Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Nakup avtomobila

Napisal/-a TheBurn22 So okt 01, 2016 7:07 pm

Pozdravljeni!

Ker sem že velikokrat dobil pametne nasvete, se spet obračam na vas. Ker sem res na začetku iskanja, bom stvar postavil zelo na splošno. In prosim za odgovore, kaj vi priporočate oz. kaj bi vzeli za takšen denar in pogoje.

Torej stvar je takšna, da iščem prevozno sredstvo, ki me bo pripeljalo od točke A do točke B.
Letno je takšnih prevozov za 20 ali 25k km. Večinoma krajše relacije, ker imam službo 10 km od doma.

Denar: Do 7.500€, če je vredu zadeva mogoče 8.000 €
Gorivo: Nagibam se na bencin. Še bolje je, če bi dobil turbo bencinerja, Kaj pravite na dizel pri takšnih relacijah ?
Menjalnik: Ročni
Moč: Do 2.0 motor in do max 160 KM.

In da nimajo cene rezervnih delov navite v nebo.

Znamka: Sem odprt za vse predloge.

Oblika oz. velikost: Nekaj v rangu passata. Na manj skoraj ne bi pristal. Lahko je pa tudi karavan.

Torej kaj je trenutno neka zadeva, kjer dobim za svoj denar največ opreme in solidno kvaliteto ?

Hvala za pomoč in predloge.
Zadnjič spremenil TheBurn22, dne So okt 01, 2016 7:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius So okt 01, 2016 7:16 pm

Pozdravljen,

Za tako majhno kilometrino do službe in nazaj dizel definitivno odpade saj se niti zagrel ne bo. Za bencinarja je pa sedaj spet odvisno, nisi nič povedal koliko močan mora avto biti, tako da kakšne konkretnejše predloge ti niti ne moremo dati, ker ne vemo koliko si pripravljen odšteti za zavarovanje,cestno takso, servise itd. Prav tako nisi navedel kakšen tip menjalnika hočeš. Morda 2.0 TSI passat ko si že omenil passata?
Sam sem za bencinarja. Kakšen Focus,Golf,Megane,Ceed itd so premajhni?
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a TheBurn22 So okt 01, 2016 7:41 pm

To sem pa res pozabil. Sej popravil.

Focus ali Megane prideta v poštev karavana.

Kakšne izkušnje z 2.0 TSI motorji ?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 91 gostov