Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
maserati
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe apr 15, 2005 9:04 am

Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a maserati Če apr 27, 2017 5:38 pm

Zdravo,
Družina, dva otroka veliko krame, bo šlo z Tiguanom. Do sedaj smo shajali z suvom sem pa šel pogledat novega Tourana in je vse nekako lažje, nižji nakladalni rob, povsod veliko prostora, preglednost, cena, zakaj sedaj vsi kupujejo SUV?
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a MadIggy Če apr 27, 2017 5:50 pm

Ker je to "kul", nekih racoinalnih razlogov ni.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a format Če apr 27, 2017 8:27 pm

Kaj pa kakšen karavan?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a meganer Če apr 27, 2017 9:56 pm

Sam vozim enoprostorca. In mi tud približno ni tiguan al turan, gscenik itd po prostoru. Če ne rabiš 4wd potem kopuj z pametjo ne kaj je in.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a robertos_664 So apr 29, 2017 10:41 am

tudi sam se odločam med SUV Qashqaijem in enoprostorcem novim Scenicom.. Qashqai se pelje bolj mehko in sediš višje, Scenic ima več prostora in je bolj trd. Scenic je hkrati bolj nabasan z elektroniko in bolje izdelan. Dilema velika :)
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a čara Ne apr 30, 2017 8:26 am

Kaj rabiš? Imamo Qashquai. Res je, da se v njem udobno peljati, je res, da osebe, ki niso tako mobilne, imajo težave s hrbtenico lažje not sedejo. Ne morem soditi novega, starejši letnik ima precej švoh bluetooth mikrofon.

Osebno raje vzamem malenkost nižji avto, malo manj udobja, pa zato večjo prostornino prtlažnika. Ampak to jaz rabim, ker se vozijo psi v avtu od tega je vsaj eden vedno v velikem boksu (nemški ovčar), ker je princesa na zrnju graha teritorialna in bohnedaj, da si deli NJEN avto s kom drugim, razen njenih BFF.

Kak je servis, dobavljivost rezervnih delov, poraba-primerjaj.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a corus Ne apr 30, 2017 11:33 am

Imam qashqaija novega, pred tem sem imel že dva in nikoli več ne bi šel na avto kjer se nizko sedi, je pa v enoprostorcih verjetno malo več prostora , če pač to rabiš jaz ne, ko imaš enkrat suva so redki , ki gredo nazaj na nizko sedenje, zato tudi tako narašča prodaja teh vozil, odločiti pa se mor vsak sam, kot sem napisal jaz nikoli več na nizko sedenje.
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a 4momo Pe maj 05, 2017 3:17 am

Pozdrav

Meni je bil racionalni nakup Suzuki Vitara S :mrgreen: Višje sedenje, dober motor, majhnih mer, veliko opreme, zelo dober pogon..... In cena ;) Vsake oči. Imajo svojega malerja ..... Preveri koliko imaš €, izberi željene opcije (5vrat,karavan,SUV, velikost......) in obišči vse salone in vozi vse.... Tako si ustvariš listo treh ki vam odgovarjajo in brez predsodkov glede značk 8) izberete tistega, ki nudi največ za € in vam je všeč..
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a uros11 Pe maj 05, 2017 6:06 am

maserati je napisal/-a:Zdravo,
Družina, dva otroka veliko krame, bo šlo z Tiguanom. Do sedaj smo shajali z suvom sem pa šel pogledat novega Tourana in je vse nekako lažje, nižji nakladalni rob, povsod veliko prostora, preglednost, cena, zakaj sedaj vsi kupujejo SUV?

To je manija mamic, ki rabijo voziček za svojega tamalega, pri tem pa se morajo hvaliti, da jim ga ni treba zložiti, ko ga dajo v avto, najmanj avtobus, če imajo dva otroka, nato en kubični meter obleke za preoblečt bogega revčka itd. Rabiš vsaj hudega enoprostorca, če imaš enega otročka, drugače pa res ne gre in se ne spodobi. Mi smo isto delali v lupotu z dvema mulcema.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a nebivedu Pe maj 05, 2017 6:36 am

Jaz imam velikega karavana, ker je v prtljažniku pes, otrok ima pol zadnjih sedežev, krama je pa na drugem delu zadnjih sedežev, ko kam gremo. Pa zraven psa so pozimi recimo sanke, poleti pa bicikl od tamale, najina pa sta zadaj na kljuko obešena.
Truge ne rabim uporabljat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup družinskega avta - suv ali enoprostorec

Napisal/-a Polo78 Pe maj 05, 2017 2:13 pm

Osebno imam zaradi praktičnosti, boljših voznih lastnosti ter tudi nižje porabe raje srednje velikega enoprostorca ali pa karavana, kot SUV-a. Zakaj se tako dobro prodajajo? Ker so ta hip velika modna muha, nekega racionalnega vidika (razen že omenjenega višjega sedenja - komur to paše) v bistvu ni. Podobno so bili modna muha enoprostorci pred cca. 15 leti, ki jih je folk kupoval tudi, če zanj ni bilo prave potrebe. In sedaj ta isti folk kupuje SUV-e, kar zgolj potrjuje dejstvo, da je enoprostorce kupovalo dosti tistih, ki jih pravzaprav niso rabili. :bonk
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov