Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a xxl Sr apr 05, 2017 4:46 pm

Kdo ima s to kio 1,4 100 porabo manj kot 6,5 je bolj izjema kot pravilo, tudi spritmonitor kaže podobno https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2. Ima jo nečakinja, ki vozi večinoma po mestu, temu je tudi poraba primerna, baje pod 9 ne gre.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bora12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr dec 28, 2016 7:22 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Bora12 Sr apr 05, 2017 7:47 pm

pskoda je napisal/-a:Če boš kio vzel z bencinskim motorjem in brez turbine boš naradil popolnoma nič oz po domače kot bi drek posral.
Jaz sem se 1x menil z mehanikom in pravi, da kia max 10let stara potem je pa za na dinos, ker pri odvijačenju vijaka skoraj vsak poči in so problemi.

Pusti veroniko ona je itak ...


Zakaj se pri korejčkih in japončkih vsi vijaki po 10 letih težko odvijejo ali počijo?
Preprosto zato, ker ga po 10 letih tudi prvič odvijaš...( glede na rezultate zanesljivosti vozil ) :D
Pri raznih evropejčkih pa vsak vijak v 10 letih ziher vsaj 5x odviješ in namazanega priviješ nazaj, zato je to opravilo bistveno lažje ko je avto star 10 let in več... :(
Je pa dobra stvar, da imaš ta avto skoraj v celoti obnovljen... :mrgreen:
Pa ne mi preveč zamerit, samo malce se šalim... :lol:
Danes slabih avtov v EU dejansko ni, vsak pa se glede na svoje zmožnosti in okus odloči za avto, ki mu je najbolj všeč. In tako je tudi prav.
Tudi jaz sem med veliko avti, ki sem jih zamenjal, imel korejčke, pa nimam slabih izkušen, pa je bil eden celo 12 let star z 230000km na števcu...glede vijakov pa težko kaj rečem, ker se menjal samo izpušni lonec...
 
Mentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 08, 2017 7:04 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Mentor So apr 08, 2017 7:43 pm

No da vas vrnem nazaj na temo. Osebno sem si nakup avtomobila vzel kot projekt. Nakup avtomobila je potekal cca. leto in pol in KIA Ceed dizel je bila definitivno favorit. Osebno sem bil pristaš VW, od svojega prvega dne vozil golf 4 vendar po ogledu in vožnjah drugih znamk, si ustvariš popolnoma drugačno mnenje.
No, KIA. Osebno mislim da še zmeraj dobiš ogromno za svoj denar. 7 let garancije je pač 7 let garancije. Pa lahko rečete, kar želite. Bil sem na testnih vožnjah, pregledal ves internet o teh avtomobilih, analiziral ter našel dve stvari, ki sta me odvrnili od nakupa avtomobila. To pa je koliko vrednosti izgubi avtomobil v roku dveh let od nakupa novega.
Torej nakup rabljenega je bila naslednja opcija, kjer se je pa pojavil problem nadaljne prodaje. Teh avtomobilov je ko listja in trave. Na koncu sem se odločil za Mazdo 3. V kolikor se bo pojavila potreba po drugem avtomobilu, se bom pa verjetno odločil za nakup kiae ceed oz. kia rio.
Aja pa še to je mogoče potrebno omeniti da Slovenci radi pogledamo vozni park sosedov. Meni osebno je to največja bedarija, ki smo jo podedovali po svojih pradedih, vendar vseeno ne boš ravno 'zažgal' tako kot z VW (primer).
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Gosic So apr 08, 2017 8:47 pm

Pa saj to ni samo pri avtomobilih . Je povsod, kjer imajo znamke nek 'renome'. Koliko pa to dejansko kaj pomeni pa je odvisno od človeka. Je pa Mazda 3 dobra izbira.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pskoda So apr 08, 2017 9:24 pm

Jaz dokler mazda ne naredi turbo bencinarja jo tudi povoham ne, čeprav imam trenutno že čisto nekaj drugega v mislih seveda z turbinco samo ne letos
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Gosic Ne apr 09, 2017 1:24 pm

Car.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a a4 Ne apr 09, 2017 7:40 pm

(das)avto kupiš za 18.000, prodaš za 9.000, vmes zmečeš not 2.000 za servise in je to že 11.000€ izgube denarja.

slovaka pa kupiš za 13.000, prodaš za 6.000, servisi ajde tudi 2.000 pa izgubiš 2.000€ manj

sicer pa kdo ti garantira da bo 8 let star golf 8 let kasneje enako vreden kot je 8 let star golf danes ? ;)

upam da ne bo kreganja zaradi mojega posta, pač predstavil sem samo svoj pogled...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a srcnik Ne apr 09, 2017 9:01 pm

Fora je, da slovak ni nič kaj cenejši od ostalih, tako da ta kalkulacija ne pije vode ;)

Je pa pri vseh teh "ljudskih" znamkah podobna izguba vrednosti pri novemu, premium znamke so pa še hujše, samo kaj češ, luksuz se plača...
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe maj 05, 2017 7:17 am

Če pogledaš evropsko plačno povprečje, so razlike še vedno velike. Zato pa ima Kia tovarno na Slovaške in zgolj razvoj tam, kjer je največ tehničnih "možganov". Pa ni edina... :D
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_E ... erage_wage
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], whitee in 51 gostov