Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Če mar 16, 2017 1:35 pm

Pozdrav,
kupujem nov avto in v mislih imam:

1.) Kia Sportage 2017, 1.7 crdi 85 KW ..cena po katalogu je 23.390
2.) Hyunadi Tucson 1.7, 85 kw.. cena po katalogu je 23.260..

je še kakšen SUV v tem razredu?

Nisem poznavalec avtomobilov..
pro kontra za enega ali drugega?

hvala lepa
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a srcnik Če mar 16, 2017 2:03 pm

Tucson je lepši, pa manj "židovski" kot Kia, drugače gre pa tu za bolj kot ne enak avto, z drugačno obliko.

Alternativa je Seat Ateca, katero zelo hvalijo tudi tuji mediji. (sam je še nisem imel priložnosti peljati)

Po ceniku je 1.6 tdi oprema Style 24.696€, vendar je na to ceno še popust, kateri je pri zgornjih že upoštevan.

Drugače so pa alternative še: Nissan quashqai, Reno Kadjar, Peugeot 3008 (eu avto leta), VW Tiguan, Toyota C-HR, Ford Kuga, Opel Mokka X...
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Če mar 16, 2017 2:38 pm

Hvala..
Mokko sem pogledal je majhna noter.. in v portapakiju nima prostora.. in ima kar ceno..
Pogledam še Kugo in Pegueot 3008 čeprav Kuga verjetno ima višjo ceno...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a ironmaiden Če mar 16, 2017 2:47 pm

suzuki sx4 s-cross....... 8)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a pleomax Če mar 16, 2017 3:00 pm

Kia in hyundai se razlikujeta le po obliki in garanciji. Hyundai ima 5 let (neomejeno število kilometrov),kia pa 7 let (ali do 150.000 kilometrov). Peugeot 3008 je dražji, vendar ni toliko dražji, v kolikor ponuja višjo kakovost (materiali v notranjosti naprimer.) Nista pa hyundai in kia slaba seveda, ampak za evropejci vseeno še malo zaostajata. So dobri sledilci, bi jaz rekel. Če bi pa se med odločal med hyundai in kio,pa bi vzel kio,ker mi je lepša.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a INFINITI Če mar 16, 2017 4:28 pm

Jaz sem pred mesecom dni bil v enaki dilemi pa sem gledal Tuscona,Sportagea pa 3008

3008 je res pol detajlov, ogromno enih tekstur in oblik - kokpit notri je kot v letalu, stikala pa tisti LCD taho ala audi/vw vizuelno navdušuje. Je pa zaradi oblike kokpita notri za voznika utesnjen - ampak OK kakor je komu všeč. Zdel se mi je zelo kvalitetno narejen. Kar me je odbilo so bili meni čudni paketi opreme oz nenavadna doplačila za katera smatram da, je lahko za toliko denarja na višjih paketih opreme serijsko ala gretje sedežev recimo. Pa čakalna doba skoraj pol leta če ga zdaj naročiš + pogajanje okoli cene je smeh - avto leta jim je stopil v glavo pa tudi nimajo proizvodnih kapacitet očitno.

Potem sem šel gledat Tuscona, zunaj ima lep fluiden dizajn luči (če je led paket), paketi opreme in cene so OK, znotraj pa mi ni bil všeč dizajn - volan se mi je zdel čuden v rokah - tak kamionski pa marsikaj od plastike mi ni dišalo po trdoti.

Zatem sem šel na Sportage-a in me je takoj navdušil po dizajnu in kvaliteti, sploh v zgornjem nivoju opreme. Čudovit usnjen volan, športen in bolj mladosten dizajn pa tudi čeprav gre za enake komponente kot v Tusconu je volan/podvozje bolj direktno oz meni bolj po godu. Tako da sem se počutil kot doma.

Vzel sem enega službenega pol leta starega naloudanega z opremo; Usnje povsod, gretje sedežev spredaj-zadaj, sprednji sedeži tudi ventilirani za poletje, perforirano usnje, 8 inch navigacija, vzvratna kamera,zatemnjeno strešno okno + šiberdah, LED, keyless, električni sedeži, gretje volana, Harman JBL ozvočenje, LKAS, aktivni tempomat... ni da ni. Všeč so mi tudi "malenkosti" ala to da ko ti začne zmanjkovati bencina ti navigacija sama avtomatično poišče najbližji bencinski servis in te tja napoti, lahko nastaviš da se vsakič ko tankaš avtomatično resetira board kompjuter za povprečno porabo. Edino kar mi nikakor ni jasno je zakaj vgradijo električne sedeže, potem pa ne dajo memory modula za shranjevanje položaja ampak OK

Za 2017 so tudi dali močnejši 1.7 crdi 143 KM motor z novim 7 stopenjskim DCT menjalnikom - fenomenalno za furat. Za razliko od klasičnega avtomatika takojšen odziv seveda, idealno ga drži v "powerbandu", tako da krasno vleče ko pospešuješ + nič ne "ruka" kot nekateri drugi DSG menjalniki na trgu, ko ga voziš po polžje start/stop.

