Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katerega bi ti izbral?

Seat Toledo
6
16%
Toyota Corolla
19
51%
Fiat Tipo
12
32%
 
Skupaj glasov : 37
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a zookie So dec 10, 2016 9:51 pm

Pozdrav. Kupujemo nov avtomobil. Nekako sem izbor zožil med tri favorite: Seat Toledo, Toyota Corolla in Fiat Tipo. Max. budget, dobrih 13.000 eur. Kaj mi priporočate? Ali ima kdo asa v rokavu, še četrti prostoren avto za to ceno? Hvala
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a esem So dec 10, 2016 9:57 pm

Citroen C-elysse (za to ceno že precej opremljen) in C4, Megane, Focus (?), Dacie vseh vrst in Rapid. V kakšni akciji bi se našel še kakšen.

Sicer pa vprašanja ne razumem - praviš, da si zožil izbor in hkrati prosiš za širjenje le-tega. :roll:
Ne bi raje povedal, katere preference (razen prostornosti) imaš.
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a zookie So dec 10, 2016 10:10 pm

Ok, brez kakih francoskih, romunskih itd. avtomobilov. Želim si prostoren avtomobil, nikakor pa ne kake enoprostorce. Tako da, če sem morda spregledal kak model, ki bi pasal zraven, da me spomnite. Rapid - mogoče pada zravn, hvala za namig.

Najbolj pa me seveda zanima, kaj i izbrali med zgoraj tremi naštetimi
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1986 So dec 10, 2016 11:21 pm

Definitivno corolla. Kolegica ga je kupila spomladi. 1,33 bencinar, z kar nekaj opreme za 15,5t eur.
Zelo pozitivno presenecen.

V toledu sem tudi sedel, zelo cenen obcutek. Edina prednost toleda je dejstvo, da ima 5vrat...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Gosic So dec 10, 2016 11:47 pm

To bo rabljen?
Ker Corolla je od 15.500€ dalje po uradnem ceniku.

Osebno bi med omenjenimi izbral Corollo. V izbor pa bi dodal Hyundai Elantro (pravtako od 15.500€ dalje).
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1 So dec 10, 2016 11:54 pm

Corolla Terra 1.33 je v akciji za 12950 (zaenkrat piše do 31.12)...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a metor Ne dec 11, 2016 12:19 am

Osebno bi se odločil za Fiat Tipo. Notranjost ni tako slaba, motorji preizkušeni in veljajo za zanesljive. Corolla 1.33 meji podhranjenost za tak avto, sploh če je bolj naložen.
Don't worry, be happy ;)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1986 Ne dec 11, 2016 3:27 am

Corolla za 15,5t eur je ze kar solidno opremljena, tretji paket od stirih ali petih, nevem tocno. Ima npr. Bluetooth, alu16col,tempomat,kamera,usnjen paket,4el.sipe,multif.volan... mislim, da tudi nedavna prenova ni spremenila cen, vse kar je bilo sprememb kar se tice opreme, je to , da so dodali asistencne sisteme.

Kar se tice podhranjenosti... ja,ni sportnik, je pa za vsakdanjo normalno voznjo cisto ok. Poraba se mi zdi super; kombinirane voznje max 6,5l/100km. Plus to, da ima 6 prestav. In , vsaj zame, ogromen plus;preverjena masina, brez turbine
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a meganer Ne dec 11, 2016 7:40 am

Pri toyoti je čisto okublen model za 13000. Malo poglej nivo opreme.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a limas Ne dec 11, 2016 9:51 am

Korola bo prava izira. Od naštetih je od znotraj najbolj prostorna, motor je varčen in ima verigo, rabljenega pa boš po dolgih letih takoj prodal. Seveda se izogibaj oskubljene za 13.000.
Tojotina cvetka je, da se tudi navadna bela barva doplačuje, kar odvrača mnoge potencialne kupce. Marketinška služba na Letališki tega še ni dojela.
Poglej še renojev fluens. Je vsaj 2000 e cenejši od tojote.
Citroen in pežo sta v kabini zelo omejena, vsaj po mojih opažanjih. Enako rapid.
Najbolj racionalna izbira pa je seveda dacia - največ avta za svoj denar na robustnem podvozju in preverjeno renojevo tehnologijo.
Glede na tvoj proračun 13.000 imaš največ izbire edino pri francoskih in romunskih avtih.
Korola je sestavljena v Turčiji, če te to kaj moti.

Vstopni model fluensa je 11.500 e.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... uthentique

toledo, 11.900
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... TSI%20Loco
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1986 Ne dec 11, 2016 4:21 pm

Za moje pojme sta rapid in toledo precenjena oz.prevec cenena za ta denar... plus to, da ni dobrega mnenja o 1,2tsi motorjih.

Fluence ni napacen. Mene osebno bi sicer ze v startu odvrnilo to, da nima usnja na volanu in sredinskega naslona za roko. Verjamem pa, da je prostoren, malo visji (plus na slabsih cestah in vstopanje/izstopanje) in preizkusen.

