Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Če dec 08, 2016 7:31 pm

Pozdravljeni,

upam, da nisem falil teme hehe..

Kot je vidno iz naslova me zanima nakup passata in sicer.. Na voljo imam največ 7k € in me zanima če je možno za ta dnar dejansko dobit kak dober avto, z normalnimi km hehe
to je moj drugi avto, prvega sem kupil v 5 minutah in sem bil razočaran in pri tem nebi rad naredil iste napake .. pa me zanima na kaj naj bom pozoren pri le teh avtih, kako naj vem če je avto uredu pač kolikor se da vidit na oči, seveda pride zraven tudi probna vožnja, na kaj naj bom pozoren itd.
Kolikor sem gledal na avto.net v to ceno spadajo passati do letnika 08 .. 140KM verzije naj bi bile zelo slabe, zato nekako bolj razmišljam, da bi 105KM, rajši limuzino ..

skratka prosim za kakršen koli nasvet glede teh avtov, ka nej gledam, na ka nej računam..
prav tako me zanima koliko bi me stalo potem registracija itd.

hvala že v naprej
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Če dec 08, 2016 8:42 pm

Cene so visoke in pretirane. Za napisane cene težko da kaj prodajo. Jih je kot smetja.

140 KM so čisto v redu motorji. Kritični so bili do letnika 06 (glave, injektorji, črpalke). Po tem letniku so te stvari porihtane. Z 07 oz. 08 so se z nekaterimi modeli, ne vsemi, začeli DPF-ji, ki bi sedaj morali biti nekje na koncu življenjske dobe.

Glej, da avto vizualno zgleda ok, predvsem pa, da je vzdrževan. Km niso noben pokazatelj, sploh pa jih radi prevrtijo.

Avtomobili so pač rabljeni, tako da prej ali slej te bo čakalo vzdrževanje, tako ali drugačno. Nekje te bodo dobili noter, tudi če bi ga dobil napol zastonj.

Imam letnik 07 2.0 TDI 140 KM s 260+ kkm in dela praktično bp (vsake toliko je treba kaj popraviti in jasno, da ima svoje muhe, saj jih imajo vsi, razen tisti, kjer ti lastniki lažejo). Pri mojem me je bilo strah injektorjev, za katere se je izkazalo, da so bili menjani v akciji, oljne črpalke, kateri sem zato preventivno menjal os (ni bilo potrebno), drugega pa niti ne. Muhe: vsake toliko vžge lučko, vendar se nič na vožnji ne pozna.

Morda si lahko pozoren še, če brenči v kolesih (ne moreš zgrešiti zvoka), ko se zavija skrajno levo ali desno, pomaga menjava olja v menjalniku (imel sem ta simptom in ga rešil).

Kaj je z električno ročno zavoro, ne moreš vedeti, dokler ne crkne.

EDIT: priklopi ga na računalnik, magari z vmesnikom ODB in programom na telefonu, da ti prečita morebitne code napake.

Za stroške imaš spletne kalkulatorje : 2.0 je cestna taksa cca 150 EUR, zavarovanje za 140 KM je okrog 380 EUR brez bonifikacije.
Zadnjič spremenil uros11, dne Če dec 08, 2016 8:45 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Passata

Napisal/-a esem Če dec 08, 2016 8:43 pm

Čestitam za izjemen prvi post. Prve nagrade žal nisi osvojil, za zadnjo pa si odličen kandidat. Manjka samo par malenkosti:
1. Kaj pomeni "hehe"?
2. Bencinar ali dizel? (koliko km na leto?)
3. Kdaj bi rad kupil avto? (Da se "za ta dnar dejansko dobit kak dober avto, z normalnimi km hehe", a to je skoraj misija nemogoče. Treba je viset stalno na avtonetu in takoj v akcijo, ko se kak tak (slovenski!! - ostali so vsi močno prevrteni z neznano zgodovino!) pojavi. To lahko traja par dni, če si zelo srečen, lahko oz bolj verjetno pa nekaj mesecev.)
4. Ne da se "na oči" videti, ali je avto OK, na laične pa sploh - zato vsakemu svetujemo, naj vzame s sabo mehanika oz naj pelje avto na pregled na AMZS, da se vsaj malo preveri. Za prodajalca, ki temu nasprotuje, se ve - čim prej in čim dalj stran.
5. 105 je dovolj samo za umirjene voznike.
6. Zakaj misliš, da bi mi delali tvojo domačo nalogo (koliko stane reg.), če ne zmoreš povedat niti , koliko bonusa imaš? Morda bi ta "ne zmoreš" morali bolj široko jemati?

:roll: :twisted: :roll:
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Če dec 08, 2016 8:55 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



tist hehe bomo spustil, jasno je kaj to pomeni,
raj dizla, 15k na leto recimo, gledam po netu zej že par dni pa sm se odloču da bi rad mal pomoči ker kakor sm napisu v prvem postu.. prvi nakup se mi je totalno ponesrečil in nebi rad naredu iste napake..
mehanika na žalost nimam glih nobenga takga dab mi lah pomagu pri tem
kar se tiče domače naloge.. ziher ma kdo 105 ali 140 KM pa ve od oka kok pride vse skup ko pa d js računam vse :) zto sm uprašu, hvala za odgovor tebi sploh pa uros11 :)

drugač pa sem najdu ena 2 oz. 3 pa se mi zdijo kr mal pocen glede na št.km razn če se prodajajo zaradi problemov, sploh ker so usi 07 letniki z 140KM :?
Zadnjič spremenil lukasoln, dne Če dec 08, 2016 9:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Passata

Napisal/-a RedBaron Če dec 08, 2016 8:58 pm

O tem je bilo že kar nekaj napisanega, pa vseeno:

2.0 TDI do letnika 2008 je PD, torej je LAHKO problematičen, ker niso bili vsi problematični.

2.0 TDI 8V ni problematičen.
2.0 TDI 16V z BOSCH šobami, tudi ni problematičen
2.0 TDI 16V z SIEMENS šobami JE problematičen, ampak VW je te šobe brezplačno menjal z drugimi (CONTINENTAL) in s tega vidika nakup takšnega avta (vsdaj zame) ni problematičen.

Določeni motorji so imeli tudi probleme z pogonom oljne črpalke in poroznostjo motornih glav, ampaj ti avti zdaj že dokaj v letih in z kar nekaj km in so tiste kritične zadeve (verjetno) že odpovedale in so bile zamenjane.

Tako da, če najdeš kakšnega dobrega, z znano servisno zgodovino, menjanimi šobami... pomoje niti ni tako tvegan nakup.

Vsekakor pa je 2.0 TDI z 140 KM čisto nekaj drugega za vozit, kot pa 1.9 s 105 KM (sploh v passatu).


Ali pa kakšen mondeo s PSA 2,0 TDCI 140 KM, je tudi kar dobra zadeva, motor pa neproblematičen.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11595577&show=1
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11548386&show=2


Registracija te pride pa 153 € cestni sklad, potem pa zavarovanje, pač odvisno kaj vse zavaruješ...
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Če dec 08, 2016 9:03 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



kako vem katere šobe so not? bom še pogooglu če bom najdu kje odg. na to uprašanje pa vseeno raje uprašam še tule..

kar se tiče forda sem tut gledu pa mi je ušeč sam smo prej doma mel fordov dost pa smo mel kr težave z njimi in nimam pojma kak je s temi novejšimi ..

se ti pa zahvaljujem da si naredu mojo "domačo nalogo" :)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Če dec 08, 2016 9:12 pm

lukasoln je napisal/-a:kako vem katere šobe so not? bom še pogooglu če bom najdu kje odg. na to uprašanje pa vseeno raje uprašam še tule..


Lastnika vprašaš, kakšen motor ima (piše v prometnem in potrdilu o skladnosti vozila)

Na netu imaš seznam 2.0 TDI-jev.

BKP recimo je PD 16V s Siemens šobami, za te je bil narejen vpoklic, vprašaš, če so bile menjane in kdaj. Tak je recimo moj, menjane je imel par leti.

Seznam motorjev je recimo tukaj (so pa še drugi seznami):

https://www.torquecars.com/volkswagen/2 ... tuning.php
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Če dec 08, 2016 9:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



se prau nesme bit BKP oz. je lahko če so ble šobe menjane :)
hvala za pomoč :D
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Če dec 08, 2016 9:25 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Evo, to je to.
Za ostale motorje preveri sproti. BKP-ji so bili do konca 07/zaćetka 08.
Drugače pa je 140 KM za tako težek avto prava izbira!!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Passata

Napisal/-a RedBaron Če dec 08, 2016 9:33 pm

Najboljše, da greš s št. šasije na pooblaščeni servis in tam preveriš zgodovino, ker če so bile šobe menjane imajo zavedeno. Oz mislim, da je celo v servisni knjigi (na koncu je posebna rubrika za servisne akcije) zavedeno.
Ampak pozor, bilo je več servisnih akcij, tako da če je samo en vpis, ni 100% da gre za šobe, zato je najbolj ziher preverit na servisu!!

Drugače so pa v passate precej vgrajevali BKP motorje, zato je tudi pogost s tem motorjem.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Če dec 08, 2016 9:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Poleg tega je še nalepka v prtljažniku na steni pri kolesu, na kateri so oznake vpoklica. Sicer pa so tiste šobe tako hitro pocrkale, da bi bila po tolikih letih "sreča", če bi še naletel nanje.
 
mihipihi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če avg 23, 2012 6:43 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a mihipihi Če dec 08, 2016 10:08 pm

Pozdravljeni,

tudi sam si lastim Passata 2.0 (2006) s tipom motorja BKP. Avto sem pred letom dni kupil od slovenskega lastnika za 6,5k € in ima sedaj 180k. Za enkrat nisem imel večjih tezav razen tega, da avto popije liter olja na 5k. Sam se nebi odlocil za 1.9, ker se mi zdi da bi bil vseeno nekoliko prešibak, sploh če rad kdaj malo pohodiš na plin.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a motom Če dec 08, 2016 11:11 pm

Skrajni čas bi bil, da moderatorji začnejo opravljati svojo nalogo. Prispevke, ki so neberljivi, naj brišejo, ne pa da nanje celo odgovarjajo. Razumem, da slovenščina ni enostavna, ampak na tem forumu se je šlamparija razbohotila do neberljivosti. Sramota.
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Če dec 08, 2016 11:16 pm

Veliko ljudi govori o teh 140KM in me je strah, čeprau verjetno res ni več take potrebe po tem samo 7000€ zame ni malo denarja :lol: Kar me skrbi je pa tut to, da so tut glave dost baje pokale pri teh prvih modelih, nevem kako je s tem ?
drugače pa kar se tiče 105KM, bi tak verjetno dal čipirat kasneje oz.čes čas če bi mi res bilo premalo.. ker res rad pritisnem včasih :lol:

morm pa rečt da mi je tale zelo všeč http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Highline
sam nism ziher glede km prav tako pa 105 KM http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... omfortline
ki je prav tako sumljiv :?
Vaša mnenja ?

je pa res tudi to, da je najbolš d sprobam obe različici pa vidim če bi blo 105 dovolj močno zame ali ne.. :lol:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Passata

Napisal/-a esem Pe dec 09, 2016 12:30 am

Skoraj 100% imata oba precej prevrtene km.

In zakaj mora bit ravno passat? Mit o VW vzdržljivosti že zdavnaj ne velja več! Za podoben denar dobiš 2-5 let mlajše Mondeote z vso opremo in vsaj motorno bolj zanesljive.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a jeronimo Pe dec 09, 2016 1:21 am

Ta serija passatov je malo neposrečena. Težav je kar nekaj. Lahko da dobiš rabljenega, ki je imel odpravljeno ali pa ne.
Pa kdor reče da 1.9 TDI 105KM ter 2.0 TDI 8V meni da ni problemov se moti.
Ribajo ojnični ležaji. Pri BLS pa še odmične pobira na polno zaradi uporabe preredkega olja (zaradi DPF).
Tako čim imaš 1.9TDI (BLS, BXE, ...) ali 2.0 TDI 8V (samo glava je drugo kot pri 1.9TDI, drugo enako) poglej stanje odmičnih ter v primeru nakupa priporočam menjavo ležajev.

Drugače pa dober avto za vozit. Tudi 1.9TDI ni pretirana registracija ;)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Pe dec 09, 2016 7:03 am

lukasoln je napisal/-a:morm pa rečt da mi je tale zelo všeč http://www.avto.net/Ads/details.asp?
Skoraj 6 jurjev hoče za njega, letnik 2005..... ne me jebat, da bo kdo dal ta dnar zanj. Dilerji mu ponujajo 3 jurje imo, tako kot meni 3,5 za l2007.
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Pe dec 09, 2016 10:38 am

Ta serija mi je všeč in si ga že dolgo želim.. je pa res tut d sm gledu golfa 5 recimo IN Mondeote.. vendar mi je karavanska izvedba vseeno nekoliko prevelika, limuzin je pa bolj mal plus tega d nevem kako je stanje tega avta glede problemov z njim.

uros11 kot kaže je tut dobiu neki za njega, ker ga ni več :)
a ti ga tut prodajaš ? vreden nakupa ? :lol:
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup Passata

Napisal/-a uros11 Pe dec 09, 2016 10:52 am

lukasoln je napisal/-a:uros11 kot kaže je tut dobiu neki za njega, ker ga ni več :)

Se je ustrašil, ko je videl, da ga šimfamo ;)
lukasoln je napisal/-a:a ti ga tut prodajaš ? vreden nakupa ? :lol:
Moj je karavan.
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup Passata

Napisal/-a lukasoln Pe dec 09, 2016 11:50 am

sj se tut karavana nebi branu, mi je tut lep, a ga maš na avto netu? dej link če maš :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov