Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 08, 2017 1:39 pm

Pozdrav!

Čas bo, da zamenjam avto. Po premisleku sem se odločil, da kupim spet avtomobila spodnjega srednjega razreda.
Pregledal sem ponudbo in testiral par avtomobilov.

Naj samo povem, da mi Golfa ni potrebno predlagat. Ta odpade avtomatsko.

Leon mi je delno všeč. Za volanom je sicer dober občutek a mi ni preveč všeč notranjost. Pusta je.
Peugeot 308 mi je sicer ok. Malce se je treba privadit na volan, merilnike...
Ima pa par glupih rešitev. Prva je upravljanje vsega preko ekrana. To mi ni všeč. Pa še kaj se najde.
Kot drugo pa moti tist bencinski trivaljni motor. To odpade avtomatsko.
Megane mi ni preveč všeč. Sama oblika je ok a zmotijo kičaste prednje in obupne zadnje luči. Res.
Pa tudi ne poznam dobro Renojev tako, da...
Auris mi deluje po drugi strani kar všečno. Notranjost malo manj a vseeno lepša kot pri kakšnem Leonu.
Tudi Toyote ne poznam dobro.
Mazde 3 nisem probal. Ima pa tudi prtljažnik najmanjši od omenjenih se mi zdi.
Hyundai i30 se mi zdi varen nakup in načeloma dober a kaj ko bo kmalu novi.
Prve serije se pa ne kupuje. Ne mislim pa čakat še eno leto.
Drugih nisem probal.

Sem pa vozil tudi novo Astro. Ta se mi je zdela najboljši paket. Oblikovno mi je ena lepših. Definitivno pa znotraj najlepša od vseh.
Tudi najbolje sem se počutil za volanom od vseh omenjenih. Vozi se odlično.
Dobim pa velik popust na novo. Tako, da je tudi ena cenejših. Plus pri njih sem dal informativno ocenit star avto in se mi zdi, da so ga dobro ocenili.
Astro K dobim ZELO ugodno za najvišji paket Innovation plus LED luči in par dodatkov.

Zdaj pa še ena dilema. Bencin ali dizel.
Kot sem omenil mi trivaljni bencinarji ne dišijo preveč.
Je pa tako, da delam kar kilometrino zaenkrat na dan. Astro J vozim od 15.12.2009. Danes ima na števcu 220.000 prevoženih.
Na dan delam cca 70km skupno samo za v službo. Kaj bo čez leto dni pa nevem. Lahko bom imel čez leto, dve samo 10km do službe.
Tako, da je kar dilema ali kupiti dizla ali bencinarja.

Avto pa vsekakor mislim menjati kmalu.
Mnenja?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Renault VG Ne jan 08, 2017 3:40 pm

Če ti je najbolj všeč Astra pomoje brezveze gledat kam drugam. Avto zagotovo ni slab samo za te kilometre se ti pa pomoje že splača dizel.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a limas Ne jan 08, 2017 3:52 pm

Pri astri so problematični sedeži (uporabi iskalnik), na tržišču pa je od 2012, torej je kljub redizajnu avto kar v letih.
Jaz bi se pri novem avtu odločal za popolnoma nov model. Preizkusi ponovno 308 in megana, ne pozabi še na kio ceed, ki je ravno tako noviteta.
Če nisi prepričan v kilometražo v naslednjih letih, je edini kompromis turbo bencinar. Ni ti treba iti na trivalnike. Renojev 1.2 Tce je kar vredu. Tudi pežo ima podobno ponudbo. Meganove luči so verjetno oblikovane precej avantgardno, kar pomeni, da bo imela konkurenca nekaj podobnega v ponudbi v naslednjih generacijah.
Osebno bi izbral megana 1.2 tce.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nered Ne jan 08, 2017 3:56 pm

Lahko recem samo za Astro (2012) in i30 (2008). Oboje dobra izbira stem, da js bi vedno raje i30 vzel ta avto je dobesedno neunicljiv, dobil bos vec opreme, bolj udoben avto z boljso zgodovino in cenejsim vzdrzevanjem in manjso porabo. Jaz se vozim CE-LJ-CE 140km vsak dan.

Pri Astri se mi poraba ne spusca pod 7l, 100-120 na tempomatu, servisi so tu nek 20% drazji. In pa Astra je zlo trda, tko, da se na daljsih razdaljah lepo polomis. Ti pa da obcutek kvalitete vse od karoserije, notranjosti itd..

Pri i30 je poraba nekje 5-5.5l, 100-120 kmh na tempomatu. Dosti bolj udoben od Astre. En problem pri i30 je (ze tovarnisko) ko speljujes mores obrate spravit tko na 1500-1700..

No oba Avta sta 1.6 bencinarja Astra (101KM) in i30 (126KM) ampak je Astra vseeno bolj poskocna kolikor pac je lahko.

Pri i30 bos dobil mal vec prtljaznika in pa malo vec prostora na zadnjih sedezih.

Imamo se 1.6 Turbo Astro (bencinar) absolutna katastrofa od avta, ki se nikamor ne premakne in oa vedno neke tezave z avtom.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Gosic Ne jan 08, 2017 4:11 pm

Sam osebno bi absolutno vzel Mazdo 3 2.0. Ravnokar doživela osvežitev, s paketom Attraction ali Revolution dobiš praktično vse. Peljal sem pa obe, tako Astro kot Mazdo. Mi deluje Mazda bolj kompaktna, volan je res dober. Sicer si se pa itak že odločil :D
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a a4 Ne jan 08, 2017 4:19 pm

tudi jaz sem se pred kratkim odločil za nov avto

moji kriteriji so bili:

1. bencinar brez turbine (odpade vw, seat, škoda, ford, pa še kateri...)
2. ne sme biti iz francije (odpade renault, citroen, peugeot, pa tudi dacia)
3. najnižja cena (odpade honda, toyota, mazda, kasneje še hyundai)

ostane kia cee'd ;)

avto se vozi kot nov in zaenkrat nimam pripomb :vrum
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a mevden Ne jan 08, 2017 4:37 pm

Nova astra ima kar nekaj težav še, zagotovo še ne bi vzel letos nove. Več o tem na opel forumu/splošna debata/astra k. Meni se sedeži niso zdeli nič udobni, ravno nasprotno. Glede na to, da ni neko hudo doplačilo, bi obvezno doplačal agr sedeže pri novem. Astra ima res kaj nekaj bombončkov več kot ostali, a kaj ko je plastik fantastik. Nima brez razloga najnižjo ceno od vseh zgoraj naštetih. Kolegu so za astro j benciner 140 konjev, cosmo oprema 2010 ocenili 8500eur, novo bencinerko 125 konjev je pa dobil za 14500eur. Staro so mu ful dobro ocenili, novo pa je dobil kar poceni. Tukaj je bilo kar smiselno menjati, ceprav meni se zdi nova manj kakovostno sestavljena in še manjša je. Pomoje, da glede na vse komentarje prebrane tudi na angleških forumih jaz astre zagotovo ne bi vzel. Eni bi jo kar nazaj vrnili, če bi to bilo možno. Če si še vedno za astro, vzami testno vožnjo vsaj za dan dva in naredi čimveč kilometrov, tak boš videl če ti ugajajo sedeži in ostali bombončki.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 08, 2017 4:43 pm

Zdaj pa še ena dilema. Bencin ali dizel.
Kot sem omenil mi trivaljni bencinarji ne dišijo preveč.
Je pa tako, da delam kar kilometrino zaenkrat na dan. Astro J vozim od 15.12.2009. Danes ima na števcu 220.000 prevoženih.
Na dan delam cca 70km skupno samo za v službo. Kaj bo čez leto dni pa nevem. Lahko bom imel čez leto, dve samo 10km do službe.
Tako, da je kar dilema ali kupiti dizla ali bencinarja.

Dizel sploh novi so šele od teh km dnevno za kupiti. DPF in MAF pa EGR trpi pri malo voženih vozilih sedaj še adblue ... Torej turbo BENCIN pa vsaj 150KM ali 110kW :evil: automatik DSG !
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... INNOVATION
navigacija INTELLILINK - 8 palčni diplay
- LED matrični žarometi

doplačilo za brilijantno barvo 200€

Ob nakupu NOVE ASTRE vam podarimo kasko zavarovanje za 8 Let

Vozilo je popolnoma novo-dve leti garancije + PODALJŠANO JAMSTVO SAWAL 8 Let od dneva 1.Registracije.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 08, 2017 5:11 pm

limas je napisal/-a:Pri astri so problematični sedeži (uporabi iskalnik), na tržišču pa je od 2012, torej je kljub redizajnu avto kar v letih.
Jaz bi se pri novem avtu odločal za popolnoma nov model. Preizkusi ponovno 308 in megana, ne pozabi še na kio ceed, ki je ravno tako noviteta.
Če nisi prepričan v kilometražo v naslednjih letih, je edini kompromis turbo bencinar. Ni ti treba iti na trivalnike. Renojev 1.2 Tce je kar vredu. Tudi pežo ima podobno ponudbo. Meganove luči so verjetno oblikovane precej avantgardno, kar pomeni, da bo imela konkurenca nekaj podobnega v ponudbi v naslednjih generacijah.
Osebno bi izbral megana 1.2 tce.


Govorim o NOVI Astri K in ne J katero imam!
Glede sedežev in udobja nimam pripomb ne v Astri J kot tudi v novi K ne. Sem jo imel lani dva dni na testu in je bila ok kar se tega tiče.
Odločam se jasno za nov model.
Kio Ceed pa res nisem preizkusil.

@Gosic

Mazda 3 je kar draga... Pa še popusta nič ne dobiš. Predraga je glede na to kar dobiš.

@mevden
Težave imajo tudi pri 308, Golfu, BMWju, 2008 in še bi lahko našteval. Sem malo spraševal ljudi kako so zadovoljni z novimi...
Pa eni jamrajo nonstop. Spet drugi so zadovoljni.
Berite forume. Pri vsaki znamki so določeni problemi... Itak je pa jasno, da danes ni avtomobila brez napak. Takšnih ali drugačnih.
Če bereš forume jih je nekaj nezadovoljnih. Spet drugi so maksimalno zadovoljni z avtom in brez večjih napak. Govorim o novi astri.
Odvisno na kaj naletiš.
Astro sem pa kot pravim imel lani dva dni na testu. Nisem opazil slabosti glede sedežev/udobja. Tudi infotainment je deloval odlično.

@A4
Turbina mi ne predstavlja problemov.

@Ivan36
Torej dizla nima smisla verjetno a ne?
Vozim po regionalni cesti brez avtoceste. V bistvu avto vidi avtocesto ene parkrat na leto.
Zato sem bil tudi v dilemi ali dizel ali bencin, ker mi gre na jetra že v Astri J dizel ta DPF, ker se ponavadi začne pucat ravno ko parkiram.
Astro bi pa itak vzel: Innovation + LED + temne zadnje šipe + kakšna malenkost.

i30 kot pravim se mi zdi ok a gre počasi iz prodaje oziroma bo kmalu nov model... Astra je proti i30 trenutno verjetno boljša kar se motorjev tiče. Čisto frišnega na trgu si pa ne upam kupiti.

Torej bi moral probati še Ceed-a.

Saj verjetno bencinarji niso več tako požrešni kot včasih in nevem ali se mi še splača dizla kupovat.
Divjam itak ne več. Vozim bolj ali manj po omejitvah. Plus bencinarji nimajo raznoraznih dpf-jev itd...
Pa še ogreje se hitrej čez zimo.
Ajde če bi delal 100+km na dan. Tako pa jih ne. Redkokdaj naredim 100 na dan.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 08, 2017 5:23 pm

Dizla NE pod 110 km dan, ker se res lahko uniči po dveh letih ... ni mus se pa lahko. Torej bencin turbo pa max oprema in mogoče menjava po 3 letih, da manj izgubiš na vrednosti ? Jaz sem delal po 100 km dan za službo leto pa pol Xantia 1.8i cca 7,8 l je pila tisti BX 1.5 TGE pa okol 7l pa nisem pogrešal dizla in tudi po zimi so lepo vžigal, tudi pod -12C. Sedaj modern bencin motor pije okoli 6 litrov bencina na 100km vozila pa ima imajo ogromno serjiske varnostne opreme tko, da res malo popijejo. Stara kljuseta so imela cca 100 ks in ABS pa 1x Airbag :lol: in težo 1400 kg :DDD
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nered Ne jan 08, 2017 6:36 pm

Samo FYI mi mamo doma 2x Astra in moj i30. Astra je odpad proti i30 kar se motorja tice. Sploh ni primerjave sploh pa 1.4 - 1.6 Turbo motorji to je taksen odpad, redno servisiran nic sparano na njemu lepo vozen pa vedno neki problemi.

Od teh avtov, ki si jih nastel je i30 najboljsa/varnejsa izbira ali pa Astra ampak ne 1.4/1.6Turbo to je sranje enakovredno TSIjem.

Za 110km pa si jaz tudi nebi vzemal dizla. Meni na tempomatu pije 5.-5.5l i30 2008 1.6 126KM zadovoljivo.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a a4 Ne jan 08, 2017 6:45 pm

če drugo ne, me zanima vsaj tvoje mnenje o cee'd-u

astra K je znotraj morda lepša, kar se tiče teh dodatkov, bombončkov jih ima verjetno astra več... me pa ni prepričala oplova paleta bencinskih motorjev, čeprav v končni fazi prideš od točke A do točke B z vsakim motorjem ki dela. Ampak občutek ni isti, pa pedal za plin tudi ne. Pri primerjavi teh dveh je pri meni bila odločilna še cena.

hyundai i30 in cee'd imata enako podvozje in motorje (pa različno prostornino za potnike zadaj - glava), ter različni ceni..
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nered Ne jan 08, 2017 7:39 pm

Za ceed ne morem govoriti, ker ga nisem se vozil/imel. Astra 1.6 (atmosferc) 2011 nikoli nobenega problema z avtom, Astra 1.6 turbo je katastrofa vedno neki problemi ampak nasi so zvesti oplu pa ce se jim nov razpada 10min po nakupu.

i30 pa nemorem recit ene slabe besede. Meni osebno se Astra ne more primerjat z i30. Osnovna oprema je bila boljsa v i30, prostoren je bol, bolj udoben za vozit, cenejsi za vzdrzevat in manjsa poraba.

Recimo kdar se vozim z Astro CE-LJ-CE tankam v PON in mi traja do Petka v eno smer. Vozim na tempomat.

Medtem, ko i30 tankam v PON in ponovno naslednji PON ko se ze vrnem iz LJ.

Mali servis pri Astri 100 EUR pri i30 70 EUR.

Astra pa daje bol obcutek kvalitete in pa malo bolj zabavna za voznjo. Poleg tega so sedezi v Astri za nic vsaj meni jaz sem 196cm in se polomim v tem avtu na daljse razdaljen medtem, ko i30 je dokaj udoben.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 08, 2017 7:43 pm

Ta primerjava mi ne pomeni nič saj gledam novo Astro. Za Astro J 1.6 atmosferc pa vem kako je za vozit. Govora je o NOVI astri z 1.4 turbo motorjem.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nejc1986 Ne jan 08, 2017 8:46 pm

Koliksen je pa budget?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a tomzzi Ne jan 08, 2017 9:56 pm

Budget ni pomemben saj bi lahko kupil tudi Astro dizla najvišje opreme + doplačilo za LED in ostalimi "bombončki". Ajde maksimalno 19.500.
S tem, da dobim še nekaj za trenutno.
Tako bi si lahko tudi Hyundai I30 ali Ceeda privoščil dizla z najvišjimi paketi opreme.
Vendar po eni strani raje vzamem bencinarja.

Če ima kdo novo astro ali i30, ceeda mi lahko tudi kakšno sporočilo pošlje...

Očitno bom izbiral med Astro, Ceedom (se mi delno dopade) in starim I30...
Ali pa Meganom čeprav... Nisem preveč navdušen nad njim.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a nered Ne jan 08, 2017 10:06 pm

Whops nasa je J model, se opravicujem. Vseeno pa ta 1.6T je katastrofa. Drugace pa v Q1 2017 pride novi i30 ven se ti mogoce splaca pocakati se teh par mescov.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a MadIggy Ne jan 08, 2017 10:08 pm

Auris hibrid? "Jadranje" s hibridom po regionalkah je pravi balzam za ušesa. :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 08, 2017 10:25 pm

Kr astro kup, bo še najboljša izbira. Ceed je sranje, pa sploh ni poceni, sploh pri servisih te bojo obral do kosti, I30 je OK, samo star model je že...honda civic ti ni zanimiva? Zdaj ima kar ugodne cene
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup - spodnji srednji razred

Napisal/-a a4 Po jan 09, 2017 5:13 am

7 let splošne garancije (razen akumulator in radio), veriga v motorju, servisni interval na 30.000km... kako točno te "oberejo" pri servisih ?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov