Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katerega bi ti izbral?

Seat Toledo
6
16%
Toyota Corolla
19
51%
Fiat Tipo
12
32%
 
Skupaj glasov : 37
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a zookie Po dec 12, 2016 6:56 pm

Za Corollo in Tipa imam že narejene predračune, razlike je tisočak. Tipo bi bil z več opreme, testno vozilo z 11 tisoč prevoženimi, corrola pa nova (dražja torej za tisočaka). Oba avtomobila sta mi zelo všeč. A fiat nima klasične 5 letne garancije, le dvo letno in potem 5 letno jamstvo, malo za lase privlečeno, pa še fiat je tako da mi več "varnosti" ponuja corolla. A po drugi strani mi je tipo zelo všeč, čeprav mi pri ponujenem testnem modelu ni všeč rjava barva avtomobila ker jo ima enostavno preveč novih modelov in bo čez 5 let po mojem popolnoma out. Tudi toledo je navzve videti zelo uglajen, ki pa si ga razen po slikah od znotraj še nisem ogledal, morda pa bo v živo videti bolje. Pri rapidu pa mi trgovec ponuja razne popuste pri zavarovanju itd tako da tam me pa mika samo zaradi finančnega vidika. Potem je tukaj še moja žena, ki vztraja, da bomo kupili 500 L pa čeprav jaz vem bo pred hišo stal nov sedan...ampak pustimo te malenkosti :) Predračune imam narejene konkretno za ta dva avtomobila:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... AKCIJA%20-

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Editi...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a metor Po dec 12, 2016 7:01 pm

Karkoli že, samo testnih ne kupuj!
Don't worry, be happy ;)
 
zookie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr okt 19, 2016 3:52 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a zookie Po dec 12, 2016 7:12 pm

Zakaj ne?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a esem Po dec 12, 2016 7:40 pm

11000 km v pol leta ne naredijo "običajni" preizkuševalci, pač pa testni vozniki raznih medijev in vsi vemo, kako vozijo (tudi "običajni" niso dosti boljši). 11000 takih km je kot 40-60000 "prijaznih" km. Koliko "popusta" je? So bili primeri, ko je s "posebnim popustom" bil dražji od novih normalnih z normalnim komercialnim popustom. 1k€, ker ni nov, enako, ker je že nekaj rabljen in 1-2 k, ker je "pretirano" rabljen (preizkušanje zavor, motorja, obes...) - skupaj najmanj 3 k manj od normalne cene.
Se ti res zdi, da je poceni? Meni se zdi precej drag. Išči novega in zahtevaj popust. Morda pa bo sedaj kakšna akcija, pred novim letom se hočejo znebit zalog oz ne imet avte "starega" letnika, zato tudi dodatni januarski popusti.
500 L je zanimiva opcija, vsaj sprobaj ga.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Gricko Po dec 12, 2016 9:12 pm

dobro no , na splošno reči, da je testni kur..ac.....tudi ni res.

veliko je odvisno od modela avta, če je to kaj bolj športnega, potem bi tudi mene skrbelo, kdo se je vozil in kako se je vozil.

v takem avtu, pa ne boš našel mulcev, ki bi se izživljali nad avtom in sprobavali limita avta

tudi glede na mašino, ni ravno avto, ki bi ga "teral"

take avte si ponavadi ogleduje malo drugačna populacija.

pa tudi novinarji ne delajo nekih jakih testov na takem modelu....ne bi rekel, če bi bilo pod havbo nekaj bolj strupenega

Bi pa sigurno hotel kar nekaj popusta in ne le nekaj malega ..... v nasprotnem primeru bi raje malo dodal in kupil novega!!
če je tu govora res o 1000€, potem je to nesmiselno in raje novega, kjer si lahko sam zbereš opremo, barvo, avto je dejansko nov, brez "neznane" zgodovine, ki je tudi lahko pestra!!


ps: mama je kupovala Jarisko in so za testno 1 leto staro z cca 10k km z podobno opremo kot pri novem hoteli samo 1000€ manj.....seveda je kupila novo!

v istem hipu pa sem na triglavu dobil Bravota z polno opreme (xenon, panorama, avtomatik,.....) 1 leto starega, (od enega njihovega usluženca )za zelo ugodno cena - tisto pa se je splačalo. na žalost mama potem ni hotela, ker je bil avtomatik - sedaj se ji malo kolca

v glavnem, testni avto ni vedno in takoj katastrofa.......če je še cena ok......ok!
za majhne razlike ( 1000€ je majhna razlika) pa ne bi kupoval rabljenega testnega avta
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a esem Po dec 12, 2016 9:49 pm

Nikjer ni bilo rečeno, koliko popusta je za testnega, zato sem ga tudi izrecno vprašal.
Je pa po moje podoben popust kot so komercialni pri povsem novih - z drugimi besedami - pravega popusta sploh ni - kar je pogosta sramota naših pooblašćenih trgovcev in tak nateg, da bi se osebno samo obrnil in šel.

11000 km lahko naredijo samo profesionalni testniki. Tudi če je bilo kasneje kaj "familiarnega" testa, je to majhen procent (in še manjši % obrabe).

Sicer pa je "športen" avto vsaj delno prilagojen temu in pri nas je kakšen hitro odpeljan ovinek manjša težava kot pa kvaliteta naših cest - ki pa zadene vse avte. Ali npr udobje - s športnim nimajo kaj drvet čez udarne jame ali ležicaje ;) , z navadnim pač ja. Samo en primer...

Potem je tu še preizkušanje zavor (kjer spet "nešportni" potegnejo krajšo), mdr tudi na mokrem (razgrete zavore in luže - ?) in še marsikaj bi se našlo Tudi to, da ne šparajo niti navadnih (dovolj je, če pogledamo podatke o porabi) in da prave športnosti pri nas niti nimajo kje preizkušat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a xxl Po dec 12, 2016 11:59 pm

Jaz sem dobil testnega z 0 km,no,dokler nisem prišel po avto,jim je uspelo naredit 89.Popust je bil veeeeliko večji kot 1000,res pa je,da je nov 26 000. :)
Tale Tipo ima vsaj 2-2500 popusta na ceno novega z 1500 popusta AH,ampak 11 000 km,hm.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Firediver To dec 13, 2016 7:35 am

Tudi jaz sem kupil testnega, pa še Francoz je in dizel povrhu.

Marsikdo se bo zgrozil, da večje neumnosti nisem mogel narediti. Vsaj kolikor berem ta forum.

Sedaj bo star 6 let, niti prve žarnice v žarometu mi še niso crknile..ampak zgleda, da imam hudirjevo srečo, ker se to pri testnem Francozu dizlarju ne bi smelo dogajati. Niti pri vseh ostalih Francozih ne.

Zato vsem dvomljivcem tak avto odsvetujem...še več, ne privoščim jim ga! Naj nabavijo raje nemško kvaliteto, pa longlife olje in podaljšane servisne intervale. Predvsem pa naj ne nasedajo provokatorjem, ki blatijo nemško robo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Ivan36 To dec 13, 2016 8:01 am

Fiat Tipo 1.3 Multijet 16v Opening Edition 11.990 €
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... g%20Editi..
Tole ima ŽE 18.000 km prevoženih KAR POMENI, da je RABLJENO VOZILO z GARANCIJO.
1 točka nad 6 mesecev STAR 1 reg 3.2016 torej NAD 6 mesecev in
2 točka NAD 6000 km !!!
Po EU direktivi se smatra NOVO vozilo staro DO 6 mesecev ali 6000 km prevoženih !
Pa ena VELKA cvetka tipson išče POCENI vozilo a tole ima 17 COL KOLESA 255 / 45 R17 V , za 1.3 Mlinček, DDD :lol: :mrgreen:
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Izbiram med tremi avtomobili

Napisal/-a Kohec Sr dec 14, 2016 9:32 am

Če je v igri samo 1000€ ne razmišljaj in vzami novega.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov