Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 So mar 18, 2017 10:14 pm

Malce gledam avto.net in na njem je ogromno malo rabljenih (beri letnik 2016, niti eno leto starih) Audi A4 (povečini ročni + 2.0tdi), nekje 20k prevoženih, za ceno od 26 - 28 jurjev, kar je za ta avto zelo ugodno. Na prvi pogled je zadeva no brainer.
Po drugi strani pa človeka malo skrbi ali gre v teh primerih za testna vozila, ki so jih mikastili "novinarji" in vsak iz Štepca, ki je imel 5 minut časa za testno vožnjo? Ali gre za res rabljena vozila fizične osebe? Morda kdo več ve o teh stvareh? Nekaj drugega je testno vozilo, spet drugo pa rabljeno. Nekaj mi pravi da gre v teh primerih za testna vozila.

Primeri:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11588577&display=Audi%20A4%202.0%20TDI+Xenon+Navi+Novi%20model
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11763466&display=Audi%20A4%202.0%20TDI%20Basis
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11841815&display=Audi%20A4%202.0%20TDI%20Basis
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Renault VG Ne mar 19, 2017 10:10 am

To so službena, nadomestna in testna vozila. Od privat kupcev dvomim, da je kakšen. Sicer je pa oprema bolj boga, samo zadnji izgleda koliko toliko.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a sašo5 Ne mar 19, 2017 10:18 am

evo ti še našega brežiškega.... :lol:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10869703
- kaj si mislim ob takem nakupu, bom raje zadržal zase.....ostale, ki si jih linkal ti, pa dvomom, da so "živeli" v boljših razmerah, kot ta beli.... :lol:

PS. pa to je blo vse krepko nad 40k€ :arrow: tako slabe prodaje tega B9 ne beležijo še od časov B2/B3...
- čeprav sem zaprisežen audijevc, mi je tole (sploh notranjost pred sovoznikom) en navaden bruh in nažalost (skrajni čas je da nekaj zamenjam, čeprav imam na svojem samo 116.000km) sem se začel spogledovati z nečim takim:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... E%20DOBOVA -tega lahko dobim za konktretno manjši denar, vendar me blazno moti avtomatik....

zanimiv je tudi tale: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... PER%20CENA
po telefonu nočejo dajat informacij....zmenit se da "baje" marsikaj
- skratka, moramo bit pošteni in priznat_korak pred audijem so, pa čeprav je audi novejši...
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 Ne mar 19, 2017 11:40 am

Sašo: vidiš kako smo si različni. :D Meni je pa ravno notranjost nove A4 top. Od designa, do same kvalitete (ki je stopnico pred C klaso in 3er).

Pa malce vprašljivo je sedaj dajati 30 in več k EUR za trojko, ko pa drugo leto nov model pride ven. Sej avto je super ampak zunaj je že od 2012 pa sem se ga že malce vizualno preobjedel. Je bil pa res špica, ko je prišlo to ven.


Renault VG: ja tudi meni je skor jasno, da verjetno ne gre za vozila fizičnih oseb. Ampak po drugi strani pa ... lani konec leta je bilo kar nekaj novih A4 za ceno od 30 do 32k EUR na a.net.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dizzy Sr mar 22, 2017 4:13 pm

lol, resno, stopnico višje od BMW3 in C klase? jao ... saj ni čudno, da se VAG grupi ne da nič konkretnega narediti na področju notranjosti. ja, Audi je kar se tiče notranjosti znotraj VAG grupe korak spredaj, še zdaleč pa ne napram BMW-ju in MB ... ti so, vsaj meni (pa verjetno se bo še kdo strinjal z mano), precej na isti ravni, le da ima vsak nekaj drugačnega. meni je ta MB oblika top, pa me moti, da niso bili tako kreativni še kar se tiče volana, infotainment sistema in recimo samih merilnikov (če pač odmislimo AMG paket). tudi BMW, osnovni volan in recimo plastika podnožja ročice avtomatskega menjalnika sta tako tako, stvari se spremenijo z M paketom. Audi tu ni nič drugačen, mi je spet problematičen sistem merilnikov, mi je pa všeč, kako je sredinska kozola speljana ... težko rečeš, da je kdo od treh korak pred drugim.

sašo5 je napisal/-a:evo ti še našega brežiškega.... :lol:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10869703
- kaj si mislim ob takem nakupu, bom raje zadržal zase.....ostale, ki si jih linkal ti, pa dvomom, da so "živeli" v boljših razmerah, kot ta beli.... :lol:

PS. pa to je blo vse krepko nad 40k€ :arrow: tako slabe prodaje tega B9 ne beležijo še od časov B2/B3...
- čeprav sem zaprisežen audijevc, mi je tole (sploh notranjost pred sovoznikom) en navaden bruh in nažalost (skrajni čas je da nekaj zamenjam, čeprav imam na svojem samo 116.000km) sem se začel spogledovati z nečim takim:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... E%20DOBOVA -tega lahko dobim za konktretno manjši denar, vendar me blazno moti avtomatik....

zanimiv je tudi tale: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... PER%20CENA
po telefonu nočejo dajat informacij....zmenit se da "baje" marsikaj
- skratka, moramo bit pošteni in priznat_korak pred audijem so, pa čeprav je audi novejši...


sorry, v oči mi je skočilo "me blazno moti avtomatik" ... pri BMW-ju!? kjer je avtomatski menjalnik res vrhunski in ga je užitek voziti, normalno ali dinamično? meni je bilo še vsak BMW z avtomatikom bilo v veselje vozit ... se pa strinjam, da ni vsak avtomatski menjalnik ok, ampak ne pri BMW-ju.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 So jun 10, 2017 12:46 pm

Evo neke hude akcije za A4 trenutno iz zaloge. Nova že za slabih 27 čukov. Resda ni neke opreme in motor 2 litrski dizel s 123 konji, sam osnova je še vedno top (form is temporary class is permanent :twisted: ). Al pa 150 konjski S-tronic za 30k. Tko da so sedaj tiste testne rabljene precej nerentabilen nakup =P Zgleda se tele štirke ne prodajajo neki, da dajejo te nore popuste.

Dizzy: interior je v A4 vrh razreda (in before une reže čez celo armaturko - meni so osebno zelo všeč že od prvič ko sem jih videl). Po kvaliteti je to to. Upam da jih BMW z G20 serijo ujame. To ni samo moje mnenje. Tako misli velika večina avto novinarjev. Saj Mercedes interior je classy in vse, ves shiny. Sam ko pa mal potipaš po kabini pa vidiš, da je v A4 preprosto bolje sestavljeno z boljšimi materiali.

Mimogrede pa: kar se interiorja tiče mi je Audi A3 še vedno top v avtih tja do 70 jurjev.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Renault VG So jun 10, 2017 3:38 pm

A to je tale za 27k € http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11921475&display=Audi%20A4%202.0%20TDI%20Basis ? :lol:
Meni so tako smešni tisti ki kupujejo tele avtomobile z opremo na ravni Cliota, Polota, Corse za 10k € , če je še motor čisto najmanj kar je samo da je cena nizka je pa sploh. Meni je bil A4 notri kul ko je bil S Line z delnim usnjem, 3 conska klima, velik zaslon. Tej Basis izgledajo bogo in sem v njem nisem počutil nič bolje kot v kakšnem Golfu brez neke posebne opreme. Glede na to, kaj dobiš tukaj za 2k € manj je pa itak še bolj smešno vse skupaj.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 So jun 10, 2017 10:12 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!



Npr. Škodo Superb lahko naloadaš z opremo za 20 jurjev pa bo še vedno glasnejši notri, ko se boš fural po avtocesti. ;) Torej bo nekdo, ki dnevno zgubi 200km na AC sigurno bolj cenil zgornjega Audija kot 40 jurjev vredno Superbico. O kvaliteti notranjosti raje niti ne bi razpravljal. Če nisi "options whore" je Audi zgoraj odličen nakup, verjetno TOP trenutno na a.net. Poglej kaj se prodaja za podoben denar. Razne Octavie in Golfi 1.6tdi. :lol: Recimo mene ne moti odsotnost S-line emblemov v notranjosti, tudi ti sedeži v Basis so povsem spodobni, ozvočenje zadovoljivo (pri BMWju je to dvoje v osnovi za en qurac), na hude feltne tudi nisem več mahnjen. Morda se pa res odpravim drug teden do salona in kupim enega izmed teh osnovnih v akciji. Se mi bo na velko smejalo, ko bom vedel kak dober deal je ratal*. In zaradi kljubovanja. Medtem ko plebs za 2 jurja manj kupuje razne Octavice in Golfe 1.6tdi. :lol:

Sicer pa ja. Če ti je "full option" pomembna postavka pri avtomobili potem ti Audiji od 27 do 33 jurjev sigurno niso zate. Jaz sem recimo to obdobje prerastel. Važno da se udobno (in tiho) peljem po AC, imam parkirne senzorje, spodobno ozvočenje , tempomat ter xenonke ali led. Drugega niti ne rabim.

* čeprav bi še vedno najraje počakal, da vidim kaj za eno serijo 3 bo BMW predstavil letos.

ps: pa una Insignia na linku je sicer res veliko avta za denar. Sam meni niti približno ne potegne. Šele prišla je ven pa mi deluje precej tko ... vizualno zastarelo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a sašo5 Ne jun 11, 2017 10:16 am

Renault VG je napisal/-a: Glede na to, kaj dobiš tukaj za 2k € manj je pa itak še bolj smešno vse skupaj.

res fantastična ta Insignia in izredno dobra cena za to opremo/motor_aaaaampak mora bit tisti "ampak" zajebal so zadevo z zadnjim brisalcem, katastrofa tako brisalc, kot postavitev....(pa predhodni model če s ene motim ga ni imel...)
Renault VG je napisal/-a:A to je tale za 27k € http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11921475&display=Audi%20A4%202.0%20TDI%20Basis ? :lol:
Meni so tako smešni tisti ki kupujejo tele avtomobile z opremo na ravni Cliota, Polota, Corse za 10k € .

no, ni to na ravni cliota pola ipd. lahko pa namečeš dejnsko te opreme "tono" ampak verjemi, 90% neuporabno oz. zanimivo prvi teden.....(te conske klime so itak bedarija na m2 (imel v A4 B6 in v Gofu...totalno neuporabno))
Vzamem pa vedno boljše (športne) sedeže, šp. podvozje, trikraki volan in še kaka malenkost, nikakor več kot cca 2-3ke...
Dr.M3 je napisal/-a:tudi ti sedeži v Basis so povsem spodobni, ozvočenje zadovoljivo (pri BMWju je to dvoje v osnovi za en qurac).

res je...in to prvič da je tako... (Bmw je pa v osnovi dejansko "klopca" tako katastrofalnih osnovnih sedežev se mi zdi nima niti najcenejši kitajc)
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 Ne jun 11, 2017 6:19 pm

Se kar strinjam glede večconskih klimatskih naprav - totalno brezveze, ima itak 3/4 voznikov to v mono načinu potem. Tko kot je že predhodnik reku, zanimivo na začetku, potem pa brezveze. Dejansko je edini plus večconske v tem Audiju to, da je lepši design, pa odzadaj so zračne reže tam na sredini, z obično klimo je pa samo luknja/predal. Nekaj, kar ne bi skor nihče doplačeval, če bi isto izgledalo. :lol:

Glede sedežev. Verjetno je trenutna BMW 3 še zadnja, ki ima osnovne sedeže porazne. Dvomim, da si bodo dovolili dati notri klopce v naslednji seriji. Sploh, ker ima Audi povsem konkretne sedeže sedaj serijsko.

Mi je pa nekaj pri tanovu A4ki. Meni je tisti osnoven trikraki volan veliko lepši kot tisti generični športni. Bolj sede v interior z ostrimi linijami. Preprosto se mi bolj vklopi v notranjost, tako da tut če bi imel kakšen športni paket bi hotu običen volan.

Če me ne bi motila barva (bela) bi se verjetno jutri že vozil v A4ki. ;)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Renault VG Ne jun 11, 2017 9:19 pm

No ja saj ne pravim da je večconska klima uporabna samo ta enoconska mi pa tako grdo izgleda, to je edini problem. Zakaj ljudje kupujejo Golfe in Octavie 1.6 za 25k € tudi meni ni jasno ampak vsakemu svoje.
Brisalec na Insigniji je res bedarija, dobro da si lahko škrt in če avto naročiš pač ne doplačaš tistih 60 € pa je rešeno.

Ampak nevem, vedno mi je bilo fascinantno gledati te premium avtomobile tega razreda ko so imeli plastične pokrove in črne kljuke, zakaj bi kdo to kupil. Koliko kilometrov resno delaš na dan da ti tistih nekaj dB predstavlja ogromno razliko če dobiš avto ljudske znamke z dobro opremo.
Meni je recimo dovolj dobro opremljen tale da bi preživel z njim, manjka sicer kamera, vstop brez ključa in še nekaj stvari ampak recimo, vsaj glede izgleda. No razen da je visok kot traktor kljub S-line podvozju.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12175293&display=Audi%20A4%20Avant%202.0%20TDI%20Sport%20S%20line
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a sašo5 Po jun 12, 2017 10:19 am

vidiš, ko ne veš (in dobro, da obstajamo taki, ki vemo =P ) :arrow: audi, ki si ga linka, nima odstranjenih distančnikov na fedrih, ko to poberejo ven, bo padel dol.... :mrgreen:
- evo, pa spet neki novga veš :lol:

Renault VG je napisal/-a: in če avto naročiš pač ne doplačaš tistih 60 € pa je rešeno.

jaz pa to nisem vedel... :D in hvala bogu, da je tako.... (bolj ko gledam, bolj je grd tisti brisalec....)
 
azf_46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe jun 09, 2017 7:21 am

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a azf_46 Po jun 12, 2017 12:00 pm

50 k EUR po ceniku za audi 4-cilindrski a4 tdi ? To je podobna fora kot tista octavia za 42k. LOL
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Renault VG Po jun 12, 2017 3:14 pm

sašo5 je napisal/-a:vidiš, ko ne veš (in dobro, da obstajamo taki, ki vemo =P ) :arrow: audi, ki si ga linka, nima odstranjenih distančnikov na fedrih, ko to poberejo ven, bo padel dol.... :mrgreen:
- evo, pa spet neki novga veš :lol:

Renault VG je napisal/-a: in če avto naročiš pač ne doplačaš tistih 60 € pa je rešeno.

jaz pa to nisem vedel... :D in hvala bogu, da je tako.... (bolj ko gledam, bolj je grd tisti brisalec....)


Aha, zanimivo, zaradi lažjega transporta je to potem?

Ma ja, jaz sem šel Insignio pogledat, meni je kul avto za svojo ceno, bencinar 165KM z doplačanimi lučmi, navigacijo, bose ozvočenjem in metalno barvo pride 23k €.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 Po jun 12, 2017 11:17 pm

evo zgleda da je afdi že prodan :D
en je naredu odličen deal. peljal se bo kot gospod za ceno ene Octavie :-P
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a mardy To jun 13, 2017 8:41 am

Škoda (pa ne Octavia), da je v miselnosti plebejstva še vedno Opel - "malo pleha in žice in evo ti nove Opelice", ker so dejansko vsi modeli všečni, in tudi kvaliteta je korak naprej prejšnjim modelom. Imamo službeno Astro 1.4 turbo, in je cuker od motorja, prav tako niti enega črička nikjer, po 800km vožnje se vstaneš iz avta spočit. Ampak ja, vsakemu svoje, in vsake oči imajo svojega malarja :).

Tole z zadnjim brisalcem - res nekako ne paše zraven :), sicer pa ....nekoč v dobi R19, če si imel hatchbaga si itak imel zadnji brisalec by default, če pa si imel limuzino in ŠE zadnji brisalec, to pa si bil že đomba! :lol:
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a Dr.M3 To jul 04, 2017 8:22 pm

Je kateri od forumašev že vozil tisto štvohnejšo različico A4 (nekaj čez 120 konjev, je pa glava ista kot pri 150 in 190 konjski)? Kolega se zelo zanima za nakup ampak ne ve če je dovolj za 1.5 tone težko kračo. Vozi se sam večino časa.

Do sedaj sem našel samo SIOL test za prejšnji model pa je bilo nekako omenjeno da primankljaja ni čutiti samo poraba je malo večja ob priganjanju.

No če kdo ve bom hvaležen!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a sašo5 Sr jul 05, 2017 10:07 am

pač bo dal 300€ pa bo na 190KM in 430nm........(polna kapa)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Audi A4 2016

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 05, 2017 2:45 pm

Vozim (v bistvu bolj zena :-) ) novega passata 150km. Nisem dirkac, ampak 30 konjev manj bi se pa ze kar poznalo. 150 je res optimum. Pa dsg mora bit v takem avtu.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov