Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Po jan 09, 2017 6:00 am

Kia ima kar drage servise kolikor vem.
Tukaj imam recimo pri Oplu več ugodnosti.
Aja pa opel ima tudi verigo po novem.
Servisni interval me pa ne zanima. Pri trenutni astri ga imam tudi na 30.000 pa ga vseeno delam na 20.000.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a emozul Po jan 09, 2017 8:48 am

Definitivno opla ne. Opel forum in ostali (tuji) forumi govorijo o velikih problemih. Pravi se, da opel je ugoden, je vendar na račun šparanja in končne izdelave. Sam bi definitivno pogledal za mazdo ali i30, ki sta definitivno bolj varna nakupa.
Po tvojem pisanju sodeč si že odločen za astro, upam, da boš imel pri novi kaj več sreče.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a P2008 Po jan 09, 2017 10:17 am

Res ne vem kaj imate toliko proti Oplom.

Starši imeli že od novega Zafiro tourer 1.4T (140KM) 4 leta in vse bp. Sorodnik imel že od novega prešnjo Insignijo 2.0 CDTI (131 KM) 4 leta in 180k km, trenutno ima pa že od novega aktualno Insignijo 2.0 CDTI (140KM) in vse bp. Skratka redni servisi in to je to. Morda se res vidi, da so Opli malo bolj enostavni oz. bolje rečeno uporabljajo enostavne rešitve, kar je posledica ameriškega GM, in morda res niso tako prefinjeni kakor npr. VW, vendar pri uporabljenih materialih čisto nič ne zaostajajo. Zafira tourer ima več mehkih umetnih materialov kot naprimer aktualni VW touran, pri čričkih sta si pa zelo podobna. Da se razume, tudi aktualni MB E ima čričke in na nekateri mestih tako plastiko, da tudi v Renault Cliu ne bi bila za nikamor.
Pred Insignijo je sorodnik imel Mazdo 6 CD120, ravno tako od že novega. Po cca 3 letih je bil posredno udeležen v prom. nesreči. Pri popravilu se je ugotovilo, da je avto v zelo slabem stanju...avto je bil ves rjav oz. že gnil. Svetovali so mu naj se čimprej znebi avta. Toliko o Japoncih in Mazdi.
Znanec ima že od novega Hyundai i30 1.6 CRDi. Pri cca 180 k km mu je dobesedno razneslo motor. Toliko o Korejcih in Hyundaiju.

Kaj hočem z vsem tem povedati. Pri nakupu novega avta imaš lahko (sicer zelo malo verjetno) smolo in naletiš na takega, ki ti bo delal probleme. Na napake nobena avtomobilska znamka ni imuna! Pričakovati, da bo pa kupljen rabljen avto z "realnimi" kilometri deloval povsem brezhibno in ne bo potreboval nobenih vlaganj, je pa malo mimo. Takrat je najlažje pljuvati po avtomobilski znamki in govoriti kakšna so to j***a...vsaka stvar se pokvari, nič ni narejeno za večno.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a ban Po jan 09, 2017 10:25 am

Nobeden ni še fokusa omenil.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Po jan 09, 2017 10:36 am

Sem se pa spomnil še na enega, ki ga še ni a bo še letos v SLO je pa že v IT za 18900€
https://www.youtube.com/watch?v=04kfyrZBrAU&t=3s
Hyundai Ioniq 1.6 Hybrid Classic - Cambio Automatico € 18.350,-
IVA deducibile
Nuovo
104 kW (141 CV)
Elettrica/Benzina
http://ww3.autoscout24.it/classified/29 ... asrc=st|as
Če gre v izvot itak odštej še 19% IVA / DDV pa si izračunaj 8)
Realno gledano boš ves teden samo elektriki za v SLUŽBO :DDD
Seznam SERIJSKE OPREME
Equipaggiamento del veicolo
ABS
Airbag conducente
Airbag laterali
Airbag passeggero
Alzacristalli elettrici
Autoradio
Autoradio digitale
Bluetooth
Bracciolo
Cerchi in lega 15''
Chiusura centralizzata
Climatizzatore
Computer di bordo
Controllo automatico clima
Controllo automatico trazione
ESP
Fari direzionali
Fendinebbia
Head-up display
Immobilizzatore elettronico
Isofix
Luci diurne LED
MP3
Park distance control
Sensore di luminosità
Sensori di parcheggio assistito posteriori
Servosterzo
Sistema di controllo pressione pneumatici
Sound system
Specchietti laterali elettrici
Supporto lombare
Telecamera per parcheggio assistito
USB
Veicolo non fumatori
Vivavoce
Volante in pelle
Volante multifunzione
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Firediver Po jan 09, 2017 10:49 am

Hja, me prav zanima "poraba", ko je zunaj -10°C...baterije so pri tej temperaturi manj zmogljive (kot pri npr +20°C), pa še kabino moraš nekako konkretno ogreti, da bo udobno...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Gosic Po jan 09, 2017 1:49 pm

:D

Ker je -10 vsak dan.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Po jan 09, 2017 2:22 pm

Če bo pa -14C bo pa na bencin vozil :lol: Je Hybrid tole 8) 1.6 + EV
http://www.hyundai.co.uk/new-cars/ioniq
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Po jan 09, 2017 4:49 pm

@Ban

Focusa tudi nočem. ;)
Je le najmanj praktičen od večine naštetih. Pa znotraj mi ni preveč všeč.

@MadIggy

Auris hibrid ja... Verjetno je tudi cena "hibridna". Tako, da...

@maniaxxx

Na Hondo sem čisto pozabil. Bom pregledal ponudbo. Hvala za predlog. Samo kaj ko nič ne vem o hondi. Pa tudi prodajno/servisna mreža je tako, tako... Najbližji servis mi je v Krški vasi.
Kako se kaj obnesejo bencinarji? Koliko kaj kuri?
Pa ima Civic opcijo ksenona ali pač samo halogenke?

@Ivan36
Hyundai Ioniq - zanimiv predlog! Definitivno!
Vendar kdaj pride v naše kraje? Mi je pa definitivno lep! Všečen.
Spet pa bodo to prve serije...
Hmm...

Hvala za predloge.

Še enkrat pa vprašam: verjetno dizel ni glih nuja za to kilometrino a ne? Ajde res, da je bencin dražji in da več pokuri samo vseeno...
Še eno vprašanje če bi slučajno astro izbral (ni nujno da bo tako): je vredno doplačat 150€ za 17" ali pustim 16".
Ajde saj na 17" je čisto nekaj drugega (videz). Pa verjetno se bolje pelje. Ampak so tudi gume dražje in poraba večja plus trši avto je.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Po jan 09, 2017 5:48 pm

Še eno vprašanje če bi slučajno astro izbral (ni nujno da bo tako): je vredno doplačat 150€ za 17" ali pustim 16".
Ajde saj na 17" je čisto nekaj drugega (videz). Pa verjetno se bolje pelje. Ampak so tudi gume dražje in poraba večja plus trši avto je.

Kupiš kar dobiš gor ! 16 col pa 205 ali 215 / 55 R16 je čisto dobra guma, ni trda in še ni preširoka za naše stranske kolovoze od cest :lol:
Ker 225 /45 R17 je pa že druga pesem sploh na majhnih vozilih do 198 kmh končne hitrosti je nonsens imeti gor index hitrosti VV nad 240KMH :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Po jan 09, 2017 5:55 pm

Hyundai Ioniq - zanimiv predlog! Definitivno!
Vendar kdaj pride v naše kraje? Mi je pa definitivno lep! Všečen.
Spet pa bodo to prve serije...
Hmm...

To ni Golf ali pa KIA :lol: Ali dela vse ali pa ne dela ! Ta model je že povsod okol v prodaji ene 6 mesecev ali več ... Ima preverjene komponente od I30 in Elantre not ...
www.youtube.com/watch?v=Wb4WjIF4oyc
www.youtube.com/watch?v=DeYnvaqVHV0
www.youtube.com/watch?v=LhrqZXiiyiU
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a maniaxxx Po jan 09, 2017 7:25 pm

a4 je napisal/-a:7 let splošne garancije (razen akumulator in radio), veriga v motorju, servisni interval na 30.000km... kako točno te "oberejo" pri servisih ?


Prvič ker so nesposobni, drugič, ker so svinjsko dragi. Uglavnem, kot sem napisal KIA je sranje, prav tako kot TOYOTA, ni poceni, ni nič posebno zanesljiva, ni extra zmogljiva, varčna, lepa, uglavnem vse skupaj en velik nič oziroma ne vem, zakaj bi kdo kupil takšen avto. ( hybrid izzvzet ).


@ tomzzi, ne vem kako je pri tebi s servisi, sam imam v blizini 2, so pa servisi poceni, za dizla sem plačal 140 e za prvi servis, z njihovim oljem. Če te še kaj o Hondi zanima pa kar vprašaj.

bencinar je NA, je predvsem zanesljiv ( preverjena tehnologija) in zna bit varčen, na tvojih relacijah mislim da nad 7 ne bo kuril, ima pa 140 konjev. Xenona nima, ima opcijo LED luči, vendar ne v SLO.

225 45 17 gume so res malenkostno drazje od 16 col ( letne ), pridobis pa malo več veselja čez Gorjance in boljši izgled. Za zimo pa mej 16 col
Zadnjič spremenil maniaxxx, dne Po jan 09, 2017 7:33 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a format Po jan 09, 2017 7:27 pm

Sam imam bencina-rja in dnevno delam 110 km. Imam Hondo Jazz, ki porabi dobrih 5 l/100 km.Honda je vzdržljiva, edino kar se pokvari in sem menjal so sprednje žarnice ter žarnice na registrski tablici. Redne servise delam na pooblaščenem servisu (več je napisanega na Honda forumu). Prevoženih imam 220000 km ter je avto star 8 let. Tudi sam sem razmišljal o menjavi vozila samo na Hondi Slovenija so trdi glede cen. Verjetno si jo bom uvozil iz Nemčije, kjer so cenejše ter boljša izbira.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a maniaxxx Po jan 09, 2017 7:31 pm

Sam sem svojo tudi uvozil iz Nemčije lani...tam lahko dobiš bogato opremljeno za ceno navadne tukaj, oziroma takšne opreme sploh ni mogoče dobiti v SLO ( LED luči ipd )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
zozek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To dec 30, 2014 7:05 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a zozek Po jan 09, 2017 8:15 pm

tomzzi je napisal/-a:Budget ni pomemben saj bi lahko kupil tudi Astro dizla najvišje opreme + doplačilo za LED in ostalimi "bombončki". Ajde maksimalno 19.500.
S tem, da dobim še nekaj za trenutno.
Tako bi si lahko tudi Hyundai I30 ali Ceeda privoščil dizla z najvišjimi paketi opreme.
Vendar po eni strani raje vzamem bencinarja.

Če ima kdo novo astro ali i30, ceeda mi lahko tudi kakšno sporočilo pošlje...

Očitno bom izbiral med Astro, Ceedom (se mi delno dopade) in starim I30...
Ali pa Meganom čeprav... Nisem preveč navdušen nad njim.



Sam imam astro K eno prvih, kupljeno 15.10.2015 in sem zelo zadovoljen z njo. Po raznih posodobitvah softwerov deluje odlično (imel sem probleme z avtoradijem in cukanjem), edini problem, ki je še ostal je nenatančno delovanje svetlobnega senzorja za preklop dnevnih luči. Motor je 1,4 125KS in se pelje odlično ob zelo nizki porabi (5-6,5L).
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Po jan 09, 2017 8:28 pm

@zozek
hvala ti. Torej je cukanje odpravljeno? Potovalni računalnik sicer "malo" laže verjetno... Ampak to je še vedno solidna poraba.

Uf hvala vam.

@maniaxxx

Hondin bencinar je NA? Se vidi, da Hondo ne poznam dobro. Škoda, da za naš trg tako klestijo opremo! :-x
Nisem vedel, da ponuja tudi led luči.

Hvala vam še enkrat.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a format Po jan 09, 2017 9:31 pm

Jaz trenutno gledam za Hondo Civic ST.
Tehnični podatki so na naslednji povezavi:
http://honda.si/wp-content/uploads/2015 ... 6web-2.pdf
Cenik:
http://honda.si/wp-content/uploads/2015 ... -20162.pdf
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a avtofan Po jan 09, 2017 9:32 pm

MANIAXXX prosim da podas bolj resne argumente zakaj sta kia in toyota po tvoje "sranje"? Ne bluzi nekaj v tri krasne ker so tako kije kot toyote povsem vredu avti. Po drugi strani pa hvalis i30 ki je tehnicno skoraj identicen kot ceed. In pa se nekaj pred kratim so delali test karavanov kjer se je ceed izkazal z najnizjimi stroski vzdrzevanja tako, da ne nabijaj v tri krasne! Pa tudi opli so povsem vredu tako da naj vsak kupi kar mu je vsec dolocene probleme pa imajo itak vse znamke sploh novejsi modeli, ki sele pridejo na trg.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Gosic Po jan 09, 2017 11:16 pm

Te 'dragi' servisi za KIo so vedno omenjeni, a v bistvu so cene na uradnem servisu v enakem razmerju kot pri konkurenci. A Honda Civic pa ni predraga? Osebno mi je lepa, verjetno tudi dobra, a za določeno vsoto denarja - več od konkurence. oz. od budgeta. Cee'd top oprema je cca 20k€, kar je isto kot Mazda 3 Revolution, s tem da ima Mazda nekaj več opreme.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a a4 To jan 10, 2017 6:18 pm

delam v avtoindustriji in se ne strinjam s trditvijo da sta astra j in astra k popolnoma različna avtomobila. ko pride namreč do novega modelnega leta se tu ne spremeni veliko. karoserija mogoče ja, osnova je pa sigurno ista. tako da če hočeš nov avtomobil in si zadovoljen s trenutno astro, vzami astro. če pa želiš preizkusiti kaj drugega pa jaz osebno priporočam kio z malo več opreme

kio kritizirajo tisti ki bi jih bilo sram voziti kio, pa tudi tisti ki si je v bistvu niti ne morejo privoščiti... cee'd je prišel na trg 2012, lani so pa spremenili nekaj malenkosti in se sedaj prodaja modelno leto 2016. z brezobrestnim financiranjem zna biti cenejša od astre... ponavljam, pri meni je odločila cena.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov