Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
yomo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne apr 21, 2013 6:11 pm

Nakup grand scenic

Napisal/-a yomo So jan 28, 2017 7:49 pm

Pozdravljeni!
Ali mi lahko svetujete .Sem pred nakupom rabljenega grand scenica z sedmimi sedeži ki pa so vsi uvoženi, ker jih slovenskega izvora ni naprodaj. Kupujem letnik od 2009-2014 cena nekje do 11000€. Kateri motor naj gledam 1.5dci ali 1.6dci in kaksne so izkušnje z zanesljivostjo oz kaj naj pazim pri nakupu pri prodajalcu? Mogoče veste kateri od uvoznikov je zaupanja bolj vreden s katerim imate dobre izkušnje?
Hvala za vaša mnenja!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup grand scenic

Napisal/-a limas So jan 28, 2017 10:32 pm

Potencialni kupec pozna vse podrobnosti o avtu, ki ga namerava kupiti, ne pa, da je odvisen od mnenj na forumu. Dejansko se odgovori na vsa vprašanja dobijo z uporabo iskalnika.
Oba motorja sta odlična, 1.6 je naslednik in pomanjšana verzija uspešnega 1,9 dci in ima verigo. Je nekoliko močnejši od 1.5.
Odločil bi se za 1.6 dci.
Kje kupiti:
Špan pri Brezovici ali TPV NM, ki je največji uvoznik rabljenih renojevih vozil.

http://www.powertrain.renault.com/our-range/
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup grand scenic

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jan 29, 2017 6:59 pm

Kot sem ze v veliko temah za scenika napisal

konec leta 2012 je prišel facelift motor ven
glede 1.5 dci
imaš "star" model motorja 1.5 ki je je vgrajeval od 2010-2013 ki ni oznake Energy, nima DPF filtra in nima start-stop sistema
novejši Energy pa vse to ima, in je malenkot izboljšan tudi menjalnik (nima toliko vrtlajev v 6 prestavi na avtocesti)

Vsekako pa je 1.5 dci zelo zanesljiv, jaz če bi takšnega kupil bi ga obvezno čipal na 130 konjev in ob rednem servisu mu nima kaj bit.

1.6 dci pa je je boljši, res pravi cukrček, odlično potegne in je ZELO tih.

Jaz bi na tvojem mestu gledal uvožene scenike pri pooblašečnih prodajalcih Renault v SLO, kjer bi dobil tudi garancijo ki velja na vseh servisih Renault po SLO.

Odvisno je kaj si prej vozil, kok opreme želiš, koliko poskočen avto...
Če ti je 1.5dci ok, vzemi 2012/2013 letnik facelift brez Energy motorja in ga čipaj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup grand scenic

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jan 30, 2017 7:44 am

Jst mam rabljen uvožen 1,5dCi 2010 l. Grand Scenic zdej že 2 leti. Ima 7 sedežev (čeprav sem jih dosedaj uporabu 2x). Kupu sm ga preko enga kolega, ki se ukvarja z uvozom in prodajo rabljenih avtov za 7500 EUR. Nudil mi je tudi garancijo (ne spomnem se več koliko) ampak ni bila potrebna.

V 2eh letih z avtom nisem mel nobenih težav in sem zelo zadovoljen z njim. Dobesedno niti žarnica ni pregorela v tem času!

Kar se moči tiče...1,5dci (110KM) je za normalno vožnjo čist ok čeprav nebi mel nč proti več konjičkom zato se pridružujem prejšnjemu komentarju.

Priporočam ti pa parking senzorje. Avto je zadaj in spredaj malce nepregleden brez njih. Vsaj pr mojem letniku so bli parking senzorji takrat pod dodatno ponudbo kar me čudi zakaj jih tako velik avto ni imel vgrajene serijsko?!?

Če bi kupoval novejšega bi brez težav vzel še enega Grand Scenica z več opreme. Najraj pa novega :DDD

LP
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup grand scenic

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 30, 2017 1:10 pm

Ja, parkirni senzorji zadaj morajo biti obvezno. ... jaz jih mam tudi spredi, kar se kr razvadiš :D
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
yomo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne apr 21, 2013 6:11 pm

Re: Nakup grand scenic

Napisal/-a yomo To jan 31, 2017 7:13 pm

Hvala za vaša mnenja in nasvete me pa zanima ali je kdo kupoval avto pri Torkar Černivec ki je pri Rutarju? Ponuja dve leti garancije na motor in menjalnik lahko pa dokupiš garancijo GVS na vse ostale dele ali je imel kdo izkušnjo s uveljavljenem take garancije? Ali so katere države bolj kritične glede ohranjenosti, ker so vsi taki grand scenici z 7 sedeži uvoženi.
Lp.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov