Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Rebelyell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 11, 2017 4:23 pm

Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Rebelyell Sr jan 11, 2017 4:29 pm

Zdravo,

če bi imeli 22k evrov za družinski avto, me zanima, ali bi bil to dober nakup:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11271248
(Audi A6 Avant 2.0 TDI Business AUT | NAVI. USNJE., 138.000 km, l. 2013)

malo mi je sumljivo, da se avto očitno prodaja že dalj časa, saj je na fotki armaturke vidno, da se je oglas oddajal, ko je bilo zunaj še +27 stopinj C.

Če kdo pozna audije tega letnika lahko še malo pokomentira, kako je s servisi, kaj je problematično itd.

AJA še to: vidim, da tudi Autodelta prodaja precej A6. Kako je z nakupi pri njih?

hvala!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a limas Sr jan 11, 2017 6:23 pm

Na ljubljanskem koncu je Špan eden redkih poštenih prodajalcev uvoženih rabljenih vozil od lizing hiš.
Cene so nekoliko višje od konkurence, praviloma imajo avti v ponudbi višjo kilometražo od drugih dilerjev.
Vsak avto se dolgo prodaja, niso ravno zlati časi.
Mogoče bi podobnega audija našel na kakšni Letališki za tisočaka ali dva manj, ampak dvomim, da bi to bil racionalen nakup.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a nered Sr jan 11, 2017 7:44 pm

Za 22k lahko dobis zelo dober nov ali leto star druzinski avto, nebi nikoli kupoval tega odpada z vprasljivo zgodovino in kilometrino. Moje osebno mnenje glede BMW/Audi/MB je da se kupujejo novi v 20ih letih se nisem videl enega voznika BMW/Audi/MB, da bi reku od tega cloveka pa bi kupu avto.

Z 22k bi jaz gledal kaj temu podobnega:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11529164
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11687356
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10246099
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11644655
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10788004
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11315470
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Irmscher Sr jan 11, 2017 8:40 pm

pa ne morš kupit A6 brez xenona
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Dizzy Sr jan 11, 2017 11:06 pm

nered je napisal/-a:Za 22k lahko dobis zelo dober nov ali leto star druzinski avto, nebi nikoli kupoval tega odpada z vprasljivo zgodovino in kilometrino. Moje osebno mnenje glede BMW/Audi/MB je da se kupujejo novi v 20ih letih se nisem videl enega voznika BMW/Audi/MB, da bi reku od tega cloveka pa bi kupu avto.

Z 22k bi jaz gledal kaj temu podobnega:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11529164
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11687356
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10246099
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11644655
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10788004
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11315470


vse si povedal, ko si v prvih dveh linkih nalimal CX-3 in pa i40. ostalih sploh gledal nisem, glede na to da on gleda A6. po kaki logiki mu potem lahko predlagaš ta dva avta, ki sta vsaj en razred manjša, da o CX-3 ne govorim o velikosti? se pa strinjam, dobiš nov avto za ceno rabljenega. ampak roko na srce - i40 vs. A6, pa se zapeljemo 200 km po AC - kje bo vožnja udobnejša oz. boš prišel na cilj manj utrujen? ;)

kar pa se tiče Špana - Špan je en boljših oz. zanesljivejših prodajalcev. dobro, rabljen avto je vedno loterija, ampak načeloma ne zavaja oz. so avti takšni, kot so oglaševani. na spisek dobri v LJ bi dodal še Avtotehno Vis na Celovški in pa Toyoto Center (tako BTC kot Vič). Summit, kar sem sam hodil tam mimo, je bilo vse okej, so avti štimali, sem pa že slišal kakšno kritiko na njihov račun, ampak kot rečeno - kar se mene tiče, je bilo vse okej.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Dizzy Sr jan 11, 2017 11:08 pm

se vidim dobro, kakšne so sprednje luči, mislim, da so celo LED.

btw - kdo pa pravi, da je xsenon boljša opcija? :wink:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Renault VG Če jan 12, 2017 7:43 am

Slabo vidiš, halogenke so tole, brez leče.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a dask Če jan 12, 2017 10:27 am

Dizzy je napisal/-a:se vidim dobro, kakšne so sprednje luči, mislim, da so celo LED.

btw - kdo pa pravi, da je xsenon boljša opcija? :wink:


A ti to resno? Xenon proti halogenkam da ni boljši?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Dizzy Če jan 12, 2017 11:22 am

cisto resno. žal zdajle ne najdem tistega članka, kjer so primerjali žaromete, ampak so bili rezultati precej presenetljivi. sicer je tako, da itak so odstopanja, tudi velika, da je nekje halogen boljši od ksenona, in seveda obratno. predvsem pa prednjačita LED in seveda laser. spomnim se, da je zmagal Prius V (pri nas Prius Plus) z led žarometi, medtem, ko je verzija enakega avtomobila bila s halogenkami med slabšimi. navaden Prius pa ima halogenkami in lečo boljše rezultate, kot mnogi ostali, kar lahko potrdim tudi sam - vozil veliko avtov s ksenonkami in so bili vmes tudi takšni, kjer je bil ksenon slabši. v tem istem testu se spomnim, da je bil med najboljšimi Accord - halogen z lečo. ;)

vem, da so v tistem članku izpostavili tudi to, da nekateri ksenoni znajo preveč bleščati, in vkolikor ti v tem avtu vidiš sicer dobro, pa znaš zaslepiti nasproti vozeče, kar spet predstavlja nevarnost ... ;) in s tem se še kako strinjam, ker me izredno veliko nasproti vozečih, ki imajo ksenon žaromete, zaslepi - po večini so to ravno Audi in BMW ...

LED in laser pa sta precej boljša kar se bleščanja tiče, ob tem, da recimo na svetilnosti nista toliko izgubila, kar se mi sicer zdi zelo zanimivo ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a pskoda Če jan 12, 2017 12:09 pm

dask je napisal/-a:
Dizzy je napisal/-a:se vidim dobro, kakšne so sprednje luči, mislim, da so celo LED.

btw - kdo pa pravi, da je xsenon boljša opcija? :wink:


A ti to resno? Xenon proti halogenkam da ni boljši?


Razno sranje od kitajca sigurno ne, če je pa to narejeno kot mora biti pa nima šans halogen kar je logično, če veš kakšna je razlika med njima
Lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a mevden Če jan 12, 2017 12:40 pm

Jst sm slišu da je xenon še vedno najboljši, led se pa sedaj meče v avtu samo zaradi tega ker je to sedaj popularno, in če tega nimaš v ponudbi pač ne prodaš avta. Xenon je že stara tehnologija in so kupci že naveličani, kar ne pomeni da je zanič. Vedno treba nekaj novega izumljat če želis napredovati. Povsod je tako. Kar se tiče halogenk, seveda je zelo pomembna kvaliteta luči in same žarnice. Razne mercator lučke pač ne dajejo neke kvalitete ven.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a pskoda Če jan 12, 2017 12:46 pm

Punca ima ksenon jaz led pa ni neke razlike v svetilnosti je pa oboje bolje od halogenskih.

Led je po moje slabši od ksenona, ko bo potrebno popravljati in pri led bo potrebno menjati celo luč kar pa ne bo poceni. Najboljše so halogenske, ker jih lahko kupiš za vsakim vogalom pa še poceni so.
Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a ban Če jan 12, 2017 1:03 pm

 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Irmscher Če jan 12, 2017 10:21 pm

Dizzy je napisal/-a:cisto resno. žal zdajle ne najdem tistega članka, kjer so primerjali žaromete, ampak so bili rezultati precej presenetljivi. sicer je tako, da itak so odstopanja, tudi velika, da je nekje halogen boljši od ksenona, in seveda obratno. predvsem pa prednjačita LED in seveda laser. spomnim se, da je zmagal Prius V (pri nas Prius Plus) z led žarometi, medtem, ko je verzija enakega avtomobila bila s halogenkami med slabšimi. navaden Prius pa ima halogenkami in lečo boljše rezultate, kot mnogi ostali, kar lahko potrdim tudi sam - vozil veliko avtov s ksenonkami in so bili vmes tudi takšni, kjer je bil ksenon slabši. v tem istem testu se spomnim, da je bil med najboljšimi Accord - halogen z lečo. ;)

vem, da so v tistem članku izpostavili tudi to, da nekateri ksenoni znajo preveč bleščati, in vkolikor ti v tem avtu vidiš sicer dobro, pa znaš zaslepiti nasproti vozeče, kar spet predstavlja nevarnost ... ;) in s tem se še kako strinjam, ker me izredno veliko nasproti vozečih, ki imajo ksenon žaromete, zaslepi - po večini so to ravno Audi in BMW ...

LED in laser pa sta precej boljša kar se bleščanja tiče, ob tem, da recimo na svetilnosti nista toliko izgubila, kar se mi sicer zdi zelo zanimivo ...


res me zanima katere avte z xenon si ti to peljal

uglavnem, avtor, raje malo več dodaj pa kupi A6 z led+xenon, led gorijo podnevi, xenon se pa prižge ponoči oz. v tunelu

kar se pa 2.0 TDI AVT. tiče.... olje v avt. menjalniku vsakih 60.000 predvidena menjava, začetni modeli so imeli probleme z EGR in vodnimi pumpami, v teh letnikih teh težav naj nebi več imeli
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Dizzy Pe jan 13, 2017 1:25 pm

dopuščam tudi možnost, da ima enostavno Prius toliko bolje zasnovan žaromet, iz glave pa Mazda CX-3, Kia Sorento, z led žarometi pa P308SW - se mi je zdelo vse čudno in temno, možno tudi zaradi modrikavosti ...

se pa strinjam, v večini avtomobilov je ksenon res top in naredi razliko ... npr. BMW in Mercedes res lepo svetita ... Audija s ksenonom pa mislim, da še nisem vozil ...
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a pleomax Pe jan 13, 2017 1:48 pm

se pa strinjam, dobiš nov avto za ceno rabljenega. ampak roko na srce - i40 vs. A6, pa se zapeljemo 200 km po AC - kje bo vožnja udobnejša oz. boš prišel na cilj manj utrujen? ;)

Odgovor na to je citroen c5 s hidropnevmatskim vzmetenjem. Drag avto žal avtomatsko ne pomeni,da boš na cilj prišel manj utrujen. Dober primer tega je naprimer vw touareg 1.generacije po prenovi. Obvezno te boli hrbtenica na teh sedežih,medtem ko mene v eni majhni 208-ki ne. Pa je stal touareg 65.000€, 208 pa 11.500€. Nasplošno so nemci v udobju res slabi. V tako neudobnem avtomobilu,stare generacije sicer, kot je A4 se še nisem peljal. Visoka cena ne pomeni nujno visoke kvalitete kar se vedno bolj kaže na vseh področjih, ne samo pri avtomobilih.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a Polo78 Pe jan 13, 2017 2:03 pm

Na netu je kar nekaj primerjalnih testov ksenon oz. bi-xenon vs. LED. Sicer v večih primerih zmaga ksenon, je pa to zelo odvisno od avta do avta. Je pa dejstvo, da ima LED tehnologija še precej prostora za izboljšave, medtem ko je ksenon doteran kolikor pač je, tako da prihodnost je sigurno v LED.

Glede avta se strinjam, da se za tak denar raje kupi nov ali zelo malo rabljen avto. Razen seveda, če sta dotična znamka in model avtorjev sanjski avto in če je z njim vse v redu.
Antiznačkar po prepričanju
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a nered Pe jan 13, 2017 2:34 pm

pleomax je napisal/-a:se pa strinjam, dobiš nov avto za ceno rabljenega. ampak roko na srce - i40 vs. A6, pa se zapeljemo 200 km po AC - kje bo vožnja udobnejša oz. boš prišel na cilj manj utrujen? ;)

Odgovor na to je citroen c5 s hidropnevmatskim vzmetenjem. Drag avto žal avtomatsko ne pomeni,da boš na cilj prišel manj utrujen. Dober primer tega je naprimer vw touareg 1.generacije po prenovi. Obvezno te boli hrbtenica na teh sedežih,medtem ko mene v eni majhni 208-ki ne. Pa je stal touareg 65.000€, 208 pa 11.500€. Nasplošno so nemci v udobju res slabi. V tako neudobnem avtomobilu,stare generacije sicer, kot je A4 se še nisem peljal. Visoka cena ne pomeni nujno visoke kvalitete kar se vedno bolj kaže na vseh področjih, ne samo pri avtomobilih.



Um tole A6 v i40 nebo tko mocno držalo razen če si vrtni palček. Ce primerjas sedana ima i40 skoraj 20cm več prostora za noge po globini in širini, kot več tudi za glavo, ramena in boke. In to ne samo vspredaj ampak tudi vzadaj. Poleg tega pa še oblika spodnjega dela armature omogoča, da si bolj ne pa da z kolenom pokaš pod volanom ali pa predal.

Jaz A6 nisem vozil, sem se pa vozil v 2015 letniku pri mojih 2m visine ta avto ni najbolj udoben. I40 nebom reku, da je bolj udoben vozil sem ga 2x na testni 140km pa nisem imel nobenega problema. Tko, da kar se tice udobja ti tale A6 nebo nikol pred i40 kvecem na isti ravni.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a pskoda So jan 14, 2017 9:48 am

Osebno imam tudi raje novega i40 (čeprav mi ni všeč), kot tega +3 leta starega uvoženega audija z sigurno vprašljivo zgodovino.

Me prav zanima koliko je vas tukaj gor, da bi dal cca 60k€ za avto v +3 letih naredi 140kkm in ga prodal za 20keur (če računam, da bo 2k€ vzel špan) :?:
To bi naredil kvečjemu, če ima avto že ohoho prevoženih ali pa je problematičen (motor, menjalnik)
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi A6, l. 2013 pri Španu - dober nakup ali?

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 14, 2017 12:07 pm

Pozabil si, da podjetja najemajo avtomobile za približno 3 leta in nekje 120.000, potem pa ko se pogodba izteče spet novega, tega je ogromno.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov