Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katerega bi izbrali vi?

Astra K
13
22%
Megane IV
11
18%
Mazda3
36
60%
 
Skupaj glasov : 60
 
urossz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jun 19, 2017 6:36 am

Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a urossz Po jun 19, 2017 6:46 am

Zdravo

Kateri novi avto izmed teh 3 bi najbolj priporočali?
- Astra K 1.4 Turbo
- Megane IV TCe 100
- Mazda3 G100

Nekaj opažanj ki sem jih zaznal po branju različnih forumov:
- Astra: problemi s cukanjem oz. izgube moči pri pospeševanju med 2-4k. kako resno je to?
- Megane: elektronika in bombončki crkujejo po francosko?
- Mazda3: super motor in vožnja, malo slabši materiali?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a thunderbolt Po jun 19, 2017 7:40 am

Kaksen je pa budzet?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Po jun 19, 2017 7:42 am

Ce imas denar vzami Mazdo3 ne pricakuj popustov, servisi so drazji, krajsa garancija in slabsa garancija manj opreme. Zato pa obdrzi ceno in ima solidno zgodovino zanesljivosti od teh je tudi najbolj zabavna za vozit.

Astra K bi vseeno bila moja izbira, dobis veliko opreme, kvalitetna notranjost, veliko popusta, ugodni servisi, daljsa in boljsa garancija. Jaz jo imam ze pol leta K 1.4T 125KM (mislim da isti motor kot) 150KM. Astra K je 180* popolni preobrat za Opla prva konkretno nareta Astra. Jaz za opisan problem se nisem slisal, motor je po mojem mnenju soliden/poskocen tudi ko je obremenjen z veliko boljso porabo kot stari 1.6 in 1.6T. Ni tko dolgocasna za vozit kot stare Astre pa ni vec obcutka da vozit 100 tonsko ladjo. Ima pa vsaj hatch bolj bogi prtljazni prostor.
 
urossz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jun 19, 2017 6:36 am

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a urossz Po jun 19, 2017 7:56 am

thunderbolt je napisal/-a:Kaksen je pa budzet?


Pa tam okrog 15k oz. kakšnega jurja, dva še višje, pač odvisno od financiranja in pa pogojev kot so garancija, zavarovanje itd.



nered je napisal/-a:Ce imas denar vzami Mazdo3 ne pricakuj popustov, servisi so drazji, krajsa garancija in slabsa garancija manj opreme. Zato pa obdrzi ceno in ima solidno zgodovino zanesljivosti od teh je tudi najbolj zabavna za vozit.

Astra K bi vseeno bila moja izbira, dobis veliko opreme, kvalitetna notranjost, veliko popusta, ugodni servisi, daljsa in boljsa garancija. Jaz jo imam ze pol leta K 1.4T 125KM (mislim da isti motor kot) 150KM. Astra K je 180* popolni preobrat za Opla prva konkretno nareta Astra. Jaz za opisan problem se nisem slisal, motor je po mojem mnenju soliden/poskocen tudi ko je obremenjen z veliko boljso porabo kot stari 1.6 in 1.6T. Ni tko dolgocasna za vozit kot stare Astre pa ni vec obcutka da vozit 100 tonsko ladjo. Ima pa vsaj hatch bolj bogi prtljazni prostor.


Glede na napisano o Mazdi, jo predvsem zaradi budgeta in nadaljnjih stroškov bolje da črtam, ne?

Hvala za mnenje o Astri K.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a mevden Po jun 19, 2017 9:12 am

astra k ima zelo veliko težav z materiali, sestavo. me zanima kakšen bo ta avto čez 5 let. jaz bi jo prvo črtal. imaš nešteto tem na britanskem forum, vpiši v google astra k forum in veselo na branje.

jaz bi gledal mazdo 3, res je najdražja izmed naštetih ampak ko se vsedeš v njo je ful boljši občutek kot v astri npr.

si kaj gledal za fokusom?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Po jun 19, 2017 9:13 am

Ce gledas med 15,000-17,000 vzami Astro, pri Oplu se da dobro izpogajat za popust in dodatno opremo. Jaz sem za 16.500 EUR dobil Astra 1.4K (125KM) 6st menjalnik Dynamic oprema na 17" Letnih ALU platiscih + zimske gume na jeklenih platiscih z plasticnimi pokrovi + 4 extra ventilcke (z senzorjem za tlak) za zimske gume, izolirano vetrobransko steklo, paket za zimo (gretje volan/prednji sedezi), digitalni audio, sistem za mrtvi kot, vzvratna kamera, ogrevana ogledala, el. park zavora itd..

Dynamic ima ze vecino opreme razen Navi katero lahko doplacas ampak se ti ne splaca saj imas android/ios plug & play in lahko projeciras navigacijo iz telefona na zaslon avta.

mevden je napisal/-a:astra k ima zelo veliko težav z materiali, sestavo. me zanima kakšen bo ta avto čez 5 let. jaz bi jo prvo črtal. imaš nešteto tem na britanskem forum, vpiši v google astra k forum in veselo na branje.

jaz bi gledal mazdo 3, res je najdražja izmed naštetih ampak ko se vsedeš v njo je ful boljši občutek kot v astri npr.

si kaj gledal za fokusom?


Kaj tocno bi naj pomenilo 'veliko tezav z materiali, sestavo' jaz sem pred tem imel Astro H in Astro J od 2010 do februarja letos obe kupljene nove skoraj istocasno pa nisem imel nobenih tezav ne z motorjem ne z kar to pac pomeni 'materiali'. Astra H je imela velik del armaturne plosce iz trde plastike, tako, da se je po slabsih cestah slisal kak cricek tu in tam. Astra J tega problema ni imela, edini problem, ki sem ga dejansko imel pri J je neorganiziranost srednje konzole.

Dalec od dobrega razloga zakaj bi avto crtal. Ce denar nebi bila ovira bi vseeno zbral Astro K nad Mazdo 3, servisi so drazji pri Mazdi, prav tako ne bos mogel uveljavljati garancije ce nebos avto striktno servisiral na uradnem servisu kjer ti bodo dodatno zaracunali 60 EUR za 10 sekund dela, da ti vpise servis v elektronsko servisno knjigo. Dobil bos veliko manj opreme, trso in glasnejso voznjo, Mazda je konkretno sestavljena ampak to, da po nekaj letih nebo kakega cricka lahko pozabis. Da o uveljavljanju garancije in odnosa z strankami pri Mazdi ne govorim.

Trenutno imam Astro K 1.4T in Mazda 6 2.0i Skyactive-G pa razen tega, da mi je lepsa notranjost v Mazdi ne morem reci, da je toliko boljsa kvaliteta kot v Astri K.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a mevden Po jun 19, 2017 9:36 am

ne bom se kregal, avtorju sem le podal svoje mnenje. če se po vsemu prebranemu še vedno odloči za Astro mu lahko zaželim le srečno vožnjo. če išče najcenejši avto, potem je Astra prava izbira. Se strinjam.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Polo78 Po jun 19, 2017 9:52 am

Izmed naštetih definitivno Mazdo 3. Res je, da so servisi malenkost dražji ampak nikakor ni to razlika, zaradi katere boš imel v naslednjih 5+ letih ohoho več stroškov. Kdor to trdi, prodaja buče, govorim pa iz osebnih izkušenj in lastništvu dveh mazd. Enako tudi ne razumem tisto o slabši garanciji? Kakor vem imajo nove mazde 5 let tovarniške garancije, Opel in ostali EU avti pa 2 leti + različno dobo jamstev kar pa ni isto! Kar se uveljavljanja tiče, jaz nisem imel nikoli težav, je pa tudi res, da je bilo bolj malo za uveljavljat, ker ni bilo nekih problemov.

Po drugi strani se ti bo avto oddolžil s precej bolj zabavno vožnjo skozi ovinke, kvaliteta je na višjem nivoju kot pri Astri (beri forume in izkušnje lastnikov iz prve roke), pri faceliftanem modelu pa so tudi občutno izboljšali izolacijo kabine (hrup), kar je bil eden redkih minusov tega avta. O pregovorni in statistično dokazani zanesljivosti pa menda ne gre izgubljat besed...
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a sašo5 Po jun 19, 2017 10:33 am

urossz je napisal/-a:
Kateri novi avto izmed teh 3 bi najbolj priporočali?
- Astra K 1.4 Turbo
- Megane IV TCe 100
- Mazda3 G100

če so tukaj avti v istem rangu, motorji vsekakor niso :arrow: Astra ostala dva popaca za malo malco...Moje mišljenje o Mazdi je pa itak vsesplošno znano, če že (dopuščam celo možnost, da se nekomu tud dopade :mrgreen: ) pa nikakor 1.5 101KM......2.0 120KM naj bi nekako bil vstopni motorček tukaj...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Model...
nekaj takega, vendar 21k€ je pa le 21k€
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0MODEL%20-
tole za ta denar s to motorizacijo, je nakako v tej klasi trenutno "top" nakup
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a kseb Po jun 19, 2017 11:03 am

Če boš gledal Mazdo 3, predlagam, da pogledaš še kakšno testno. Avto ni več tako aktualen in imajo testne malo prevoženih. Pa pri nekaterih prodajalcih gredo vedno na teste trgovci poleg in ne pustijo divjanja (izživljanja) s testnimi avti.
Testne imajo prevoženih kakih 1000 km. Sicer večinoma niso na A-netu. Boš moral malo poklicat in hitro dobiš sliko.
Zmenit se da marsikaj.
Aja še to:
Nobeden mi še ni rekel, da moram plačat 60 EUR za vpis servisa v elektronsko servisno knjigo. To ne drži oz. vsaj do aprila 2017 ni držalo, ko je bil avto nazadnje na servisu.
Je pa servis na eno leto oz. ne vem točno ali 15 ali 20 kkm. Za servise sem plačal nekje med 160 in 200 EUR. Vsaki drugi servis je tisti dražji.

Drugače pa Megan je vsaj zame plastik fantastik in bi se mu izognil. Nove Astre pa ne poznam.

Pa dober nakup
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a esem Po jun 19, 2017 11:13 am

Kaj pa kaj takega? (Zanimivo, da ta "pooblaščenec" ne zna niti vrat preštet)
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Po jun 19, 2017 11:26 am

Pri meni je za M6 redni servis (olje, o. filter, filter kabine, zracni filter) 210 EUR ce zelim vpisano v servisno knjigo je 270 EUR na uradnem servisu tudi pri uveljavljanju garancije sem imel problem so mi upostevali ampak se je bilo potrebno placati z zivci in kreganjem. Prav tako odnos v Celju in Ljubljani pri Mazdi ni neke hvale vreden, da ne govorimo o tem, da pri Mazdi lahko pozabis na garancijo ce ne serviras absolutno striktno po njihovi besedi in potem ti vedno vsilijo se nekaj nepotrebnega zraven. Ce pri 120,000 ne nardis velikega servisa 1300 EUR pri njih in (skoraj nikoli ni 1300EUR) bog nedaj kilometer cez 120 ali del, ki ti ga niso oni prodali... adijo garancija. Da ne govorim o tem, da ti napisejo, da je nekaj bilo menjano na racun gres preverit vidis, da ni res nato se moras spet kregati z njimi in potem cakas 2 tedna, da lahko prides na vrsto, da ti zadevo uredijo in ti zelijo ponovno zaracunati delo... Jim reces naredite mi to in to in potem ti sami se nekaj vsilijo zraven ali ti zelijo zaracunati extra..

Drugace sam avto je vrhunski in definitivno bo naslednji tudi Mazda 6 se caka na HCCI motor. Astra H in J sta obe sluzili 7 let brez ene same tezave pri H, Insignija (dizel) ni imela iste srece in je bila ze izven garancije so pa zato dali konkreten popust o katerem bi lahko sanjal pri Mazdi.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a thunderbolt Po jun 19, 2017 12:00 pm

sašo5 je napisal/-a:http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10318239&display=Opel%20Astra%201.4%20Turbo%20ENJOY%20-%20NOV%20MODEL%20-
tole za ta denar s to motorizacijo, je nakako v tej klasi trenutno "top" nakup


Če že govorimo o najboljšem nakupu, potem je to definitivno spodnji avto:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... LET%20KA...

Sicer jaz bi se stegnil še 700€ in vzel tole:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... SKO%20GR...

Pri mazdi je pa spodnji paket že precej dober - po mojem mnenju je sicer optimalen izbor z attraction opremo, ampak 18-colska platišča so opazno manj udobna kot 16. Manj kot na spodnjem linku pa ne glej:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20NA%20Z...

Pa vse pojdi peljat - ti bo hitro jasno, katerega.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a emozul Po jun 19, 2017 12:08 pm

Definitivno mazda, bolj varen nakup.
Bi pa sam pogledal še za hyundai.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Polo78 Po jun 19, 2017 12:11 pm

Kot vse znamke ima sigurno tudi Mazda svoje cvetke od servisov. Na tem mestu priporočam servisiranje v Lj. BTC, korekten odnos, nikakršnega kompliciranja okrog uveljavljanj garancije, zmeniš se lahko, da prineseš svoje olje (dexelia), s tem so servisi naenkrat precej cenejši,... in na koncu tudi jaz prvič slišim za strošek 60e za vpis v el. servisno?! :shock: Jasno pa je, da se je potrebno držati garancijskih pogojev (servisiranje), ampak tako je itak pri vsaki znamki pa tudi komplicirat znajo več ali manj povsod.
Antiznačkar po prepričanju
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a kseb Po jun 19, 2017 12:19 pm

nered:

To mi je novo.
Pri nas dosedaj nihče z besedo ni omenil 60 EUR za vpis v el. servisno knjigo. Servisiram pa v MB.
Če pa si bodo slučajno zmislili kaj takega, pač avto ne bo več servisiran na pooblaščencu.

lp
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Po jun 19, 2017 12:23 pm

Polo78 je napisal/-a:Kot vse znamke ima sigurno tudi Mazda svoje cvetke od servisov. Na tem mestu priporočam servisiranje v Lj. BTC, korekten odnos, nikakršnega kompliciranja okrog uveljavljanj garancije, zmeniš se lahko, da prineseš svoje olje (dexelia), s tem so servisi naenkrat precej cenejši,... in na koncu tudi jaz prvič slišim za strošek 60e za vpis v el. servisno?! :shock: Jasno pa je, da se je potrebno držati garancijskih pogojev (servisiranje), ampak tako je itak pri vsaki znamki pa tudi komplicirat znajo več ali manj povsod.


Bom vprasal v BTCu in Selmarju, koji k**ac mi zaracunavajo j**en vpis v el. servisno. O svojem olju ali delih da sploh ne omenjam. Drugace pri Oplu in Hyundai lahko prineses vse svoje dele pa ti se vedno velja garancija.

To mi je novo.
Pri nas dosedaj nihče z besedo ni omenil 60 EUR za vpis v el. servisno knjigo. Servisiram pa v MB.
Če pa si bodo slučajno zmislili kaj takega, pač avto ne bo več servisiran na pooblaščencu.

lp


Meni za vsak redni servis v LJ in CE recejo. Danes po sihtu grem osebno tja da jim j**em mater.
Zadnjič spremenil nered, dne Po jun 19, 2017 1:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
urossz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jun 19, 2017 6:36 am

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a urossz Po jun 19, 2017 12:42 pm

esem je napisal/-a:Kaj pa kaj takega? (Zanimivo, da ta "pooblaščenec" ne zna niti vrat preštet)


Sem gledal in verjamem da je v redu avto, ampak mi nikakor ne potegne izgled tako zunaj kakor notranjost. Pa še precej star model je že. Hvala za predlog vseeno.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Gosic Po jun 19, 2017 1:28 pm

Sam bi izbiral med Mazdo 3 in Hyundai i30.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0obresti...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a INFINITI Po jun 19, 2017 1:32 pm

Megana bi jaz zadnjega gledal, Astra ima izvrsten motor, Mazda pi mi je lepša :)
-Jaz bi na tvojem mestu šel še res pogledati Novega Hyundai i30 - pač tako, da imaš še nekaj za primerjavo in to kar direktno z testno Mazdo bi se tja zapeljal :)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov