Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
audi__a3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 18, 2014 2:05 am

Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a audi__a3 Ne jan 22, 2017 11:51 am

Zanima me kako se da rešiti to zadevo...
V ponedeljek smo kupili Megana 3 od privatnika, ki ima prav tako avtomehanično delavnico. V torek je avto crknil pri trgovini, ni vžgal, samo vergal je ves čas. Sem ga poklicala, mi je trdil da je prazen akumulator. Na koncu je prišel tja in obljubil, da ga bo na lastne stroške popravil, tako da sem mu ključ avta kr dala. V sredo bi ga naj odpeljal z vleko. Ga ni. V četrtek je rekel, da je šel senzor na vztrajniku. V petek zjutraj, sem ga klicala, je rekel, da ga bo dopoldne odpeljal, da prej ni mogel, ker je mamo vozil v bolnico. Potem je včeraj mojemu očetu rekel, da si je zlomil roko, da ga bo popravil še včeraj. Danes se peljem mimo, ker imamo blizu stanovanje, avto še kr stoji pred trgovino...
Ima kdo pojma kaj naj naredim? Jutri imam namen ga doma obiskat in zahtevat denar za avto in registracijo nazaj, ker nekako ne verjamem, da za senzor potrebuje cel teden.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 22, 2017 12:08 pm

Re: Nakup avtomobila, čeprav je eno leto bil pri miru

Ne jan 22, 2017 12:05 pm

Pozoren bodi na gume, akumulator, obvezno menjaj olje, zamenjava zavor, če avto sploh ni laufal, niti v prostem teku je pametno preverit mašino, da se ni kje kaj "zlepilo"

Hmm 8) in potem svizec kupi zanič vozilo ? :roll:
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Kohec Ne jan 22, 2017 8:31 pm

Zahtevaj denar nazaj. Vidiš da samo muti in nateguje.
 
audi__a3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 18, 2014 2:05 am

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a audi__a3 To jan 24, 2017 8:55 pm

Ivan36 je napisal/-a:
Re: Nakup avtomobila, čeprav je eno leto bil pri miru

Ne jan 22, 2017 12:05 pm

Pozoren bodi na gume, akumulator, obvezno menjaj olje, zamenjava zavor, če avto sploh ni laufal, niti v prostem teku je pametno preverit mašino, da se ni kje kaj "zlepilo"

Hmm 8) in potem svizec kupi zanič vozilo ? :roll:

Tisti post nima veze z mojo težavo. Meni je avto crknil nenadoma.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a esem To jan 24, 2017 11:28 pm

Ne razumeš, kaj je hotel povedat. Tebi je avto "crknil nenadoma" medtem, ko si bila v trgovini. Se ti zdi, da je prej bil povsem v redu? Se ti ne zdi, da si že kupila pokvarjen avto in tega nisi opazila? Se ti ne zdi, da taki nakupi uničujejo tvojo kredibilnost - vsaj glede nakupovanja rabljenih avtov? Koliko teže imajo torej tvoji nasveti glede tega?
 
audi__a3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 18, 2014 2:05 am

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a audi__a3 To jan 24, 2017 11:42 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Če bi opazila, da z avtom nekaj ni v redu ga ne bi kupila. A ni to logično? In ja crknil je povsem nenadoma. Zjutraj vžgal bp, vmes tudi bp, grem v trgovino in nazaj in je samo še verglal. Moji nasveti imajo veliko težo, druga je če opaziš da z avtom nekaj ni okej. Kar pa jaz nisem opazila.
In današnji forumi so samo še za stresanje jeze, vprašala sem za nasvet kaj se da naredit, da dobim avto izpraven nazaj, ne pa da mi glumiš tukaj o teži mojih nasvetov v popolnoma drugi temi. Če mi ne znaš svetovat na moje vprašanje s pravnega vidika, pa raje bodi tiho in ne piši neumnosti. ;)
 
Daky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Po mar 11, 2013 12:41 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Daky Sr jan 25, 2017 12:47 am

esem je napisal/-a:Ne razumeš, kaj je hotel povedat. Tebi je avto "crknil nenadoma" medtem, ko si bila v trgovini. Se ti zdi, da je prej bil povsem v redu? Se ti ne zdi, da si že kupila pokvarjen avto in tega nisi opazila? Se ti ne zdi, da taki nakupi uničujejo tvojo kredibilnost - vsaj glede nakupovanja rabljenih avtov? Koliko teže imajo torej tvoji nasveti glede tega?


Pa dej no kakšno kredibilnost neki, sej smo na forumu. Vsak pač poda svoje mnenje in to je to, pa še čisto lepo je vse naštela ti jo pa jahaš z kredibilnostjo. Sej ni neki podjetnik da bi s temu služila ampak je le iz dobre volje enemu pomagala. Da pa avto nenadoma crkne je pa lahko več vzrokov ki se jih ne da ugotovit in ni fer da jo obtožuješ, da ne zna kupovati avtomobilov. To je tako kot da bi jo linčal ker ji je na avtu nenadoma crknila žarnica ona pa ni prej opazila da je slaba.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a hippo Sr jan 25, 2017 7:46 am

Probaj ga mrzlega vžgat.
Če bo vžgal potem je verjetno senzor na odmični ali glavni gredi. Ker ko se avto segreje in ga vgasneš in hočeš spet vžgat bo samo verglal. Ko pa je mrzel pa vžge.
 
Uporabniški avatar
acom
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe dec 24, 2004 10:21 am
Kraj: ljubljana

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a acom Sr jan 25, 2017 8:31 am

Mislim da imaš pri nakupu rabljenega avta 8 dni časa za uveljavljanje stvarne napake ali nekaj takega in lahko zahtevaš denar nazaj.
Vprašanje pa je kdo od prodajalcev se be tega držal.
Tine a greva v grapo? Ne k' gre d'ž.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a esem Sr jan 25, 2017 4:02 pm

audi__a3 je napisal/-a:[Če bi opazila, da z avtom nekaj ni v redu ga ne bi kupila. A ni to logično? In ja crknil je povsem nenadoma. Zjutraj vžgal bp, vmes tudi bp, grem v trgovino in nazaj in je samo še verglal. Moji nasveti imajo veliko težo, druga je če opaziš da z avtom nekaj ni okej. Kar pa jaz nisem opazila.
In današnji forumi so samo še za stresanje jeze, vprašala sem za nasvet kaj se da naredit, da dobim avto izpraven nazaj, ne pa da mi glumiš tukaj o teži mojih nasvetov v popolnoma drugi temi. Če mi ne znaš svetovat na moje vprašanje s pravnega vidika, pa raje bodi tiho in ne piši neumnosti. ;)
Na razlago, kaj je Ivan36 hotel povedati (in ne jaz!), dobim odgovor, da "je logično, da se pokvarjenega avta ne kupi". Izjemno!! Morda bodo celo v vrtcih izvedeli nekaj novega. Raje banalne vsem znane resnice kot resno oz natančno branje (ne "glumim" ti jaz o teži nasvetov v drugi temi"!!) - le zakaj?

In BTW - ni problem v "nenadoma" (hvala za razlago, a smo razumeli že prej, pač ni težko), problem je v tem, da avta pred nakupom niste peljali na kvaliteten tester, ki bi napako že prej pokazal in avta ne bi kupili. Pa smo spet pri kredibilnosti in tudi nazaj pri Ivanu36.

Vse velja tudi za Dakyja.

Na tvoj odgovor Tvanu36 (pogosto izzove OFF) sem reagiral samo zato, da bi se OFF čim prej končal (oz še preden bi se začel), a tebi očitno niti moderatorsko dokaj milo opozarjanje na nerazumevanje ni dovolj, raje mi z nerazumevanjem še podtikaš, očitaš "neumnosti" ipd. To je sicer za stalen ban, a tega ne bom storil - zaradi težav, ki si jih že imela in so gotovo vplivale na komunikacijo in "stresanje jeze" (iskreno - kaj bi pokazalo ogledalo - pri obeh?).

---------------------------------------------------------------------------------------

Glede tvoje težave - ker kupnine ne bo kar tako vrnil (pa bi jo moral!), s popravilom pa tudi slabo kaže, predlagam obisk ali dopis advokata, ki naj lepo razloži, koliko stroškov si bo s takim odnosom (in posledično tožbo) prodajalec nakopal. Domnevam, da vsaj v razmerju 1 (vrednost avta) proti 4. Če to ne bo pomagalo k odpravi težav ali vračilu kupnine, ostane samo še tožba.

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Ivan36 Sr jan 25, 2017 9:28 pm

Mislim da imaš pri nakupu rabljenega avta 8 dni časa za uveljavljanje stvarne napake ali nekaj takega in lahko zahtevaš denar nazaj.
Vprašanje pa je kdo od prodajalcev se be tega držal.

Potem je pa sodišče ! Imel prodajo vozil pa samo 1 primer, da niso hoteli plačati vseh obrokov vozila hkrati pa me niso obvestili, da so vozilo popravljali v teh 8 dneh ?! Kar je tistih 8 dni VRAČILA v enakem oziroma prvotenem stanju IZNIČILO.
Enako ti piše v vseh pogojih vračila izdelka NEODPRTA in ORIGINAL & kompletna vsebina in embalaža. Servis & garancija je pa drugi postopek do 45 dni ...
Ni pa bilo nekega pretiranega odziva na to OKVARO ? Ta tema .
Sem spet kupil eno vozilo za rezervo in ja celota je OK, a spet je zanič Termostat za vodo in ročna zavora, SPET ne dela verjetno pletenice ali pa je zastano ?! To sem opazil v prvih 2 minutah testne vožnje.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a ojnica Sr jan 25, 2017 11:42 pm

Sistem vidno-kupljeno.
Za vse ostalo pa se pejte dr*at na sodišče, če mate živce in čas, medtem pa bo en zrihtal kak okvarjen senzoržek za 10-30 evrov in bo avto deloval brezibno.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a hippo Če jan 26, 2017 7:40 am

esem je napisal/-a:In BTW - ni problem v "nenadoma" (hvala za razlago, a smo razumeli že prej, pač ni težko), problem je v tem, da avta pred nakupom niste peljali na kvaliteten tester, ki bi napako že prej pokazal in avta ne bi kupili.

Esem, če lahko dodam: ko sem kupoval zadnjega audija sem ga dal lastnoročno na svoj tester in je bil bp. Avto zaaram, se zmenim naslednji dan za prevzem. Me kliče zjutraj lastnik da se je prižgala lučka, je šel k mehahiku in pravi senzor odmične. Sva se zmenla da on krije strošek senzorja, menjam ga jaz. Tako da se lahko celo zgodi, da je en dan ok, drug dan pa senzor odpove.
 
Daky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Po mar 11, 2013 12:41 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Daky Če jan 26, 2017 11:39 am

OFF:
esem off je že sama hotela zaključit z stavkom: Če mi ne znaš svetovat na moje vprašanje s pravnega vidika, pa raje bodi tiho in ne piši neumnosti. potem si ga pa ti spet odpril z žaljenjem da je nesposobna pri nakupu navodila-če beremo med vrsticami, da ne bo kakšnih nesporazumov. mislim sorry ampak kot moderator moraš imeti boljši odnos(zato sem tudi komentiral, drugače mi je dosti vseeno), ne pa da jo obtožuješ da je nesposobna za nakup avta, ga nezna zapeljati na testno, potrjuješ njeno nekredibilnost, obtožuješ stresanja jeze in groziš z banom. in seveda vse brez neke podlage, razen če jo iz prve roke poznaš in veš da je vse res? ok zej pa da ne bojo težave z zaključevanjem offa se lahko tu zaključi.

ON:
- nekdo naj razloži na kak kvaliteten tester se lahko avto priklopi da bi tako napako odkril že prej, ker kar jaz vem se bodočih električnih napak ne da odkriti?
- glede odvetnika pojdi lepo počasi in po majhnih korakih, večinoma je že dovolj da greš k enemu in on samo obvesti kršitelja, da je seznanjen s postopkom/postopek v obdelavi. že samo da dobi pismo od odvetnika je za večino dovolj motivacije da se napaka reši
- sama pri sebi preračunaj koliko si dala za avto, koliko stane popravilo, koliko stroški sodišča in koliko tvoji živci
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a ojnica Če jan 26, 2017 11:11 pm

Tud novi avti imajo napake in se popravljajo pod garancijo. Tist k pa misli da bo 8-10-15 let str avto deloval po nakupu 100% brezhibno ša nadaljnih par let je pa en velk be*ak. Še vedno, ko sem kupu avto, rabljen so bile napake, al sm enostavno peljal k mehaniku in se je popravlo za par 10 evrov (ponavadi je*ejo senzorji, kontakti...), al pa sem tukaj na avtomobilizmu vprašal, več sem brskal in se sam mal poigral in popravil.
Tud bratov avto l.2010 mu mal spušča vodna pumpa pa je dal za avto 5000 evrov s 60.000km, velik servis se bo naredil in bo avto špilal naprej, nadaljnih 5 let.
Tak da še enkrat sistem vidno-kupljeno, ostalo je dr*anje pa tud če so zakoni. Ne podpiram pa da nekomu ribne motor 10 dni po nakupu ali menjalnik to pa je huda stvarna napaka, menjalnik se nikol ne da uničit v parih dneh, kaj šele motor, tud če ga teraš bo delal min.300.000km z rednimi servisi.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a jack86 Pe jan 27, 2017 9:18 am

Kot kupec si kar dobro zaščiten, če kupiš vozilo od pravne osebe.
Po zakonu je obvezna enomesečna garancija na brezhibno delovanje avtomobila.

Če je napaka odkrita v tem mesecu imaš naslednje možnosti:
1. Odpravilo napake
2. Prodajalec vrne sorazmerni del kupnine glede napake
3. Blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom //ta mi je malo čudna?
4. Vrne celoten znesek kupnine.

Na to se lahko sklicuješ, za tem te zakon brani.

Probaj na lep način prepričat, da si ti mačka in on miš v kotu.

Če se stvari ne odvijajo pravilno, ga lahko tožiš. Imaš kar precej verjetnosti, da boš tožbo dobila.
Pametno ga je prej opozoriti o tem.

Fajn zrihtaj.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a abbe So jan 28, 2017 2:13 pm

hippo je napisal/-a:
esem je napisal/-a:In BTW - ni problem v "nenadoma" (hvala za razlago, a smo razumeli že prej, pač ni težko), problem je v tem, da avta pred nakupom niste peljali na kvaliteten tester, ki bi napako že prej pokazal in avta ne bi kupili.

Esem, če lahko dodam: ko sem kupoval zadnjega audija sem ga dal lastnoročno na svoj tester in je bil bp. Avto zaaram, se zmenim naslednji dan za prevzem. Me kliče zjutraj lastnik da se je prižgala lučka, je šel k mehahiku in pravi senzor odmične. Sva se zmenla da on krije strošek senzorja, menjam ga jaz. Tako da se lahko celo zgodi, da je en dan ok, drug dan pa senzor odpove.
ar dela dokler ne crkne,crkne pa nenadno.

sj drgač k tko ne more bit.
sj vsaka stv
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 29, 2017 12:32 pm

100% + :mrgreen: Spet imam srečo! Ta sedanji rezervni avtek je imel gor gume Sava Eskimo letnik 2001 :DDD :lol: se sreča , da jo je odprlo doma na dvorišču ! Že menjal za letnik 14! Nesporazum je nastal, ker je lastnik omenil, da so gume stare ok ni panike verjetno kake 5 al 6 let. NE pa 16 in še so imele 3,6 mm profila 8) Mislim no s kakimi gumami se folk okol vozi :huh: :roll:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a Firediver Ne jan 29, 2017 3:09 pm

Najbrž jih je kje dobil samo toliko, da zrak držijo..sem pa nekoč že imel primer, ko je 5 let star avto imel 10 let stare gume gor s še precej profila..pa je bila obrazložitev, da so lastnici najbrž podturili stare gume s celim profilom kot nove..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avto crknil dan po nakupu

Napisal/-a ojnica Po jan 30, 2017 7:37 pm

Men so pred 10 leti pri avtohiši Avtodelta poturli stare gume, eno mi je 300m pred domom razneslo, odprlo, druga je spuščala doma.
Itak pa mi je še nek drug dan crknil avto, benc pumpa tud 1km pred domom.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lugr78 in 57 gostov