Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maliokic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So dec 10, 2016 2:21 pm

avto 16000e

Napisal/-a maliokic So dec 10, 2016 2:35 pm

Torej LP.

Kot že omenjeno, v naslednjih mescih menjujem avto. Budgeta je okoli 16000€. Prej še nikoli nisem kupoval novega avta, zato me zanima ali je bolj primerno nekaj cenejšega novega ali naj grem na nekaj 3 - 4 leta starega višjega ranga z malo kilometri. Iščem dizla, fajn bi bil karavan / enoprostorec /suv (sepravi nekaj malo večjega). Kakšna škoda octavia(karavan), golf(karavan) , passat , a4 , tiguan , tuareg, c-klassa(Mb). Mogoče kakšen ford (Smax)?. Najbolj še se mi zdi, da me vleče proti a4(karavan), saj 3 leta stare v Nemčiji dobiš za nekje takšno ceno.
Vsak komentar, nasvet je dobrodošel.

MALI OKIC
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a pleomax So dec 10, 2016 3:22 pm

megane karavan,308 sw? Zagotovo boljši kot rabljene a4 z vprašljivo zgodovino. In ne vem kako si prišel iz s maxa do octavie in od octavie do touarega. Osloči se ali hočeš SUV ali običajen osebni avto in katere velikosti avto. Octavia,308,golf,megane,focus...so v istem razredu. Tiguan,3008,kadjar,qashqai...so spet drug razred in touareg,q7,cayenne so spet popolnoma drug razred vozil (drago vzdrževanje, velika teža in višja poraba goriva).
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a Nikola_Tesla So dec 10, 2016 3:42 pm

Vsekakor boljše 3-4 leta staro za pol cene.

lp.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: avto 16000e

Napisal/-a uros11 So dec 10, 2016 4:01 pm

maliokic je napisal/-a:a, zato me zanima ali je bolj primerno nekaj cenejšega novega ali naj grem na nekaj 3 - 4 leta starega višjega ranga z malo kilometri. Iščem dizla, fajn bi bil karav
Rabljena vozila si privoščijo tisti, ki jim čez dva meseca ni težko iti po drugo rabljeno vozili, ker jim je prvo spreglo, pred tem pa so v popravila zmetali že toliko, da bi lahko kupili novo od štarta. Malo heca, vendar taka je ponavadi dinamika. Srečnih kupcev rabljenih vozil je relativno malo.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a Nikola_Tesla So dec 10, 2016 4:09 pm

@uros11
Pravilo je da če sam nič ne obvladaš popravit ne smeš kupit rabljenega ker servisi odnesejo svoj delež in pride dražje kot če nabaviš novega.

Sicer pa si lahko privoščiš malo rizika.... je pa potrebno veliko stvari pogledat pred nakupom.

lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne So dec 10, 2016 4:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maliokic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So dec 10, 2016 2:21 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a maliokic So dec 10, 2016 4:19 pm

pleomax je napisal/-a:megane karavan,308 sw? Zagotovo boljši kot rabljene a4 z vprašljivo zgodovino. In ne vem kako si prišel iz s maxa do octavie in od octavie do touarega. Osloči se ali hočeš SUV ali običajen osebni avto in katere velikosti avto. Octavia,308,golf,megane,focus...so v istem razredu. Tiguan,3008,kadjar,qashqai...so spet drug razred in touareg,q7,cayenne so spet popolnoma drug razred vozil (drago vzdrževanje, velika teža in višja poraba goriva).


Se zatipkal, se opravičujem. V mislih sem mel turana, ne pa tuarega. Glede oblike mi je še zaenkrat vseeno. Lahko je suv/enoprostorec/karavan, sam da za ta dnar dobim najbolše kaj je možno. Aja pa glede francozov .. nikoli mi niso bili všeč :/
 
jl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Če feb 12, 2004 7:25 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a jl So dec 10, 2016 5:45 pm

Tudi sam sem pred enako izbiro, razlika je le, da jaz iščem bencinarja. Sprva sem gledal tudi rabljene A4, e90/91, vendar po premisleku (cenejši servisi, veš kaj voziš, garancija) bom verjetno raje vzel novi avto nižjega razreda.
Ogledal sem si Peugeot 308 in Forda Fokusa 125KM ter vozil novega Renault Megane 1.2 130KM in Opel Astro 1.4 150KM.
Na hitro, Peugeot; malo mi je dolgočasen, drugače naj bi imeli dobre trivaljne bencinarje, moti me, da ima dejansko vse kontrole preko touch screena (vsaj klimo bi želel imel imeti ločeno) in v primeru okvare je verjetno strošek dosti visok. Poleg tega tudi ni cenovno ne vem kako ugoden napram konkurenci.
Renault Megane; načeloma mi je bil všeč tako da vozit, kot tudi sama oprema (testni je imel Intens opremo). Motili so me zadnji veliki vzglavniki, zaradi česar je pogled skozi zadnjo okno omejen, tudi B stebriček mi je deloval kar obilen, zaradi česar je tudi pogled preko rame (mrtvi desni kot) slabši. Moti me tudi to, da je dodatna oprema možna le v paketih (npr ne moreš vzeti ogrevanih sedež, potrebno je vzeti paket + paket z usnjenimi sedeži, enako npr pri zatemnjenem vzratnem ogledalu, ki je tudi del enega od paketov...). Cenovno je drugače še kar ugoden, v primeru Renault financiranja imaš plačanih 5 let servisov, podaljšano garancijo, prvo leto kasko, je pa EOM pri financiranju dokaj visoka napram konkurenci - 10,12%.
Opel Astra; vozil sem 1.4 150KM z Innovation opremo. Naj povem, da je bila Astra poleg Megane najprej v ožjem izboru, ko sem prišel na testno vožnjo so ravno začeli z akcijo in bi me konkretni model prišel malo pod 16keur. Po testni vožnji pa čisto razočaranje...cenena plastika, vozne lastnosti nič posebnega, tudi 150KM agregat ni napram Meganu nič kaj bolj poskočen. Skratka, glede na to, da je bila Astra na mnogih testih dobro ocenjena, bila nenazadnje avto leta, sem pričakoval bistveno več. Definitivno sta tako 308 kot Megane kar se kvalitete materiala v notranjosti tiče, en razred pred Astro (moje mnenje).
Ford Fokus; sedaj imajo kar konkretne popuste, vendar mi žal zadek Fokusa ne potegne. 3 valjni ekoboost motorji naj bi bili odlični, vendar če mi avto ni všeč, mi vse ostalo ne odtehta...
Kar se tiče ostalih, všeč mi je VW Golf, vendar je cenovno 2.5 - 3keur dražji od konkurence. Sem pa začel v zadnjih dneh gledati tudi Škodo Octavio, po testih naj bi bila trivaljna 1.0TSI dokaj dobro ocenjena in verjetno se bom dogovoril za testno vožnjo. Je pa cenovno nekoliko nad 16keur, verjetno pa se splača počakati na prihod nove Octavie, ki naj bi prišla v začetku 2017...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: avto 16000e

Napisal/-a metor Ne dec 11, 2016 12:30 am

Sam imam 2 leti 308 z 1.2 thp in sem nasplošno zelo zadovoljen. Edino menjalnik mi ni všeč, če bi še enkrat kupoval definitivno avtomatik.
Don't worry, be happy ;)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a wildbliw Ne dec 11, 2016 10:09 am

Če nisi ravno bogataš, naj namignem, da to ni malo denarja, zato moraš kupiti to, kar bo tebi najbolje ustrezalo.
Ni škoda is vzeti malo časa, narediti spisek vozil, ki so ti všeč, potem pa iti od enega do drugega, se vsesti, voziti, preveriti sedenje zadaj, pritlažnik, prilagodljivost, udobje, ....
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: avto 16000e

Napisal/-a metor Ne dec 11, 2016 3:26 pm

X2 Okusi so različni.
Don't worry, be happy ;)
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: avto 16000e

Napisal/-a corus Ne dec 11, 2016 4:18 pm

V vsakem primeru se odloči za nakup novega , raje razred nižjega kot 3-5l rabljenega po možnosti še uvoženega, poznam kar nekaj ljudi, ki so si kupili pamet s temi uvoženimi kao ugodnimi nakupi in jihje kaj hitro začela boleti glava, ko so ugotovili kaj so dobili in koliko stroškov imajo s servisi in dodatnimi popravili, nov avto je nov avto z garancijo in je vedno boljši nakup kot rabljen.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: avto 16000e

Napisal/-a emozul Ne dec 11, 2016 6:31 pm

Ni vedno najboljši, če dobiš dobrega rabljenega (3-4 leta starega), je pomoje boljši nakup, ker pri novem res zgubiš, da glava peče!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: avto 16000e

Napisal/-a esem Ne dec 11, 2016 7:51 pm

O tem ne moremo razpravljat, ker je ogromna razlika v izgubi, če nov avto prodaš po 2 ali po 12 letih. Tega, okvirno koliko časa naj bi avto imel, avtor seveda ni povedal. Kot ni povedal tudi tega, kdaj avto rabi, čez 2 tedna ali pol leta, leto. Ker je spet velika razlika med iskanjem dobrega 3-4 leta starega uvoženega ali slovenskega, predvsem časovna.

Seveda kakršnegakoli uvoženega močno odsvetujem, naši dilerji močno prevrtavajo km (to počno tudi Nemci!), posebno dizel karavanom. Take polišpane/obdelane avte, ki zgledajo "kot novi" in se tako (drago!) tudi prodajajo, čeprav so v resnici verjetno zgonjeni, dobiš pri nas na vsakem vogalu. Tudi v Nemčiji bo kriza dobit solidnega z zanesljivimi km, saj tudi tam precej prevrtavajo. Edina opcija je torej prežat in takoj naskočit vsakega solidnega slovenskega, Za to pa je kdaj potrebnih več mesecev.

BTW - zakaj ravno Audija, če je budget omejen? Smo res take ovce, da podlegamo vsemu s krogci, zvezdami itd Sicer pa ima VAG težave z zanesljivostjo/vzdržljivostjo motorjev in menjalnikov, a kaj bi to - važno da je Audi.

Rezime?
Novega! ali vsaj primerjat novega P308 ali Astro s 4 leta starim A4 - seveda ne samo v vožnji, tudi v vzdržljivosti, garanciji, bodoči izgubi vrednosti, stroških servisov...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov