Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a SkIDiver Če mar 16, 2017 1:28 pm

wildyvicky je napisal/-a:Volvo odpade, bi ga rad imel ampak so vecinoma (ali vsi) iz uvoza, kar pri men odpade poleg tega bi zelel motor z vsaj 130KM (moci).


Rabljenega in uvoženega Volva kupiš pri točno dveh prodajalcih kjer si lahko prepričan, da boš dobil realno zadevo ;)
Moja V50 je iz Belgije in v dveh letih sem imel samo eno izredno težavo - oksidacija kontaktov na konektorju volanske letve. Pričakovana napaka je bila odpoved senzorja tlaka DPF-ja, ker tovarniško vgrajeni v večini začnejo vračati napačne vrednosti po nekem času. Pa težava je bila s povišano porabo za kar je bil kriv umazan MAF senzor kar je na koncu ugotovil mehankar, ki skozi svoje roke spravi kar nekaj Volvov. Tukaj je krivda na strani prejšnjega serviserja, ker ga ni nikoli preveril in očistil pri rednem servisu. Od potrošnega materiala pa sem menjal zavore.

Bi rekel, da je uvoz slaba zadeva?
Sem pa avto kupoval premišljeno in pred nakupom preveril servisno zgodovino pri Volvo uvozniku in nato ponovno na servisu ob pregledu.

Iz nabora želja bi ti sam svetoval kako S60 z D4 motorjem ali D3 z letom 2012, Mondeo predzadnji model in C5. Kar je VW koncerna pa raje prej preveri kako ti ustreza njihova trdota. Meni osebno sta Mondeo in C5 pred VW koncerenskimi modeli, ampak to je seveda moje občutje. So pa meni osebno sedeži v Fordu daleč najboljši.
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky Če mar 16, 2017 3:25 pm

Katera prodajalca pa sta to ? Ker Volvo bi bil tops ce bi lahk dobu V40/S60 z D3-D4 motorjem.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Milan_48 Če mar 16, 2017 5:01 pm

Sam sem tudi visok over 190 in avte poiskušam na sedežih tako, da sedim vzravnan in pri večini gledam senčnike. Tudi na C5. Če vzameš C5 pazi, da je hidravličar, ker nekateri niso. Verjetno bi ti od vseh teh, ki si jih navedel, najbolj ustrezal Superb.
Imel sem čuda avtomobilov (celo verigo MB, BMW, ...), a sedeže so mi pohvalili edino v Citroenu C4 Picassoju. Mora pa biti Exclusive model z malo boljšimi sedeži in zadaj pnevmatsko vzmetenje, da se ne nagiba kakor ostali enoprostorci in đipi. Zračnost in preglednost v njemu je enkratna.

Večkrat sem tudi avte sam uvozil iz tujine, da sem bil siguren za ceno, števec km in opremo. Precej ljudi se tudi ukvarja s tem, če sam nočeš, da ti pripeljejo iz tujine avto, ki ga sam izbereš.

Pa srečno pri nakupu!

Evo dva izbora avtomobilov do 12k€:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/auto?isSearchRequest=true&vc=Car&dam=0&con=USED&ms=22900%3B12&p=%3A12000&ml=%3A100000

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/auto?isSearchRequest=true&vc=Car&dam=0&con=USED&ms=5900%3B32&p=%3A12000&ml=%3A100000
Nulla tenaci invia est via!
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a SkIDiver Pe mar 17, 2017 7:48 am

wildyvicky je napisal/-a:Katera prodajalca pa sta to ? Ker Volvo bi bil tops ce bi lahk dobu V40/S60 z D3-D4 motorjem.


Eurocars v LJ in Secar v NG. Jaz sem ga vzel pri prvem, kolega pri drugem.
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky Pe mar 17, 2017 11:06 am

Hvala bom pogledal kaj ponujajo.
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky Če apr 06, 2017 4:55 pm

Faking avte delajo za midgete :lol: :lol:

Sem pa ugotovil, da podvozje trdo/mehko nima takega pomena kot sedezi. Sprobal sem Insignio z AGR sedezi in je bila perfekt ampak, b**** sem se odlocil pocakati se par dni in je bila v tem casu prodana. Ka sem ugotovil je da dejansko potrebujem zedez, ki ima podporo vse do kolena:

http://gmauthority.com/blog/wp-content/ ... -agr-3.jpg

Ta spodnji del, ki se da povleci ven/not oz. dost je ze ce se da samo visino nastavit.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a kemykos Če apr 06, 2017 10:07 pm

Sam sem velik 196 cm in tehtam 100kg. Večkrat grem iz štajerske na primorsko ali gorenjsko (150-200km ena smer), prej sem imel Peugeota 207, sedaj imam Scenica.

Moram reči, da mi sploh ni jasno kako sem lahko sedel v tisti jajčki, ki sem jo imel prej.

Enako se mi zdi, ko se usedem v kakšnega nemškega karavana, čutiš vsako udrtino na cesti direktno v vretence (bruh), da niti ne omenjam ležanja v avtu, ki bi naj bilo po njihovo sedenje.

Nemški karavanski in limuzinski avti so res samo za avtoceste, takšno je moje OSEBNO mnenje, pustimo sedaj Q serijo al pa kakšnega Tiguana itd..

No osebno se pa najraje peljem v očetovem Berlingotu ampak enoprostorci zate ne pridejo v poštev, če avto potrebuješ samo za v službo.

Imajo pa francoski avti, tako kot je nekdo omenil z excluzive opremo najudobnejše sedeže in zmagovalec udobnosti je vsekakor C5 s hidravličnim vzmetenjem. Ko se enkrat pelješ v tem tudi razumeš ljudi, ki imajo vodne postelje ali pa jogije za 5K €. :DDD
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 08, 2017 6:57 pm

kemykos: se podpišem pod tvoj post 8)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky So apr 08, 2017 8:05 pm

Ogledal/testiral sem par razlicnih avtov, C5 je razred zase, nepremerljivo ce ima hydropneumatic podvozje. Tu mislim, da mu ni konkurenta, zalostno, da ga Citroen vec ne bo vgrajeval, kajti DS5 z tem bi bila top kombinacija.

Drugace pa ja malo mi je prevec enoprostorc, mislim, da bi raje trpel :lol: :lol:

Sem pa zdej po casu iskanja in testnih vozenj malo spremenil listo: Mondeo, C5, Laguna to sem vse crtal.
Ta teden grem se na ogled: Insignia (z AGR in flexDrive) grem gledati v ponedeljek

Drugace pa imam tri kandidate trenutno:
- Skoda Superb 2.0 TDI
- Volvo V40 D2
- Peugeot 508 2.0 HDI

Nekako se bolj odlocam med 508 in V40. V40 me je zelo presenetil, zelo nenormalno udobni sedezi + vecina modelov ima moznost nastavljanja sprednjega dela sedeza. V40 res 11/10 avto, je pa minus to, da je D2 motor : ( Bom vidu v ponedeljek, kaksen je za vozit.

Peugeot 508 je nekako, vmes med V40 in C5 : ) + ta ima se 2 leti tovarniske garancije medtem, ko V40 samo leto.

Bom prvo sprobal V40.
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Aleš87 To maj 16, 2017 1:34 pm

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal.

Enako tudi jaz iščem avto za dolge relacije do vrednosti 13.000e, na leto delam cca 65.000km.

Zaradi vzdrževanja in udobnosti ter zanesljivosti gledam hondo accord. Poglej še malo po teh avtomobilih, ker so res udobni.

Moj trenutni izbor je:

Honda accord 2.2. ctdi
Honda civic tourer 1.6 idtec
Volvo V60 D3 naprej
Kia optima 1.7 crdi
Suzuku vitara 1.6 ddis
Suzuki SX4 S-cross 1.6 ddis


Od zgoraj naštetih še moram preizkusiti zadnje tri.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a ironmaiden To maj 16, 2017 3:03 pm

..čeprav sem Suzuki fan, moram povedati, da vitara ter sx4 s-cross ne sodita v to skupino, glede udobnosti. Blestita pač na drugih področij.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a esem To maj 16, 2017 5:44 pm

Honda in Volvo sta pa višek udobja? Zresni se in pojdi primerjat Accorda, S60 ter C5 (hidravlično varianto!)
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Aleš87 To maj 16, 2017 8:13 pm

Accorda sem vozin (ga ima brat), vozil sem volvota V60 in je po mojih občutkih bol trd v podvozju kod accord. C5 pa bom probal, ker me zanima kakšna je sama udobnost in lega na cesti z hidravliko.

Vem, da je tema o udobnosti vendar vsaj iz moje strani še je pomembno, ko delaš cca 60.000km/ leto, da imaš čim manj stroškov z avtomobilom.

Me pa zanima, če je že kdo vozil Kio Optimo in kakšna je kaj udobnost v tem vozilu.

Lp, Aleš
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Godward To maj 16, 2017 8:16 pm

Za udobje in dolge vožnje ne vzameš V/S60 temveč S80.
Velika razlika v udobju
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky To maj 16, 2017 9:57 pm

Moja koncna izbira je bila Peugeot 508 in mi ni niti malo zal je bila pa tezka odlocitev med Peugeot 508 in Volvo V40. Peugeot je zmagal zaradi kombinacije motorja + opreme + cene, ce bi nasel z Volvota V40 z D3 motorjem in manj kilometri bi definitivno kupil V40.

Iskal sem nekaj casa probal pa sem sledece:

Opel Insignia: Samo ce ima AGR sedeze (elektricno nastavljivi sedezi, z razsirljivo podporo za podkoleno?) v nasprotnem primeru katastrofa. FlexDrive mi tudi ni bil nevem kaj posebnega. AGR sedezi pa so ponavadi samo v OPC in OPC line in full Dynamic opremi teh pa ni veliko na izbiro. Po tem, ko sem prebral par forumov glede problemov z 2.0 CDTI motorji (130 in 160) in tona objav, kjer je bila potrebna menjava motorja me je do Insignije minilo.

Ford Mondeo: Nevem, zakaj sem sploh probaval. Ampak definitivno en bolj zabavnih avtov za vozit.

Citroen C5: Kar se tice udobja je definitivno zmagovalec ce ti ni problem, da je oblika za malo zastarela. Ze model z navadnimi sedezi in brez hidravlicnega podvozja je veliko boljsi od konkurence. Z hidravliko in comfort sedezi pa mu ni enakovrednega. Ta je bil dolgo casa prva izbira malo me je motilo, da bo kmalu zastarel. Nato sem gledal Citroen DS5 ta pa zal nima hidravlicnega podvozja, ker se je Citroen odlocil, da ga vec ne vgrajuje.

BMW 320d: Se slabse kot Insignia.

Volvo V40: Zelo zelo zelo dobro priporocilo z strani @SkIDiver. Sedezi sami po sebi so zelo zelo udobni poleg tega pa imajo vsi moznost nastavljanja podpore za del noge pod kolenom. Notranjost je malo bolj dolgocasna, za vozit D2 motor tudi bolj zalosten je pa vsekakor avto zelo udoben. Bila je res teska izbira med V40 in Peugeot 508. Morem pohvalit avto res 10/10.

Peugeot 508: Ta mi je bil pa prav perfekt kar se tice podvozja in sedezev. Podvozje je nekje na sredini sedezi pa so isti, kot v C5 ce dodas elektricno nastavljive sedeze je to perfekt avto. Super zgleda vzunaj kot znotraj, soliden za vozit, veliko opreme dokaj normalna cena in super izbira motorjev.

V40ke vecinoma uvazajo z D2 motorji. Ce bi imel D3 na voljo z pravo kilometrino bi definitivno vzel V40. Po parih tednih voznje in eno 1300km relacijo z Peugeot 508 pa sem zelo zadovoljen. Nobene bolecine ne v nogah ne v hrbtu.
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky To maj 16, 2017 10:00 pm

Aleš87 je napisal/-a:Accorda sem vozin (ga ima brat), vozil sem volvota V60 in je po mojih občutkih bol trd v podvozju kod accord. C5 pa bom probal, ker me zanima kakšna je sama udobnost in lega na cesti z hidravliko.

Vem, da je tema o udobnosti vendar vsaj iz moje strani še je pomembno, ko delaš cca 60.000km/ leto, da imaš čim manj stroškov z avtomobilom.

Me pa zanima, če je že kdo vozil Kio Optimo in kakšna je kaj udobnost v tem vozilu.

Lp, Aleš


Nic absolutno nic se ne more primerjati z C5 z hidravliko. Jaz delam 50.000/leto sem se pa odlocil za P508 ampak je bil C5 dolgo prva izbira ni pa ga bilo najti z mojimi kriteriji. C5 z hidravliko pa je povsem na svojem nivoju sem se vozil v A6, BMW 520d in MBE pa se noben niti priblozno ne more primerjati.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 16, 2017 10:02 pm

Francozi so še vedno najbolj udobni, veliko dajo na udobje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Godward To maj 16, 2017 11:11 pm

Caki malo, odlocal si se med V40 in 508. To sta dva cisr razlicna razreda.
In ce se ti zdi 508 ful udobn avto potem ne vem kaj je za tebe udobje.
Upam da si vzel vsaj 200 km avtomatika
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
wildyvicky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če mar 09, 2017 9:19 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a wildyvicky To maj 16, 2017 11:28 pm

Za razred mi je bilo vseeno, avto je prav tako samo za mene 99% casa se sam vozim brez prtljage tako, da tu nisem bil prevec zbircen. Pomembno mi je bilo, da lahko naredim relacije od 200km naprej pa da se na pol poti ne zvijam. Kot sem napisal v prvem postu, da mi je pomembno udobje.

V40 sem sprobal in je bil perfekt za ta kriterij ni pa mi bil vsec D2 motor. Peugeot 508 pa mi je zelo udoben sami sedezi so 10/10 poleg tega pa imam v opremi elektricne sedeze z nastavljanjem naklona, visine in podporo za ledveni del in podporo do kolen. V avtu sedim zelo zelo udobno tko kot v C5 (brez hidravlike) podvozje je pac nek na sredini med mehkim/trdim stem, da podvozje niti ni tako pomembno kot so sedezi. Nisem vzel avtomatika kot tudi ne GT motorja : )) 2.0 HDI
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Udoben avto do 13.000

Napisal/-a Aleš87 Sr maj 17, 2017 8:55 am

No ravno zato, ko sem bral poste za nazaj in sem videl, da je avtorju bil zanimiv volvo V40 in na podlagi tega sem predlagal omenjene modele. Čeprav bi glede udobnosti takoj izločil omenjen avto ampak je pa oblikovno zanimiv :)

C5 mi je lep avto in verjamem, da je udobnost vrhunska ampak imajo ti avtomovili aktivni tempomat in zaviranje v sili? Na avtocesti ti te asistenčni sistemi pridejo zelo prav.
Ker nikjer nisem zasledil, da bi kateri C5 imel te opcije.
C5 in P 508 pa tako imata enako motorizacijo tako, da je vzdrževanje pri obeh avtih enako :D.

S tem, da pri meni limuzina ne pride v poštev zaradi prihajajočega otroka tako, da gledam bol karavane

Bom še malo pogledal za P 508 da vidim, če mi je ok.

wildyvicky, hvala za deljenje tvojih izkušenj.

Lp, Aleš
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov