Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

¸Kaj bi vi izbrali?

1.) citroen c4 cactus
5
14%
2.) citroen c3 (nov model)
1
3%
3.) wv polo 1.2 tsi
4
11%
4.) opel astra 1.4
9
26%
5.) opel corsa 1.4
0
Brez glasov
6.) toyota corolla terra
5
14%
7.) škoda rapid familly 1.2 tsi
0
Brez glasov
8.) škoda fabia combi 1.2 tsi
1
3%
9.) seat toledo loco 1.2.
0
Brez glasov
10.) seat ibiza 1.2
0
Brez glasov
11.) seat leon loco 1.2
1
3%
12.) fiat 500 L
1
3%
13.) fiat tipo POP
3
9%
14.) ford focus 1.0 eco boost trend
5
14%
 
Skupaj glasov : 35
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a avtofan To dec 27, 2016 9:48 pm

Pri avtomobilu so tudi bolj pomembne reci kot je zaslon na dotik.Jaz ti predlagam da das kar leptopa na armaturo bos imela se najvecji zaslon.Raje glej druge karakteristike pri avtu kot da gledas samo kaksne zaslone ma kaksen avto.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a Kohec Pe dec 30, 2016 10:15 am

Tipično ženski pristop kupovanja avtomobila. Izbrala si 14 zelo različnih avtomobilov. Ali si si vseh 14 vsaj od blizu ogledala? Mešaš hruške in jabolka, izbrati pa hočeš banano. Lepo je, če ima avto nekaj sodobne opreme - vprašanje pa je , ali boš med vožnjo gledala na cesto, ali pa na zaslon.
Čudno da nisi prišla na forum z vprašanjem - kupujem avto rdeče barve - prosim za nasvet!
Pa veliko sreče pri izbiri ti želim!
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a gaszajla Po jan 02, 2017 9:39 am

Tukaj so res našteti popolnoma različni razredi vozil.Za monitor si komot nalimaš tablco 10 inč samsung tab 4 pa bo vse klapalo.Tud google navigacija dela konkretno.hehe
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a limas Po jan 02, 2017 12:46 pm

Novi megan, 13900. Nisi ga dala na seznam , je pa za mlado družino najboljša izbira. Popolnoma nov model, pa še ekranček ima za veselje. Če sta dva otroka in je edini avto v družini, bo treba izbrati karavana. Malo me čudi, da v družini ženska izbira avto. V kolikor gre za prvi avto v družini, naj bo nekaj prostornega, za drugega pa lahko izbereš tudi kakšnega od zgoraj navedenih kinder jajčkov.
Glede na novo koledarsko leto, bi se dalo ceno še malo spustiti.


http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11609642&show=2

Imam pa občutek, da bo dama izbrala nekaj čisto tretjega.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a matejxx Po jan 02, 2017 1:18 pm

limas

Model za 13990€ nima ekrančka.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a gaszajla Po jan 02, 2017 2:07 pm

Ekrani v francoskih kantah so navlaka.Raje bi vštimali pleh in mašino,ter celoten avto,pa tisto pokvarljivo razno elektroniko,ki diha že od novega.ekrane pa na koncu.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a Renault VG Po jan 02, 2017 2:50 pm

To ti pišeš na podlagi česa? Splošnega ljudskega izročila mehanika Franceljna iz sosednje vasi?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kaj bi vi izbrali?

Napisal/-a wildbliw Po jan 02, 2017 8:28 pm

Mosesa je napisal/-a:Kaj si mislite o teh avtomobilih, katerega bi vi izbrali? 2 odrasla plus dva otroka, kratke relacije 9 do 14 tisoč eur budget. Kaj pomeni, da imajo opli 7 let jamstva in 7 let brezplačnega kaska, je to možno? (avtohiša Kidričevo)


Če je avto za dva odrasla in dva otroka, sledeče tri raje takoj črtaj iz seznama:

2.) citroen c3 (nov model)
3.) wv polo 1.2 tsi
5.) opel corsa 1.4

Ostalo pa zavisi od življenskega stila.
Zase bi brez pomisleka od vseh teh izbral fičota enoprostorca:

12.) fiat 500 L (je prostoren in praktičen)

Glede prostornosti pa tudi niso slabi sledeči:

4.) opel astra 1.4
6.) toyota corolla terra (baje)
14.) ford focus 1.0 eco boost trend

Za sledeče pa:

1. ) citroen c4 cactus (v kolikor se res rabi bolj terenski avto)
7.) škoda rapid familly 1.2 tsi (spredaj dosti, zadaj malo prostora)
8.) škoda fabia combi 1.2 tsi (ozka kabina, velik prtlažni prostor)
9.) seat toledo loco 1.2. (Seatov ne poznam in mi niso všeč)
10.) seat ibiza 1.2 (enako)
11.) seat leon loco 1.2 (enako)
13.) fiat tipo POP (je sedan, kar ni praktično za vsakdanjo rabo)

In glede na napisano, naj bo bencinar.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj bi vi izbrali?

Napisal/-a esem Po jan 02, 2017 9:40 pm

wildbliw je napisal/-a:...1. ) citroen c4 cactus (v kolikor se res rabi bolj terenski avto)
7.) škoda rapid familly 1.2 tsi (spredaj dosti, zadaj malo prostora)...
Zakaj je nujno pisat o stvareh, o katerih veš očitno bolj malo, če ne še manj?
CC4C nima zveze s terenskostjo, kvečjemu z mestnimi pločniki oz njih robniki!
Škoda Rapid je (poleg C-elysea in P 301) zadaj priznano daleč najprostornejši avto med konkurenco, pa tudi višje. Tudi v prtljažnik (če si to mislil?) gre več kot v prtljažnike velike večine konkurence (SB - 415 l).

..........Slika

Itak pa se avtorica zdi popolnoma neresna in je morda najbolje jo ignorirat, pa tudi nehat ponavljat traparije o "ženskem izbiranju avta"!

To je samo nedomišljeno, ne pa "žensko". Učinki, simptomi oz posledice "blink blink mobifonske civilizacije" (BBMC) se pač ne morejo spolno razvrščat. Tega je in bo vedno več, npr Peugeot je (po moje) računal na preboj preko tega, a je bil, vsaj s 308, prezgodnji petelin brez poglobljenega razmisleka in s slabo izpeljavo (vse samo na displej - tudi nevarno, slaba odzivnost ipd). Da se da bolje, je dokazal s 3008, pri 308 pa je po moje (skupaj z volanom) izgubil vsaj 20 % kupcev, namesto da bi jih pridobil - skupaj torej še več.
Je pa Renault bolje zastavil.
Po moje tudi nori japonski dizajni nastajajo, vsaj nezavedno, v povezavi z BBMC.

Avtoričina želja, s katero je nehote sprožila debato o tem (BBMC), pač ni nekaj posebno ženskega. BBMC v avtih je kvečjemu vzporednica vsem vidnim spremembam človeka v družbi.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a wildbliw To jan 03, 2017 1:57 pm

S fotografijami liliputancev me nihče ne prepriča v neresnico.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a esem To jan 03, 2017 2:15 pm

Namesto opravičila za zavajanje? :lol: :lol: :lol:
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kaj bi vi izbrali?

Napisal/-a wildbliw To jan 03, 2017 3:14 pm

esem je napisal/-a:Zakaj je nujno pisat o stvareh, o katerih veš očitno bolj malo, če ne še manj?

Očitno imaš licenco za ocenjevanja mojega poznavanja. Na podlagi enega posta morajo to biti že nadnaravne sposobnosti! Uwau

esem je napisal/-a:CC4C nima zveze s terenskostjo, kvečjemu z mestnimi pločniki oz njih robniki!

Saj to je še tisto najbolj pomembno! Baje velika večina voznikov ne vozi po rekah.

esem je napisal/-a:Škoda Rapid je (poleg C-elysea in P 301) zadaj priznano daleč najprostornejši avto med konkurenco, pa tudi višje. Tudi v prtljažnik (če si to mislil?) gre več kot v prtljažnike velike večine konkurence (SB - 415 l).

S katerimi avti pa to primerjaš? Primerjaj z novo Astro ter novim Focusom!

Glede slike pa sem že napisal svoj komentar. Pa še sedeži so verjetno potisnjeni do kraja.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a esem To jan 03, 2017 3:25 pm

Ne rabim primerjat, ker sem si že vse ogledal - za razliko od tebe, pa tudi vem, kaj pomeni "bolj terenski" - spet za razliko od tebe. Zakaj ne stopiš do Škodinega salona in se preprićaš, če že nikomur ne verjameš?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a nejc1986 To jan 03, 2017 4:16 pm

Nevem kaj je terenskega na c4cactus.... c3 oblecen v plastiko, z morda malce vecjo oddaljenostjo od tal. Pa še to, malce iz glave, dacia sandero ima tudi vecjo oddaljenost od tal od konkurence, pa ji nihce ne nalepi pridevnika "terenski"...
Pac avto ,ki cilja na ljudi, ki so se vanj zaljubili na 1.pogled. neke racionalnosti pa pri njem ni cutiti.

301 in c-el. imata zadaj res veliko prostora. Preizkuseno.

In pa, iz 1.roke, corolla ima tudi,vsaj toliko prostora, sploh za glavo zadaj sedecega... skratka, vsi trije so mirne duse primerni za 4clansko druzino, ob obcasnem sklepanju kompromisov-stresni kovcek.... rapid in leon pravtako.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a wildbliw To jan 03, 2017 7:03 pm

esem je napisal/-a:Ne rabim primerjat, ker sem si že vse ogledal - za razliko od tebe, pa tudi vem, kaj pomeni "bolj terenski" - spet za razliko od tebe. Zakaj ne stopiš do Škodinega salona in se preprićaš, če že nikomur ne verjameš?


Za razliko od mene, si si ti le ogledoval, jaz pa sem se v teh vozil na prevozi.org vsakodnevno na relaciji Brežice-Ljubljana in nazaj. In ja, v Astri in Focusu sem se zelo udobno počutil zadaj, v Rapidu pa dokaj utesnjeno. Ampak nima veze in to prav nič ne velja, ker sem jaz en wildbliw z bore malo prispevki, če reče veliki esem drugače.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a tristan01 Pe jan 06, 2017 1:23 pm

wildbliw je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Ne rabim primerjat, ker sem si že vse ogledal - za razliko od tebe, pa tudi vem, kaj pomeni "bolj terenski" - spet za razliko od tebe. Zakaj ne stopiš do Škodinega salona in se preprićaš, če že nikomur ne verjameš?


Za razliko od mene, si si ti le ogledoval, jaz pa sem se v teh vozil na prevozi.org vsakodnevno na relaciji Brežice-Ljubljana in nazaj. In ja, v Astri in Focusu sem se zelo udobno počutil zadaj, v Rapidu pa dokaj utesnjeno. Ampak nima veze in to prav nič ne velja, ker sem jaz en wildbliw z bore malo prispevki, če reče veliki esem drugače.


Mogoče se res voziš vsak dan s takimi avtomobili, vseeno pa ne razumeš osnovnih konceptov avtomobilski razredov in katero vozilo spada v kateri razred. Zato tudi mešaš hruška in jabolka vmes pa še kakšno klobaso. Tako je Škoda Rapid zgolj le povečan Polo/Fabia s katerim si deli lep del mehanike. V tem primeru je Rapid konkretno prostornejši od večine konkurence. Ko pa po tvoje v to zgodbo vmešaš Astro, ki je za razred večja pa se vsaka resna debata konča. S takim pristopom lahko dodamo še Mercedezovo S klaso in ugotovimo, da je celotna Astra malce večja in približno tako udobna kot prtljažnik omenjenega Mercedeza...

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a wildbliw Pe jan 06, 2017 3:21 pm

Tristan preberi od začetka. Kar pišeš je popolnoma res, ampak v tej temi je gledano absolutno, ker se gre za potrebe nevariabilne osebe. Si pozabil?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a tristan01 Pe jan 06, 2017 8:49 pm

wildbliw je napisal/-a:Tristan preberi od začetka. Kar pišeš je popolnoma res, ampak v tej temi je gledano absolutno, ker se gre za potrebe nevariabilne osebe. Si pozabil?


Nič nisem spregledal. Ker je bila tema zastavljena brez repa in glave se do sedaj nisem vmešaval, saj bi lahko avtorici teme glede na kriterij velikosti tuch screena predlagal le da kupi novega Megana ali Talismana, ki imata precej velik zaslon, še bolje pa bi bilo, da si privošči Teslo, ki ima touch screen v velikosti prenosnika.

Obregnil sem se šele ob prepiranje glede velikosti in udobja določenih modelov, ker je povsem jasno, da se v tej debati mešajo jabolka in hruška in še klobase tudi med forumaši ki so že nekaj časa prisotni in bi jim te stvari morale biti jasne.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a Kohec So jan 07, 2017 5:46 pm

Fantje, to pa zgleda že kot medosebni obračun. Avtorica prispevka pa tako in tako ne ve kaj sploh hoče.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a wildbliw So jan 07, 2017 9:43 pm

Ne, niso osebni obračuni, ampak samo argumentiram. Če sem utesnjena pač povem. V Note in Sportsvan nisem bil nikoli. Pa tudi v Octaviji ne.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] in 49 gostov