Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Stricek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne dec 11, 2016 6:51 pm

Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a Stricek Ne dec 11, 2016 7:16 pm

Pozdravljeni.
Trenutno si lastim Zafiro staro 14 let, ki jo je po skoraj 300t prevoženih kilometrih začel najedati zob časa, zato je prišel čas za zamenjavo.
Pred kratkim sem že kupil Insignio letnik 2010, ki pa mi je po parih kilometrih crknila, tako, da sem jo vrnil avtohiši. Tako se še vedno na okoli prevažam z Zafiro.

Pa, da preidem k bistvu. Pogledujem za parimi avtomobili, ker pa se ne bi rad ponovno nasankal bi vas prosil, če bi mi lahko podali kakšne nasvete za naslednje avte ali mi morda svetovali kakšnega drugega.

Insignia seveda odpade, so mi pa v oči padli naslednji:
Citroen DS 3 (naj bi se bilo dobro izogibati dizelskim motorjem. Najboljša opcija bi naj bila 1.6 VTI motor s 120 KM?)
Audi A4 avant, letnik 2009 naprej (izbira bi bil 2.0 dizel, vendar ne najdem kaj veliko podatkov o tem avtu. Kako je z zanesljivostjo? Je potrošni material kaj dražji v primerjavi z drugimi avti?)
Alfa Romeo Giulietta (O tem še nisem kaj veliko raziskoval. Izbira bi najbrž bila dizelski motor, tako, da bom hvaležen za vsako informacijo o avtu)
Ford Mondeo karavan, letnik 2012 naprej (2.0 TDCI motorji bi naj bili precej zanesljivi, kot tudi avto na splošno? Morda, kdo ve kako je z 1.6 TDCI motorji?)

To je nekako to, kar mi pride na misel za tak denar. V izbor bi še komot prišli Volvo V60 ali V40, in pa Hyundai i40 vendar so še žal predragi.

V upoštev bolj kot ne pridejo dizli (razen pri ds3 - naj bi bila razmeroma majhna poraba?), ker delam na leto med 15 in 20t kilometri.

Hvala že v naprej za koristne informacije :-)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a Kohec Po dec 12, 2016 1:07 pm

Koliko denarja je v igri?
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a lukasoln Po dec 12, 2016 1:15 pm

sj je napisu do 9000€

js osebno bi od teh najraj Forda.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a Kohec Po dec 12, 2016 1:23 pm

Saj res, sem spregledal da je čisto zgoraj.
Tudi sam bi najraje iskal med Fordi.
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a kristijan123 Po dec 12, 2016 3:51 pm

Ma fantje pravolo treh F, ne Ford, ne Fiat in ne Francoz(Čeprav so se ful popravili) Poglej za kakšno octavio, ali mogoče golf, passat Če gledaš za nemci.

Mogoče japonca?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ort%20Plus

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... CD140%20CE

Baje je tudi to dober avto, prijatelje je kupil novega in ga imel do 60k km in je bil avto bp

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Navigacija
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a esem Po dec 12, 2016 4:29 pm

Kje ti živiš, da navajaš pravila, ki so veljala pred 20 leti? :roll: Sedaj je pravilo ne TSI, ne TDI :mrgreen:
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a kristijan123 Po dec 12, 2016 4:40 pm

hahaha ja sam res, ampak dej bodmo realni ford diesel? No go. Fiata in Alfe osebno nebi kupu za nič na svetu. Francoza sm pa meu in ga ne kupim več. Čeprav fotr ma Xsaro picasso 1.6 16v in je auto top shit :D Za moje pojme raj kupm 15 let starga BMW-ja ali MB pa bi bil bolj zadovoljen kot z novejšim bilo čem sam to je moje mnenje zato tega lih ne svetujem :lol:
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a hahehihoh Po dec 12, 2016 11:55 pm

Vzami tisto kar ti je všeč. Jaz bi od teh Giulietto 2.0 Mjet.

Sicer pa: 1.6 TDCI pri Fordu je Citroen-Peugeot dizel. Gre za dizla, ki se vgrajuje v Citroene, Peugeote, Volvote, Mazde in Forde.

So v izvedenkah 112 ali 115 konjskih moči. No, pri DS3 tudi kot 93 konjski.

Ti motorji nimajo težav. Moj je 1.6 HDI iz leta 2013 in ima 190.000 km. Vozilo do sedaj še ni bilo na izrednem servisu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a xxl To dec 13, 2016 12:15 am

kristijan123 je napisal/-a:hahaha ja sam res, ampak dej bodmo realni ford diesel? No go. Fiata in Alfe osebno nebi kupu za nič na svetu. Francoza sm pa meu in ga ne kupim več. Čeprav fotr ma Xsaro picasso 1.6 16v in je auto top shit :D Za moje pojme raj kupm 15 let starga BMW-ja ali MB pa bi bil bolj zadovoljen kot z novejšim bilo čem sam to je moje mnenje zato tega lih ne svetujem :lol:


Koliko si ti star da takšne otročje trosiš? Ali si "meu" kakšno Alfo ali Fiata?Raje kupim novega Cliota kot 15 let staro nemško garo,no,to je moje mnenje ;)
Zadnja moja Alfa je bila Giulietta 1,4 TB 170,kaj več preberi na http://www.alfa-klub.com. Zelo različne avte gledaš,jaz bi seveda izbral Giulietto,čeprav,dobit dobro rabljeno,pa da ni uvoz... :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a kristijan123 To dec 13, 2016 3:43 pm

Ma glej to je tvoje mnenje jaz sem samo izrazil moje...vse lastnike alf ki jih jaz poznam imajo en kup problemov, samo z motorji ne, pa še to ne vsi(v podpisu vidim, da si ljubitelj alf tako, da te ne bom prepričeval). Glede tega, da bi raje kupil novega cliota, ok tvoja odločitev jaz se pa ne maram voziti z mlinčki za kavo oz. z vozili z pomožnim motorjem. Če ti je clio dovolj kupi, uživaj in vozi meni pač ni, pa še oblikovno se mi dopadejo starejši avti, srečno.
 
Stricek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne dec 11, 2016 6:51 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a Stricek To dec 13, 2016 6:00 pm

Evo, stvar je trenutno takšna.
Uspelo mi je sprobat ds3. (1.6 - 120 KM verzijo) Udoben in razmeroma odziven avto z razmeroma veliko prostora spredaj glede na velikost. Moti me edino, da nima avtomatskega dviga in spusta šip. Treba je držat gumb. Se, da to morda laj sprogramirat? Ve kdo kaj?

Sem se pa usedel danes tudi v "julko" :-P. (140 konjski dizel 2.0 jtdm) Tudi ta je kr udoben, ni mi ga uspelo sicer peljat :-/.
Mi je odznotraj precej všečen, tudi ta razmeroma prostoren odspredaj. Na zadnjih zicih pa se mi zdi, da nima kaj veliko več prostora v primerjavi z DS3.

Oba motorja bi naj bila med zanesljivejšimi kolikor sem dosedaj uspel ugotoviti?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a xxl To dec 13, 2016 6:10 pm

Giulietta in DS3 je kar velika razlika v prostornosti,tudi zadaj,ne samo da vem iz izkušenj,visok sem 192 cm. ;)
Pri tem DS3 bi mene motil ta star atmosferski motor,to ne gre primerjat s TB ali (j)TD. ;)
kristijan123 je napisal/-a:Ma glej to je tvoje mnenje jaz sem samo izrazil moje...vse lastnike alf ki jih jaz poznam imajo en kup problemov, samo z motorji ne, pa še to ne vsi(v podpisu vidim, da si ljubitelj alf tako, da te ne bom prepričeval). Glede tega, da bi raje kupil novega cliota, ok tvoja odločitev jaz se pa ne maram voziti z mlinčki za kavo oz. z vozili z pomožnim motorjem. Če ti je clio dovolj kupi, uživaj in vozi meni pač ni, pa še oblikovno se mi dopadejo starejši avti, srečno.

Tudi jaz tebe ne bom prepričeval,nekaj pa le vem o Alfah,sem jih imel 4,o težavah ne vem veliko,kupil sem vedno nove. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a esem To dec 13, 2016 7:19 pm

Ma pusti ga, pravila izpred 20-30 let prodaja kot nova - čeprav so nekatera sedaj ravno obratna. Take zamudnike in vernike v šankistične mite je najbolje ignorirat...
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a pleomax To dec 13, 2016 9:22 pm

kristijan123 je napisal/-a:Ma glej to je tvoje mnenje jaz sem samo izrazil moje...vse lastnike alf ki jih jaz poznam imajo en kup problemov, samo z motorji ne, pa še to ne vsi(v podpisu vidim, da si ljubitelj alf tako, da te ne bom prepričeval). Glede tega, da bi raje kupil novega cliota, ok tvoja odločitev jaz se pa ne maram voziti z mlinčki za kavo oz. z vozili z pomožnim motorjem. Če ti je clio dovolj kupi, uživaj in vozi meni pač ni, pa še oblikovno se mi dopadejo starejši avti, srečno.

Ta clio s "pomožnim motorjem" lahko tvoje 15 let stare nemške gare s pravim motorjem pelje scat 8)
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a kristijan123 To dec 13, 2016 10:10 pm

xxl je napisal/-a:Giulietta in DS3 je kar velika razlika v prostornosti,tudi zadaj,ne samo da vem iz izkušenj,visok sem 192 cm. ;)
Pri tem DS3 bi mene motil ta star atmosferski motor,to ne gre primerjat s TB ali (j)TD. ;)
kristijan123 je napisal/-a:Ma glej to je tvoje mnenje jaz sem samo izrazil moje...vse lastnike alf ki jih jaz poznam imajo en kup problemov, samo z motorji ne, pa še to ne vsi(v podpisu vidim, da si ljubitelj alf tako, da te ne bom prepričeval). Glede tega, da bi raje kupil novega cliota, ok tvoja odločitev jaz se pa ne maram voziti z mlinčki za kavo oz. z vozili z pomožnim motorjem. Če ti je clio dovolj kupi, uživaj in vozi meni pač ni, pa še oblikovno se mi dopadejo starejši avti, srečno.

Tudi jaz tebe ne bom prepričeval,nekaj pa le vem o Alfah,sem jih imel 4,o težavah ne vem veliko,kupil sem vedno nove. ;)


Aha potem je pa to popolnoma druga stvar, ljudje ki jih jaz poznam so imeli 6-10 let stare in več.
 
Uporabniški avatar
freddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Če mar 25, 2010 5:47 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a freddie Sr dec 14, 2016 12:58 am

1.6 atmosferski motor Prince iz PSA je še tisti, ki so si ga delili z BMWjem in kot tipični BMW je imel tudi ta cel kup porodnih težav. Večino so jih rešili vse pa ne. Znan je po crkotu celega kupa različnih senzorjev, tako da si boš na koncu še zaželel, da bi vozil na uplinjač.

Glede novih FIAT/Chrysler dizlov v Alfah ne bom pametoval, ker jih ne poznam dovolj. Vem le, da so starejši JTDji imeli v Sloveniji neupravičen sloves neuničljivosti, medtem ko so imeli vsi znanci, ki so si ga lastili takšne probleme z njimi, da so prekleli vse italijane nazaj do prve italijanske republike. Glede na to, da šov te dni vodi Sergio Marchione, znan po tem, da je zbombandiral Ferrarijevo ekipo Formule 1 in izstradal matični FIAT do take mere da že več kot desetletje ni razvil naslednika Punta, se - osebno - precej bojim za zanesljivost sodobnih motorjev tega koncerna.

S "Fordovimi" dizli ni nič narobe. Sem spadata tako Ford Mondeo kot morebitni Peugeotovi in Citroenovi dizli. DW6 (1.6) in DW10 (2.0) v resnici nista ne Fordova ne PSAjeva ampak produkt skupnih naprezanj obeh koncernov - noben ni nič bolj angleški in nič bolj francoski. Oba sta otroka globalizacije in sodelovanja francoskih, angleških in ameriških fantov. DW6 je po začetnih porodnih težavah (2004-2005) izredno vzdržljiv - edina stvar, ki me moti je butast načil regeneriranja DPF filtra s pomočjo tekočine Eolyse, ki je nesramno draga in jo je treba dolivat vsakih 120.000km, kar je res brezvezen strošek. Poleg tega se rad pokvari nek ventil, ki vbrizgava tekočino v filter za cikel regeneracije, kar ima za posledico nepopolno regeneracijo, zamašitev filtra, menjavo filtra in samomor lastnika vozila. Za filter sicer PSA trdi, da bo zdržal do 180.000km potem pa je treba tudi tega menjati.

2.0TDI iz VW (Audi,Škoda,Seat) so delo satana, ki želi na zemlji vzpostaviti nered in kaos, zato se jih je dobro izogibati. Če vidiš koga, ki se okrog vozi z 2.0TDI iz let 2004-2013 mu v rezervoar za gorivo stresi vrečko sladorja, da se bo čimprej nehal vozit in si bo kupil kaj boljšega.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a grega983 Sr dec 14, 2016 5:52 am

Freddie - raje piši o stvareh, na katere se spoznaš. Domneve in pa sistem baba čula, baba vidla, baba rekla pa pusti kje drugje
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a kristijan123 Sr dec 14, 2016 8:07 am

pleomax je napisal/-a:
kristijan123 je napisal/-a:Ma glej to je tvoje mnenje jaz sem samo izrazil moje...vse lastnike alf ki jih jaz poznam imajo en kup problemov, samo z motorji ne, pa še to ne vsi(v podpisu vidim, da si ljubitelj alf tako, da te ne bom prepričeval). Glede tega, da bi raje kupil novega cliota, ok tvoja odločitev jaz se pa ne maram voziti z mlinčki za kavo oz. z vozili z pomožnim motorjem. Če ti je clio dovolj kupi, uživaj in vozi meni pač ni, pa še oblikovno se mi dopadejo starejši avti, srečno.

Ta clio s "pomožnim motorjem" lahko tvoje 15 let stare nemške gare s pravim motorjem pelje scat 8)


ok, zelo lepo, nevem pa zakaj označujete 15 let stare avte z garami, če vozilo primerno vzdržuješ in redno menjuješ dotrajane dele je avto še vedno poezija peljat, medtem ko novejša vozila še posebej nižjega razreda ni, spet je to moje osebno mnenje nekaterim je ravno clio zakon sploh kakšen z pravim motorjem. Upam da lahko zdaj s tem zaključimo ker se mi ne da več, vidim da si z menoj mnenja ne deli noben tukaj tako da niti ni pomembno bomo mogoče kdaj drugič v kakšni drugi temi debatirali okoli tega.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a pskoda Sr dec 14, 2016 8:29 am

Dokler so alfe imele magneti marelli (italjana) ni bilo nobenih problemov z elektroniko, ko pa so prešaltali na bosch (švaba) so se pa začeli
Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 9000€

Napisal/-a pskoda Sr dec 14, 2016 8:34 am

freddie je napisal/-a:2.0TDI iz VW (Audi,Škoda,Seat) so delo satana, ki želi na zemlji vzpostaviti nered in kaos, zato se jih je dobro izogibati. Če vidiš koga, ki se okrog vozi z 2.0TDI iz let 2004-2013 mu v rezervoar za gorivo stresi vrečko sladorja, da se bo čimprej nehal vozit in si bo kupil kaj boljšega.



:lol: :roll:
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov