Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a drajv Po mar 27, 2017 9:12 pm

http://www.fiat.si/vozila/qubo

Se mi dopade.

Ima voznik pregled v ostrih ovinkih?
Je avto trd?
Ima dober pregled rikverc?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a Firediver To mar 28, 2017 6:06 am

Testna vožnja ti bo dala pravilne odgovore.

Drugače pa ta kreatura spada med tiste trojčke (Nemo, Bipper), ki zame niso ne tič ne miš kar se uporabnosti tiče. Če pa kupuješ predvsem z očmi in ti je všeč - go for it!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 28, 2017 9:37 am

Oče ima Citroen Nema in ker je zadeva identična Qubu, ki ga gledaš ti lahko morda o avtu napišem kaj kar te bo morda zanimalo.
Kar se tiče motorja ima dizla 1.4 z 68 KM kar ti povem, da je za osnovno (ampak res osnovno) vožnjo dovolj. NIkakor ni pričakovati nevem kakšnih pospeševanj ali kaj takšnega. Kar se tiče vožnje v hrib ga je treba kar pritisniti, da se sploh kam premakne. Za moje pojme in glede na to, da je oblika podobna nekemu kombiju oz. nekaj takega se mi zdi, da ima premalo moči. Najbolj se to pozna, ko je avto naložen.
Kar se tiče preglednosti je avto res pregleden. S prve se tako ne zdi ampak k temu pripomorejo ogromna zadnja ogledala in res se ob vzratni vožnji nazaj vidi vse. Tudi v ovinkih ni kakšnih mrtvih kotov, ki bi ga dajali sebrički ob vetrobranskem steklu (kako se tem stebričkom pravilno reče žal nevem).
Avto ni pretrd nikakor pa ni mehkobe, ki se je pri citroenih skoraj pričakuje.
Kar se tiče udobja je zadnja klop obupna sploh na daljše razdalje (ne me narobe razumeti, da se sedeti, osebno sem sedel na zadnji klopi iz MB do LJ in nekako gre ampak ponovil pa tega najbrž ne bi, morda je to samo moje osebno mnenje). Prtljažni prostor je veliko manj prostoren kot bi pričakoval. Avto ni dolg kar k temu defenitivno pripomore tako, da če se potrebuje večji prtljažnik bi priporočal pogled proti brlingu ali čemu malce večjemu.
To so moje izkušnje, če koga še kaj zanima lahko vpraša in bom poskušal odgovoriti.
Lp.
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a bostjannn To mar 28, 2017 10:06 am

Dizel v fiatu in citroenu ni isti, nemo ima 1.4 PSA motor, fiat qubo pa 1.3 itd z 80 ali 95 konji. Vem ker se je tudi nas oče zapičil v ta avto. Šasija je pa res ista.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 28, 2017 10:26 am

No tega nisem vedel niti se nisem spustil v to. Hvala za info.
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a Firediver To mar 28, 2017 10:29 am

Pa vsi trije so delani v turškem TOFAŞu, glede kakovosti pa ne vem..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
breg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe nov 21, 2014 10:32 pm

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a breg Če mar 30, 2017 10:05 am

Imel Nemo. Kratek čas. V parih mesecih so že menjali ležaje na drsnih vratih. Očitno slabo zaščiteno, kar je potrdil tudi serviser. Če so to kaj popravljali, pa ne vem (imel začetno verzijo). No, pa še sklopka je šla pr 22.000 km in niti pod razno niso priznali garancije (1.4 HDI). Ampak motor pri Qubu je fiatov.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Kakšna beseda o Fiat Qubu?

Napisal/-a PogachnyK To okt 22, 2019 12:38 pm

Avto gre s koncem meseca iz proizvodnje... Trg res trenutno ni naklonjem "malim kapelicam"....
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov