Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a zookie Sr okt 19, 2016 3:57 pm

Lep pozdrav.

Z ženo sva imela veliko nesreče pri nakupu družinskega avta, scenic 1.5 cdi. 2x je šla turbina, na koncu smo ga v okvari za drobiž prodali. Kaj nam sedaj svetujete, kaki avto kupiti, da bom od skrbi za vsaj 5 let, da ne bo šla kaka pomembna stvar kot turbina? Kupim novi avto ali rabljeni? Budget je maksimalno do 10.000 eur. Gledam raje na znamko, na vrsto motorja, ali na to da je čimmanj prevoženih km? Hvala M
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a wildbliw Sr okt 19, 2016 4:32 pm

Jaz bi raje turbino popravil in vozi isti avto naprej. Pri nakupu pa naj pomaga kdo, ki se dobro spozna na avte.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a xxl Sr okt 19, 2016 8:49 pm

Novo je novo,tu imaš zadetke na avto.net http://www.avto.net/Ads/results.asp?zna ... ESC&stran=
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a ban Če okt 20, 2016 6:51 am

Za 10 jurjev boš težko dobil nov družinski avto, če gledamo ranga senik. Mogoče kašna dacia. V bistvu, kako velik avto pa sploh iščeš, dizel, bencinar...?
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a zookie Če okt 20, 2016 11:34 am

Najraje bencinarja. Saj razmišljam, da bi raje rabljen avto, tam do 100.000 prevoženih, pa kakih 6 let starosti...golf 6, toyota corolla, škoda rapid ali pa kaj takega?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a nejc1 Če okt 20, 2016 2:36 pm

Golf 6 in Rapid imata te tsi motorje, ki niso ravno pojem zanesljivosti, tako da jaz bi jih odsvetoval da ne boš slučajno imel podobne "(ne)sreče" kot z Scenicom... Edino mogoče golf 2.0 tdi, če nimaš nekih prekratkih voženj, res pa da dobit takšnega z realnimi ne previsokimi kilometri bo kar problem... Sicer pa tudi Dacia ni nek ravno slab avto, je pa le nov in imaš garancijo, za 10k€ dobiš Logana MCV 0.9 tce z original plinom in se voziš zelo poceni... Če nisi preveč zahteven uporabnik in ti je vseeno za značko spredaj pojdi na testno vožnjo, mogoče ti bo pa ok...
 
Klemen97
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 10, 2016 5:20 am

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a Klemen97 Če okt 20, 2016 2:51 pm

kaj drugega od renoja tud ne mores pricakovat ;)
pa od dacie rud ne pricakuj dolgoletne zanesljivosti, sicer pa odvisno za koliko let avto zares potrebuješ. če hočeš nekaj dolgotrajnega potem glej švabe, držijo do pol mio. km in še dlje. sicer pa je čist odvisno kakšen voznik si in koliko daš na avte. to, da ti je šla turbina 2x je nekaj hudičevo narobe ali z tabo ali pa z ljudmi, ki šraufajo tvoj avto! najprej premisli to in po potrebi menjaj tudi mehanika. Lahko kupiš audija, ki je roba kot se zagre pa ti ga lahko mehanik zafuka prav tako kot senika.

Skratka priporočam karkoli iz familije VAG ( VW, Audi, Škoda, Seat). Pa pusti tiste ko ti pravijo glede značk spredaj, tu šteje kakovost :)
:)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a Kohec Če okt 20, 2016 3:13 pm

Klemen 97@
Očitno si strasten zagovornik avtov iz skupine VAG.
Niso slabi avti - nikakor pa niso pojem vrhunske kvalitete in zanesljivosti. Marsikaj o teh avtih si lahko prečitaš tudi na tukajšnjih forumih.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a Renault VG Če okt 20, 2016 3:29 pm

Klemen97 je napisal/-a: če hočeš nekaj dolgotrajnega potem glej švabe, držijo do pol mio. km in še dlje.

Pomojem ne kupuje Golfa 2...

OT: Bencinar ne bi smel biti, delate toliko kilometrov?
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a zookie Če okt 20, 2016 5:56 pm

Odprt sem za prav vse znamke. Na avto.net sta me navdušila Lania Delta in Chevrolet Cruze, predvsem zaradi nizkih cen gledano na kilometre. Bolj kot ne vozim kratke ture, do služb imam 4 km in zgleda da je tudi to pripomoglo, da je šla turbina pri Scenicu. Res mi je vseeno za namko in model, vse razen Renaulta, samo da me drži kar nekaj let, da ne bom po dveh letih zopet na robu bankrota zaradi avta. Gledam tudi Mercedese B in A, glede novega avta sem pa razmišljal o Škodi Fabii ali Rapid vendar se mi zdi da za ta denar dobim precej boljši avto kot osnovne škode. Ne vem. Hvala za pomoč.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a Kohec Po okt 24, 2016 11:09 am

Chevrolet in pa Lancia nista nikakršen pojem zanesljivosti. Resda bi jih dobil poceni , vzdrževanje teh avtov pa sploh ni poceni. Glede na to da se Chevrolet v Evropi ne prodaja več, bodo še bolj zasolili cene rezervnim delom. Omenil se Mercedesa A ali B. Predlagal bi ti B. Vzami si čas in poišči kakšnega res dobrega.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Nakup novega ali rabljenega avtomobila

Napisal/-a grega983 Po okt 24, 2016 1:29 pm

Tale kohec pa je nek hud veleum, ki dejansko še ni peljal oz vsaj sedel v enem od avtomobilov, ki ju kritizira.

Lancia delta III je malo lepši in daljši fiat bravo, ki pa ni poznan po nekih groznih felerjih.

Chevrolet pa dragi deli in njihova nedostopnost. Glede na to, da je Chevrolet del GM-a, so njegovi evropski modeli mehansko sloneli na ostalih GM vozilih. Večinoma kar Opel. Tako da to z cenami rezervnih delov bo malo pretirana.
Na koncu je bil volan v Cruzu skoraj identični tistemu v Astri, Insignii, bencinski motorji pa so tako stari oplovi.
Za začetek
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], Gricko, Majestic-12 [Bot] in 62 gostov