Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
axl90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 29, 2017 8:05 pm

Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a axl90 Sr mar 29, 2017 8:28 pm

Živjo. Kupujem zame nov, a rabljen avto. :)
Delam do 15.000 km letno, večinoma kratke relacije in s tega vidika verjetno najbolj v poštev pride bencinar. Za avto bi odštel tam do 10.000€. Glede na ponudbo mi v oči nekako najbolj padeta novi Ceed in Pro Ceed (glede na potrebe, vizualno podobo,...). Zanima pa me, če glede na omenjene potrebe dizel varjanta popolnoma odpade, ne vem kako so novejši dizli kaj občutljivi na kratke razdalje (DPF filter, turbina,...). Sprašujem predvsem zato, ker imata 1.4 oz. 1.6 bencinarja kar konkretno porabo in jasno slabši navor. Tudi kakšnega konkretnega uporabnika novega Ceeda/Pro Ceeda bi prosil za kakšno mnenje kako se avto kaj obnese.
Kot drugo pa me zanima, kakšne so še kaj alternative v tem cenovnem razredu (npr. Hyundai i30 se mi ne dopade).
Hvala
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Veronika.borghesi So apr 01, 2017 12:01 pm

Jaz imam cee'da že nekaj let in sem zelo zadovoljna. Nobenih težav. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a srcnik So apr 01, 2017 1:27 pm

Napiši kaj pričakuješ, katero opremo (avtomatsko klimo, tempomat, gretje sedežev...), kakšno starost, koliko prevoženih kilometrov?

Pri kiah je tako, da je ok garancija, slabost so pa ravno bencinski motorji (nikamor ne gre za tiste konje).

Mogoče alternativa (za vozit bistveno boljši turbo motorji):

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... h%20Active

Po drugi strani, če nimaš zahtev po opremi si že blizu temu, da bi se ti mogoče že splačalo vzeti novo vozilo. Renault ma akcijo 0% finaciranje, kia ima ugodne gotovinske cene (imajo tudi brezobrestno financiranje, vendar je tisto bolj nateg, ker je potem osnovna cena dosti višja, pa pri kii je tudi, da moraš skoraj vzeti iz zaloge, drugače za naročilo v tovarno velja osnovna cena, ki pa je bolano visoka). Tukaj je še pa novi Fiat Tipo, kateri je verjetno najcenejši, pa kar soliden.

Primera:
Megane, turbo motor:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0+%C8IST...

Ceed:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Kia%20CeeD

Tipo:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 016v%20Pop

Pač izogneš se 1001 švercerju, ki te poizkuša nategnit.
Zadnjič spremenil srcnik, dne So apr 01, 2017 1:59 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a limas So apr 01, 2017 1:43 pm

1. april
Veronika napiše, da je zadovoljna s Kio in da nima težav.
Tukaj je še ena tema, ki obravnava vračilo nove kie v garancijskem roku zaradi številnih napak:
https://avtomobilizem.com/forum/viewtop ... 5#p1729969
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pskoda So apr 01, 2017 1:44 pm

Če boš kio vzel z bencinskim motorjem in brez turbine boš naradil popolnoma nič oz po domače kot bi drek posral.
Jaz sem se 1x menil z mehanikom in pravi, da kia max 10let stara potem je pa za na dinos, ker pri odvijačenju vijaka skoraj vsak poči in so problemi.

Pusti veroniko ona je itak ...
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 01, 2017 2:59 pm

Bencinarja bi jaz vzel Mazdo (ki so brez turbine).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pleomax So apr 01, 2017 6:38 pm

pskoda,to kar je mehanik rekel,pač ali nima pojma ali pa ni mehanik ali oa je eden tistih,ki so zaljubljeni v vw in ostalo znamke te VAG skupine...Kia se na vsrh lestvicah zanesljivosti drži vedno ampak res vedno pred vsemi nemci. Stvar je zanesljiva. In ne,nimam kie ali hyundaia in imam kritike čez ti 2 znamki kot naprimer,da znajo novi modeli biti dražji od večine konkurence pa četudi ob dražji ceni ponujajo bistveno manj. Sicer pa nemci razen nekaj svetlih izjem lepo napredujejo v smislu,da se vedno več kvarijo,sr pa na drugi strano dvigujejo francozi,ki so kolikot gledam zadnjih nekaj let,tam tam s kio. Je oa nerealno primerjat kiinr bencinske motorje (atmosferske) z evropskimi tekmeci in nekaterimi japonskimi, ker preprosto niso dorasli. Tukaj so res zaspali. Sicer so dali zdaj turbo motorje,torej sledijo konkurenci tudi v tej smeri počasi. Zgornji link od 308 z 1.2 THP lahko povem pa kot vedno samo najboljše. Je prijetno odziven,tih (za 3-valjnika sploh),varčen in s prestavnimk razmerji,ki mu omogočajo živahnost tudi na avtocesti. Pogledal bi še sam megane-a,ki ima sicer slabši ta 1.2 motor,čeprav imata isto konjev ne gre tako in porabi več. Kot so predlagali je tukaj še mazda 3. Fiat tipo mi pa nekako deluje slabše sestavljen od konkurence,kar je ob nižji ceno razumljivo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pskoda So apr 01, 2017 7:35 pm

Kdo je pisal o zanesljivosti? Ne vem kaj ima veze zanesljivost pri pokanju vijakov ko jih hočeš odvijačit.
Ne vem v kaj je on zaljubljen, ampak v pleh sigurno ni.
Za mene je pa kia, hjundaj oz korejci itak šrot, ker še osnove ne znajo naredit in to je komunikacija volana in še 1x preberi komunikacijo volana, ki nima veze z trdoto podvozja, ker problem je drugje. Motorje ima pa itak za en k.urc
Lp
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a avtofan So apr 01, 2017 10:27 pm

Jaz pa mislim, da je 1.4 literski motor povsem dovolj za vsakdanjo uporabo ce le ne pricakujes nevem kaksnih pospeskov.Pa nevem kaj vsi navijate za turbo bencince, je ze res da so boljsi pospeski ampak je pa naveden atmosferc bistveno cenejsi za vzdrzevanje...Res nevem a ste tukaj sami dirkaci al ste sami muloti ki jim je najbolj vazno samo da se dirka!Sicer pa pojdi na testne voznje z avtomobili katere si dal v ozji izbor pa se bos ze potem najlazje odlocil kater avto ti ustreza.Ce bos tukaj na forumu spraseval bos samo se bolj v dilemi kaj kupiti, ker vsak svojega konja hvali.Probleme mas pa lahko pri vsaki znamki tako da moras imet tudi malo srece kaksen avto dobis.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a esem So apr 01, 2017 10:57 pm

Če vsak svoje kljuse hvali in to počne argumentirano, je to samo v pomoč. Pač nekaj info več, nato (lažja - zaradi več info) selekcija - sam ali skupaj.
Če pa nekdo napiše, da so turbobencinci "bistveno" dražji za vzdrževanje, bi bilo lepo, če to argumentira - če argumente seveda sploh ima (TSI ne šteje :mrgreen: ). Ker to je nekaj novega na zeljniku zraslega in nas je treba podučiti.
Če je tu nekredibilen....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pskoda Ne apr 02, 2017 6:54 am

Če je turbo bencinar dokaj nov in nima prevoženih ogromno kilometrov vzdrževanje ni nič dražje. Sama vožnja (pospeški, navor, odzivnost,...) in poraba pa atmosferc pušne po celi črti.

Jaz osebno avtorju teme priporočam, da kupi 308 1.2thp ali pa vsaj na testno vožnjo naj gre da vidi, če mu ugaja veličina volana predusem pa pozicija števcev
Lp
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a a4 Ne apr 02, 2017 7:37 am

jaz ga vozim zdaj že četrti mesec (novega)

kia cee'd 1.4 - 100konjev

gume 205/55 R16

Zdaj z zimskimi gumami pa klimo non-stop prižgano sem imel porabo na začetku 6.4, zadnji mesec je pa 6.3L/100km.
Prvih 2.000km sem vozil z malo višjimi obrati zaradi utekanja motorja (nisem šel pod 2.000 obratov - recimo 55km/h v četrti namesto peti prestavi)

Z letnimi gumami pričakujem padec porabe vsaj za deciliter če ne dva, kimo bom imel prižgano skoz
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pleomax Ne apr 02, 2017 8:33 am

Porabo imaš z vožnjo po omejitvah pri 1.2 THP 130 še nižjo. Kar se stroškov vzdrževanja tiče lahko povem,da smo na pooblaščenem servisu plačali za atmosferski motor 1.2 VTi 82 na 208 enako kot za turbo 1.2 THP 130 :) V zmogljivostih si primerjave sicer,je pa tudi atmosferec čisto ok,odvisno česa si navajen,kaj si želiš.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pleomax Ne apr 02, 2017 6:53 pm

55 km/h in atmosferec. To bi ti dal v 5.prestavo? Mučenje motorja...Indikator ti v 5.predlaga komaj ori kakih 70 km/h. Pri 55 dam jaz komaj v 4.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a ribko Ne apr 02, 2017 7:29 pm

Pri mazdi ti računalnik pri 55km/h predlaga 6. prestavo :D :D :D :D :D
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a ThugBoy Ne apr 02, 2017 9:25 pm

pa še presenetljivo dobro se pelje v tako nizkih obratih
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a DX5050 Ne apr 02, 2017 9:39 pm

to ma tok smotan menjalnik zračunan....šaltaš k da bi kamion vozu, pol pr 130 km/h maš pa v 6. prestavi skor 4000rpm...
no vsaj v hyundai i30 z 1.4 100HP je blo tko (menjalnik najbrš isti kot v kii) ...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a pleomax Po apr 03, 2017 3:53 pm

Uh pri meni ni šans da dam na 208 z atmosferskim motorjem v 5. pri 55. A tako kratek menjalnik ima ali so na mojem tako zelo dolge prestave? Meni predlaga pri 50 v četrto in pri 68-70 v 5. V 5. se pri 130 vrti nekje s 3750 obrati.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a a4 Po apr 03, 2017 7:12 pm

indikator kaže za peto prestavo malo nad 50, se ga pa da izklopiti če kdo noče tega gledat

pri 130km/h ima 3.500 obratov...
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Novi Kia Ceed/ Pro Ceed

Napisal/-a Dizzy To apr 04, 2017 10:40 pm

kar se motorja tiče - imel Civica z 1.4 motorjem, ki je po moje zelo zelo podoben motor. čisto premalo za tak avto. tisti, ki pišete porabe, napišite tudi, kakšne relacije oz. po kakšnih cestah največ vozite. ker če omenim, da porabe pod 7 nisem uspel spravit, to marsikomu ne pove ničesar. če dodam, da sam naredil 40% mesta in 60% avtoceste in ni variante bilo spraviti porabo pod 7l, je človeku lahko jasnega več. po regionalki (recimo, na potepanju po Toskani), pa je bila poraba okoli 6. samo mesto pa med 7,5 in 8. kar se tiče AC - vrtel se je okoli 4000 obratov v 6. prestavi, ampak je pa indikator znal težiti po kakšni mestni cesti z omejitvijo 60 ali 70 (Celovška v Ljubljani) tudi za 6. prestavo že ... pa če sem ga upošteval, je bila ponavadi poraba celo višja, kot če sem ga vozil po lastni pameti, je bila lahko celo bližje 7 (odvisno predvsem od tega, če je bila klima ali ne).

ko smo ravno pri klimi - vklopiš klimo pri tem motorju, se veselica šele začne ...

jaz sem sicer imel rad ta avto, ker po ovinkih je vseeno šel, a se mi je nakoncu tako odvilo, da je postalo precej veliko avtocestnih voženj in sem potem avto raje zamenjal. sem sicer še vedno na bencinu, ker imam še vseeno veliko skakanja po mestu, katero verjamem, da ne bi bilo zdravo za dizel, ima pa malo elektrike za pomagati zraven ... ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov