Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Jetta 2005 letnik

Napisal/-a lukasoln Pe dec 16, 2016 10:33 pm

Pozdravljeni forumaši! U

Upam, da mi bote lahko pomagal :)
torej, stvar je taka..
Pred kratkim sem pisal o nakupu passata in se veliko zanimal za to.. za1x sem našel samo enega, ki je zame žal predrag in enega, ki ni vreden svojega denarja.. prav tako sem iskal mondeote in nisem našel nobenega, ki bi mi bil res všeč in bi me privabil..
In danes zvečer razmišljam in se spovnem na Jetto.. Zato vas prosim, da poznavalci povete mal o tem avtu, namreč, motor 1.9 naj bi bil dober predvidevam, me pa zanimajo še ostale stvari.. Če majo tut jette kako hibo al pa karkol no, sej vete kak to gre :D
V planu imam pogledat it tale primerek http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Trendline

Pa opravičujem, ker zadne čase tok težim s temi vprašanji itd. ampak bi avto rad zamenjal še ta mesec, če je možno v naslednjem tednu.

Hvala že vnaprej.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a esem So dec 17, 2016 12:19 am

Če že mora bit VAG - zakaj ne enakovredno, a dosti mlajšo in s precej manj km Octavio za isto ceno? Samo za primer - ta prodajalec je sivi diler (prodaja več avtov - kao privat)
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a lukasoln So dec 17, 2016 5:07 am

Hmm gledu sm mal skode ampak mi niso vsec,
 
Uporabniški avatar
MaReX93
Novinec
 
Prispevkov: 313
Pridružen: Če jun 02, 2011 2:31 pm
Kraj: Ljutomer

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a MaReX93 So dec 17, 2016 11:40 am

kaj pa seat? 8)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a whitee So dec 17, 2016 12:23 pm

A se ti ne zdi predraga tale Jetta? Glede na to, da je 2005 letnik z trendline opremo..jaz ne bi dal toliko. Pa še ena opazka. Moj golf 3 ima 280000 km in ima pol manj obrabljen volan kot tale.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a Gregamax So dec 17, 2016 2:49 pm

Zdravo,
Jaz imam jetto 1.9 TDI l.06 prevoženih 240000 km. Lastim si jo že 6 leto, in zaenkrat večjih stroškov še nisem imel. Do sedaj sem menjal vse 4 kolesne ležaje, pač stanje na naših cestah zahtevalo svoj davek, en ležaj stane okrog 100€, menjal vse 4 grelne svečke, komad 16€, pri 200000 km zamenjal komplet sklopko, na 220000 km, naredil veliki in mali servis z materialom prve vgradnje, cena za delo in material 500€, šla mi je tipka za odpiranje prtljažnika 80€, drugih stroškov z avtomobilom pa nisem imel. Delam kratke relacije, dnevno 14 km, servise redno na 15000 km ali 1 leto kar se mi glih nekje poklopi. Večja hiba avta je rjavenje prtljažnih vrat, jaz sem letos saniral rjo s tem, da sm menjal prtljažna vrata. Meni se recimo začelo sedaj dogajati, da je platno na stropu začelo odstopat, kar bom dal zdaj sanirat. Aja, pa na 15000 km mi porabi 1 liter olja in to odkar sem ga kupil. Moti še edino to da ima glasno podvozje, s tem ne mislim, da ima kje kaj lufta. Zaenkrat sem z avrom zadovoljen in ga ne mislim še menjat.
To je to. Če te še kaj zanima pa kr vprašaj.
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a lukasoln So dec 17, 2016 7:03 pm

@whitee
Predraga se mi ne zdi glede na to da je golf se drazji avta pa sta skor enaka? Mogoce se motim ampak meni ze deluje tako.
Glede km pa bom preveril ce se bo dalo.


@gregamax
Hmm za 6 let je relativno malo stroskov ja :)
Bom biu pozoren na rjo, me pa zanima kak se obnese 105KM :)
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a Gregamax So dec 17, 2016 10:36 pm

Hja, stroškov je res blo malo v teh šestih letih. Turbina je še original gor in zaenkrat ne kaže znakov obrabljenosti. 105 KM je za povprečnega uporabnika dovolj. Avto ima nekaj manj kot 1,5 T tako da hitrostnih rekordov glih ne boš podiral. Sam se večkrat vozim čež gorjance (Metlika-Novo mesto) in tam se da tudi kak avto čisto normalno prehitet. Če bi pa bil kak žrebec pod pokrovom, več pa tudi ne bi škodilo. Ampak za normalno vožnjo čisto OK. Jaz imam porabo okrog 6l, ampak to samo zaradi kratkih razdalj. Na relacijah, pa je poraba lahko tudi okrog 5,2 l. Moja najnižja poraba je bila 4,7 l ampak to je bilo bolj mučenje kakor vožnja. Pa kar se tiče rezervih delov sploh iz zadnjega konca je rabljene zelo težko dobiti, ker je avto redek oz jih je malo na cesti. Jaz sem iskal rabljena prtljažna vrata in sem po dolgem iskanju v Slo našel samo eno, pa na Hrvaškem dve pa še ti dve sta bili dragi ko hudič. Ponaredkov ni, tako da ostane samo nova original katera stane 400€. Za prvi konec je nekoliko lažje, ker paše od golfa 5 gt. Kar se tiče prostornosti, ima velik prtljažnik, ko smo šli na morje z malim otrokom smo brez problema v prtljažnik stlačili vse kar smo imeli za s sabo vljučno z otroškim vozičkom, pa še woofer je not. Če jo primerjam z BMW serije 3 l 2012, katerega si lasti sestra, ima občutno več prostora, tako apredaj zadaj in v prtljažniku. Mene je glede prostornosti pozitivno presenetil. Ne primanjkuje nam ga niti sedaj, ko smo dobili tudi drugega otroka.
Lp,
Grega
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a whitee So dec 17, 2016 11:35 pm

Pravim ti, da so kilometri vprašljivi po vsej verjetnosti glede na stanje volana. Že res, da se obraba razlikuje glede na uporabo, ampak za 200000 km je tale volan hudo zdelan. Tudi če pogledaš golfe istega letnika z 300000km, nimajo skoraj nič obrabljenih volanov proti tej Jetti. Bodi previden, saj se lahko poleg vprašljivega stanja kilometrov pojavijo tudi druge stvari, ki so zamolčane.
Ni pa spet nujno kar sem napisal, ampak vseeno bodi pazljiv.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a sparky Ne dec 18, 2016 12:21 pm

Ne morete prek volana sklepati o prevoženih kilometrih. Ljudje smo različni in nekaterim se roke bolj potijo kot drugim in potem so tukaj še razne ženske z nohti, prstani in kremah na rokah, ki uničujejo volan še posebej gumijasti. Pri prejšnjem avtu sem imel gumijasti volan in je bil od prejšnje lastnice pri 104kkm že bogi pa so bili kilometri pravilni, ker se je servisiral pri pooblaščencu. Se spomnim še Cliotov mk3 katerim so pri 50kkm že razpadali usnjeni volani in prestavna ročica itd. Sedeži se recimo tudi obrabljajo tako, kot voznik dela z njimi... Saj ne rečem, da ima pa tista Jeeta pravilne km, samo po volanu sklepat je pa malo mimo. OP res poglej še za Škodo, ker jo boš dobil ceneje kot kak VW z istim motorjem :)
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a lukasoln Ne dec 18, 2016 8:16 pm

Gregamax je napisal/-a:Hja, stroškov je res blo malo v teh šestih letih. Turbina je še original gor in zaenkrat ne kaže znakov obrabljenosti. 105 KM je za povprečnega uporabnika dovolj. Avto ima nekaj manj kot 1,5 T tako da hitrostnih rekordov glih ne boš podiral. Sam se večkrat vozim čež gorjance (Metlika-Novo mesto) in tam se da tudi kak avto čisto normalno prehitet. Če bi pa bil kak žrebec pod pokrovom, več pa tudi ne bi škodilo. Ampak za normalno vožnjo čisto OK. Jaz imam porabo okrog 6l, ampak to samo zaradi kratkih razdalj. Na relacijah, pa je poraba lahko tudi okrog 5,2 l. Moja najnižja poraba je bila 4,7 l ampak to je bilo bolj mučenje kakor vožnja. Pa kar se tiče rezervih delov sploh iz zadnjega konca je rabljene zelo težko dobiti, ker je avto redek oz jih je malo na cesti. Jaz sem iskal rabljena prtljažna vrata in sem po dolgem iskanju v Slo našel samo eno, pa na Hrvaškem dve pa še ti dve sta bili dragi ko hudič. Ponaredkov ni, tako da ostane samo nova original katera stane 400€. Za prvi konec je nekoliko lažje, ker paše od golfa 5 gt. Kar se tiče prostornosti, ima velik prtljažnik, ko smo šli na morje z malim otrokom smo brez problema v prtljažnik stlačili vse kar smo imeli za s sabo vljučno z otroškim vozičkom, pa še woofer je not. Če jo primerjam z BMW serije 3 l 2012, katerega si lasti sestra, ima občutno več prostora, tako apredaj zadaj in v prtljažniku. Mene je glede prostornosti pozitivno presenetil. Ne primanjkuje nam ga niti sedaj, ko smo dobili tudi drugega otroka.
Lp,
Grega



Da jih ni veliko sem opazil :)
Po tvojih besedah bi pol mogl bit 105 KM dost, nism neki norec sam rad mam da avto da kej od sebe, ko gres prehitevat ne pa da potrebujes prazno cesto od lj do kopra haha
Hvala za toliko informacij ;)
Upam d bom jutri pozitivno presenecen nad avtom :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a esem Ne dec 18, 2016 8:55 pm

Za tak avto po taki ceni je možna samo potrditev negativnih pričakovanj, presenečenja pa sploh odpadejo.

Si res prepričan, da je bistveno slabši avto z osnovno opremo vreden iste cene kot primerljiv Passat (si probal oba?) z več opreme? Če si, potem ti tu nihče ne more pomagat in teci po avto
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Jetta 2005 letnik

Napisal/-a lukasoln Po dec 19, 2016 12:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


vidu sm passata, mal mlajšega, več prevoženih, ne veliko sicer ampak vseeno.. dražji 1300€ + slab vztrajnik in pa dosti bolj slabše vizualno očuvan.

Danes sem si pogledal tole jetto in je avto v dobrem stanju. Razen termostata, ki bi mi ga zamenjali pod garancijo. Ima sledi uporabe avto, znotraj je zglodan mal, volan, tudi tipke na armaturi so nagubane. Avto je servisiran, je slovenskega porekla, in mislim, da ima realne km. za 5 tisoč € mislim, da bi biu dober nakup
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Metadom, mišek in 129 gostov