Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
roctech
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: So feb 25, 2012 1:18 pm

207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a roctech Po mar 20, 2017 11:34 am

Zivjo,

mene zanima mnenje kakega s kako izkušnjo na področju hot hatchov ali športnikov nasplošno. :D Torej, stvar je taka. Sem mlad voznik, ki je hotel nekaj športnega in se odločil (itak) za Fiesto ST prejšnje generacije (150 hp), zdej sm pa na avto.netu zasledil eno 207 RC, ki je v mojem budgetu. Zanima me predvsem, kako je s stroški s takim avtom. Če je dosti razlike med mojimi 150 konjiči in 175 pri pežoju. Kar se tiče zavarovanja, servisov, pa useh ostalih stroškov. Registracija je pri pežoju še cenejša glede na to da je 1.6. No, mislite da bi se splačalo al bi biu prehud udarec za denarnico? :D

P.S: Če zna kdo kej več povedat o 207, kar ne morem prebrat na testih, bi blo tudi zakon 8)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a pleomax Po mar 20, 2017 4:17 pm

imeli 2 207-ici. Za ta drugo ki smo jo imeli 7 let in z istim motorjem le 25 konjev manj,lahko povem,da je motor dober. V sklopu garancije je imel menjavo verige. Pozanimaj se,če je na tvojem menjana! To je bila napaka tega motorja. Ostalo vse brez problema. Kakovost izgradnje znotraj je super. Celotna armaturka iz mehke gume kar danes v tem razredu ne premore noben konkurent,niti novejši 208 nima toliko armature v mehki gumi+na vratih je crlo en del mehke gume,če ti to seveda sploh kaj pomeni. Za ta razred nadpovprečno še danes. Že podatek,da je bil 207 za tovarno predrag oziroma izdelava posameznega avtomobila je preveč stala, ti pove nekaj. Sedeži so zelo dobri. Menjalnik pa predvidevam,da je slabši od ford fieste,čeprav se hitro navadiš in ti ni panike (vsaj meni ni blo). Torej 207 ima močnejši motor,boljše materiale v notranjosti,fiesta boljši menjalnik. To je moje splošno mnenje o 207-ici in pa motorju. Konkretno pa o rc razen tega,da ima baje super lego,ne vem.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a Cefizelj Po mar 20, 2017 9:07 pm

Največji feler 207ke je da rabiš met kakšen ESP/ABS računalnik na lagerju, ker je na taki fajni poziciji montiran, da ga ob vsakem nalivu zaliva voda iz koloteka in crkujejo ko po tekočem traku. Cena nadomestka 1000€+, z malo sreče ga dobiš za 800 ampak so tako redki ko vozniki fordov na peugeot meetu.

Glede ostalega pa ko 207. Od kolega fotr je v štirih letih naredil 160k km z njo, pa ni menjal nič ampak čisto nič. So pa druge horror zgodbe, ko ne veš kaj so z avtom delali v petek v fabrki. :)

Je pa vprašanje o kakšnem dnarju govoriš? Brat bo recimo kmalu prodajal 206 S16 v top ohranjenosti in bo verjetno dražja od kakšne 207 samo z razlogom. Tako da če ima ta dotična nizko ceno, bi se pozanimal o ohranjenosti.

Če je želja po športnikih, vozi tele 3-4 leta forda potem pa kupi nekaj 200km+.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a LukL Pe mar 24, 2017 9:58 pm

Sem mel Peugeot 207rc par let nazaj ko je bil še aktualen, avto je petarda, sedeži so pravi kalup in boš težko našel kje kakšen boljši sedež ki te bo bolje držal v zavoju, lega na cesti super, karoserija in vzmetenje pa zelo togo.
Motor je bmw-jev (kar je na žalost slabost - deli si ga z mini cooper S), dejstvo je da motor mora biti gnan da dobro deluje!
V kolikor misliš sparati z gorivom in voziti z nižjimi obrati da bo manj pil, potem pozabi vse skupaj. Motor je narejen zato da se ga tera, drugače se nabere garež v motorju in začne javljat napake za vse mogoče pizdarije, 1x to 1x ono. Kar je takega kritičnega kar lahko še crkne na tem motorju so svečke in cinšpula. Drugače odličen motor vleče odlično tudi pri nizkih obratih :)

By the way, ja tudi jaz sem imel abs/enoto na zalogi :) in jo še vedno imam :P cena 400-500 € ker gre za zelo iskan del :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a pskoda So mar 25, 2017 7:43 am

Če bi jaz izvedel, da je abs modul izpostavljen bi sigurno nekaj naredil na tem in ga dodatno zaščitil.

Meni ta rc ni nič posebnega, zato sem raje vzel novo corso opc (že prodana par let nazaj) in tudi slabše gre kot corsa (testirano) sploh po AC. Sedeži pa so mi v corsi veliko lepši in tudi oprijem je vrhunski.
Fiesta z 2.0 motorjem pa sploh ne gre nikamor in tudi oblika je kar nekaj prav tako sedeži
Lp
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a AssKicker So mar 25, 2017 8:24 am

Ja, če pa tistega 207 Rc tiščiš, da se ne nabira garež po motorju, bo spil toliko olja, da ga komaj sproti dolivaš. Pol pa adijo katalizator. Kar se tiče motorja, je od fieste bolj vzdržljiv, ob rednem servisiranju seveda. Pa lega na cesti bo od fieste tudi vrjetno kakšno malenkost boljša. Doma je 1.6 16v fiesta na bilstein podovzju, pa se pelje noro dobro.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a Reaper85 So mar 25, 2017 8:58 am

Prvo kar mi ni jasno, kdo hudiča ne bo avta, ravno nekje od omenjenega 207 RC naprej pa do nekje 200KM, vedno teral?
Ker to so pač še vedno relativno švoh avti, kupljeni pa od takih, ki si želijo športne vožnje, ker noben drug ne bo plačeval dragega zavarovanja, servisov, gum ter bencina.
Sam odkar imam Clia 197 (sicer je bilo s švohnejšimi avti enako, ampak tiste kupujejo ljudje tudi za normalno vožnjo), ne vem če sem šel na vožnjo, pa da ne bi šel vsaj enkrat do blokade, mislim da edinokrat lansko leto do servisa, ko sem imel v prtljažniku kolektor in vzmeti, da jih ne bi preveč pretresel.
Nazajgrede je šlo pa že na polno in prehitevanje vseh po spisku. Pa še tiste 2x na leto, ko grem menjat gume.

Olje sem letos dolil po 3700km, delam pa nekje 8000-9000 na leto, tako da bom pač menjal olje na 10 mesecev, če ne bo zdržalo 12. To je 7€ na leto in je še najmanjši strošek pri takem avtu.

Drugače se mi pa zdi avto ok zaradi 129kW, že stock se kosa s Corso D OPC 192, ampak se čipa na 205KM in 320Nm.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a Gapiii So mar 25, 2017 10:04 am

Jaz bi se brez razmišljanja odločil za Fiesto ST, kljub temu, da ima manj konj ima prednosti drugje.

lpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 207 RC vs Fiesta ST

Napisal/-a pskoda So mar 25, 2017 6:20 pm

Če govorite o fiesti st 2.0 nima prednost nikjer
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mišek in 106 gostov