Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Vivaro / Trafic 1.9 vs. 2.0 cdti

Napisal/-a renault_dti Po apr 03, 2017 1:39 pm

Pozdrav,

Kupujem Vivaro ali Trafic , nekje 2005 - 2010 letnik, edini pogoj je 8 sedežev, vse druga je prilagodljivo.
Starejši imajo 1.9 motor, novejši večinoma 2.0.
Kakšna je razlika med njima, predvsem v smislu vzdržljivosti? Oba sta na trgu že precej let, zato so neke hibe že odkrite?!
Je 1.9 motor isti poraz kot je bil v osebnih Renault vozilih (Laguna, Megane.....? )
Ima kateri izmed njih verigo?
Kako je z dvomasnimi vztrajniki v teh avtih, so tudi vgrajeni?

Na kratko, čimveč informacij o obeh bo zelo dobrodošlo :)

lp
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Vivaro / Trafic 1.9 vs. 2.0 cdti

Napisal/-a ggorenc Po apr 03, 2017 1:55 pm

Vivaro je imel zagotovo 1.9 jtd motorje, ce ti kaj pomaga. Za trafica pa ne vem, verjetno isto, ker prastarih 1.9 dtijev najbrz niso vgrajevali. 2.0 dizlov pa ne poznam. Ce so novejsi oplovi, potem je katastrofa.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Vivaro / Trafic 1.9 vs. 2.0 cdti

Napisal/-a Cefizelj Po apr 03, 2017 5:24 pm

2.0 dCi so isti kot v osebnih. In so Renault-Nissan. Zanesljivost dobra, imajo verigo, je pa priporočljivo verigo menjat vseeno. 1.9 tudi nimajo nekih hib po letu 2006. Menjat ojnične ležaje, vztrajniki so pa hiba vseh dizlov, čeprav se mi zdi da imajo eni celo enomasne, ampak ne upam rečt od kdaj. Vem da sem nekje bral da je nekdo dal enomasnega od traffica na laguno.

Mene je predvsem motilo da pred FLjem nimajo možnosti tempomata, kar je na takile beštiji, ki je narejena za nabiranje kilometrov en k***.

Kolega ga ima za osebne namene + občasno za kakšen najem, poslovni prevoz da leasing pokrije. 2009 letnik. Do sedaj menjano kar nekaj končnikov, rak rana je kiler spredaj, ki je na udaru kamenja. Pri motorju pa kaj večjega ni bilo menjanega. Tlačni ventil pri turbini pa še kakšna malenost. Avto je letnik 2009 in ima sedaj nekaj čez 200k km. 1.9. 116 konj. Drugač pa luštna stvar za vozit.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem in 47 gostov