Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Visoški_Jodlar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr feb 01, 2017 1:59 am

Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a Visoški_Jodlar Sr feb 01, 2017 2:52 am

Pozdravljeni, čeprav je to moja prva objava na vašem forumu, moram reči, da sem tekom let tukaj pridobil precej dobrih informacij in se zahvaljujem vsem, ki boste pristavili svojo merico modrosti.

Po izčrpnem pregledovanju forumov, kritik in mnenj mehanikov večine malih avtov (clio, 207, astra, ceed, polo...) sem se odločil za Ford Fiesto 2009+ model. Prvič malo dodatnih informacij: bencinar ker imam do službe samo 7km, kupujem raje od fizičnih oseb, km od 50k do 120k, oprema je že osnovna zadovoljiva, pred končnim nakupom peljem avto na AMZS na pregled.

Lastnike Fiest bi vprašal, če imajo kakšen namig o podrobnejših zadevah, ki jih ob vsesplošnem pregledu avta lahko spregledam.

V živo sem si ogledal:
Fiesta 2009 1.25 60kw ambiente, 50k km, 5500€ (visoka cena?) - http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11758476&display=Ford%20Fiesta%20Ambiente%201.25%2016V.%20samo%2048.5...
Avto je dobro ohranjen, vozi se tiho, sklopka itd štima, moti me le precej rje na vseh vijakih znotraj motornega prostora in na kolutih - imajo novejši letniki fiest zaprt motorni prostor?

Fiesta 2010 1.4 71kw Titanium, 115k km, 5900€ (velikega servisa še ni bilo) - http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11737571&display=Ford%20Fiesta%20Titanium%201.4%2016V

Vsak nasvet je dobrodošel!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a kseb Sr feb 01, 2017 6:47 am

Sicer sam nimam Forda, je pa eden v bližnjem sorodstvu in sicer trivratna verzija, bencinar, brez turbine. Na avto je bila edina okvara ročaj sedeža, ki naslon sedeža pomakne naprej, da lahko vstopijo potniki, ki sedijo zadaj. Vse ostalo dela bp, avto ima sedaj prevoženih 130 kkm. Ali je to izjema ali pravilo ne vem.

Ob predvideni uporabi avta le za službo (7km) je to cca. 3600 km letno. Še malo izletov in si na enih10 kkm letno. Bencinar pravilna izbira.
Avtomobila sta kar različna: eden ima tri, drugi pet vrat. Zna biti pomembno, če se vozi v avtu več oseb ali če se bo v prihodnje v njem vozilo več oseb.
Pa cestnina je tudi različna, ker sta avta v različnem razredu. Za AC je močnejši motor bolj ustrezen.
Poraba je na spritmonitor-ju.

Še nekaj o avtu:
http://avtonasveti.com/ford-fiesta-2009 ... m-vpoklic/

Dober nakup
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a sašo5 Sr feb 01, 2017 8:44 am

Visoški_Jodlar je napisal/-a:Vsak nasvet je dobrodošel!

-kot prvo_ne kupuj 1.25......
-kot drugo_ima jo sestra...(2011 1.4 50.000km) avto nič posebnega, šparovček ni, nekaj posebnega ne da od sebe, edina pozitivna lastnost je, da se izredno dobro drži ceste/vozi po ovinkih, bi rekel najboljše podvozje v tem segmentu....nekih napak ni, redni servisi (na 10.000) sedaj slišim, da je auspuh "načet" (same kratke relacije)torej, v kratkem menjava.....

- kot tretje_kupiš, če se ti res dopade in si si tako zamislil, drugače mi je pa Punto bolj "pri srcu" ...
 
Visoški_Jodlar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr feb 01, 2017 1:59 am

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a Visoški_Jodlar Sr feb 01, 2017 9:28 am

@kseb tud sam sm se sprašvov o smotrnosti 3 vrat ampak zaenkrat sm še mlad in s punco ne prčakujeva kakšnih jokajočih zapletov še neki let tko da tut 3vrate ne predstavla prevelke izgube priročnosti. Po pregledu tvojega linka vidim, da se kar ujema njegova izklicna poraba 5.9 l/100 s to na strani.

@sašo5 ena izmed glavnih točk zakaj fiesta je ravno to kar si napisal - odlične vozne lastnosti, zakaj pa ne tega motorja? Vem da če je klima izgubi še par KW ampak če ohrani hitrost na avtocesti polet ko je skos vkloplena pol ni problema. Dirkov z avtom ne bom ampak na kkšni ovinkasti cesti bom pa mal prtisnu za kar mislim da se bo ta avto izkazov.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a metor Sr feb 01, 2017 2:11 pm

Za vozit ima res dobro razmerje med udobjem in lego, motor pa 1.4 16v kaj manj je prešvoh. Notranjost ni nič posebnega, preveč gumbov in trda plastika, zadaj povprečno prostorna. Rjave notranje vijake pri sedežih sem videl že na dveh takih Fiestah ni to neki hudega, jih prebarvaš ali še bolje kar zamenjaš. Na splošno take fieste veljajo za zanesljive avte, večjih okvar na takih motorjih ni bilo slišati. Meni so sicer bolj po okusu C3, Punto , P208
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a Novinec1968 Sr feb 01, 2017 3:06 pm

Fiesto 1.25 l. 2014 sem kupil pred enim letom kot tretji avto, predvsem za potrebe mlajših članov družine.
Če se ne motim ima motor še nekaj genov od Yamahe. Angleži pravijo da je to praktično bulletproof motor.
Ima kar visoko porabo - 7,5l / 100k , vendar se zavedam, da je veliko krajših voženj, mladina pa tudi še nima pravega občutka kako varčno voziti.
Servisi so na 20k km. - Dosedaj sem opravil enega - na ebayu dobiš original filtre in Ford olje za cca Eur 100, kakih Eur 60 pride še delo pri lokalnem serviserju ki je nekoč delal na pooblaščenem Ford servisu.
Avto se super pelje, relativno dobro pospešuje za 80 konjev, na avtocesti je pri hitrostih 130 in več glasen (visoki vrtljaji motorja). Ima dobra sprednja sedeža, volan je nastavljiv. Ima tudi airbag za voznikova kolena, kar mislim da ni standard v prav veliko avtomobilih.
Nadomestni deli so poceni in praktično povsod dobavljivi. Zaradi manjše nezgode smo menjali zadnjo luč in cena nove luči je bila manj kot Eur 70,00. Originalni velur predpražniki so cca Eur 40.00.... Zavarovanje in cestnina sta zaradi malo konjev in majhne kubature dokaj ugodna.
Avto je kvalitetno in enostavno narejen, nič sofisticiran. Zanj obstaja mnogo aftermarket delov. Zamenjali smo osnovni radio s takim, ki je custom za Fiesto - menjaš zaslon in radijsko enoto, medtem ko originalne komande na sredinski konzoli ostanejo . S tem smo pridobili navigacijo, bluetooth za telefon, bluetooth za streaming glasbe in večji LCD zaslon s touch funkcijo.
Priporočam Fiesto in prepričan sem da ni brez razloga en najbolj prodajanih avtov na svetu, poleg tega ima dokaj konkurenčno ceno, pa tudi ponudba rabljenih je dokaj velika.
 
Visoški_Jodlar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr feb 01, 2017 1:59 am

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a Visoški_Jodlar Sr feb 01, 2017 4:03 pm

Hvala za odlične informacije Novinec1968, zdej se je treba samo odločit med starejšim letnikom z manj prevoženih in mlajšim letnikom z več prevoženih. Danes grem pogledat še eno fiesto z 110k km 2011, jo je lastnica skos na uradni servis vozila - v januarju zadnjič. Ima močnejši motor 97konjev in boljšo opremo, če bo vse štimalo mislim da bo to to. Lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Nakup rabljene Ford Fieste do 6500€

Napisal/-a Mazda2 Sr feb 01, 2017 5:21 pm

Ma men teli opravljeni redni servisi tud vsega ne povejo. Maš take ljudi, da ti tko grdo šalta z menjalnikom, da je lahko menjalnik do 100.000 km že bolj za en drek, pa je to en večji strošek, ko gre kaj narobe. Recimo jaz vedno gledam, da se popolnoma ustavim preden dam v vzvratno prestavo, pa nikoli mi nič ne škrta, enim pa vse neki škrta pa nevem kaj še vse, pa lahko avto na zunaj zgleda top, redno servisiran, kakšni taki sklopi pa že izrabljeni.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov