Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a esem Če jan 12, 2017 12:13 am

To je itak že dolgo znano (da normativov nihče ne dosega), zato ne vem, kaj hočeš povedat. Je pa očitno, da noćeš povedat, da je VAG namenoma vgrajeval prevarantski software. Ni jasno, zakaj braniš VW - menda nočeš, da goljufi vladajo svetu, ali pak ja?

Goljufanje VAG-a ima seveda svojo temo, poišči jo in brani VW goljufije tam.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a wildbliw Če jan 12, 2017 5:50 am

Ko se boš prebudil, morda nekoč, boš videl, da daleč največja goljufija vseh časov so prav uradni mediji.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a wildbliw Če jan 12, 2017 5:54 am

P2008 je napisal/-a:@hippo

Pa še to, S-Max je razred Tourana in po prostoru nič ne zaostaja, kvečjemu vodi ...zgleda manjši, ker je škatlaste oblike in ni tako napihnjen kot S-Max...skratka bolj pregleden in primeren za mesto.


To pa je zmota in to velika!
Verjetno je že prtlažni prostor pri S-maxu večji. Glede kabine pa sploh ne bi izgubljal besed (višja, daljša, širša in to zelo občutno). Redko kateri se lahko kosa z S-maxom po prostornosti.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a hippo Če jan 12, 2017 8:00 am

P2008 je napisal/-a:@ hippo
Še zmeraj trdim, da spadata v isti velikostni razred. Ne vem po katerem kriteriju nebi spadala v isti razred?
Nisem primerjal Focusa in Tourana, želel sem samo povedati, da vem kako se peljejo Fordi in VWji, saj imam oba doma...in tako ne preferiram ne ene niti druge znamke, kot nekateri tukaj.
Ja pa lahko bi še hkrati dodal, da je bil včasih VW Sharan = Ford Galaxy. Čez VW toliko pljuvaš, potem daj še čez Forda.
Sicer pa ne vem, zakaj se debatira o starih avtih. Debata, kaj in kako je bilo prej, je brezpredmetna. OP išče nov ali leto star avto in ga stari modeli prav nič ne tangirajo.

@ maniaxxx
Ne vem kje si našel mehke materiale itd. Sem v neki temi pred kratkim ravno napisal, da ima Opel Zafira Tourer neprimerno mehkejše materiale kot VW Touran.

Skratka, OP je želel pomoč glede avta do 20k eur (nov oz. do 1 leta starosti). Predlagal sem mu VW Touran 2016 za nekaj 100 eur nad 20k eur. Vi mu predlagate S-max oz. Galaxy. Žal nisem uspel najti dotičnega avta za tak denar. Razen če vzame stari model, nekaj let rabljenega, uvoženega z magičnimi kilometri.

Torej namesto, da bi OPju pomagali pri iskanju avta s konkretnimi in smiselnimi predlogi (cenovni, starostni in velikostni okvir, ki ga je OP navedel), sedaj nabijamo brez zvezen off topic.

Razumem da imaš Tourana in si navdušen nad avtom, ampak sori, to je tako, kot bi rekel, da sta Touran in Sharan isti razred.
Če imaš Focusa in Tourana ne moreš to razširiti na celotno paleto avtomobilov, to je tako kot bi nekdo rekel da ima doma Audi A3 in BMW serijo 1 in da zdaj ve kako se vozijo Audiji in BMW-ji.
VW Sharan, Seat Alhambra in Ford Galaxy (do 2006) je bil joint venture projekt, nosilec je bil VW, delali so jih na Portugalskem. Vse kar je bilo notri forda so bile luči, pa volan z značko Ford, vse ostalo je bilo VW. Kdo se je to spomnil ne vem, vem pa, da je Sharan eden izmed večjih failov VW-ja. Saj avto je bil uporaben, ampak zelo občutljiv na nekaterih področjih in precej drag za vzdrževanje.
Aja, pozabil sem napisat, da sem imel takega Galaxija skoraj 3 leta, tako da vem kaj pišem. Sicer pa sploh nisem ne VW ne Ford fan, ampak ker rabim tak avto sem na koncu pristal na S-maxu, ki je daleč najboljši glede udobja med vožnjo in je vožnja za voznika najmanj utrujajoča. Pa ne govorim za vožnje do 20 km, ker delam poleti ture po cca 3k km po takih cestah, da me velikokrat zaboli pri srcu ko naletim na kakšno dobro skrito udarno jamo in imam včasih občutek, da bo pol avta odtrgal. Takrat se občuti razlika.
Kupovati nov avto je sicer ekonomsko gledano najslabša naložba, razen če se uporablja tudi v poslovne namene in se z vozilom generira denarni tok. Veliko bolje je poseči po nekaj let starejšem avtu, sploh če dobiš kakšnega z manjšo kilometražo in rednim servisiranjem. To je potem win-win kombinacija.
Off topic je itak stalnica, tako da se temu ne moremo izogniti.

esem je napisal/-a:To je itak že dolgo znano (da normativov nihče ne dosega), zato ne vem, kaj hočeš povedat. Je pa očitno, da noćeš povedat, da je VAG namenoma vgrajeval prevarantski software. Ni jasno, zakaj braniš VW - menda nočeš, da goljufi vladajo svetu, ali pak ja?

Za malo čez 20 k € se dobi povsem NOV C4 Grand Picasso z dizlom in ne neka stara goljufiva VAG j***a.

So pa Picassoji dolgo vrsto let sloveli kot najbolj zanesljivi enoprostorci od vseh na tržišču in gotovo C4 GP po (pravkar narejenem) faceliftu ne bo daleč.

Prijavil te bom administratorju... :lol:
Glede izpustov vsi goljufajo, problem pri VW je ta, da so se na ameriškem trgu oglaševali kot Clean Diesel, pa so jih potem dobili po prstih zaradi svoje ošabnosti. Sicer pa je zadeva bolj kompleksna, ker hoče elita malo po prstih nemce, pa so se spravili na VW, zdaj bodo pa (ko jim bo ustrezalo) potopili še Deutsche Bank.
Citroen C4 P in GP: to je bolj voz za kratke relacije, premehko podvozje, sprednji sedeži so pa pod kritiko. Tisti ko ga ima, ve o čem govorim.

maniaxxx je napisal/-a:Če bi ljudje ne bili takšni kot so, bi točno to iskali pri vozilih. Vozne lastnosti....tako je pa samo vazno ker ma mehkejšo plastiko pa večji ekran, seveda najvažnejša je pa značka :mrgreen:

x2.
Prvo merilo: ergonomija notranjosti in občutek med vožnjo.
Drugo merilo: vozne lastnosti.
Šele potem pridejo ostale stvari na vrsto.

Primer: kar nekaj let nazaj sem kupil Volvo V40. Naju je oba z ženo bolel križ. Takoj ko sva ugotovila, da je zaradi avta sem ga po štirih mesecih lastništva prodal. Križ ni več bolel. End of story.
 
nikalea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne mar 27, 2016 2:25 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a nikalea Če jan 12, 2017 9:50 am

Hvala za mnenja...

Bomo kar nekako ostali v tem "nižjem razredu" S-MAX , Sharan in ekipa se mi zdijo malček preveč veliki. Nenazadnje resnično ne potrebujemo vsak dan toliko prostora. Corolla Verso nam je s prtljažnikom čisto zadovoljila naše potrebe. Sicer zadnji Verso po testih ne blesti, baje da je čisto dugačna vožnja glede na predhodni model, imam pa še vedno neko zaupanje v Toyoto.

Morda kot zanimivost... pri 100.000 km in 9 letih mi je pri predhodnem vozilu začel menjalnik "ružit". Hitro je bila postavljena diagnoza ležaji v menjalniku. Samo popravilo je bilo izvedeno na Toyoti (Jereb Izola, tam je avto tudi servisiran) kjer so se fantje potrudili in mi zadevo uredili za manj kot 300 EUR... (Material na račun Toyote, olje in delo pa sem plačal). Prva cena neodvisnega povpraševanja na Toyoto v LJ, je bila 900 EUR!! Domači mojstri 300 - 400 EUR.

Je pa znaimivo, da ko primerjam podatke o prtljažniku C4 Picasso in Verso, ima večji prtljažnik C4 Picasso, pa vendar ko se odstrani prtljažni rolo (polica) se v Versota lahko naloži mnogo več prtljage. Picasso ima namreč zadek poševno oblikovan, Verso pa navpično.

Bo pa treba si vzet čas in iti na testne vožnje.

Kaj pa:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... a%20Mazda5

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... y%20Bose...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... BMT%20Co...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... D%20Stella

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... BMT%20Hi...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ella%20TSS

LP
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a P2008 Če jan 12, 2017 10:15 am

@ esem Tudi jaz ne vem kaj hočeš povedati s tem. Še sam priznaš, da nihče ne dosega normativov. Torej VAG ni nobena izjema…vsi goljufajo. Za razliko od drugih, je VAG goljufal na malo bolj prefinjen način in se ni posluževal bolj enostavnih trikov. Zakaj so se spravili samo na VAG pa upam da veš, in pri tem emisije nimajo nič zraven.
Sicer pa si ti začel s tem, tako da najprej sebe in svoje pisanje premakni v zato namenjeno temo.

@ wildbliw Niti toliko nisi, da bi preveril koliko litrov velik prtljažnik imata. Merjeno po ISO 3832 ima S-Max 700l, Touran pa 834l, merjeno do višine roloja.

@ hippo Spet vpletaš stare avte. OPja zanimajo novi avti. Nikjer nisem zasledil, da išče star avto, saj takega ima že doma. Torej komentiraj oz. predlagaj nove avte. Kaj in kako je bilo včasih nikogar ne zanima.

Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a emozul Če jan 12, 2017 11:30 am

P2008, glede emisij govoriš bedarije.

Drugače bi med temi, ki si jih napisal, izbral Toyoto.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a Gosic Če jan 12, 2017 3:53 pm

Vozil sem oba - corolla Versota 2.0 D in Versota 1.6D.
Novi je tišji, pri nižjih in višjih hitrostih. Novejši mi je bil tudi udobnejši-sedeži. Je pa tako. Volan ni kaj prida izboljšan, tako da če te ne moti nedirektnost (sploh na AC) je itak vseeno.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a wildbliw Če jan 12, 2017 5:08 pm

P2008 je napisal/-a: Niti toliko nisi, da bi preveril koliko litrov velik prtljažnik imata. Merjeno po ISO 3832 ima S-Max 700l, Touran pa 834l, merjeno do višine roloja.


Ne nisem, ker se mi ni dalo. Očitno, nekje morajo pobrati za tako razkošno potniško kabino. Imaš morda podatke še za prejšnji model?
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a Polo78 Po jan 16, 2017 2:18 pm

Razredi enoprostorcev oz. MPV vozil niso tako jasno definirani kakor pri običajnih avtomobilih, kjer točno veš kam kdo spada. S-Max je dejansko nekje vmes oz. ne veš v kateri razred bi ga dal. Je malenkost večji od tipičnih predstavnikov srednjega razreda enoprostorcev kot so Scenic, Verso, C4 Picasso itd. a hkrati manjši od razreda kjer so Sharan, Espace,... in kjer ima Ford nenazadnje svojega predstavnika v Galaxyju (podobno kakor ima v srednjem razredu C-Maxa). Dodatno "zmedo" povzročajo še izvedenke s pripono "Grand", kot so npr. Grand Scenic, Grand Picasso itd. V ta "Grand" razred bi sam vsekakor dal še Tourana (novi model, se razume), medtem ko Sportsvan zapolnjuje vrzel oz. nadomešča starega Tourana.

Dodatno so zadeve začinile še nekatere premium znamke, ki imajo malenkost drugačno filozofijo oz. drugače dojemajo MPV vozila (BMW 2 Active Tourer in MB B klasa; kot najbolj primerljiva "navadna" avta ob bok obema nekateri postavljajo Sportsvana in krajšega C-Maxa), spet nekateri drugi pa so svoje najnovejše enoprostorce (če to še sploh so) križali s crossoverji (nov Espace ali Scenik).

Skratka zapleteno, zato imate glede (ne)uvrščanja S-Maxa v isti razred kot Touran prav in hkrati narobe vsi (z mano vred). :mrgreen: Je pa res eno dejstvo in sicer to, da glede prostora novi Touran v ničemer ne zaostaja za S-Maxom, kvečjemu ga v marsičem prekaša (prtljažnik npr.). Ampak kakor vemo iz pozicioniranja običajnih avtomobilov v razrede, notranja prostornost ni nikoli bila edini kriterij kam kdo spada. Iz točno tega razloga npr. Octavia ni predstavnik srednjega razreda (D segmenta) ampak spada v nižji-srednji razred (C segment).

Glede avtorja pa pravim tako, da če ste navajeni na neko znamko (Toyota v tem primeru) in če ste z njo zadovoljni, potem ne vidim razloga po menjavi le te. Se pa kot vedno priporoča kakšna testna vožnja.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a sašo5 Po jan 16, 2017 2:57 pm

kaj ne paše nekako tako: S-max_Sharan in C-max_Touran in B-max_Golf +

-
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a DX5050 Po jan 16, 2017 3:12 pm

tole je kar zakompliceran ja....ampak jaz bi jih razvrstil nekako takole:
galaxy=sharan > s-max > touran > c-max=golf sportsvan > b-max
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a hippo Po jan 16, 2017 5:42 pm

Do druge vrste sta S-max in Galaxy popolnoma enaka, potem pa ima Galaxy bolj šktatlast zadek kot S-max in je v tretji vrsti malo več prostora za glave kot pri S-maxu. Tako da sta isti razred, gre samo za zunanji izgled. In S-max ima isto placa kot Sharan (sem imel oba), definitivno več kot Touran.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a Gricko Po jan 16, 2017 7:06 pm

ne vem no....s-max mi deluje in tudi ko ga primerjam manjši od sharana....a hkrati večji od tourana
jaz mam maxa 2008, sodelavec pa sharana 2004 letnik

bolj v razredu sharana ampak ja vseeno kar razlike v prid sharana....ki je tudi malenkost večji od galaxyja, samo da tu je res malo razlike.

med s-maxom in različnimi recimo zafira, c4 grande in podobno pa v prtljažnem prostoru ni neke velike razlike, predvsem se mi zdi razlika v 2 vrsti, kjer je pri maxu dosti prostora tudi ko daš sedeže naprej, med tem ko v zafiro, c4 skoraj ni prostora za noge, ko daš sedeže naprej ( sedeže 2 vrste ) ....

max je super....čeprav kakšnih 5 -10cm bi mu še bolj pasalo ( sedaj ko podreš zice ima malenkost pod 2 m - zmanjka 1-2 cm.....pa bi pasalo če bi imel malenkost nad 2 m ;))
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a wildbliw Po jan 16, 2017 8:53 pm

DX5050 je napisal/-a:c-max=golf sportsvan


Niti najmanj ne. C-max je utesnjen avto s sicer prostornim prtlažnikom, Golf Sportsvan je pa pravo razkošje prostora z relativno majnim prtlažnikom (še vednio nekaj litrov več od C-maxa).
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a wildbliw Po jan 16, 2017 8:55 pm

hippo je napisal/-a:Do druge vrste sta S-max in Galaxy popolnoma enaka, potem pa ima Galaxy bolj šktatlast zadek kot S-max in je v tretji vrsti malo več prostora za glave kot pri S-maxu.


S max ima še večje razkošje prostora. Čeprav imam čez 190 cm, mi v S-maxu še veliko manjka do stropa, tudi v zadnji vrsti.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a Polo78 To jan 17, 2017 12:31 pm

DX5050 je napisal/-a:tole je kar zakompliceran ja....ampak jaz bi jih razvrstil nekako takole:
galaxy=sharan > s-max > touran > c-max=golf sportsvan > b-max


Jap, takole bi razvrstil tudi jaz. Sploh b-max je definitivno razred nižje.

wildbliw je napisal/-a:Niti najmanj ne. C-max je utesnjen avto s sicer prostornim prtlažnikom, Golf Sportsvan je pa pravo razkošje prostora z relativno majnim prtlažnikom (še vednio nekaj litrov več od C-maxa).


Dejansko sta c-max in sportsvan v istem razredu, razlika v prostoru pa spet ni tako velika, nedolgo nazaj sem bil poleg pri testnih vožnjah. Morda se zdi C-max zadaj utesnjen, ker ima 3 ločene sedeže, ki so res bolj ozki in pa prostora za kolena je nekoliko manj. Podobna sta si predvsem karakterno, ker ne želita biti zgolj "multivolumen" vozili ampak za razliko od npr. Toyote Verso ali C4 Picassoja ponujata tudi nekaj voznih užitkov. Tudi v primerjalnih testih sta se dostikrat znašla en proti drugemu, sploh v Nemčiji, kjer ju primerjajo in postavljajo ob bok Mercedesu B in BMW-ju 2 Active Tourer.
Antiznačkar po prepričanju
 
nikalea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne mar 27, 2016 2:25 pm

Re: Družinski enoprostorec

Napisal/-a nikalea Pe maj 05, 2017 7:42 am

Ja, dolžan še rezime.

Kupljen Toyota Verso 1,6 d-4d elegant. letnik 2016. Avto se lepo, udobno pelje, ga pa ne razganja od moči.
Prva opažanja... sanja se mi ne čemu gume 215-55-17... ob priložnosti gredo gor 205- 60-16, ki so tudi homologirane (imel zimske, malenkost nižja poraba, udobnejše). Poraba se giblje med 6 in 7 litrov, povprečno 6,3 l/100km, voženo 70% avtocesta (povprečno 130 km/h), 15% mesto, 15% regionalna cesta, kar je daleč od kataloško obljubljene porabe. Notranjost avtomobila OK, nekih čričkov ni, občasno pa vseeno kaj trzne.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov