Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Katk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če maj 11, 2017 11:16 am

Kateri avto kupit?

Napisal/-a Katk Če maj 11, 2017 11:36 am

Pozdravljeni,

zaradi nesrečne situacije moram prodati očijev avto, ker je zame občutno premočan in prevelik in kupiti rabljenega starega cca 1 leto ali testno vozilo (kaj je bolje testno vozilo ali rabljen-razlika?), da ga bom imela vsaj 10 let. Avta sicer vsakodnevno ne potrebujem, letno torej cca 5.000 km. In seveda, da so stroški servisa v mejah normale. Bencinar, 1,4, cena do max. 10.000 €.

Znamka avtomobila mi ne predstavlja pomembne vloge. Tudi ne spoznam se kaj preveč...Torej nakup staro za staro oz. še ne vem ali ga bom kar sama prodala...

Kakšen predlog, nasvet?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a nebivedu Če maj 11, 2017 12:04 pm

Za 5000 km na leto je čisto vseeno če si tudi navadnega puntota par let starega kupiš. Ravno tako ti bo služil.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a Firediver Če maj 11, 2017 12:11 pm

Mogoče je dobro pogledati za čisto nov avto v akciji, ki ima npr. 5 let garancije in so servisi že všteti v to dobo. Pa še barvo in opremo lahko izbereš.
Vsekakor pa vzemi bencinarja do 1350ccm (nižja cestnina), brez turbine (da ne bo premočan+nižja premija), pa da je 5 vratni, da bo bolj uporaben.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a izotrop Če maj 11, 2017 12:31 pm

Po moje bi bilo smiselno pogledat za Peugeoti 208. Dobiš za ta denar (malenkost čez budget, ampak bi se še dalo ceno kaj zbit) nov avto, stroški so majhni (to so itak pri večini primerljivih avtov), pa tud opreme je kar precej napram tekmecem. Drugo pa je, če se ti dopade seveda. Sicer za ta denar dobiš vstopnega bencinarja z 82 konji, ampak je po moje za mirno vožnjo po Sloveniji čisto dovolj. Za na morje ali podobna popotovanja bo mogoče malo švoh.
Spodaj je en link kot primer.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12106266&show=1

Sicer pa pride zdaj poleti v salone tudi nova Seat Ibiza, ki bi ob pravi ceni prav tako lahko bila zanimiva. Žal pa cenika še nisem zasledil.
 
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a avtofan Če maj 11, 2017 3:50 pm

Za 5.000 prevozenih na leto je tudi bicikel vredu pa se zdravo je.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a čara Pe maj 12, 2017 8:49 am

Seveda, s celotedenskim nakupom v trgovini, v prikolico in gremo trogat, a ne. :roll:
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a izotrop Pe maj 12, 2017 11:20 am

avtofan je napisal/-a:Za 5.000 prevozenih na leto je tudi bicikel vredu pa se zdravo je.


Genijalna zamisel, kolegica še sigurno ni slišala za bicikel! To pa zdaj spremeni zadeve!

Če človek vpraša, kateri avto naj kupi, mu ne odgovoriš z "bicikel", ker to povzroči zmedo pri nas, ki to beremo, ker težko ocenimo, če si neumen ali se samo delaš :) Pa mir s tabo.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a pleomax Pe maj 12, 2017 4:26 pm

208 dobiš za 10 jurjev. http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11971961&show=2 Ima navadno klimo,radio na dotik,bluetooth,ki (preverjeno) super deluje,usb,5 vrat. Motor je 1.2,vendar pa je močnejši in varčnejši od naprimer 1.2 pri cliotu in 1.4 pri corsi. In še ena prednost, servisi so cenejši,ker gre v ta avto manj motornega olja (dobrega pol litra,če se ne motim),predvsem oa je poskočnejši zaradi manjše mase od teh 2 konkurentov in ker gre za motor,ki je na trg prišel 2012,pri oplu in renaultu pa je že več kot desetletje noter enak motor z manjšimi spremembami. Od up-a je 208 večji,varnejši in spet poskočnejši. Ravno ta vstopni motor se mi zdi v peugeotu in citroenu c3 boljši kot so od konkurence. So pa vse to atmosferski motorji,torej je vzdrževanje cenejše od turbakov. Moj ima sedaj prevoženih okrog 35.000 kilometrov (208). Zaenkrat super. To je moje mnenje na avtomobile,ki sem jih vozil oziroma so mi lastniki povedali.
 
Katk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če maj 11, 2017 11:16 am

Re: Kateri avto kupit?

Napisal/-a Katk Po jun 05, 2017 11:36 am

avtofan je napisal/-a:Za 5.000 prevozenih na leto je tudi bicikel vredu pa se zdravo je.



Si pa res ena brihta. Odgovori na vprašanje, v nasprotnem primeru preskoči to vprašanje. Vrednostne sodbe pa ohrani zase. In mimogrede zakaj tako malo km letno (realno jih je med 5 do 10k) je ravno zato, ker sem kolesarka in to ne glede na vremenske razmere.

Pa hvala za pomoč, a ne!?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov