Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Morino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 02, 2017 2:56 pm

Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a Morino Po apr 03, 2017 1:50 pm

Pozdravljeni,

ker doma menjujemo vozni park, o čemer sem pisal že v eni drugi temi (v kateri ste mi pomagali iskati avto za očeta), je čas da tudi sam grem kakšno stopničko višje od mojega Citroena C3 :) najbolj me zadnje čase pritegneta A4 ali pa A6, oba v karavanski izvedbi. A6 je vseeno malo izven mojega budgeta (cene 20k€ in navzgor), dober A4 pa bi med 15.000€ in 17.000€ verjetno našel brez večjega problema.

Na tej točki me zanima samo, kako zanesljiv je avto in na kaj naj bom še posebej pozoren? Glede stroškov vzdrževanja nimam nekih vprašanj ali pomislekov, pred C3 sem si lastil E46 320d (150KM) in predvidevam, da so stroški nekje enaki?

Torej, kako zanesljivi so predvsem motorji, ali prihaja do pogostih okvar turbin in šob?

Hvala že v naprej in lep pozdrav,

Marko
2002 Audi A4 B6
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a mardy Sr apr 05, 2017 12:05 pm

Problemi z šobami so pri teh letnikih kot jih iščeš ti odpravljeni. Ne me držat za besedo, ampak o teh motorjih/modelih je napisano malo morje in še več informacij...malo pobrskaj ;)

Sodelavec ima A4 2.0 tdi 2011, čipiran na 170 konjev in dela brez problema zdaj 2. leto kar ga ima. Samo redni servisi na 15k km in je to-to. Hladnega šparat, ko je mašina ogreta pa mu ne kazat milosti. Stroški je rekel, da so primerljivi kot z starim A4 1.9 ki ga je imel (naredil 380k km, pa še laufa b.p.).

Je pa avto slovenski in je imel takrat preverjeno realnih 110k km.

In morda tukaj bodi pazljiv da ne kupuješ kakšne uvožene zadeve in da so km preverjetno realni, ker targetiraš na znamko/model, kjer se števci veselo vrtijo....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a pskoda Sr apr 05, 2017 12:42 pm

Pa ne padaj na "garancija na kilometre", ker z tisti papir ti prav pride samo na WC-ju
Lp
 
Morino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 02, 2017 2:56 pm

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a Morino Sr apr 05, 2017 3:27 pm

Najprej hvala obema!

Še najbolj me je recimo pritegnil ta: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... VI%20ATR...

Sem ga danes šel tudi gledat in je res kot nov, tako znotraj kot zunaj, na avtu res nisem našel napake ali kake sledi obrabe. Me pa moti to, da je iz uvoza, pravijo sicer, da se lahko izda tudi potrdilo o pristnosti kilometrov, vendar vem tudi sam koliko je to ''vredno'' :)

Srce je navdušeno, razum pa pravi drugače :-P Ima s prodajalcem mogoče kdo kake izkušnje?


Lp, Marko
2002 Audi A4 B6
 
Morino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če mar 02, 2017 2:56 pm

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a Morino Sr apr 05, 2017 3:29 pm

Pa morda še eno vprašanje, kako je sploh možno preverit, če so kilometrni prevrteni?
2002 Audi A4 B6
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 05, 2017 3:36 pm

Pelješ ga na pooblaščeni servis, kjer ga pregledajo in priklopijo na računalnik (na večih mestih so zabeleženi kilometri)
+ preverijo elektronsko servisno knjigo, kje in kako je bil servisiran.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a pskoda Sr apr 05, 2017 3:51 pm

Morino je napisal/-a:Pa morda še eno vprašanje, kako je sploh možno preverit, če so kilometrni prevrteni?


Z VIN številko greš do uradnega servisa.
Če si resen še preveri na carfax.com, kjer je sicer nekaj za plačat, ampak se splača. Tam lahko preveriš tudi lastništvo in dvomim, da je 1 lastnik. Veliko jih menja kaj pomeni lastnik in kaj uporabnik oz pišejo tisto kjer je manjša številka in to je uporabnik

Osebno mislim, da jih nekaj sigurno manjka oz lahko pa tudi veliko. Če je avto preveć lep je bil lahko tudi barvan, določeni deli v notranjosti pozamenjani

Avto, da pripelješ moraš plačati prevoz in okolski davek. Če pogledamo podobne avtomobile z podobno opreme pri nas in v nemčiji ne bo bistvene razlike v nabavni ceni pa moramo še prišteti dodatni stroški, ki sem jih navedel malo višje + najbolj pomembno zaslužek

Kupuješ zelo zanimiv avto za dilerje, ki so jim pomembni samo € to moraš imeti vedno v mislih
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a esem Sr apr 05, 2017 5:15 pm

Verjetno avto od trgovskega potnika, km x 2 ali 3, izkušnje niso najboljše, so pa tu in tudi tu
Tudi to, da za porabo da kar uradne podatke (4,7 l), pove marsikaj o njegovi kredibilnosti.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a mardy Če apr 06, 2017 8:53 am

Avtorju teme eno tako čist osnovno in enostavno vprašanje...

Zakaj AUDI A4? Ker že v osnovi gledaš uvoz in oči padajo na look & feel, vidim, da bomo imeli čez nekaj mesecev spet nekaj za brati tukaj na a.com in z tem povečali svoje znanje o tej znamki/motorjih in problemih.... :roll:

Ok, morda malo preveč arogance in posploševanja...da ne bo vroče krvi, seveda je A4 všečen, saj kdo pa ga v garaži ne bi imel. Ampak pri vsem tem in pri takem budgetu, govoriš o 17k € (to ni malo!)....ne bi pogledal morda za katero drugo znamko/model?

Za ta gnar, oprosti, dobiš NOV avto, z garancijo, in veš kaj voziš. Pa lahko ostaneš v VAG grupi, se tudi kaj najde.

Tako...samo....v majhen poduk... ;)

Pa kar pogumno.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Audi A4 2.0 TDI (od letnika 2011 naprej)

Napisal/-a thunderbolt Če apr 06, 2017 1:54 pm

Na tvojem mestu bi na mobile.de poiskal audija pri pooblascenih prodajalcih, z garancijo, ki ti v Slo ne velja, ampak ves pri cem si (znana zgodovina vozila). Verjetno ne bo tako atraktiven, ampak to je stvar 600€ in vecjih platisc.

Ce bi vzel pa na tak nacin npr. BMW, pa dobis dvoletno garancijo, ki ti velja tudi v Slo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov