Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Kaj naj kupim?

Napisal/-a zito Pe jun 16, 2017 8:22 pm

Obeta se mi prva zaposlitev in rabil bom avtomobil. Do službe me loči dobrih 35 kilometrov avtoceste. To bo velika večina prevožene poti. V enem letu bom verjetno vse skupaj naredil do 25 000 kilomterov. Finance so seveda problem, služba še ni dokončna, prav tako pa se mi obetajo kar veliki izdatki na drugih področjih. Rad bi relativno varen avto, torej naj bo večji. Lepo je, da je malce močnejši. Lastil sem si že nek stari avto, s katerim je bila vožnja po avtocesti sila mučna, saj ob vsaj malo večjem prometu, ne moreš prehiteti nikogar. Brezzveze mi je preskušati srečo z avti za 500 €, zato se mi zdi smisleno, da bi za nakup porabil okoli 2000 €. Vem, da tudi to ne bo ravno biser, a trenutno bi več dal s kar težkim srcem. Morda čez pol leta ali leto dni. Sledeče bo najbrž slišati malo čudno, a zaradi zdravstvenih razlogov želim malce tišji avto. Tale http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html link drži kolikor pač drži. Ključno je, da ne kupim nekaj zelo glasnega, saj opažam, da imajo nekateri izjemno glasne avtomobile. Tu pride še zvočna izolacija, a ta ne dela čudežev.

Katere modele mi predlagate?

*Sem umirjen voznik in nikoli ne norim. Na avtocesti imam najraje mirno vožnjo, ki jo prilagodim hitrosti ostalih na voznem pasu. Problem je, če se pred menoj pojavi npr. tovornjak, ki vozi 80 km/h. Takega pa v malce večjen prometu s starim šibkih vozilom zelo težko prehitiš.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas Pe jun 16, 2017 10:04 pm

Dizli za 2000 ojrov so kar hrupni.
Volvojeva paleta novejših vozil (od 2010) je presenetljivo dobro zvočno izolirana. Tukaj je problem cena, ki je precej višja od načrtovane.
http://www.najboljiauto.com/?s=volvo+v40
Za konkretnih 2000 ojrov pa poglej kakšne A3, laguna 2 ph2, P407...
Finančno se malo stegneš na 4000 in nabaviš laguno 3 2.0 dci (2007-8), ki velja za najbolje izolirano v svojem razredu. Tudi tabela dokazuje.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a pskoda So jun 17, 2017 8:11 am

Passat TDi je tišji od vseh volvotov sploh po AC, če gledamo zgornji link

Jaz ti samo priporočam, da ne glej razne audije, bmwje, mercedese, volvote za 2000€
Lp
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a zito Ne jun 18, 2017 4:43 pm

Malo moram še premisliti, kako in kaj. Če bi bil že sedaj zaposlen za nedoločen čas, bi razmišljal drugače. Trenutno pa ne vem, kaj lahko pričakujem.

Pogledal sem si Passate, ki pa so malo dražji od Lagun. Zanimiva mi je omenjena Laguna 3. Najraje bi kupil nekaj takega in je potem za vsaj 5 let zadeva rešena (upam na 10). Čez kakšno leto ali dve bi si jo (če bo vse normalno) omislil. Trenutno najcenejša s tem 2.0 dCi motorjem stane 3 790 €. Zakaj ravno ta motor? Bral sem, da ima ketno. Sedaj bi dal komaj toliko denarja, da bi si privoščil začetni letnik teh Lagun (2007-8).

Vse te Lagune 2.0 dCi imajo več ali manj med 200 000 in 300 000 kilomterov. Npr., da v bližnji prihodnosti kupim tako s prevoženimi 250 000 km. V naslednjih 10-ih letih bi naredil še enkrat toliko. Ali pa bi zadeva ob smotrnem nakupu ter rednem in preventivnem servisiranju predvidoma morala delovati? Gledam tudi Lagune iz konca '90 in redko katera ima čez 300 000 km. Ali vsi vrtijo nazaj ali pa avto ne zdrži?

Koliko pa bi okvirno prišlo redno in izredno letno vzdrževanje Lagune 3? Morda v primerjavi z "slabšimi" avtomobili (Megane, Clio) istega proizvajalca. Vem, da je težko določiti, ampak vseeno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a pskoda Ne jun 18, 2017 7:36 pm

Če ima ketno je samo minus za tebe in tvojo denarnico, ker jo boš 1x moral menjat in je veliko veliko dražja od jermena oz če boš jermen 2x menjal bo še vedno dosti ceneje od ketne.

Pri letniku 90 pred 300.000km manjka še 1
Lp
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a dejc99 Ne jun 18, 2017 7:43 pm

Zelo je draga menjava verige ja:
http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-Renault ... Sw9GhYeM8G
+ delo

@zito: Če boš kupil laguno z 250k km, bi ti svetoval kar takojšno menjavo verige, če še ni bila. Je kar nekaj primerov okvare, čeprav naj bi bila doživljenjska. Pač stvar sreče/nesreče.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas Ne jun 18, 2017 8:38 pm

Res je.
Pri 2.0 dci je veriga doživljenska. Razvleče se zaradi brutalne vožnje, kratkih relacij in predolgih servisnih intervalov, ki nikakor ne bi smeli biti 30k, ampak med 15k in 20k.
Problem pri lagunah 2.0 dci je tudi nerealna kilometraža in vsaj 7 predhodnih lastnikov, čeprav v oglasu piše 2. lastnik.
Tudi sam sem si ogledal precej lagun in sem kar obupal; neprimerno servisiranje, kratke vožnje, nezamenjani mikro jermeni, odsotnost servisnih knjižic in dokazil o servisiranju, neznano lastniško poreklo in celo primer žvižgajoče turbine. Česa vse je sposoben uničiti nevesten in slab voznik/voznica.
Na e-upravi preveri število lastnikov. Na 1. ne boš nikoi naletel, avti od 2. pa so še vredni podrobnega ogleda.
Da se dobiti tudi 8-12 let dobro ohranjeno laguno, ki te bo dobro služila.
@zito imaš ZS.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Cefizelj Ne jun 18, 2017 9:12 pm

Imam tako laguno, 2008 letnik, trenutno na 186k km realnih. Pri zadnjem servisu sem delal velik servis in preventivno menjal še verigo. Vse skupaj z delom me je prišlo 450€. Dele sem nabavil sam, vgradnja pri mehaniku brez s.pja.

Pod minuse avta bi naštel da ni tako udobna, kot sem mislil da bo, kljub temu da jo vozim na 16kah, vsaj po regionalki ne. Na avtocesti je pa avto bomba. Prav tako je velik plus 2.0 motor.

Je pa težko dobit dobro.

Mogoče glej Megane II z 1.5 dCi od 2006 naprej. Sem bil tudi zelo zadovoljen z njim pa še šparovc je.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a pskoda Ne jun 18, 2017 9:24 pm

Saj je vsaka stvar doživljenska. Ene stvari prej odpovedo ene kasneje vse pa 1x odpovedo
Nobena ketna ne bo večna sploh pa ne kakšni ceneni ponaredki, ki bodo zdržali kot jermen in bodo še vedno dosti dražje od jermena
Lp
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a zito Po jun 19, 2017 12:41 am

Pri par oglasih sem zasledil napisano, da ima motor verigo in tako to ni strošek glavnega servisa. Ne vem, ker se ne spoznam. Rad bi kupil le avto za pošteno ceno, pa da je res tak, kot piše v oglasu. Da ne bo potem milijon nekih skritih napak. Pri nakupu prvega avtomobila sem bil lepo nategnjen in to iz strani znanca mojih staršev. Takrat je šlo za okoli 1000 € vreden avto, tu pa bi bilo huje. Če mi kdo (z renomejem) uredi pošten avto, za pošteno ceno, mu rade volje plačam in ga pridem iskat tudi na drugi konec Slovenije. Ogledal sem si tudi tvoj oglas, @limas. Vzeto na znanje. Sedaj se bolj kot ne zanimam ter razmišljam. Videl bom, kako se bodo stvari obrnile v naslednjih tednih. Če bom službo dobil, bom avto skoraj zagotovo potreboval.

Tile kilometri so kar nekaj. Gledam Lagune stare 8 - 9 let in imajo skoraj vse čez 200 000 km. Potem si pogledam starejše primerke, stare okoli 15 let, in niti ni kaj dosti drugače.

Nekdo je že pisal, da je plačal glavni servis z menjavo verige 450 €. Vsi deli so najbrž dražji, kot pa za Clia in Megana, ampak zdržijo dlje. 300 000 km ne bi smel biti problem za redno vzdrževan najbolj luksuzen Renaultov avto. Koliko pa vas recimo pride letno vzdrževanje pri prevoženi kilometrini?

Kaj pa turbina?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Cefizelj Po jun 19, 2017 10:33 am

Švercerji pišejo da ni potreben veliki servis ja, ker tako stimulirajo prodajo dotičnih avtov pa tut zadnjične odprtine kupcev posledično ko shodi pomožni jermen ali pa vodna pumpa.

Vsekakor je treba tudi pri teh avtih menjati pomožni jermen, vodno pumpo. Ko maš podrto se splača še verigo. Sam sem preveril še oljno pumpo in je OK.

Kar se tiče kilometrov je pa situacija žal taka.... z leti bolj padajo kot rastejo :) Ko ima avto 5,6 lastnikov in se nekje vmes malo popravijo, servisne evidence ni več in smo tam. Zato pa kupit po možnosti avto s papirologijo ki podpira kilometre.

Vzdrževanje te pa stane toliko kolikor se znajdeš. Mene pride za 2.0 dCi olje 45€ish z mimovrste (7 litrov), filtre pa naročim po internetu ponavadi (s sodelovci združujemo naročila da ni poštnine). Se pravi me pride mali servis z vsemi filtri cca 120€. To je brez računa in pri fušarju. Z računom na uradnem te pride 250+€, pri popoldancu z spjem verjetno malo manj. Cene delov so pa relativne. Ni nujno da je del za Cliota cenejši kot za Laguno. Večinoma je, ni pa vedno.
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a zito Pe jun 30, 2017 5:51 pm

Mi lahko napišete par bencinskih enoprostorcev s 6-imi prestavami? Naj bodo nekje med letniki 2005 in 2010.
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a zito Ne sep 24, 2017 12:22 pm

Sedaj imam že nekaj časa Kio Proceed l. 2009. Kupil sem jo za 3 500 €, moram pa priznati, da sem pričakoval malo več. Ima vse račune in zgolj 90 000 km ter že menjano ketno (ali jermen). Če primerjam samo vožnjo s prejšnjim 20 let starim Polotom, je Kia zgolj bolj poskočna, to pa je tudi vse. Ok, ima ročno klimo itd. Polota sem prodal, ker nisem opravil tehničnega pregleda, popravila pa bi bila predraga. Pri Kii vse izgleda dokaj ceneno.

Ko sem kupoval, sem naletel na znančevo Laguno 1.8 l. 2003 za 1500 €. Vem, da je bil 2. lastnik in jo je kupil, ko je imela okoli 50 000 km, prodajal pri 180 000. Lastil si jo je skoraj desetletje. Ni bil ravno varčen voznik, a vem, da jo je redno servisiral. Tu denar ni bil ovira. Poraja se mi vprašanje, ali bi bil nakup 2 000 € cenejše Lagune boljši. Laguna je bila prodana maksimalno drugi dan po objavi, tako da sem nakup zamudil.

Kaj menite ohranjena Laguna 2003 vs ohranjeni Proceed 2009?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas Ne sep 24, 2017 12:54 pm

Motor poganja veriga in ne ketna. S ketno prikleneš kolo na drog.
Avta sta iz različnih segmentov in nista primerljiva. Lagune 2 so dobre le Ph2, se pravi od letnika 2005 naprej.
Na splošno je boljši nakup tistega avta, ki je primerno servisiran (računi), ima manj lastnikov in je v boljšem mehanično-vizualnem stanju.
Kaj menite? Menimo to:
Glede na zgoraj napisano ti svetujem, da avta ne kupuj sam, ampak vedno v prisotnosti mehanika. Če ga ne poznaš, pa ga najameš.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov