Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Inferus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po apr 17, 2017 2:09 pm

Novi avto za kratke proge

Napisal/-a Inferus Po apr 17, 2017 2:21 pm

Zdravo!
Kupujem novi avto. Jaz osebno avto potrebujem samo do sluzbe in nazaj, tj. 10 km na dan, občasno za v trgovino in po mestu. Redko na daljše proge. Razmišljal sem o novi Dacii Sandero, Suzuki Ignis, Opel Corsi...v rangu 10.000€ v glavnem. Čimmanj je lizinga, boljse je. Sam gledam na avto tako, da me zanesljivo pripelje do tja kot żelim, brez nepotrebne tehnologije. Osebno potrebujem klimo in radio na cd ali usb. Ravno zato sem zacel razmisljati o Dacii.
Vaše izkušnje in nasveti bi mi zelo pomagali.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a Renault VG Po apr 17, 2017 3:23 pm

Mi smo za 3. avto kupili VW Up, 75 KM. Stroški vzdrževanja so majhni, prostora se meni zdi dovolj, tako za 4 osebe kot kakšen nakup, motor bi moral biti zanesljiv ker je preizkušen atmosferec, avto je pregleden, na avtocesti tudi 150 km/h ni problem z njim, ostane stabilen. Pa še prijeten je za vozit ker ima dober menjalnik. Jaz za te zahteve ne bi gledal drugega avta.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a srcnik Po apr 17, 2017 3:25 pm

Raje poglej k renoju, ker imajo trenutno cliota za 10k€ + brezobrestno financiranje na 4 leta do 8000€ + 1000E bonusa staro za novo. Dacia je pa tak, da če ne vzameš top paketa, si še volana ne moreš nastaviti po višini...

Clio:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 16V%20Life

Alternativa:
Fabia easy (malce dražje financiranje, ki ga pogojujejo z njihovim kaskom, kar zna dodobra podražit zadevo):
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... TSI%20EASY

Ni zastonj clio najbolj prodajan avto v sloveniji, sploh ob trenutnih akcijah se kar splača. Čeprav ni najboljši v tem razredu, je vseeno boljši in varnejši od sandera in le malenkost dražji oz. ob financiranju verjetno celo cenejši od njega ;)
Zadnjič spremenil srcnik, dne Po apr 17, 2017 4:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a nejc1 Po apr 17, 2017 3:34 pm

Za tako malo kilometrino bo bolj kot ne vseeno kaj vzameš. Pojdi malo po salonih, opravi kakšno testno vožnjo, pa boš hitro videl kaj ti bolj ustreza. Jaz bi ti samo priporočal, da gledaš za klasičnimi atmosferskimi bencinarji...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a čare Po apr 17, 2017 4:07 pm

Mogoče novi Tipo?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a nebivedu Po apr 17, 2017 4:53 pm

Za 10km na dan je vseeno, tudi če vzameš rabljenega bencinarja z malo več opreme za nekje 5k evrov, preostanek pa pametneje porabiš.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 17, 2017 5:05 pm

Res ni slaba ideja, kakšno leto star avtek.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Goodfellas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 17, 2017 4:52 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a Goodfellas Po apr 17, 2017 5:15 pm

Pozdrav. Tudi jaz bom do poletja kupil novi avto za podobne relacije kot ti (pri meni bo 90% vožnje znotraj LJ obroča). Jaz se nagibam k Fiesti , ki so zdaj dokaj poceni, ker konec poletja oz. jeseni prihaja nov model, ki bo občutno dražji. Imam pa v rezervi še Corso. Nekaj časa sem razmišljal še o Polotu ampak je cenovno malo precenjen, eden od razlogov da sem ga odpisal pa so tudi težave, ki so bile/so z 1.2 TSI motorjem. Izbire imaš veliko, zato si vzemi nekaj časa in naredi seveda tudi kakšen krog z avti, ki jih boš izbral . lp
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a MadIggy Po apr 17, 2017 5:55 pm

Trenutno zelo zanimiva izbira za mestno vožnjo je Toyota Yaris hibrid. Ravnokar prihaja 2. facelift po zelo konkurenčni akcijski ceni 13.550 €.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a whitee Po apr 17, 2017 6:23 pm

Fiat Panda?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a esem Po apr 17, 2017 6:49 pm

5000 km na leto?
Za premikanje dom <<l>> služba 10 km/dan je skoraj idiotizem kupovat nov (majhen) avto za 10 k €. In le redki nimajo nepotrebne tehnologije.
Poslušaj Nebiveduja :hi .

Poleg tega se pri rabljenih natančno ve za vse "konstrukcijske" napake, pri novih bolj ne kot ja. Zanesljivost se da tudi preverit, npr ADAC, Auto Motor und Sport ali AutoBild ("pannenstatistik"), ne sicer pri vseh (če je premajhen vzorec), npr Suzuki je med najbolj zanesljivimi (in malo porabi), a ga v statistikah zanesljivosti težko najdeš.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a pskoda Po apr 17, 2017 7:20 pm

Pa se menda ne bo slovenc vozil z 5k€ vredno kripo?! Kaj bo pa sosed rekel
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a esem Po apr 17, 2017 7:42 pm

Ni tak, če gleda tudi Dacio. Ne posplošuj preveč
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a pskoda To apr 18, 2017 6:03 am

Dacia je bližje 10k€ kot 5k€
Lp
 
Inferus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po apr 17, 2017 2:09 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a Inferus To apr 18, 2017 8:28 am

Sej pravim. Za zdaj tuhtam in razmisljam. Nisem se tako dalec da bom fiksno vedel. Bi kupil starejsi avto, ce nebi imel tako slabih izkusenj, prodajalci pa sami nategatorji. Res pa je, da se pri starejsih ve za napake. Vsi vemo, da se je tezko odlocit. Hehe
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a nebivedu To apr 18, 2017 12:22 pm

Predlagam ti da kupiš avto čimbolj na zunaj ohranjen za par 1000 evrov. Paziš da nimaš problemov z rjo in razpadanjem pleha, ostalo pa obnoviš za toliko kot si namenil za cel avto. Na netu boš dobil dovolj informacij kaj je potrebno zamenjat in se tega držiš, pa zamenjaš vse kar lahko dela probleme. S tem boš dobil avto, ki bo dobro obnovljen in bo brez problema zdržal dlje časa ob samo rednih servisih.
Pa kupi si avto, da se boš tudi tistih par km na dan vozil udobno.


Sam imam za "daily car" (služba in ostale obveznosti, daljša potovanja...) subaru outbacka z vso opremo (usnje, navigacija,...). Prej sem imel foresterja, pa je malo premajhen - manjka mu prtljažnik, ker na strehi ne morem voziti truge - tam je namreč strešni šotor. Kupljen za male pare iz Italije, potem pa obnovljen po mojih standardih (menjano vse kar je slabo) in je v avto vloženo nekje 3k evrov. Pa še vsaj 300 jih bo, ker se dela zaščita za kompletno podvozje.
Avto deluje brez problemov, vozim se zelo udobno, pozimi tudi ni problemov (4x4 pogon), za na daljša potovanja pa odličen avto, ker ima dovolj prostora. 22cm je odmaknjen od tal, tako da tudi slabše, uničene ceste in kolovozi ter makadami niso noben problem.


Tako da ti resno predlagam, da si izbereš par modelov avtomobilov. Preveriš kaj vse na njih crkuje, kakšni so standardni problemi. Potem se pa odločiš in enega izmed teh kupiš, ga obnoviš in se boš zadovoljno vozil naokoli. Bo to veliko bolje kot nek nov jajček. Resda bo nov, ampak še vedno majhen neudoben jajček.
Old subarus never die, they just get faster!
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a čara To apr 18, 2017 1:48 pm

Je bratranec kupil avto. Zelo ohranjen na pogled oz. tako se mu je zdelo, se na avte spozna ravno toliko kot jaz. Nekaj čez 10 let Star BMW in relativno malo prevoženih KM za to starost...Eee pa je hitro dihal na škrge, zatem se je ugotovilo, da je bil avto vmes totalno razbit in potem popravljen, okvara za okvaro. na koncu se mu je vžgal. dobesedno zagorel motor. Videz vara, če ne znaš opazit, da je kje popravljeno, pa če ne znaš nekih osnov sam preverit.

Vzemi rabljen, a nekaramboliran ali vsaj kvalitetno popravljen avto, nekega mehanika s sabo, ki bo na uč videl kje je bilo popravljano.

Opcija je da pobereš kak testni avto-ga vseeno dobiš ceneje ali rabljenega iz dobre avtohiše, na forumu, se najdejo napotki, koga se ognit.

Pa srečno! Jaz izbiram med 10 znamkami in 15 modeli. Pomojem se bom do novega leta glih odločila kaj bi vzela :D Za zdaj samo vem, da bo treba menjat avto prej kot slej.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a matejxx To apr 18, 2017 5:23 pm

nebivedu je napisal/-a:Predlagam ti da kupiš avto čimbolj na zunaj ohranjen za par 1000 evrov.


Po moje je pa precej bolje kupiti avto, ki je dobro ohranjen znotraj (mislim motor in ostal deli), z čim manj kilometrov (seveda realnih). Ker zunanjost avta je najmanjši problem popraviti, če se pa kaj pokvari pa so lahko stroški kar visoki.


Avtorju teme pa priporočam nakup novega avta, nasploh če ima namen avto imeti dalj časa. Ker potem veš kaj imaš, pa še v garanciji je. Tudi Dacia ni slaba, toda rajši bi priporočal kakšnega Clia.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a esem To apr 18, 2017 6:03 pm

Rje se težko znebiš in ni poceni (če ne delaš sam).
In zakaj "s ćim manj km", če bo čez deset let imel komaj 50 000 (?) km več . Naj zdaj plačuje "skoraj kot nov" avto, ki kasneje ne bo vreden skoraj nič več kot ostali s precej več km?
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Novi avto za kratke proge

Napisal/-a čara To apr 18, 2017 7:13 pm

Bom pripopala vprašanje semle...recimo, da bi človek želel imeti 10 let avto, 10.000 km letno. Kako ohranjen (notranjost, prevoženi km) je smiselno vzet? Če se gleda i30, škoda rapit, renault megane, clio, še celo dacia morda, če bo testna vožnja OK, eni jo že fejst pošimfajo, da vsak kamenček čutijo.

Je smiselno čim manj prevoženih km? Tja do 75.000? Ali se komot vzame bolj pri 100.000km? Pa podatek, da nisem mehanik in sama znam kvečjemu žarnico zamenjat (sicer traja pol ure, ker to delam bolj redko (pri zdajšnji micri)....za vse ostalo je tu mehanik, ki mu plačam.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov