Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a bluesman Pe jun 02, 2017 5:30 pm

Sem šel pogledat,

avto je na zunaj in tudi not ohranjen, potem pa računalnik takoj javi neko napako, servisna knjiga se konča pri 114.000 km (ima pa jih precej več). Isto sem danes videl pri enem passatu, ki ga ponuja porsche ljubljana (das welt auto).

A je to normalna stvar, da ni potem več podatkov? Pri nekem malem s.p. bi še rekel, da poskuša, ampak porsche ljubljana??

Videl sem še tole insignio:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... I%20EcoF...

Se mi zdi premalo prevoženih za ta letnik. Kaj mislite?
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a fare So jun 03, 2017 6:51 am

98% Passatov v Sloveniji je uvoženih in 50% teh je adijo. Raje kupi avto od fizične osebe in ga s pomočjo nekoga ki se spozna dobro preveri. Da se ne boš nasankal!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a sašo5 Ne jun 04, 2017 10:23 am

avtofan je napisal/-a:Tebi bi bilo potrebno voznisko vzet...

katerega rabiš? B,C,D,E (A nimam) in to od leta 1982 - Nimam nobene "pike" ne praske na nobenem avtu_pa ti? Kolk si sploh star?
mam še vsaj 50 slikic različnih avtov, ki so slikani pri fuluu (pa ne zato, da se vidi kolk gre, ampak zaradi trenutne porabe) ....škoda, da v prejšnjme stoletju ni bilo digitalcev(telefonov) da bi slikal, tistih par zadev, ko je bila 3 spredaj.... =P (pa še AC ni blo, ampak stara "betonka")....

bluesman je napisal/-a:Videl sem še tole insignio:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... I%20EcoF...
Se mi zdi premalo prevoženih za ta letnik. Kaj mislite?

- Insignina od tega letnika je načeloma dober avto, vendar treba vzet v zakup dolečene zadeve in če se že odločiš, je tudi dobro, da ti kakšen "€" ostane na strani...
sicer pa prečekiraj tukaj: http://avtonasveti.com/opel-insignia-20 ... m-vpoklic/
 
fokz8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So apr 29, 2017 8:15 am

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a fokz8 Ne jun 04, 2017 2:29 pm

kakšno bolj konkretno mnenje o VW 1.6 tdi mašinah? Specifičen primer golf 1.6, 2010 letnik? Berem nekaj dobrih, nekaj slabih mnenj. Kdo z več izkušnjami?
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a avtofan Ne jun 04, 2017 4:35 pm

sašo5 je napisal/-a:
avtofan je napisal/-a:Tebi bi bilo potrebno voznisko vzet...

katerega rabiš? B,C,D,E (A nimam) in to od leta 1982 - Nimam nobene "pike" ne praske na nobenem avtu_pa ti? Kolk si sploh star?
mam še vsaj 50 slikic različnih avtov, ki so slikani pri fuluu (pa ne zato, da se vidi kolk gre, ampak zaradi trenutne porabe) ....škoda, da v prejšnjme stoletju ni bilo digitalcev(telefonov) da bi slikal, tistih par zadev, ko je bila 3 spredaj.... =P (pa še AC ni blo, ampak stara "betonka")....
Od cloveka z vozniskim od leta 1982 bi pricakoval vec zrelosti za volanom ne da presezes omejitev hitrosti na AC za 100 kmh.Jaz bi takim za vedno vzel voznisko, ker ne upostevate zakonov in se delate frajarje za volanom.Pa ni vazno koliko sem star na leto prevozim cca 150.000 kilometrov tako da ne nabijaj o izkusnjah.Pa lp.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a maniaxxx Ne jun 04, 2017 9:27 pm

Polo78 je napisal/-a:Komur zadošča 1.6 tdi, vse lepo in prav, odločitev je tako ali tako njegova. V dobro tu štejem 6 prestav, ki jih imata pri tem motorju Passat in Touran (ja madona, vsaj VAG fani bi lahko vedeli za ta podatek iz glave oz. da je v oglasu napaka =P ). To je pa tudi vse kar je pozitivno (razen nižjega stroška registracije). Ni edino merilo pri 2.0 tdi le večja moč (pospeški in končna hitrost), kot se vedno omenja. Tu je še veliko boljša voznost, motor je bolj kultiviran, manj problematičen in na koncu še poraba, ki je praktično enaka kot pri 1.6 tdi. Tako, da je za razmislit...

:D Me pa vedno znova nasmejijo komentarji, kjer se na vse pretege opravičuje in celo poveličuje 5 prestav v primerjavi s 6, zmaga pa ta komentar:
Meni je 6 prestav dokaj zoprna zadeva, en kup brezveznega prestavljanja. Pa še vcasih se mi zgodi pri prestavljanju navzdol, ko preskocim prestave, ne vem glih v katero bi dal.

Zanimivo, da se meni in praktično vsem, ki jih poznam to ne dogaja. Kdor ne zna (ali se mu ne da) šaltat, je to izključno njegov problem in ne problem 6 st. menjalnika, ki je v vseh pogledih boljši od 5 st., že neštetokrat predebatirana tema... :noro



Vse lepo in prav ampak čist VEDNO pa 6 prestav NI boljše od 5. Konkreten primer tega je golf vi z 2.0 motorjem in 110 konji, ki ima samo 5 prestav, ki so tako dolge da vrtljaji sploh niso visoki na AC, poraba je minimalna, pač se navadiš vozit po mestu v tretji :D .

No največja prednost teh 5 prestav se pokaže ko avto čipaš ( in čipajo se zelo konkretno te zadeve ) ko dobiš 3 prestavo, ki je malo da ne brutalna ( relativno seveda ), saj se lahko voziš v 3. od 40 kmh do preko 130 kmh, kaj to pomeni za prehitevanja na kaki magistralki ( ko ti sploh ni treba šaltat ) pa ti najbrž ne rabim razlagat.

Torej, ni pomembno vedno samo število prestav in ni vedno več tudi bboljše.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a Polo78 Po jun 05, 2017 1:27 pm

Ok, ti Golfi s 5 prestavami so malo specifičen primer pa tudi tu bi izvlekel še za kaki dve ali tri desetinke boljši pospešek, če bi imel prestavo več. Ja razumem, bolj je lagodno, ker ni treba toliko prestavljat, to mi je povsem jasno. Vendar če pogledamo iz povsem tehničnega vidika: S prestavo več (lahko) dobiš krajša prestavna razmerja, ki pomenijo, da se motor v posamezni prestavi zvrti hitreje in je potrebno pogosteje prestavljat. Kot rečeno slabo za neveščega ali lenega voznika, ki se mu ne da šaltat, vsekakor pa boljše za pospeške. Le zakaj so v F1 v nekaj desetletjih postopoma prišli iz 5 st. menjalnikov na 8 st.? Sicer svetovi ločijo F1 in navaden avto pa vendar princip je enak. Nenazadnje smo v teh desetletjih tudi pri osebnih avtomobilih prišli iz 3. st. na 6. st. menjalnike - govora je seveda o ročnih menjalnikih. Le zakaj torej ne bi imeli še vedno 3 ali 4 prestave namesto 5 ali 6, bi bilo še manj prestavljanja, še bolj lagodno,... le zakaj?! ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a mevden Po jun 05, 2017 2:04 pm

Še malo pa bo menjalnik kot v kamionu. Če dela avtomatika ni neke težave, ročno pomikanje 6,7,8 prestav, ah krneki.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a bluesman Po jun 05, 2017 6:52 pm

Ožji izbor in seveda malo več cvenka pa vseeno:

Golf variant:

http://www.avto.net/amobil/ad.asp?id=12179309

ali pa Insignia:

http://www.avto.net/amobil/ad.asp?id=12179336

Oba letnik 2014, približno isto prevoženih km.

Pozna kdo ta s.p.? Servisne imata oba avtomobila, garancija eno leto ... zelo dobro ohranjena avtomobila.

So ti motorji ok?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a sašo5 To jun 06, 2017 9:57 am

bluesman je napisal/-a:Sem precej umirjen voznik in ne potrebujem 2.0 TDI.

:idea: :noro
.....mogoče si pa upošteval naša(določena) mnenja, da rabiš al ne rabiš, je 2.0 v vsakem primeru boljši nakup, osebno 1.6 niti "povohal" nebi (o 1.6 dizlu je govora, da ne bo pomote)
Če si že dal ta dva na izbiro, potem Opel (v golfove kilometre ne verjamem)....
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a wragec To jun 06, 2017 3:24 pm

Tu maš golfa z veliko opreme in preverjeno zgodovino, pa tudi prodajalec je fer

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... T%20High...
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a bluesman To jun 06, 2017 6:56 pm

Tudi ta golf ima preverjeno zgodovino in 1 letno garancijo. Bolj me je zanimalo, če imajo ti 150 KM dizli kakšne probleme.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a corus Sr jun 07, 2017 2:24 pm

Včeraj sem vozil za opel insignio dizel, ki moram reči , da je izgledala zelo dobro , letnik ne vem točno, ni pa bila stara malo poznam obliko zato vem , vsakič ko pa je dodal plin se je pokadilo za njm kot iz tovornjaka tako , da sem občutno povečal varnostno razdaljo in potem me seveda prehiti alfa iz katere pa se povsem enako kadi, kaj hočem povedat , preizkusi in preglej motor preden kupiš rabljenega dizla, da ne boš na cesti izgledal kot tovornjak .
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a Mirando Po avg 20, 2018 8:14 am

da se navežem na temo...kako veš, da je bilo na avtu urejeno vse v zvezi vpoklica, dieselgate?? :roll:

je motor 1.6tdi v npr 2011 letniku, ali 2014 enak?
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a mevden Po avg 20, 2018 2:17 pm

Tukaj preveri, spodaj so linki in so različni glede na proizvajalca. Ko vneseš vin kodo od dotičnega avtomobila bo napisano če je že bil opravljen dieselgate fix. Je pa bilo na 1.6 tdi več tezav zaradi diesel fixa kot pa pri 2.0 in zato bi se ga izogibal. Kar se tiče 1.6 in razlike med leti zagotovo so. Saj je teh različič malo morje, čeprav je povsod 1.6, 77kw.

Moj bratranc je imel na octaviji 1.6 diesel fix, in sicer je bilo tako slabo da je bil avto primoran prodati. Cukanje, poraba 10 litrov, ..moral je peljati na visokih obratih da ne crkne itd.

Ni mogel verjet kako so lahko tako super motor zajebal. To je delal v nemčiji, kjer je bil primoran narediti upgrade.

Zdej ima mercedesa bencinerja in več niti ne pomisli na dizla. Se mu je tako zamerlo.


http://avtoarena.si/a/tukaj-lahko-preve ... dieselgate
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Re: Nakup VW passat 1.6 tdi

Napisal/-a Mirando To avg 21, 2018 9:40 am

Hvala za napisano in uporaben link!
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 53 gostov