Ampak... kar me preprica pri corolli je to, da ima v njej clovek obcutek, da sedi v drazjem avtomobilu, je "prijetno neopazna" in me nasploh preprica v vsem. Morda edino kar me zmoti, je premajhna globinska nastavljivost volana. Na to opozarjajo tudi po testih. Malo off topic, ce bi bil na njej vw znak, bi bil lahko 3jurje drazji, pa bi jih vseeno na polno kupovali, tako so pa redke☺

Evo:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... AKCIJA%20-
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a limas Ne dec 11, 2016 6:03 pm

Folcvagnova konkurenca koroli je "jetta", proizvedena v Mehiki. Na tržiščih kjer sta prisotna oba avta je folcvagen dražji kar nekaj tisočakov. (21.251 poti 13.490).
Tukaj je vir:
http://www.testoviautomobila.rs/testira ... rolla-1-6/

Oblika armature in kakovost plastike v seatu me spominja na hjundaj poni pred 25 leti.
Ampak doplačilo 160e za belo barvo pri tojoti je pa res za grajo. Očitno jim gre predobro ali bolje rečeno, trudijo se, da odženejo marsikaterega potencialnega kupca.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a jony Ne dec 11, 2016 8:40 pm

Drgač ma tud škoda belo za doplačilo in sicer cca 180 eurov. Vsaj pri modelu Octavia je tako. Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1 Ne dec 11, 2016 9:01 pm

Saj pri marsikaterem avtomobilu je bela barva za doplačilo, je pa ponavadi kakšna druga zastonj, pri Corolli je to temno modra... Ne vem pa kaj spremeni teh 160€ (če pač želiš belega) pri vsaj 13k€ za avto, to ni nič in še vedno je precej manj od drugih barv...
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a alexwell Ne dec 11, 2016 9:12 pm

evo iz ankete smo ti izbrali corolo tako, da jutri hitro v salon, jim nakažeš 13,000eur in je to to.... :hi
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a P2008 Ne dec 11, 2016 9:12 pm

Mogoče bi bilo dobro povedati, da v primeru Corolle gre za 4 vratno limuzino, medtem ko v primeru Rapida oz. Toleda za 5 vratno limuzino. Za tistega, ki mu je uporabnost prtljažnika pomembna, vsekakor pomembna informacija. Poleg tega ima Corolla tečaje prtljažnih vrat, ki posegajo v prtljažni prostor...
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a zookie Po dec 12, 2016 9:24 am

Hvala za mnenja, le en je napisal naj izberem Fiat Tipo a meni se od vseh dopade najbolj. Corolla me moti, da ta za 13 tisočakov nima pravih platišč ampak tiste običajne in gor plastična kapa. Hmmmm, do konc decembra imam čas, bomo videli :) Seat Toledo je od zunaj prav fin avto, odznotraj pa res deluje ceneno. Škoda. Včasih so bili toledi vau. Ena možnost je sicer še škoda rapid a če jo želim malo uštimat, z lepšo barvo in jeklenimi platišči sem na ceni tipa ali corolle. Hvala, za nasvete
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a sašo5 Po dec 12, 2016 12:28 pm

zookie je napisal/-a:Ok, brez kakih francoskih, romunskih itd. avtomobilov. Želim si prostoren avtomobil, nikakor pa ne kake enoprostorce. Tako da, če sem morda spregledal kak model, ki bi pasal zraven, da me spomnite. Rapid - mogoče pada zravn, hvala za namig.

Najbolj pa me seveda zanima, kaj i izbrali med zgoraj tremi naštetimi

pametno..... :arrow: T I P O
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a nejc1986 Po dec 12, 2016 12:35 pm

"Corolla nima pravih platisc".... mislis, nima alu platisc? Saj si jih lahko tudi kasneje kupis, 16col ali pa 15col, po zelji. Pa mas zimske na jeklenih, letne pa na alu. ce imas namen avto imeti vsaj par let, bos prisparal kar nekaj eurou na racun vsakoletnega neobiskovanja vulkanizerja...

Potem si pa napisal, da je cena rapida visoka, ce jo zelis ustimati z lepso barvo in jeklenimi platisci???? Mislis z alu ?

Moje mnenje je, da sta toledo in rapid smotrna nakupa edino v primeru nakupa osnovne, oskubljene razlicice, ko se gleda na vsak euro , zeli pa se prostoren , nov , 5vratni avtomobil in ti je vseeno za vse ostalo. Cim se doplacuje za samoumevne malenkosti, se pa cena dvigne v visave, cenenost pa še zmeraj ostane. Da o 1,2tsi motorju niti ne zacnemo.

Je kolegica 1leto nazaj v startu gledala rapida ali pola, pa se je hitro videlo, da je predvsem rapid konkretno konkretno precenjen, razen ce res nujno zelis ali rabis 5vrat in kupis osnovnega za manj kot 10jurjev. Plus to, da ima veliko konkurenco ze znotraj vag koncerna-polo in fabia nista toliko manjsa, sta pa manj cenena, toledo je dvojcek, konec koncev obstaja fabia combi, ce je fora v velikosti prtljaznika.

Tipo ni napacen, tudi po testih ga precej hvalijo, meni osebno sicer nic posebnega, ampak ok ,okusi so hvalabogu razlicni. naredi testno voznjo z tipom in z corollo, pa bos vedel pri cem si. Pa naj ti dajo opremo in motor, kakrsnega bi sam izbral, da ti ne bodo ponudili kake top opreme, potem bos pa razocaran, ko bos sam izbral kako cenejso opremo. ☺

To si gledal 4 ali 5vratnega tipa? Ce se ne motim je 4v malo cenejsi.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Kohec Po dec 12, 2016 12:45 pm

Ali si si izbrane modele že temeljito ogledal in opravil kakšno testno vožnjo? Ali pa sprašeješ kar tako za naša mnenja? Če avtov še nisi sprobal, ti najprej svetujem, da opraviš testne vožnje in boš sam najbolje ugotovil kaj je primerno za tvoje potrebe. Pa še kakšen predračun ti naj naredijo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov