Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a nered Pe jan 06, 2017 10:45 am

Ugh ne vzeti 1.6 bencinarja meni se 2.0 ni zadoscal poraba pa pri obeh, kar visoka tudi ce imas lahko nogo. Jaz sicer nisem vozil Tuscona sem pa testiral ix35 1.6 in 2.0 (2015). 1.6 je bil katastrofa ze za umirjeno voznjo, 2.0 gre bolje ampak se vedno zalostna zadeva. Jaz sem se odlocil se malo sparati se je pa Tuscon se vedno v ozjem krogu (Qash, Juke, Tuscon, 3008).
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a sonic Pe jan 06, 2017 1:40 pm

Bora12 je napisal/-a:. Kot ste verjetno slišali naj bi bili NOX-i oz. saje krivi za posredno smrt 10.000 ljudi v EU... :( Seveda so večji "proizvajalci" teh trdih delcev kamijoni


Sicer je tole offtopic in se zelo strinjam s tvojo glavno poanto, ampak par pripomb:
- NOx je nekaj drugega kot saje/trdni delci - res je oboje škodljivo in oboje puhti iz dizelskih smrdljivcev, ampak ne tega dvojega mešat.
Kar se tiče škodljivih NOx plinov, pa jih menda kamioni spuščajo celo manj od osebnih avtov, kljub precej večjim motorjem:
http://www.euractiv.com/section/all/news/diesel-cars-are-10-times-more-toxic-than-trucks-and-buses-data-shows/

"The new report from the International Council on Clean Transportation (ICCT)... ... found that heavy-duty vehicles tested in Germany and Finland emitted about 210mg NOx per kilometre driven, less than half the 500mg/km pumped out by modern diesel cars that meet the highest “Euro 6” standard."




da ne govorim o servisnem intervalu na 15000km/1 leto, ki lastnikom precej viša stroške uporabe-se ne spomnem diesel motorja ali znamke poleg VAG, da ima tak interval menjave olja


No tukaj pa je edino pravilno da se priporoča menjava olja na 15000km/1 leto. To ni slabost VAG, temveč nujnost za vsak motor. Tukaj ga serjejo kvečjemu drugi proizvajalci, če še vedno priporočajo daljši interval. In kot vedno rečem, če si pri vseh stroških z avtom ne moreš privoščiti ene 5-litrske kantice olja na leto, potem bolje da nimaš avta.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 Pe jan 06, 2017 7:21 pm

Hvala za opozorilo in popravek-pravilno bi se moralo glasiti: Nox-i in saje... in za zelo zanimiv podatek, da moderni diesel motorji z EURO 6 standardom v ozračje spuščajo 2x več Nox-ov kot kamijoni...zanimivo in hkrati žalostno...kaj gre šele v ozračje ko se DPF filtri čistijo na vsake toliko prevoženih kilometrov...upam, da so to prebrali tudi tisti goreči priverženci diesel motorjev in "nizke" porabe...


Glede olja pa vseeno mislim, da bi bilo vsaj 20000km ali 30000km/1leto zaradi nižjih stroškov za lastnike VAG vozil bolj sprejemljivo-tisti, ki kupijo TDI motor običajno prevozijo več kilometrov in morajo zaradi neugodnega servisnega intervala kar 2x letno na servis... :(
Priznam pa, da tudi sam menjam olje 1x letno po cca 15000km, ki pa so vsi narejeni na krateke relacije in po mestu ( neugodni pogoji uporabe vozila ) in ne na 2 leti oz 30000km, kar se mi zdi primerno za naš način uporabe vozila ( nikakor pa istega olja ne bi imel v motorju 2leti ob večinoma mestni uporabi ).
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a luxxx7 Pe jan 06, 2017 8:05 pm

Kaj bluzite s tem oljem... Menjaš na 15-20kkm in je to najboljše za dolgi rok motorja, možno da motor in turbina laufala 200kkm brez problema, če boš delal podaljšane servisne intervale (30kkm), mogoče pa boš ojnične ležaje menjal na 140kkm. Če potegnemo pod črto in povprečje bo vsekakor boljše 15kkm.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a esem So jan 07, 2017 12:45 am

Bora12 je napisal/-a:...Glede olja pa vseeno mislim, da bi bilo vsaj 20000km ali 30000km/1leto zaradi nižjih stroškov za lastnike VAG vozil bolj sprejemljivo-tisti, ki kupijo TDI motor običajno prevozijo več kilometrov in morajo zaradi neugodnega servisnega intervala kar 2x letno na servis... :(
Priznam pa, da tudi sam menjam olje 1x letno po cca 15000km, ki pa so vsi narejeni na krateke relacije in po mestu ( neugodni pogoji uporabe vozila ) in ne na 2 leti oz 30000km, kar se mi zdi primerno za naš način uporabe vozila ( nikakor pa istega olja ne bi imel v motorju 2leti ob večinoma mestni uporabi ).
Če že "vseeno misliš", misli vsaj zares, ne pa na neko prvo žogo. :roll: Npr tako - ravno v izogib večjim stroškom (popravilom) je bolje menjat olje prej in ne še kasneje! O tem smo seveda že dostikrat pisali! :evil:
Dejstvo je, da niti olje niti (in predvsem!) oljni filter ne zadržita kvalitete niti 10000 km. LL olje jo morda par tisočakov več, a tu je še filter. To je možno le ob samo relacijski vožnji in to umirjeni ali podobni kje po AC npr v Nemčiji, pri nas pač bolj težko. VAG je tu dejansko v prednosti - tisti dan/leto več pač za nekoga, ki mu je do dobrega stanja motorja, ni ravno resen argument.

Tvoja večinoma kratka oz mestna vožnja itak ni primerna za dizel in bi moral menjat prej kot pri 15 k km.
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 So jan 07, 2017 9:12 am

Sicer smo sedaj čisto mimo teme nakupa Tuscona... :roll:
No tole pa je na podobno vprašanje napisal strokovnjak za motorna olja g. Aleš Arnšek-samo z v razmislek:
18. Dolžina servisnega intervala
Imam vprašanje glede dolžine servisnega intervala. Nekateri proizvajalci oglašujejo servisni interval na 30.000km oz. 2 leti. Medtem ko mnogi mehaniki temu nasprotujejo in svetujejo menjavo na 15.000km/1 leto, ker naj bi olje izgubilo svoje karakteristike. Temu pritrjujejo tudi pri Toyoti in nekaterih drugih znamkah. Kakšno je vaše mnenje?
Odgovor strokovnjaka
Pozdravljeni, če proizvajalec vozila predpiše menjavo olja na 2 leti oz. 30.000 km, potem že ve zakaj je to predpisal in zagotovo za to trditvijo stoji 100%. ‘Na pamet’ tega ni določil, ampak je to posledica dolgotrajnega testiranja motorja v kombinaciji s primernim motornim oljem. Seveda pa mora olje ustrezati zahtevam (specifikacijam), ki jih je predpisal proizvajalec motorja. Torej katerokoli olje, ki ustreza zahtevam proizvajalca motorja bo v tem motorju zdržalo predpisan interval menjave. V debatah o intervalu menjave je moje mnenje vedno enako, držite se navodil v tehnični knjižici vozila! Najbolj so mi všeč vprašanja v stilu, koliko km pa lahko prevozim s tem in tem oljem? Žal na tako vprašanje ni univerzalnega odgovora. Določeno olje se lahko uporablja v vozilih različnih proizvajalcev, pa bo pri istem režimu vožnje npr. en proizvajalec vozila predpisal menjavo na 20.000km, drugi pa na 30.000km… Če se vrnem na konkretno vprašanje, v skrajševanju intervala ne vidim nobenega smisla, razen če vozilo res ni ekstremno obremenjeno (npr. non stop vleka prikolice, vožnja na tako kratke razdalje, da se motor niti ne segreje na delovno temperaturo itd..). Vendar so v praksi to res redki primeri. Še mogoče beseda o podaljševanju intervala menjave. Tudi to ni smiselno, pa četudi uporabljate olje ne vem katerega proizvajalca. Podaljševanje intervala pride v poštev samo s podporo laboratorijskih analiz motornega olja. Z analizo se namreč natančno določi stanje olja in njegovo uporabnost. Ta pristop se največkrat uporablja za komercialna vozila, tovornjake, avtobuse, kjer se s podaljševanjem intervala lahko doseže omembe vredne prihranke. Lep pozdrav, Aleš
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a grega983 So jan 07, 2017 10:15 am

Bora, potem pa se zvesto drži navodil v knjižici ..... pa nikakor ne sprašuj nekdanje lastnike renaultovih sajevčkov izpred 10 let, ko so motorji veselo ribali ravno zaradi te neumnosti :mrgreen:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a sonic So jan 07, 2017 10:24 am

Bora12 je napisal/-a:Odgovor strokovnjaka
Pozdravljeni, če proizvajalec vozila predpiše menjavo olja na 2 leti oz. 30.000 km, potem že ve zakaj je to predpisal in zagotovo za to trditvijo stoji 100%. ‘Na pamet’ tega ni določil, ampak je to posledica dolgotrajnega testiranja


Bullshit!
To je res, da proizvajalec že ve zakaj je to predpisal - ampak ne iz navedenega razloga.
Pravi razlog je povečevanje prodaje, ker glupi folk ne razume da je staro izrabljeno olje slabo za motor. In se jim zdi daljši interval fajn, ker bodo prišparali 5 litrov olja na leto...
Pa ne samo kupci, tudi avtomobilistični "novinarji" so glupi - se spomnim nekega članka/avtotesta izpred let, ko je pisec izrecno hvalil 30 kkm interval pri Espaceu dCi - pa vsi vemo, da je veliko problemov s temi motorji, razen pri ljudeh ki ignorirajo Renaultova priporočila in olje menjajo na 15kkm...

Res pa je, da se škoda zaradi izrabljenega olja ne pozna takoj - ponavadi ko pride do problemov, je garancija proizvajalca že potekla, zato proizvajalcem avtov pogosto dol visi za dolgoročne posledice...

Jebeš take 'strokovnjake'....
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a sašo5 So jan 07, 2017 10:50 am

Bora12 je napisal/-a:[....ne govorim o servisnem intervalu na 15000km/1 leto, ki lastnikom precej viša stroške uporabe-se ne spomnem diesel motorja ali znamke poleg VAG, da ima tak interval menjave olja...mi je prav žal za vse ljubitelje znamke vozil VAG, ampak taka so dejstva...pa pustimo sedaj 2.0TDI motorje in njihove težave...

lej, ne piši več neumnosti, dosti si jih natresel v teh štirinajstih dnevih kar si prijavljen.....
...........in na 15.000km je menjava olja - hvala bogu, da je tako_prva znamka, ki je zaj. s tem da se oil menja na 30.000 je Renault desetletje nazaj, kake so posledice, vemo....
In če te kdo kdaj vpraša, Vag CR motor 2.0 nima niti ene najmanjše znane težave v osmih letih, koliko je zunaj......
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a corus So jan 07, 2017 2:58 pm

Kolikor vem in znam prebrati naj bi bila tema :
nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI. Nekateri tu pa ste že vse pomešali in sedaj se prepirate o tem kdaj naj se menja olje v motorju. Mislim , da bi bilo prav , da se vsaj okvirno držite naslovne teme in o tem razpravljate, ne pa o vsem drugem kar nima nobene veze z postavljeno temo:
Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GD.
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Bora12 So jan 07, 2017 5:30 pm

sašo5 je napisal/-a:
Bora12 je napisal/-a:[....ne govorim o servisnem intervalu na 15000km/1 leto, ki lastnikom precej viša stroške uporabe-se ne spomnem diesel motorja ali znamke poleg VAG, da ima tak interval menjave olja...mi je prav žal za vse ljubitelje znamke vozil VAG, ampak taka so dejstva...pa pustimo sedaj 2.0TDI motorje in njihove težave...

lej, ne piši več neumnosti, dosti si jih natresel v teh štirinajstih dnevih kar si prijavljen.....
...........in na 15.000km je menjava olja - hvala bogu, da je tako_prva znamka, ki je zaj. s tem da se oil menja na 30.000 je Renault desetletje nazaj, kake so posledice, vemo....
In če te kdo kdaj vpraša, Vag CR motor 2.0 nima niti ene najmanjše znane težave v osmih letih, koliko je zunaj......


Spoštovani g. Sašo5,
Hvala za prijaznost in cenjeno mnenje-bom nehal pisati neumnosti, ki sem jih teh 14 dni...spoštujem vaše mnenje in nasvet , že zato, ker imate "mojsterski" naziv...:)
Sicer pa mi je že dolgo jasno, da "Bog ne daj " kaj čez VW napisat ( pa tudi, če je to resnica...), ker to njihove "fanatične" lastnike globoko užali...ko pa ta isti žalijo vse ostalo ( pa če tudi neutemeljeno...), je to čisto normalno... :(
Kot je že Corus omenil smo popolnoma zašli... :roll: Tema je nakup Tuscona...z oglašanjem na tem forumu pa sem imel dober namen pomagati "BlueAngel-u", ki kupuje ta avto, ker imam sam ix35 z istim 1.6 GDI motorjem-glede tega pa sem že vse napisal.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a sašo5 Ne jan 08, 2017 10:12 am

zašel si ti, ki si PRVI vtaknil v temo VW-ja in njegove težave, pa ajd, da si navedel kak drug motor, ampak 2.0tdi :roll: ...in tudi pri olju si vtaknil v temo VW-ja....in potem užaljen repliciraš na moj post...
- sicer pa: zadnjega odstavka se držimo naprej...
Kot je že Corus omenil smo popolnoma zašli... :roll: Tema je nakup Tuscona...z oglašanjem na tem forumu pa sem imel dober namen pomagati "BlueAngel-u", ki kupuje ta avto, ker imam sam ix35 z istim 1.6 GDI motorjem-glede tega pa sem že vse napisal.


in še nekaj za avtorja teme: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Di%20Trend
to, čeprav 15KM manj je SIGURNO boljši nakup, kot pa bencinc (GDI).....

- seveda (če dopuščajo finance) najboljši bi bil tole: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... IMPRESSI...
 
Uporabniški avatar
BlueAngel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To mar 29, 2011 6:07 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a BlueAngel Ne jan 08, 2017 10:45 am

OH nebi se ga branil,samo so tudi finance tiste,katere vplivajo,....sem se vedno v fazi ali ga vzeti ali ne,ravno zaradi financ,pa ker je tudi se en stanovanjski problem zraven,....zna se zgodit da bom počakal še kako leto,dve pa ga vzel takrat,morda celo kakega rabljenega,z malo prevoženimi kilometri,ker cena zna pasti kar hitro,sploh bencinarjem,je pa tudi res,da jih je oz.bo na cesti zelo malo-bencinarjev namreč ;)
Državni prvak v kategoriji PRO STREET,ter pokalni prvak SVS v kategoriji STREET OUT LOOK za leto 2010!!!!
 
MalaGora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jul 21, 2018 6:28 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a MalaGora So jul 21, 2018 6:59 pm

BlueAngel je napisal/-a:Zdravo,odločam se za nakup Hyundai Tucson 1.6 GDI,...sem pa v dilemi glede izbire motorja,...dizel ali bencinar?,....glede na prevožene kilometre,ki jih delam na leto pod 15.000,je logično da vzamem bencinarja,ne vem pa točne porabe bencinskega motorja,...na testu sem imel dizla 85 kW / 116 KM,poraba je bla na testu 6.litrov,in mi je rekel prodajalec,da bo bencinar 97 kW / 132 KM z enako vožnjo imel porabe 1.liter več,...kaj menite na to?


lp

pozdravljen, zanima me ali ste se potem odločili za nakup Tucsona in kako ste zadovoljni?
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Nakup novega Hyundai Tucson 1.6 GDI

Napisal/-a Skyen Ne jul 22, 2018 1:06 pm

Če kupuješ Tucsona počakaj na september/oktober - pride faceliftana verzija ven in novi motorji.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 52 gostov