko Pe sep 30, 2016 4:02 pm

Hvala!

Ve kdo kako je z ostalim kar sem vprašal?
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a francko Po okt 03, 2016 8:26 am

Sedaj sta ostala v igri škoda rs in audi a6 2.0TDI Težko se mi je odločiti za enega. Bi še ko lahko kaj več povedal?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a Kohec Po okt 03, 2016 8:55 am

Sedaj pa je odločitev samo tvoja. Preizkusi oba - mi ne vemo kakšni bodo tvoji občutki med vožnjo.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a francko Po okt 03, 2016 9:16 am

Edini problemi ki me še težijo so kvaliteta,vzdržljivost..pomanjklivosti,napake obeh... kako sta menjalnika,želim si avtomatika zato me zanima.
Hvala
 
Nickelback
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr okt 10, 2012 12:40 pm
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Pomoč nakup

Napisal/-a tristan01 To okt 04, 2016 11:12 am

francko je napisal/-a:Edini problemi ki me še težijo so kvaliteta,vzdržljivost..pomanjklivosti,napake obeh... kako sta menjalnika,želim si avtomatika zato me zanima.
Hvala


Primerjaš hruška in jabolka. Octavija je dva razreda manjši avtomobil in si deli osnovo z Golfom, medtem ko je Audijeva šestica poslovna limuzina premium razreda. Seveda je temu primerna tudi razlika v udobju, opremljenosti, kakovosti materialov...

Avtomobila sta si podobna le v tem, da si delita podobne motor in menjalnik. Sam pa se boš moral odločiti iščeš preoblečenega GTI-ja/GTD-ja ali udobno limuzino. Ko razčistiš to dilemo bo odločitev povsem jasna. Sam bi pri odločitvi upošteval tudi tekoče stroške v prihodnjih letih lastništva. In v tem primeru je Škoda v veliki prednosti - za dan proračun kupiš avtomobil brez tveganja, medtem ko dobiš pri Audiju rabljen primerek. Tudi redno vzdrževanje bo pri Škodi cenejše.

Sicer pa preskusi oba in se odloči.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 42 gostov