Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a format Če jan 12, 2017 10:03 pm

edit mod
Zbrisano zaradi OFF-a in ker je bilo izrecno rečeno, da Jazz ni zanimiv
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 15, 2017 11:10 am

Bil sem na ogledu Mazde... A pri Mazdi sploh imajo interes kaj prodat?
Da ne omenjam cenitve stare... Sen skoraj prej odšel od njih kot prišel...
Tako, da bo najverjetneje Astra...
Mogoče celo ST čeprav..
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nejc1 Ne jan 15, 2017 11:26 am

Ja zakaj pa ne bi stare privat prodal? Tako boš še največ dobil za njo...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a limas Ne jan 15, 2017 12:09 pm

Res, da imajo mazde nesramno visoke cene. Vidim dosti 6-ic, nekoliko manj 3-jk in skoraj nobene 2-ke.
Če je novi megan za razred višji od mazde 2 in ima podobno ceno, ni kaj razmišljati. Stanje je vidno na cestah.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a emozul Ne jan 15, 2017 12:52 pm

tomzzi je napisal/-a:Bil sem na ogledu Mazde... A pri Mazdi sploh imajo interes kaj prodat?
Da ne omenjam cenitve stare... Sen skoraj prej odšel od njih kot prišel...
Tako, da bo najverjetneje Astra...
Mogoče celo ST čeprav..


Ha, ha, se mi je zdelo, da bo tako (enkrat opel, vedno opel :D ).
Upam, da bo boljša kot ta, ki jo imaš.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 15, 2017 1:21 pm

@nejc1
Odvisno KDAJ bi jo prodal. Placa za dva pa nimam.
Plus na oplu so mi jo dobro (informativno) ocenili. Itak bom verjetno dal oglas kakšen mesec prej ko pride nov... Da vidim.
Ampak kot pravim sem s cenitvijo na oplu zadovoljen. Plus avto oddam par dni pred prevzemom nove verjetno in vmes dobim kakšen nadomestni za dan, dva.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a brett Ne jan 15, 2017 4:36 pm

Sam sem imel ogledano Mazdo3 Attraction (pred prenovo) z 1.5 bencinarjem (101KM). Za moje potrebe in način vožnje čisto dovolj. Pa še manj za zavarovanje in cestnino v primerjavi z 2.0 (120KM) bencinarjem. Po ceniku 18.090€ + kovinska barva 450€. Za ta denar ogromno opreme. Primerljiv VW golf malo pod 23 tisočakov (1.4TSI Highline) oz. jurja manj 1.2TSI Highline. Opel Astra in Renault Megan primerljiv motor in oprema malo pod 20 tisočaki. V vse ni upoštevan popust. Evropejci so tu bolj radodarni, pri Mazdi le gratis navigacija ali kak %.
No, drugo polovico decembra je prišel facelift pri Mazdi3 in vozila iz zaloge so dobila po 1800€ popusta. Takoj sem klical za moj izbran model, ki bi me prišel le 16.740€. Takoj bi ga vzel, a ga niso imeli na zalogi. Ponujali so mi 2.0 motor, kar pa nisem sprejel. Ta bi me prišel 1000€ več (17.740€).

So pa izredno "škrti" za menjavo staro za novo; mojemu golfu so prisodili vrednost 4.000€ :evil:

Financiranje preko njih ni ugodno, ko sem za foro prosil za informativni izračun. Za 4 leta 6 mesečni euribor bi v primerjavi z NLB (kjer se sploh nisem še nič pogajal - sigurno bi še nekaj pridobil glede obrestne mere) plačal več cca. 400€.

Še linki starih modelov, ki so zelo ugodni Attraction in Revolution (Takumi je že višje zgoraj prilepljen link).

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0-%20IZJ...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... A%20ZALOGI
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a emozul Ne jan 15, 2017 5:31 pm

Ja, pri oplu so radodari pri oceni starega, pa še nov je med cenejšimi (in to se more nekje poznat, napram konkurence). Pa še en velik minus, vsaj pri meni, da cena nenormalno pada, ko ga prodajaš.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 15, 2017 7:51 pm

brett je napisal/-a:Sam sem imel ogledano Mazdo3 Attraction (pred prenovo) z 1.5 bencinarjem (101KM). Za moje potrebe in način vožnje čisto dovolj. Pa še manj za zavarovanje in cestnino v primerjavi z 2.0 (120KM) bencinarjem. Po ceniku 18.090€ + kovinska barva 450€. Za ta denar ogromno opreme. Primerljiv VW golf malo pod 23 tisočakov (1.4TSI Highline) oz. jurja manj 1.2TSI Highline. Opel Astra in Renault Megan primerljiv motor in oprema malo pod 20 tisočaki. V vse ni upoštevan popust. Evropejci so tu bolj radodarni, pri Mazdi le gratis navigacija ali kak %.
No, drugo polovico decembra je prišel facelift pri Mazdi3 in vozila iz zaloge so dobila po 1800€ popusta. Takoj sem klical za moj izbran model, ki bi me prišel le 16.740€. Takoj bi ga vzel, a ga niso imeli na zalogi. Ponujali so mi 2.0 motor, kar pa nisem sprejel. Ta bi me prišel 1000€ več (17.740€).

So pa izredno "škrti" za menjavo staro za novo; mojemu golfu so prisodili vrednost 4.000€ :evil:

Financiranje preko njih ni ugodno, ko sem za foro prosil za informativni izračun. Za 4 leta 6 mesečni euribor bi v primerjavi z NLB (kjer se sploh nisem še nič pogajal - sigurno bi še nekaj pridobil glede obrestne mere) plačal več cca. 400€.

Še linki starih modelov, ki so zelo ugodni Attraction in Revolution (Takumi je že višje zgoraj prilepljen link).

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0-%20IZJ...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... A%20ZALOGI


Oprosti, ampak da pri avtu za 20 jurjev gledaš na tistih par desetakov, ki jih boš dal za cestnino in zavarovanje več je neumnost, sploh ker za jurja več dobiš veliko veliko boljši motor ki bo najbrz se manj porabil.

Sicer pa ne moreš primerjat cen po cenikih s ceno ki jo dobiš po pogajanjih, sploh opel in tudi renault imata kar velike popuste, prav tako VW. Sicer pa primerljiv z mazdo 1.5 NI 1.4 TSI, še 1.2 ne...pri meganu je to naprimer sce 1.4, ki ga dobiš že za kakih 13 jurjev npr, pri oplu pa pogojno 1.0 turbo ( oziroma še prej 1.4 NA, ki ga dobiš tudi že z akakih 13 jurjev pomoje ).


Skratka primerjaš hruške pa paradajz ...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a blaze11 Ne jan 15, 2017 10:22 pm

brett je napisal/-a:Sam sem imel ogledano Mazdo3 Attraction (pred prenovo) z 1.5 bencinarjem (101KM). Za moje potrebe in način vožnje čisto dovolj. Pa še manj za zavarovanje in cestnino v primerjavi z 2.0 (120KM) bencinarjem. Po ceniku 18.090€ + kovinska barva 450€. Za ta denar ogromno opreme. Primerljiv VW golf malo pod 23 tisočakov (1.4TSI Highline) oz. jurja manj 1.2TSI Highline. Opel Astra in Renault Megan primerljiv motor in oprema malo pod 20 tisočaki. V vse ni upoštevan popust. Evropejci so tu bolj radodarni, pri Mazdi le gratis navigacija ali kak %.
No, drugo polovico decembra je prišel facelift pri Mazdi3 in vozila iz zaloge so dobila po 1800€ popusta. Takoj sem klical za moj izbran model, ki bi me prišel le 16.740€. Takoj bi ga vzel, a ga niso imeli na zalogi. Ponujali so mi 2.0 motor, kar pa nisem sprejel. Ta bi me prišel 1000€ več (17.740€).

So pa izredno "škrti" za menjavo staro za novo; mojemu golfu so prisodili vrednost 4.000€ :evil:

Financiranje preko njih ni ugodno, ko sem za foro prosil za informativni izračun. Za 4 leta 6 mesečni euribor bi v primerjavi z NLB (kjer se sploh nisem še nič pogajal - sigurno bi še nekaj pridobil glede obrestne mere) plačal več cca. 400€.

Še linki starih modelov, ki so zelo ugodni Attraction in Revolution (Takumi je že višje zgoraj prilepljen link).

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0-%20IZJ...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... A%20ZALOGI




ne moreš gledat nekaj kar je že izpogajana cena z ceno na avtonetu.
rline na netu brez pogajanj
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Editi...

tista znamka ki ti je blizu jo hvališ u bistvu pa je vse skup tam tam
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a a4 Sr jan 18, 2017 5:43 pm

kako dolgo boš torej zdaj čakal na nov avto ?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Sr jan 18, 2017 6:21 pm

Še ne vem. Konec tedna naročim. Po besedah prodajalca v decembru je ene 3 mesce za čakat.

Imam pa že vse izbrano. Samo naročit je treba.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Renault VG Sr jan 18, 2017 9:24 pm

17 col feltne potem?
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Polo78 Sr jan 18, 2017 10:08 pm

Če bi sam kupoval avto v tem razredu, potem bi bila izbira samo ena in to je Mazda 3, ampak to je pač moja izbira in pa razred mi ta hip tako ali tako ne ustreza. Je pa res kar ugotavljate drugi, pri njih praktično več ni popustov. Ko sem leta 2011 kupoval M6, je bilo že v štartu 3.600 eur popusta, katerega sem izpogajal na okrogle 4 jurje + za star avto so dodali 700 eur na prav tako dobro izpogajano ceno. Končni rezultat je bila cena okroglih 22k za novo šestico 2.2 CD, to pa je bilo takrat ceneje kot podobno motoriziran in opremljen golf. Passat kot direktna konkurenca je bil itak neprimerljivo dražji, enako tudi večina druge konkurence. Danes pa so se zadeve obrnile do te mere, da je nekoč precenjen VW potem, ko se izpogajaš za končno ceno cenejši od primerljive Mazde, še korejci so tu nekje, cenejši je praktično samo Opel, mogoče še kak Renault... :huh:

Ampak ok, vsakemu svoje. Če je nekdo navajen na Opla in je z njim zadovoljen kljub določenim slabim izkušnjam, potem je to to. In v tej temi sem že po prvem postu vedel, da se bo avtor odločil za slednjega oz. verjetno je bil že v naprej odločen, šlo je zgolj za prepričevanje samega sebe. =P
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a emozul Sr jan 18, 2017 11:32 pm

+ 1
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov