Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a pleomax So dec 31, 2016 1:26 am

Malo off: Če ti sosedje primerjajo peugeota 3008 iz leta 2009 in novega hyundai tucsona iz 2016...vmes je preteklo 7 let. Bi jih bilo pri hyundaiu sram,če ne bi bil boljši. Naj so gredo ti sosedje sedaj pogledat novega tucsona in peugeota 3008. Poraba,kakovost izdelave in materialov,motorji...vse je na višjem nivoju pri 3008.
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 So dec 31, 2016 11:19 am

Take primerjave se ne delajo na osnovi fotografij in člankov v raznih revijah oz. spletu. Vsekakor verjamem da je novi Peugeot 3008 bistveno boljši kot je bil prejšnji model, ki tudi ni bil slab-imel sem to srečo, da sem sodeloval pri izdelavi notranje opreme prejšnje 3008 ( kompletni vzglavniki, komolčniki in bolsterji izdelani v SLO, kjer ravno s tem koncem leta končujemo proizvodnjo, kompletni sedeži pa pri JCI v nemčiji ), tako, da ta avto res dobro poznam. Nova 3008 je pa še korak naprej, tako pri zunanjosti, kot pri notranjem oblikovanju, ter kvaliteti vgrajenih komponent.
Da pa bi lahko realno primerjal novega Tuscona in novo 3008 pa se je potrebno oglasiti pri prodajalcih in primerjati oba avtomobila enega za drugim-vsekakor je v prid Peugeota bolj moderna notranjost in precej tehnoloških novosti, v prid Tuscona pa gre boljši ( vsaj zame ) zunanji design in veliko večja zanesljivost, ter malo nižja osnovna cena.
Problem Peugeota zna biti predvsem v zanesljivosti vozila ( govorim iz lastnih izkušenj z P 207 ), sploh elektronskih komponent, ki so pri tej znamki žal že stalnica-v novi 3008 je elektronskih pomagal veliko in samo upamo lahko, da bodo zanesljivo delovala... :?
Kaj ti na koncu pomaga en kup elektronskih dodatkov, če pa ne delujejo zanesljivo in tu povzročajo same težave...so prej v breme kot v pomoč...
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a pleomax So dec 31, 2016 10:08 pm

Peugeot se je v zanesljivosti zelo popravil in tudi realno je dizajn 3008 bolj všeč ljudem na splošno. Pri zanesljivosti pa je tako,da se vse od 308 od 2007.leta naprej njihovi avtomobili uvrščajo med zanesljivejše. Naprimer 508 je najzanesljivejši v svojem razredu kar so priznali celo Nemci sami. Mi smo imelo navadnega 207 in 207cc in sta bila super razen verige pri 207 cc s THP motorjem,ki so jo zamenjali na lastne stroške in to je blo to. Sicer imamo pa trenutno 208 in 308 II in oba sta zaenkrat super. Dobro udobje,izdelava. Pa imamo v družini tudi 2 vw ampak to ni to. :) Tudi z uradnim servisom smo zelo zadovoljni. Tako da ta zanesljivost,ki jo omenjaš je za novejše modele ena sama velika krivica za peugeot. So pa korejski avtomobili(določeni modeli) dražji od bolj priznanih znamk (od peugeota,renaulta,vw,forda,opla...). Govorim o naprimer hyundai i30,ki je celostno gledano slabši od večine konkurentov,s ceno jih pa prehiteva. Se preveč cenijo in na prerjavenje ponujajo polovico toliko garancije kot ostali proizvajalci kar bi mene skrbelo,ker nasplošno so korejski avtomobili dokaj radi rjaveli. Nimam pa nič proti korejcem. Jih zagovarjam,čeprav mi oblika teh novih modelov v zadnjem letu ni všeč in pa previsoka cena. Žal za ta denar ne dobiš (več) največ. O zanesljivosti novih modelov pa sploh ne moremo še govoriti za nobeno znamko. Ti si že vnaprej krivično določil,da je tucson veliko bolj zanesljiv od 3008 pa je 3008 komaj na trg prišel... Mogoče se pa ravno tucson izkaže za slabega. In bil sem v salonu. :)
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a corus Ne jan 01, 2017 5:04 pm

Glede primerjave 3008 peugeota in tucsona 1.6gdi. Moj znanec ima 4 leta starega 3008 hybrida in že od samega začetka ima nonstop probleme, tako z elekroniko kot še marsičem drugim, če njega vprašaš, bo rekel čim dlje stran od peugeota in kot še pove nikoli več ne bo kupil avto te znamke pa četudi ga naredijo iz zlata. Jaz nimam izkušenj z njim , mi je pa novi 3008 vsekakor lepši , tako zunaj kot znotraj od tucsona, glede kvalitete pa se bo šele videlo kako in kaj, vsekakor pa je res , da ima tucson precej zastarel motor z visoko porabo, sicer pa tudi Hyundaijevi dizli niso ravno varčni. Jaz bi se glede na velikost in težo tucsona težko odločil za bencinarja. Glede na majhno količino km na leto je bencinar vsekakor prava izbira , samo mogoče ne ravno tucson.
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 Ne jan 01, 2017 6:31 pm

Na kakšen način mislite, da ima Hyundai zastarele diesel motorje-prej bi rekel, da so nekoliko zaspali na področju turbo-bencincev, saj šele od lani pošiljajo na trg nove T-GDI motorje ( od 1.0 do 1.6 ).
Diesele,ki jih ima koncern Hyundai/KIA na voljo pa so: CRDI 1.1, 1.4, 1,6, 1,7, 2.0 in 2.2 ( vsaj pri nas ) in za nobenega nisem slišal, da je zastarel ali da ni v korak s konkurenco ( verjetno pa ni glih na vrhu ).
Glede Peugeota pa smo imeli P207 1.4 VTi in nam je že po 36000km spustilo tesnilo glave motorja, tako, da smo ga morali zamenjati in narediti veliki servis ( visok strošek ), in kar naprej je gorela kakšna kontrolna lučka na display-u ( najbolj pogosto SBR za varnostni pas in Check Engine-vse brez razloga...). Se pa časi spreminjajo, in kaže, da je ravno Peugeot, in tudi Renault, v zadnjem času naredil kar precej na kakovosti in zanesljivosti vozil. Po drugi strani pa se mehaniki in lastniki vse bolj pritožujejo čez VW, ki mu očitno skrb za kakovost v zadnjem času zaradi varčevanja najbolj nazaduje...tudi pri razvoju diesel motorjev TDi so precej "zaspali" glede na konkurenco...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jan 01, 2017 7:51 pm

Roko na srce, Hyundajevi in KIJini motroji (ki so skupni), bencinarji brez turbine nikoli niso sloveli kot varčni.

Dizli CDRI pa tudi niso več kaj novi, vsi motorji so že dolgo zunaj ... in konkurenca ima že boljše motorje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
BlueAngel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To mar 29, 2011 6:07 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a BlueAngel Ne jan 01, 2017 8:21 pm

Vsaka znamka ma prednosti in slabosti,maš primere ko ti nov avto začne zafrkavati na polno,tko da ni nobenega zagotovila,da nov avto bo šel brez problema,neglede na znamko,...za Tucsona sem se pa odločil,ker mi je avto nesramno všeč,bo pa bencinar :D
Državni prvak v kategoriji PRO STREET,ter pokalni prvak SVS v kategoriji STREET OUT LOOK za leto 2010!!!!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jan 01, 2017 8:40 pm

Poglej če imaš prostor za rezervno kolo - da če kdaj predelaš avto na plin, da je prostor za posodo za plin.

Recimo Mazda CX 3 , 2.0 bencinar, odličen avto, NIMA pa prostora za rezevno kolo, nimaš nikjer namontirat posodo za plin (spodaj ni placa, znotraj ni prostora)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Gosic Ne jan 01, 2017 9:00 pm

Kateri pa so parametri, po katerih rečemo to je dober motor? Kolikor gledam je bil ravno Kiin 1.6Crdi med boljšimi na skupnem testu karavanov.
V Mazdo s skyactive tehnologijo ni priporočljivo vgraditi LPG.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a corus Ne jan 01, 2017 11:42 pm

Jaz sem testiral tako tucsona kot kio sportage in mi ni žal , da sem se odločil za qashqaija, ker se pač jaz v njem bistveno bolje počutim in se bolje pelje za moj okus. Je pa to moje mnenje in ga nikomur ne vsiljujem, če ti je tucson zelo všeč in te navdušuje ga vsekakor vzemi, saj se boš ti vozil v njem, ne pa kateri od nas tu na forumu, želim ti veliko veselja in užitkov v vožnji z tucsonom, ki je vsekakor lep in dober avto.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a pilon Po jan 02, 2017 12:44 am

Gosic je napisal/-a:Kateri pa so parametri, po katerih rečemo to je dober motor? Kolikor gledam je bil ravno Kiin 1.6Crdi med boljšimi na skupnem testu karavanov.
V Mazdo s skyactive tehnologijo ni priporočljivo vgraditi LPG.


Lepo prosim no.....vsi ti testi so za v koš.

Odbitek točk je za ročaj ročne zavore, ki je preveč blizo sedeža. Ne se hecat.
O porabi ne duha ne sluha....me zanima kak ga spravijo na porabo 3,9. Jaz je pod 5,4 še nisem imel, če nočeš bit najpočasnejši na cesti si pa takoj nad 6 litrov. Sory....tu ne moremo govorit o novem in dobrem motorju, če ga 13 star PD motor iz VAG koncerna popapca za malo malico (tako v porabi kot v pospeških).
Da o ostalih težavah s tem "klumpom" sploh ne govorim.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Gosic Po jan 02, 2017 9:46 am

Sam imam z njim porabo med 4-5 litri. Mogoče ni problem v motorju, ampak v voznikih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a pskoda Po jan 02, 2017 12:47 pm

:pop:
Lp
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a kseb Po jan 02, 2017 4:35 pm

V Mazdo s skyactive tehnologijo ni priporočljivo vgraditi LPG.

Zakaj pa ne? Imajo težave? Okvare?
Sicer imajo pri Prinsu plinsko napravo za Skyactive Mazdine motorje. Je pa predraga.

lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Blinder Po jan 02, 2017 5:24 pm

Skyactiv (brez e-ja) imajo izjemno visoko kompresijsko razmerje, pol pa je vprasanje kak se obnese plin v taki situaciji.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a RedBaron Po jan 02, 2017 5:39 pm

Plin ima višje oktansko število kot bencin... tako da to ne bi smel biti problem

Verjetno so problematični sedeži ventilov.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a kseb Sr jan 04, 2017 5:57 am

Hvala za odgovore. lp
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 Pe jan 06, 2017 8:45 am

BlueAngel je napisal/-a:Vsaka znamka ma prednosti in slabosti,maš primere ko ti nov avto začne zafrkavati na polno,tko da ni nobenega zagotovila,da nov avto bo šel brez problema,neglede na znamko,...za Tucsona sem se pa odločil,ker mi je avto nesramno všeč,bo pa bencinar :D

Dobro ste povedali, vsak avto ali znamka ima svoje prednosti in slabosti, idealnih pa itak ni ( tudi MB, BMW in Audi ne ). Pri nakupu novega pa poleg razpoložljivih finančnih sredstev najbolj vplivajo "emocije", in pač kupiš tisti avto, ki ti je vizuelno najbolj všeč.
Mislim, da bo bencinski 1.6 GDI Tuscon dober nakup ( glede na moje izkušnje z ix35 ) in vam želim veliko brezskrbnih kilometrov in užitkov v vožnji novega avtomobila. Pa javite se kaj, ko ga boste imeli, da poročate o prvih vtisih. :)
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 Pe jan 06, 2017 9:30 am

pilon je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Kateri pa so parametri, po katerih rečemo to je dober motor? Kolikor gledam je bil ravno Kiin 1.6Crdi med boljšimi na skupnem testu karavanov.
V Mazdo s skyactive tehnologijo ni priporočljivo vgraditi LPG.


Lepo prosim no.....vsi ti testi so za v koš.

Odbitek točk je za ročaj ročne zavore, ki je preveč blizo sedeža. Ne se hecat.
O porabi ne duha ne sluha....me zanima kak ga spravijo na porabo 3,9. Jaz je pod 5,4 še nisem imel, če nočeš bit najpočasnejši na cesti si pa takoj nad 6 litrov. Sory....tu ne moremo govorit o novem in dobrem motorju, če ga 13 star PD motor iz VAG koncerna popapca za malo malico (tako v porabi kot v pospeških).
Da o ostalih težavah s tem "klumpom" sploh ne govorim.

Malo še želim z dejstvi pokomentirati trditev o VAG ( VW ) TDI motorjih, ki kako "popapcajo" druge v pospeških in porabi...
Ampak za kakšno ceno, če sploh, za ceno dokazane manipulacije s programsko opremo motorne elektronike ( za enkrat so edini proizvajalec, ki jim je bila zloraba dokazana ), ki gre na račun našega okolja in zdravja. Kot ste verjetno slišali naj bi bili NOX-i oz. saje krivi za posredno smrt 10.000 ljudi v EU... :( Seveda so večji "proizvajalci" teh trdih delcev kamijoni in kurišča stanovanskih objektov, samo vseeno pa si VAG kaj takega ne bi smel privoščiti. In če znajo drugi proizvaljalci narediti diesel motorje v skladu z EU /ZDA zakonodajo, zakaj je potem VAG ni v stanju...
Še moja izkušnja o VAG TDI 1.6 motorju, preizkušena v čisto novem Tiguan-u, ki mi ga je znanec pripeljal na "testno" vožnjo...tudi on kot lastnik GOLF-a 6 je bil nad njim prej razočaran kot navdušen...
1.6 TDI motorj je precej robat in glasen, sigurno bolj kot je to povprečje v tem segmentu ( mogoče je del tega kriva tudi slabša zvočna izolacija karoserije Tiguana-očitno VAG varčuje zaradi velikih stroškov po aferi...), poraba in pospeški pa glede na moč in težo vozila solidni, ampak daleč od kakih presežkov. Poleg tega je VAG skoraj edini porizvajalec, ki iz 1.6 diesel motorja ne dobi za tako prostornino že skoraj nujnih 130KM ( npr. prej omenjena KIA ima 128KM, pa je kao zastarela...), da ne govorim o servisnem intervalu na 15000km/1 leto, ki lastnikom precej viša stroške uporabe-se ne spomnem diesel motorja ali znamke poleg VAG, da ima tak interval menjave olja...mi je prav žal za vse ljubitelje znamke vozil VAG, ampak taka so dejstva...pa pustimo sedaj 2.0TDI motorje in njihove težave...
Ker je to moja "stroka" pa moram pograjati tudi zadnje sedeže in naslone v Tiguan-u-res je, da je precej prostorna in prilagodljiva, vendar so sedala čisto navadna "klop" brez vsakega profila, da ne govorim o udobju, nasloni pa absolutno prenizki za odrasle potnike na zadnji klopi...če ne dvigneš vzglavnika na primerno višino, je lahko sedenje na zadnji klopi "hudo" nevarno početje... :(
No, so pa prednji sedeži zelo dobri, to pa tudi moram priznati... :)
Da ne bo pomote in nepotrebnega "zgražanja"-Tiguan je sigurno dober avto, ampak za moje pojme nič boljši ali slabši od povprečja za ta segment. Vsak posameznik pa se bo moral odločiti, če je zanj pripravljen odšteti nekoliko višjo ceno...za nekatere pa je znak VW na avtomobilu tako pomemben in nujen, da so za to pripravljeni plačati tudi nekoliko več...in glede na videno na cestah, jih je zelo veliko...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Firediver Pe jan 06, 2017 9:40 am

Vsak naj kupi, kar si zaželi, forumska mnenja pa naj zavraga jemlje kot ocene ali priporočila, ne pa kot osnovo za nakup svojega vozila!

Moja ocena: Dobro zgleda, dobro se vozi, čeravno si ga ne predstavljam z bencinskim motorjem. Obvezno z 4x4, za nezahtevne bi po moji oceni bil dovolj tudi 1.6GDI, za šminko tudi samo 4x2 - ampak samo za šminko in ne za pravo zimo..

Če mu pa denar ostaja in ne ve kaj vzeti, naj vzame VrAGa z longlife oljem in razvpitimi motorji. Njegov denar, njegovo veselje - ampak to je samo moje priporočilo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov