Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jkob77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To mar 14, 2017 11:09 pm

Ogled avta Škoda Octavia (na kaj biti pozoren)

Napisal/-a Jkob77 To mar 14, 2017 11:29 pm

Lep pozdrav!

Prvič kupujem nov (rabljen avto), tako da sem pri tem še dokaj zelen. Nekako sva se odločila za nakup Škode Octavie. Gledala sva avte od nekje 2013 naprej za maksimalno 16.000€. Priporočljivo bi bila bela barva in LED prednje luči pa seveda čimveč opreme.

Skratka, da preidem na bistvo. Pred dnevi sem našel tale oglas. Avto je uvožen iz Nemčije, ima malo pod 90.000km, ogromno opreme (spodaj v opisu), je pa avtomatik.

Avto si grem verjetno v prihodnjih dneh ogledat, pa me zanima na kaj naj bom pozoren. Predvsem pri avtomatikih? Verjetno je dobro, da vzamem zraven nekoga, ki se malo bolj pozna na te zadeve? Kakšne so možnosti, da so kilometri prevrteni? Je to mogoče kako ugotoviti? Ker avto mi zgleda super za to ceno, mogoče celo malo predobro.

Link do avta:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ance%20DSG

Za kakršenkoli nasvet bom neizmerno hvaležen, kot pravim, sem precej zelen kar se tiče avtomobilizma :)

lp, Jaka.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Ogled avta Škoda Octavia (na kaj biti pozoren)

Napisal/-a kseb Sr mar 15, 2017 6:59 am

Če ni lastnih izkušenj za nakupe vozila se povabi znanca, kolega, mehanika...., ki to obvlada. Sicer se avto lahko tudi pelje na preventivni pregled na pooblaščeni servis, kjer ga pregledajo. Odkartaš recimo 100 EUR in bodo avto detaljno pregledali in še preverili servisno zgodovino. Sicer drago, vendar še vedno zelo poceni, če sam nimaš izkušenj in kupiš j***a, ki se neprestano kvarijo.

Drugače pa: poštempljana servisna knjiga sama ne pomeni nič. Prazne občasno prodajajo tudi na bolhi. Potrebno je to primerjati s servisno zgodovino na pooblaščenem servisu. Če vse štima je ok. Sicer iščeš dalje drugi avto.
Merilec laka je obvezen.
Rabljen avto z DSG menjalnikom, brez nekaj letne tovarniške garancije ne bi kupil. Se preveč radi kvarijo. Popravilo pa je drago. Na testiranju je novinarjem na vztrajnostnem testu pri reviji Autobild na Golfu 7 odpovedal DSG pri 150 kkm. Vzdrževanje DSG tudi nekaj stane. Če se prav spomnim je pri DSG obvezna menjava olja na 60 kkm, ki stane tam od 200 do 400 EUR. Drugače pa je DSG fajn za vozit.

Dotični avto ima prevoženih zelo malo km za nemški avto. Znajo delat Nemci tudi po 10 kkm na mesec. Ker gre za dobre tri leta star avto obstaja verjetnost, da gre za kak službeni avto. V Nemčiji imajo veliko najemov za tri leta in avto nato menjajo. Je pa malo prevoženih km. Ni nemogoče, vendar je zelo, zelo redko.

Zdaj, če vse štima si našel zelo redek dober avto iz uvoza.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov