Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

Odstranjen DPF filter

Napisal/-a yyyeb To mar 07, 2017 9:22 pm

Zdravo. Kupujem rabljen avto. Lastnik je rekel da je imel veliko tezav z DPF filtrom zato ga je dal odstranit in avto preprogramirat. A je to velki problem zame? Bo avto delal normalno? Bom naredil tehnicni pregled?
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Odstranjen PDF filter

Napisal/-a ribko To mar 07, 2017 9:35 pm

PDF je samo programska datoteka. Kar pa ti verjetno misliš je pa DPF....
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a esem To mar 07, 2017 9:48 pm

Sem mu vmes že popravil. Tudi F v DPF-ju pomeni filter, torej imamo 2X-ni filter.

To, ali bo avto šel čez tehnični, je odvisno od več faktorjev, tudi od avta, od delavca na TP itd. Bo pa čez nekaj let to gotovo problem, a se še ne ve kdaj.
Kdo je preprogramiral?
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

Re: Odstranjen PDF filter

Napisal/-a yyyeb Sr mar 08, 2017 2:25 am

ribko je napisal/-a:PDF je samo programska datoteka. Kar pa ti verjetno misliš je pa DPF....

haha, smesno je da celo poxnam eno in drugo. napaka pac
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Sr mar 08, 2017 8:37 am

Odstranjevanje ni samo, da ga dol vržeš pa cev namontiraš ali pa satje ven pobereš in v računalniku blokiraš.

Osebno ne bi kupil tak avto razen mogoče, če ga zapeljemo na servis montirajo filetr nazaj oz popravijo tako kot mora biti na prodajalčeve stroške.
Drugače pa, če so problemi z dpfjem bodo tudi z egrjem, zabitimi cevmi, sklopka je trpela zaradi preniskih vrtljajev, menjalnik,... ker človek ne zna vozit
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a tomzzi Sr mar 08, 2017 9:03 am

+1
Ne vem zakaj se to sploh počne.
Če ima avto DPF ga ima. Je verjetno z razlogom montiran. Tudi jaz ne bi kupil takega.
Ali v prvotno stanje ali nič. Da bi pa imel potem probleme na tehničnih...
Pleha je ogromno na izbiro.

Sicer pa z DPF ni problema dokler se avto vozi tako kot je predvideno ob regeneraciji in se jo ne prekine večkrat zapored. Če se pa je jasno, da se bo filter zapacal.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 08, 2017 12:14 pm

Če bi bil voznik obveščen preko kakšnega napisa računalnika ali lučke, da se dela regeneracija, bi marsiko pustil da se postopek zaključi.
Pri staejših avtoh opaziš, kdaj se to dela, pri novejših pa bolj ne kot ja ker so bolj tihi.

sorry za off topic.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Sr mar 08, 2017 12:23 pm

Saj zasveti lučka, da ne smeš ugasnit motorja ko nekajkrat ne zaključi regeneracijo, ampak nekateri so zabiti in mislijo, da je lučka za okras potem pa nastane problem
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 08, 2017 2:07 pm

A ne sveti lučka samo takrat ko je res "zapacan" filter, za redno regeneracijo ponavadi nic ne prikaže računalnik ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Sr mar 08, 2017 3:36 pm

Ko se več krat zaporedoma ne zakluči regeneracija se prižge lučka in takrat mora biti motor prižgan dokler ne ugasne opozorilna lučka, drugače bodo lahko nastali veliki stroški
Lp
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a ggorenc Sr mar 08, 2017 4:06 pm

pskoda je napisal/-a:Ko se več krat zaporedoma ne zakluči regeneracija se prižge lučka in takrat mora biti motor prižgan dokler ne ugasne opozorilna lučka, drugače bodo lahko nastali veliki stroški



Prvi avtomobili s tem filtrom so imeli lucko, potem pa so jo v kasnejsih modelih odstranili in jo namontirali in se vklopi samo se takrat, ko gre avto skoraj v zasilni program. Kar zagotovo ni po godu nobeni komponenti motorja. Sedaj vidis, da dela regeneracijo po visoki trenutni porabi po BC, ce tega nima (moj avto) je pa ze tezko. Lucka, ki bi se vklopila vsakokrat, bi bIla dobrodosla.. in vsekakor olajsala zadevo.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a alexwell Sr mar 08, 2017 8:53 pm

Pred pol leta sem fap (dpf) tud sam dal odstranit, avto deluje normalno in brez problemov. Februarja sem bil na tehničnem pregledu in sem ga takoj opravil brez komplikacij in sumov. Pa tudi izpušni plini so bili na istem nivoju kot z fap (dpf) filtrom.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Sr mar 08, 2017 9:39 pm

Zdaj preverjajo samo vizualno, če je filter montiran ali ne. Nima pa filter nobene veze z plini bi bilo pa prav, da tisti ki vozi za tabo te bi moral v rit sunit.


Glede lučke je iz mojega vidika brezvezna in osebno jo sploh ne pogrešam tudi boli me k kdaj dela regeneracijo. Če jo ni prvič naredil do konca jo bo pa v drugič, ker vsi vemo zakaj se kupi dizla kdor je pa kupil dizla in se fijaka par kilometrov in ga ugasne je pa njegov problem
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a alexwell Sr mar 08, 2017 9:57 pm

no jaz sem pač povedal svoje izkušnje, ki se nanašajo na naslov teme, če pa imaš ti drugačne z odstranitvjo dpf pa ne vem. Predvidevam pa, da jih nimaš in govoriš na pamet kaj si pač prebral nekje ali slišal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Če mar 09, 2017 6:56 am

Ja sem slišal od ljudi, ki se profesionalno ukvarjajo tudi z tem in ni dovolj samo odstranitev filtra in reprogramiranje računalnika.
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a abbe Če mar 09, 2017 2:33 pm

pskoda je napisal/-a:Ja sem slišal od ljudi, ki se profesionalno ukvarjajo tudi z tem in ni dovolj samo odstranitev filtra in reprogramiranje računalnika.


kaj pa je še treba narest?
Ni vse res kar napišem
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a jeronimo Če mar 09, 2017 10:35 pm

Namesto satja se da bledno not. Eni pustijo katalizator notri, ki je pred satjem.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a DePalmo Če mar 09, 2017 11:18 pm

Ali pa navrtajo DPF/FAP filter da je bolj propusten, ne sme pa biti preveč, drugače se turbina zavrti preveč in se jo uniči.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a pskoda Pe mar 10, 2017 7:54 am

@abbe evo so ti že odgovoril. Sj drugače po moje ti to veš oz bi moral vedeti
Lp
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Odstranjen DPF filter

Napisal/-a Dizzy Pe mar 10, 2017 11:44 am

zabavno pri DPF filtru je to, da začne lahko začne nagajati iz dveh razlogov:

1) ali se regneracije ne izvajajo dovolj pogosto oz. do konca, kar v večini primerov pomeni le to, da se dela ali premalo kilometrov ali premalo relacij, ker na relacijah se regeneracije izvajajo brez problema

2) je problem nekje višje gor, posledično so izpušni plini bolj zapacani in se zapaca DPF. če odstraniš DPF si v bistvu odstranil stranski problem. kot bi ob prehladu odstranil nos, ker ti pač iz njega teče in si ga non-stop brišeš, dejanskega vzroka, torej prehlada, pa nisi odstranil.

tako, razloženo zelo "iz aviona", če lahko tako rečem.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 68 gostov