7 let garancije - kaj češ lepšega ;)

-Kdor misli da so korejci korak nazaj, naj se vanj sploh vsede pa mu bo jasno zakaj je na mariskaterem primerjalnem testu ali prvi ali pa v vrhu.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Če mar 16, 2017 9:38 pm

Ok!

Kio dobim čez vikend na probo.. Tucsona pa v sredo.. bom malce napisal kako se mi je kaj zdelo...
Čeprav sem takšen tip voznika, da redko vozim čez 140 km/h in me elektronika v avtu ne navdušuje (imam rad klasiko mrzlo toplo kot pipa na tušu :)

Avto kupujem za daljše obdobje (sedanjega imam 15 let.. avensis verso.. samo ima 300.000 km in sem v zadnjem letu zamenjal turbino, egr, diske,amortizerje, puše,... danes sem dobil info da so fuč injektorji itd... počasi jemlje slovo...)..

Še eno dilemo imam..

Torej ali bi vzel dizla ali bencinarja?
Zakaj se odločam za dizla? Ker vsake toliko potegnem gumenjak na prikolici (tam nekje 800 - 900 kg je vse skupaj). to je mogoče 3-4x letno..
Dizel ima večji navor na nizkih obratih kar je ok za speljevanje in vleko prikolice... (čeprav verjetno bo šlo tudi z bencinarjem?! )
Drugi kriterij je, da prevozim letno okoli 20.000 -25.000 km.. in to so ponavadi kratke razdalje vsakodnevno nekje 20 km (10 km v vsako smer)..

Kaj mi priporočate? bencinarja ali dizel..



hvala
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a srcnik Če mar 16, 2017 10:21 pm

Pri kii in hyundaiu je itak skoraj edina opcija dizel. Tisti navaden 1.6 je taka žalost da se ti bo cel avto zameril. Turbo verzija je boljša izbira, ampak je tudi dražja in vseeno zaradi velike teže in večjega zračnega upora pri teh SUV vozilih poraba še vedno na strani dizla. Glede na to, da vsi ponujajo od 5-7 let garancije, načeloma ni take panike, da bi imel preveč problemov z dizlom.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a srcnik Če mar 16, 2017 10:38 pm

peterv6i je napisal/-a:Hvala..
Mokko sem pogledal je majhna noter.. in v portapakiju nima prostora.. in ima kar ceno..
Pogledam še Kugo in Pegueot 3008 čeprav Kuga verjetno ima višjo ceno...


Star model Kuge 2.0 dizel je 23.490€ 150KM, Style oprema, tako da je v bistvu glede na motor in opremo še najcenejša :)

Je pa res najstarejša varjanta, nov je pa dva tisočaka dražji. Pa notranjost pri obeh je meni osebno malce "zastarela in grda".


Je pa delna alternativa res Suzuki SX4 S-cross. Cenejši, ugodni pogoji nakupa (zraven dobiš zimske gume pirelli, 1000€ goriva na petrolu, pa na 3 obroke brez obresti), pa najugodnejši 4x4 pogon. Mogoče greš probat, glede na to kar sem slišal so najbolj prijazni pa fleksibilni pri AH Jordan. Pa glede na to, da je lažji, je tudi opcija da vzameš bencinarja.

Oz. najbolje da greš na sejem-avtomobilski salon v lj, pa se v vsakega vsedeš, pa dogovoriš za testne vožnje za tiste, v katerih se boš dobro počutil.

http://www.avtomobilski-salon.si/
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Pe mar 17, 2017 7:13 am

Nekako se nagibam na dizel..
Bom pogledal tudi Suzukija...

hvala vsem za mnenja!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a chan Pe mar 17, 2017 9:31 am

Za tovrstno kilometrino bi sam raje le pogledoval k dizelskim opcijam.

Pri Hyundaju in njegovemu Kijinemu tehničnemu dvojčku je tako precej dobra varianta že osnovni, 115 "konjski" dizel, ki pa me je - navkljub ne preveč prepričljivim podatkom na papirju - zelo presenetil v praksi, saj je dovolj živahen v večini voznih režimov (btw, najvišji navor že pri zelo nizkih vrtljajih - 1.250 vrt.!). Ok, le na AC se pozna manko moči, ampak daleč od tega, da bi bil podhranjen! Osebno mi je sicer bil malce bolj všečen Sportage, ampak tukaj gre več ali manj zgolj za osebne preference.
Je pa res, da noben od obeh korejskih predstavnikov kompaktnih SUV ni več poceno, tako kot smo bili včasih vajeni, a je potrebno razumeti, da niti pod razno nista prav nič slabša (v nobenem segmentu) od svoje (pretežno) evropske konkurence! Posledično pa se je cena povsem izenačila z rivali.

Zelo dobra opcija je tudi Kuga (vozno uživaška, dobri motorji), kot je omenil že @srcnik, nekaj akcijskih modelov pred FL verzij pa je na voljo tudi po ugodnejših cenah: http://www.prvaizbira.si/zaloga-vozil/kuga

Omenjen je bil tudi Suzuki ter model S-Cross, ki bi lahko bil cenovno zelo zanimiva alternativa omenjenim SUV. Še posebej zaradi tega, ker je za ceno prej omenjenih avtomobilov, pri Suzukiju moč dobiti verzijo z zelo solidnim 120 "konjskim" dizlom, ki se ponaša z malce boljšo opremo (Premium) ter - kar je morda še najvažnejše - štirikolesnim pogonom. Resda je malce manj imeniten v notranjosti, a je zadovoljivo prostoren (430 l prtljažnik) ter velja za precej soliden produkt (eden boljših testiranih primerkov na 100.000 km Auto Bild testu - http://www.autobild.de/artikel/suzuki-s ... 07983.html, dobre izkušnje z njim pa imam tudi sam). Nenazadnje se za zelo solidnega izkaže tudi v kombinaciji z novim 1.4 turbobencinskim motorjem (140 km), ki se ponaša z živahnostjo ter precejšnjo varčnostjo.

Alternativa pri Suzukiju bi lahko bila tudi oblikovno všečnejša Vitara (a le, če je dovolj prostorna!), pri čemer stane v Elegance opremi ter v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom (dvosklopčni DSG) precej zanimivih 24.400 eur (bencinsko gnan + avt. menjalnik pa 22.100).

Nenazadnje bi sam šel zgolj "pofirbcat" v salon tudi za nekaterimi akcijskimi opcijami, ki pa niso toliko slabe, kot bi kdo mislil. Ena od teh je Mitsubishijev ASX (http://mitsubishi-motors.si/modeli/798-2/?page=cenik), ki je ob tokratni akciji na voljo že za 20.490 eur (4x4!), pohvali pa se lahko tudi s 5-letno garancijo. Akcijska cena velja tudi za večjega Outlanderja, ki je na voljo od 26.990 eur dalje (http://mitsubishi-motors.si/wp-content/ ... _03_01.pdf). Druga opcija je SsangYongov Korando (http://www.ssangyong.si/novi_korando/), ki me na testu ni razočaral, 4x4 verzija in dizel motor pa je na voljo za 20.490 eur.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a xxl Pe mar 17, 2017 3:53 pm

In tudi Kadjar je lahko opcija, ugodna konkurenčna cena in nakupni pogoji. 1,6 dci ima 131 KM, poraba od 5-7 litrov. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Pe mar 17, 2017 7:27 pm

Danes sem dobil Kio na test.. 1.7 cdi... 19" gume .. sicer je full optional ampak ok...
Lepo potegne ni kaj.. vožnja mi je všeč edino volan je mehak (nisem navajen)..
Udoben je več kot dovolj.. naslon za roko ok.. Pregleden je tudi čeprav me je na začetku malo oviral tisti del na haubi ki se dvigne proti lučem..

Probam še jutri malce daljšo vožnjo.. je pa lepo probat nov avto ko 15 let sediš v dizlašu s 300.000 km ;)
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Pe mar 17, 2017 7:31 pm

chan je napisal/-a:Za tovrstno kilometrino bi sam raje le pogledoval k dizelskim opcijam.

Pri Hyundaju in njegovemu Kijinemu tehničnemu dvojčku je tako precej dobra varianta že osnovni, 115 "konjski" dizel, ki pa me je - navkljub ne preveč prepričljivim podatkom na papirju - zelo presenetil v praksi, saj je dovolj živahen v večini voznih režimov (btw, najvišji navor že pri zelo nizkih vrtljajih - 1.250 vrt.!). Ok, le na AC se pozna manko moči, ampak daleč od tega, da bi bil podhranjen! Osebno mi je sicer bil malce bolj všečen Sportage, ampak tukaj gre več ali manj zgolj za osebne preference.
Je pa res, da noben od obeh korejskih predstavnikov kompaktnih SUV ni več poceno, tako kot smo bili včasih vajeni, a je potrebno razumeti, da niti pod razno nista prav nič slabša (v nobenem segmentu) od svoje (pretežno) evropske konkurence! Posledično pa se je cena povsem izenačila z rivali.

Zelo dobra opcija je tudi Kuga (vozno uživaška, dobri motorji), kot je omenil že @srcnik, nekaj akcijskih modelov pred FL verzij pa je na voljo tudi po ugodnejših cenah: http://www.prvaizbira.si/zaloga-vozil/kuga

Omenjen je bil tudi Suzuki ter model S-Cross, ki bi lahko bil cenovno zelo zanimiva alternativa omenjenim SUV. Še posebej zaradi tega, ker je za ceno prej omenjenih avtomobilov, pri Suzukiju moč dobiti verzijo z zelo solidnim 120 "konjskim" dizlom, ki se ponaša z malce boljšo opremo (Premium) ter - kar je morda še najvažnejše - štirikolesnim pogonom. Resda je malce manj imeniten v notranjosti, a je zadovoljivo prostoren (430 l prtljažnik) ter velja za precej soliden produkt (eden boljših testiranih primerkov na 100.000 km Auto Bild testu - http://www.autobild.de/artikel/suzuki-s ... 07983.html, dobre izkušnje z njim pa imam tudi sam). Nenazadnje se za zelo solidnega izkaže tudi v kombinaciji z novim 1.4 turbobencinskim motorjem (140 km), ki se ponaša z živahnostjo ter precejšnjo varčnostjo.

Alternativa pri Suzukiju bi lahko bila tudi oblikovno všečnejša Vitara (a le, če je dovolj prostorna!), pri čemer stane v Elegance opremi ter v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom (dvosklopčni DSG) precej zanimivih 24.400 eur (bencinsko gnan + avt. menjalnik pa 22.100).

Nenazadnje bi sam šel zgolj "pofirbcat" v salon tudi za nekaterimi akcijskimi opcijami, ki pa niso toliko slabe, kot bi kdo mislil. Ena od teh je Mitsubishijev ASX (http://mitsubishi-motors.si/modeli/798-2/?page=cenik), ki je ob tokratni akciji na voljo že za 20.490 eur (4x4!), pohvali pa se lahko tudi s 5-letno garancijo. Akcijska cena velja tudi za večjega Outlanderja, ki je na voljo od 26.990 eur dalje (http://mitsubishi-motors.si/wp-content/ ... _03_01.pdf). Druga opcija je SsangYongov Korando (http://www.ssangyong.si/novi_korando/), ki me na testu ni razočaral, 4x4 verzija in dizel motor pa je na voljo za 20.490 eur.


Hvala lepa, bom preveril!
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Ne mar 19, 2017 9:08 pm

Kako je z garancijo recimo kot jo ima Kia ali Hyundai če kupim rabljen avto v Nemčiji?
Se lahko preveri ali so bili servisi opravljeni v pooblaščenih servisnih delavnicah? (če ni novo vozilo?)
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a peterv6i Če mar 23, 2017 6:01 pm

Zanima me ali je kakšna razlika med motorjem v novi KII 1.7 diesel in prejšnjem modelu? ali gre za en in isti motor?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a INFINITI Če mar 23, 2017 8:56 pm

Praktično je enak, ampak malenkost je dodelan za čistejši izpuh in boljšo odzivnost.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a Bucko99 Pe mar 24, 2017 8:56 pm

INFINITI je napisal/-a:Praktično je enak, ampak malenkost je dodelan za čistejši izpuh in boljšo odzivnost.

Off: a nisi naročil Scenica ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a pskoda So mar 25, 2017 7:39 am

peterv6i je napisal/-a:Kako je z garancijo recimo kot jo ima Kia ali Hyundai če kupim rabljen avto v Nemčiji?
Se lahko preveri ali so bili servisi opravljeni v pooblaščenih servisnih delavnicah? (če ni novo vozilo?)


Garancija velja tudi pri nas in ja lahko preveriš na pooblaščencu z VIN številko, če so bili servisi delani. Vidi pa se samo tisto katero je bilo delano na uradnem in če kateri servis manjka tudi garancija ne velja
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia sportage 2017 ali Hyundai Tucson?

Napisal/-a INFINITI So mar 25, 2017 10:08 pm

Bucko99 je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Praktično je enak, ampak malenkost je dodelan za čistejši izpuh in boljšo odzivnost.

Off: a nisi naročil Scenica ?


Stornirano zaradi 3 mesečne dodatne zamude in boljše ponudbe pri Kiji
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov