Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
legendary
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To mar 25, 2014 10:49 pm

Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a legendary Po feb 27, 2017 9:11 am

Letos bo potrebno zamenjati avto in vas prosim za pomoč ter nasvete pri izbiri našega novega avtomobila. Trenutno imamo v lasti Corso 2005 letnik in je počasi prišel čas za menjavo. Letno se dela malo manj kot 15.000 km.

Kar smo trenutno gledali so nam zanimivi:
- Škoda Octavia 1.4 TSI (110kw) - trenutno top izbor vendar najdražja
- Opel Astra 1.4 T (110kw) - imamo opla in bi mogoče zamenjali za kakšno drugo znamka. Tudi zunanja podoba me ne prepriča.
- Peugeot 307 1.2 THP (cca 80kw) - Peugeot me še najmanj navduši kot znamka in prav tako mi je zunaj še najmanj privlačen naprav ostali dvema.

Pri izbiri opreme mi bi kot nujo izbral led žaromete ter še kakšen bonbonček pri zunanjem izgledu. Ostalu mi osnovna oprema zagotavlja.

Kaj predlagate glede na vzdržljivost, zanesljivost in ceno čez cca. 10 let.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a mardy Po feb 27, 2017 9:35 am

Vozil Astro 1.4 T, sicer hatch-bag verzijo. V navezi z 6. stopenjskim menjalnikom je cuker od motorja. Tudi notrajnost zelo dobro narejena, in ergonomsko na nivoju. Pelal sem se 800 km v eno smer in mi vožnja niti malo ni bila mučna.

Vzami avto ki ti najbolj želi, morda bi se izognil Peugeota, ker elektronika rada zeza, je pa res da boš za Octavio po 10 letih še največ iztržil.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a pleomax Po feb 27, 2017 10:03 am

Te mite o francozih bi že lahko nehali omenjati,ker postaja zadnjih nekaj let jasno,da so vse francoske znamke po zameslljivosti pred nemci in so ob ali pa vsaj v bližini Japoncev. Pi tem takem bi te moralo biti bolj strah motorjev TSI pri škodi,vw,seat,audi,ker vsi vemo kako slabo so se obnesli v preteklosti. Link: viewtopic.php?f=6&t=83936. Legendary,ti si gledal peugeota 308,ne 307,ki se ne prodaja več že kakšnih 11 let. In 1.2 THP ima 95kw in je tudi motor leta. Očitno ti Francozi le niso tako slabi :) Bi raje vzel astro ali peugeota kot škodo. Škoda ima vsaj odzadaj za slovenske ceste enostavno preveč trde sedeže.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a ban Po feb 27, 2017 10:24 am

Vzemi prenovljenega golfa karavana comfortline.
 
legendary
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To mar 25, 2014 10:49 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a legendary Po feb 27, 2017 2:47 pm

Na seznam dodam torej še golfa.

Definitivno bo potrebno opraviti kakšno daljšo testno vožnjo. Verjetno bo na koncu pretehtalo končna cena avtomobila in financiranje, ki ga ponujajo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a ban Po feb 27, 2017 2:53 pm

Šele sedaj sem videl da gledaš 110 kW motorje, tega pa trenutno golf karavan še ne ponuja. Bo pa novi 1.5 TSI 110 kW motor v ponudbi od poletja dalje, ki bo zamenjal obstoječi 1.4 TSI.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a JG2 Po feb 27, 2017 3:38 pm

To je to, več kot tole ti ne more napisati nihče, odloči se pa sam kaj ti najbolj sede.

https://www.avtomobilizem.com/novice/na ... 1-11-2016/

https://www.avtomobilizem.com/reportaze ... 1-11-2016/
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm
 
legendary
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To mar 25, 2014 10:49 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a legendary Po feb 27, 2017 10:02 pm

Sem bil pristaš Honde, ampak to kar sedaj ponujajo je res bogo in za časom. Enako gledam Aurisa in mi ni jasno kako jim uspe narediti tak prikaz ure. Me spominja na uro iz civica 6 gen.

Ima mogoče kdo informacije kako je z zadnjimi serijami TSI motorjev. Vem, da verige ni več. Kaj pa ostali problemi? Se mogoče ve kdaj bo na voljo 1.5tsi motor v Slo? Je v kratkem mogoče napoved prihod kakšne posodobitve focusa ali česa drugega?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a pleomax Po feb 27, 2017 10:42 pm

Megane? Si zasluži biti vsaj na seznamu.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a pilon To feb 28, 2017 12:44 am

Ne pusti se premamit končni ceni, financiranju, garanciji ipd.... Glede na to, da imaš avto letnik 2005 očitno ne menjuješ avta vsaki dve leti. Avto ti mora bit všeč in prav nič pomislekov ne smeš imet ob nakupu. Pojdi po trgovinah, se dogovori za testne vožnje...in to ne vožnje enkrat okoli bloka ampak ampak eno ornk turo vsaj 50km. Pri resnih prodajalcih to ni noben problem.
Tudi se ne zanašaj na spletne teste, ker je vse za lase privlečeno. Primerjajo vozilo, ki v nejcenejši izvedni stane 10.000€ z vozilom, ki najcenejše stane 16.000€, pol je pa boljši oni za 10k€. Vozilo za 10 tisočakov lahko nabašeš, da na koncu stane čez 20k€, v osnovi in po voznih lastnostih pa je to še vedno vozilo za 10k€!!!!!

Pa ne mi rečt da pametujem....lani v drugo polovici leta je padla odločitev o novem avtu. Najprej seveda večna dilema novo ali rabljeno. Na koncu po mesecih iskanja rabljenega in ogledu celem kupo "rafud" je torej padla odločitev za novega. Pol se je pa začelo kot pri tebi. Najprej cena, potem financiranje, zatem še garancija, nato servisi itd.......
In na koncu je padla odločitev.....Kia...Ceed. Fajn financiranje (akcija 0% leasing), dolga garancija,.....skratka vse super.
Seveda sem šel na testno vožnjo. Že tam se opazil, da avto klub 136 dizelskih konjev nekak ni posebej poskočen. Tudi poraba daleč od tega kar podajajo v brošurah. Električni pomik stekel...groza, da te je vsakokrat strah ko odpreš okno saj misliš, da bo vse skupaj zdrobilo in potrgalo tak na koncih udarja in tolče..... pa je na koncu zmagala cena, financiranje in garancija.
Ko pa so se pri cirka 1500km prevoženih začele pojavljat še težave s sklopko in elektriko (ogledala, navigacija, zagon motorja,...), sem pa mislil, da se mi bo vtrgalo. No in naj povem, da ti na koncu ne pomaga ne nizka cena, ne dobro financiranje in ne dolga garancija, kot ti na servisu rečejo, da se ne sekirat, ker imaš 7 let garancije, jaz sem pa od 1500-5300km prevoženih in 3 mesecih, ko se je avto vrnil prodajalcu vsak teden stal pri prodajalcu in mu težil ter imel odprtih 8 reklamacij zaradi stvarnih napak.
Da ne govorim o tem, da mi je ta avto požr več živcev kot vsi rabljeni v moji karieri do sedaj skupaj, kupljen pa je bil z namenom, da vsaj 100.000km ali 4 leta ne bo kaj razen rednega vzdrževanja. Pri meni Kia nikdar v življenju več, pa če je zaden proizvajalec ki ostane na svetu, raje hodim peš!

Torej ne gledat na končno ceno, financiranje, garancijo, ker če te povrhu vsega doleti še nesreča kot mene, boš na koncu ob bistveno več denarja, da o živcih in slabi volji sploh ne govorimo.

P.S.: ...samo čakam, da se avto pojavi na avtonetu...objavim prispevek v Nakupovanje vozil -> "Nategatorji"
 
legendary
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To mar 25, 2014 10:49 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a legendary To feb 28, 2017 7:47 am

Res je, da kupujem avto za vsaj 10 let in trenutno me res mika octavija. Me je pa malo strah vseh težav okoli 1.4tsi motorjev. Ima mogoce kdo informacije kako je z novejšimi izvedenkami teh motorjev? Zanimajo me dejanske izkušnje kakšnega serviserja v vw koncernu.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a limas To feb 28, 2017 10:34 am

Tale zgodba s kio me je kar prestrašila. Na spletu je kar nekaj rabljenih ceed-ov zadnje generacije, kar kaže na nezadovoljstvo lastnikov.
Mogoče ti bo v pomoč veliki primerjalni test družinskih karavanov:
http://siol.net/avtomoto/testi/veliki-p ... ika-429424
Tudi nakup novega je loterija; verjemi, da na slovenski trg prihajajo slabše serije kot na nemški.
Poskusi z opcijo nakupa rabljenega vozila (leto/dve) od lizing hiš (Špan, TPV, Krašna, Tems...),ki je razred višje. Rabljena laguna letnik 2014 bi bila zelo racionalna izbira. Ali pa škoda superb, če že ne moreš mimo znamke.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a DePalmo To feb 28, 2017 12:35 pm

Sestra ima novo Kio Ceed, 1.4 bencinar z nekaj opreme (ni osnovni) in nima težav. S tem je kakor naletiš, enim TSI nagaja od novega naprej, drugim dela kot je treba, ni pa to nobena tolažba pri novem avtu.
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a avtofan To feb 28, 2017 7:59 pm

Pilon ti si sigurno kaksne prodajalec vw ali skode, da tako pljuvas cez kio, ker poznam kar nekaj lastnikov ceeda pa nima noben tezav z elektroniko pa tudi sipe se pri vseh normalno odpirajo.Ne vrjamem da bi imel avto ze pri 1500 kilometrih tezave z sklopko to se mi zdi nakladanje v prazno.Ce si imel pa res take tezave pa predlozi dokaze oziroma garancijske zahtevke da se ti sploh lahko vrjame!Ne vrjamem da bi si avtomobilske znamke upale prodajati tako slabe avtomobile ker bi jih to hitro pokopalo sploh pa kaksno kijo ki ze tako nima nevem kaksnega ugleda v evropi.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Nov karavan spodnji srednji razred

Napisal/-a pilon To feb 28, 2017 9:15 pm

Daleč od tega da bi bil prodajalec....pa če bi bil "zaljubljen v nemce" se prvotno zagotovo ne bi odločil za nakup Kie.
Tu ni prava tema za "plujvanje" po Kii, zato se tudi ne mislim več opredeljevat glede tega. Povem samo to, da redno brskam po spletu in prej kot slej se bo tam pojavila tudi ta moja bivša "rafuda". Potem bom pa prišel s številko šasije in dokazi na plan. Pa tudi Kio sem si izkusil na lastni koži, ne tako kot ti (avtofan) preko drugih lastnikov, ki jih poznaš.

Očitno pa še nisi preizkusil na Renoju, Oplu, Škodi, VW-ju, Seatu ali pa pri Ceedu električni pomik stekel. Predlagam, da najprej preveriš (pa ne od drugih lastnikov ampak osebno) pol se pa javi in sporoči!!

In ne privoščim nobenemu tega, kar se je zgodilo meni. Zato tudi opozarjam, da se ne naslanjat na teste, financiranje, garancijo na papirju itd. in gledat kaj bo 2 tisočaka bolj poceni, ker bo naknadno v primeru nesreče vse toliko dražje vključno z neskončnim razočaranjem.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: AssKicker, weasel in 53 gostov