Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katerega bi izbrali vi?

Astra K
13
22%
Megane IV
11
18%
Mazda3
36
60%
 
Skupaj glasov : 60
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Tommaazz Po jun 19, 2017 3:18 pm

Tudi sam sem bil pred meseci v dilemi...pa sem izbral mazdo in mi ni niti malo žal, še enkrat bi jo. Vzami g120, ker pomoje je g100 premalo. Z mazdo sem zelo zadovoljen, tudi vsi pripomočki delajo vrhunsko, od head up displaya, senzorji proti naletu spredaj, zadaj, navigacija,... v glavnem vse (revolution oprema). Poraba med 6 in 6.5l/100km v povprečju, avto je za vozit fantastičen. Garancije je pa itak 5 let oz. 150.000 km, tako da ni panike. Za servisiranje se pa še nisem odločil kam ga bom vozil, najbolj me mika ta BTC pravijo, da je OK. Če bom še naprej tako zadovoljen bo nasledniji avto spet definitivno mazda, nova 3, ki naj bi imela motor brez svečk.
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Po jun 19, 2017 4:30 pm

Ocitno nisem edini ki caka na HCCI motor : ) Na servisu sem dobil.odgovor da pac 60€ za diagnostiko in vpis oni naj bi morali ta strosek placati uvozniku naj pa bi bil vstet v ceno servisa. V CE mi je sicer zatrdil da je ze vsteto v delo v BTC mi je rekel, da 210 redni servis ali 270 z vpisom v el. servisno.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a leon_dobnik To jun 20, 2017 1:17 pm

Ce gledas samo vozilo - kaj bi kupil brez ostalih postavk, potem se strinjam z vecino - Mazda. Koliko sem malo primerjal je Mazda izmed treh v prednosti kar se tice okvar, kakovosti motorjev (sploh bencinskih) itnp. Za servise ne vem, ce pa pogedas ceno avtomobila na cesto postavljenega (torej zavarovanje, financiranje, cena) pa je vsaj v mojem primeru bil Renault dalec najugodnejsi. Naprimer lani smo vzeli megana III 110 dCI z nekaj dodatne opreme (like navigacija, karavan) je cena ostala dalec pod 20.000 EUR, medtem ko so preostali modeli s primerljivo opremo kar po spisku presegli 20.000 eur, oziroma bili vsaj 1700 eur drazji - tudi opel astra... se bol smesno je bilo, ker smo najprej hoteli vzeti C-Elysee p301 z vso opremo - prodajna cena je bila ugodna, vendar pa je potem avto na cesto postavljen prisel preko 15.000 eur.
Se update: Renaultovi TCE motorji 1.2 v Meganih imajo kot kaze neko serijsko napako, saj cukajo in Renault ‘ne ve’ kaj je narobe - brali smo o tem tukaj in tudi s testne viznje sodelavca porocata enako. Na testih so TCE je oznacili kot zadovoljive, vendar pa povsod porocajo o previsoki porabi goriva napram konkurenci.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a limas To jun 20, 2017 4:47 pm

Kolikor sem zastopil, je teba pri mazdi doplačati 60 ojrov za vpis v e-servisno knjigo.
Že tako prenapumpana cena, pa še nerazumno visoke cene servisov.
Avto je na splošno dober, vendar še vedno ne nudi nekih presežkov. V C segmentu obstajajo tudi avti, ki so od mazde3:
- bolj vodljivi
- bolje opremljeni
- bolje zvočno izolirani
- bolje zaščiteni pred rjo
- imajo sodobnejše malolitražne turbo bencinarje
- boljše dizelske motorje
- imajo cenejše servisne storitve in
- predvsem so vsi cenejši

http://www.najboljiauto.com/aleksandar- ... -2-0-g120/
 
markop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jul 02, 2013 6:44 am

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a markop Sr jun 21, 2017 9:56 am

Ja in 100% prihajajo iz VAG grupe a ne ?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Cefizelj Sr jun 21, 2017 11:09 am

Heh če si ogledaš poste od limasa boš videl da 100% niso iz VAG grupe :)

Drugač pa ja. Še vedno največ prinese testna vožnja. Po možnosti čim daljša, da lahko čimveč občutkov odneseš. Če se v enem avtu dobro počutiš in če imaš občutek da ti performansi zadoščajo pol tudi tisti jurček razlike v ceni ne igra razlike. Če pa jurček igra razliko pa verjetno gledaš en razred prevelik avto za sredstva na voljo (hipotetičen primer, ne leti na avtorja teme).

Na forumu imamo pa itak vsi svoje preference.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a pskoda Sr jun 21, 2017 11:19 am

Dizel z 150hp je bolj živahen od bencinarja 165hp. Pri nobeni drugi znamki ni tako, da bi imel dizel boljše pospeške z manj konji kot bencinar pa da ne omenjam dosti nižje porabe, če gledamo tovarniške podatke
Sicer malo off. Punca kupuje nov avto in sva šla gledat novo mazdo CX3. Ko sma jo v živo videla notri sva se samo obrnila in šla. Grd avto za popizdit sploh sredinska konzola pa še tist ekran je gor kot bi ga prilimal ali kot bi bil aftermarket malo nižje pa placa, da bi lahko televizor diagonale 30" montiral.

Meni mazda ni noben presežek avto kot avto, če je res kar nekateri govorijo o servisih pa jo naj kar imajo in se naj sami vozijo. Ponudbe je itak veliko


Med temi tremi bi osebno najraje vzel astro. Največ zaradi tega, ker imam kolega za prodajalca, avto je lep in še do zdaj nisem imel nikoli probleme z serviserji, cena je pa tudi bila normalna
Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nebivedu Sr jun 21, 2017 12:24 pm

pskoda je napisal/-a:Dizel z 150hp je bolj živahen od bencinarja 165hp. Pri nobeni drugi znamki ni tako, da bi imel dizel boljše pospeške z manj konji kot bencinar pa da ne omenjam dosti nižje porabe, če gledamo tovarniške podatke


Dizel je s turbino, bencinar brez. Primerjaj dizla in bencinarja, oba s turbino, pa boš videl razliko.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a pskoda Sr jun 21, 2017 12:54 pm

Kako, če ne znajo naredit turbo bencinarja drugi pa turbo obešajo na vse možne motorje in ne samo eno.
Sramota od mazde in se nekaj rine v premium pa nima ne turbo bencinarja ne izbiro opreme po želji, ampak samo neke pakete nima niti enega pametnega bencinarja v rangu 200hp in tudi dizla ne.
Vse kar znajo nardit so premium cene in višanje kompresije.
Katero koli drugo premium znamko pogledaš ima vse to oz še tiste imajo, ki niso premium v tem primiru opel in reno. Še dacia ima turbo bencinarja
Lp
 
Pepo25
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr dec 21, 2005 7:26 am

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Pepo25 Sr jun 21, 2017 1:50 pm

Marsikdo tukaj trosi neresnice in seveda vsak svoj avto kuje v zvezde…
Sedaj pa par »resnic« o Mazdi3 G100 challenge sedan (plus vzvratna kamera, plus zatemnjena stekla, navigacija), cena cca. 17000€. Od opreme vse kar potrebujem in še več :). Najbolja važna mi je vzvratna kamera, bluetooth, navigacija, sistem za preprečevanja trkov, tempomat…
Cena prvega servisa z vpisanim servisom v digitalno servisno knjigo je bila 120€ (vključno s svojim original oljem), cena drugega in tretjega servisa pa 170€. Da bi mi posebej računali še vpis v servisno knjigo :) .
Poraba goriva 5,6 – 6,0 l/100 km. Marsikdo pravi 100 KM je pa ja premalo. Jaz pa pravim zame je pa optimalno. Do službe imam 6 km, večino se vozim po lokalnih cestah, za parkrat na leto avtoceste pa tudi do 150 km/h prileze, če ne prej pa pod kakšen breg :) . Če bi se vozil več po avtocesti, bi verjetno tudi sam izbral kateri drug avto, višjega razreda (npr. všeč mi je VW CC, ali pa BMW 3,…). Da ne pozabim, tudi zavarovanje in registracija je poceni. Slaba zvočna izolacija… res je… nad 120 km/h… je moteče? Zame niti ne, dam radio malo bolj na glas:). Slab lak… mogoče celo res… lukenj od kamenčkov pa ne štejem.
»Čudna notranjost s štrlečim zaslonom« … meni ena lepših, vse na dosegu roke, vse komande izvajaš z vrtečim gumbom… Tudi Audi, MB ima štrleč zaslon… tam pa nikogar ne moti...
Ima tudi nedodelan zgornji del prtljažnika… me ne moti, nikoli ne gledam… ima tudi neosvetljene gumbe za dvig stekel... nima samodejnega odpiranja/zapiranja sovoznikovega stekla. Ko nekateri pravite da se spogleduje s premium segmentom... zame Mazda3 ni premium, bo pa veliko prej kot npr. Megane. A slučajno kdo šteje Audia A3 za premium? Jaz ga ne, pa tudi vem zakaj ne... Premium je Audi od A5 navzgor...
Vgrajeno imam tudi vzvratno kamero… na ebayu se dobi za 30€, montiraš in dela… ne menjam za nobene senzorje in tudi primerljivo ni… Vozne lastnosti super, udobje super,…
Doma imamo tudi Audi A3 sportback 1.4, isti letnik za velikooo več denarja. Pa ko imam oba ključa na mizi, rajši vzamem ključ od Mazde…
Noben avto ni popoln… vsak ima svoje pluse in minuse… Vsak se pa mora sam odločiti kaj mu več pomeni in kaj mu bolj ustreza. Pri avtomobilih je tako kot pri ženskah, ni vsaka vsakomur všeč :).
Za konec kaj bi sam izbral med temi tremi… Mazdo3… Bo moj naslednji avto spet Mazda? Verjetno ne, mogoče Mazda6… pa še nekaj, nova Mazda3 ima 8 let garancije :).
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a tomzzi Sr jun 21, 2017 3:38 pm

pskoda je napisal/-a:Kako, če ne znajo naredit turbo bencinarja drugi pa turbo obešajo na vse možne motorje in ne samo eno.
Sramota od mazde in se nekaj rine v premium pa nima ne turbo bencinarja ne izbiro opreme po želji, ampak samo neke pakete nima niti enega pametnega bencinarja v rangu 200hp in tudi dizla ne.
Vse kar znajo nardit so premium cene in višanje kompresije.
Katero koli drugo premium znamko pogledaš ima vse to oz še tiste imajo, ki niso premium v tem primiru opel in reno. Še dacia ima turbo bencinarja


+1
To je bil tudi eden glavnih razlogov, da se nisem za Mazdo odločil.
Sami paketi oprem. Praktično nobene možnosti prilagajanja opreme po lastnih željah.
Primer: hočem adaptivne led žaromete. Ni variante! Razen če vzamem najvišji paket opreme kar avto podraži za "slabih" 3K€.
Ali pa recimo pomoč pri ohranjanju voznega pasu. Ni spet tako pomembno vendar spet na voljo le pri Revolution Top opremi.
Ker pa jaz recimo ne rabim usnjenih sedežev, električnega pomika sedežev vendar hočem adaptivne led žaromete se mi zdi bedarija dati 3K€ več samo zato, da imam lahko te luči.
Pri Astri lahko dodaš matrične LED luči že v Dynamic opremi ki ni najvišja.

Jaz če kupujem avto si ga hočem sestavit po lastnih željah in potrebah. Pri Mazdi pač ni tako in je posledično črtana iz seznama.
Največja bedarija pa je preskok iz 16" na 18" ko si pri Revolution opremi.
Že to je en dovolj velik razlog, da avta ne vzamem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a xxl Sr jun 21, 2017 4:53 pm

+2
Tudi mene je to živciralo, ko sem poskušal sestavit svojo Mazdo. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Sharksy Sr jun 21, 2017 6:38 pm

S partnerko sva lani kupila Mazdo 3 2.0 Challenge. Pogoji? Zanesljivost, dobra vodljivost, obvezno bencinar in seveda videz vozila, kjer sva se oba strinjala da je ena izmed lepših v svojem segmentu(tukaj je imela besedo predvsem boljša polovica :lol: )

Priporočam ti 2.0, ki je za svoje konje živahen, poraba pa res nizka. Vozim dokaj "živahno" in se povprečna poraba giblje med 6-7. Ko pa vozim malo bolj konzervativno pridem tudi pod 6l brez problema. Sam sem hotel vzeti G165 vendar je pogojeno s opremo..

1 servisa pa me čaka čez 2 tedna, tako da lahko sporočim tudi ceno(imel bom svojo org.Mazda olje)

Kar se tiče materialov, nimam pripomb, plastika na armaturki in zgornji del vrat je mehka, edino izbira plastike pri gumbih za odpiranje/zapiranje stekel, je takšna da se takoj vidijo praske(povrsinske). Tukaj je tudi minus, da ima avtomatsko samo voznik, kar pa so popravli s faceliftom.

Za opremo ti priporočam, da vzameš vsaj attraction(še danes mi je žal, vendar je challenge, ravno tisti dan prišel)
Tukaj je res minus da ne moreš dodajati opreme, oz. skoraj nič..

Predvsem sem želel dobro vodljivost skratka uživanje ob vožnji, kjer me je še mazda najbolj prepričala(kar sem tudi potihem pričakoval)
Na levi pas, do konca gas...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a D12J12 Če jun 22, 2017 6:24 pm

Ljudje smo si različni in ko nekateri kritizirate, da Mazda nima kavnega mlinčka, drugi to pozdravljamo. Veliko raje imam atmosferski motor primerne velikosti, kot pa nekaj, ki je manjše od plastenke, ki jo imam trenutno na mizi. Možnosti zakaj niso šli v razvoj je lahko tudi HCCI motor in če bo res tako kot pišejo, bo posekal vse sesalce na cesti, ki trenutno vozijo. Najboljše lastnosti bencinarja in dizla, z 30% boljšim izkoristkom. Pravijo, da najboljše pride na koncu :D. Ne zagovarjam Mazde, le všeč mi je ko motor priganjaš :vrum .
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a pskoda Če jun 22, 2017 8:57 pm

Jaz bom še vedno mnenja tudi po prihodu hcci motorjev no turbo no fun in mazda bi lahko tukaj nekaj naredila ali pa naj začne štedilnike delat
Lp
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a turbič Če jun 22, 2017 9:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



+1
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Gapiii Če jun 22, 2017 10:20 pm

Brez obotavljanja Mazda3.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a nered Če jun 22, 2017 10:29 pm

2.0 Skyactive-G pride v 120, 145, 165 variantah odpre se ga pa lahko na 195. Sem vozil 120 in 145 pri nobeni varianti ne vidim potrebe po turbotu motor je dalec od zaspanega. Uzitek v voznji Mazde pa je neprimerljiv tako, da rade volje menjam turbo za vodljivost.

Sicer pa morem pohvalit tudi Opel Astro K je popolni preobrat za Opel poskocen motor, koncno udobni sedezi, koncno lepa/organizirana armaturka, veliko mehke plastike in pa dejansko super za vozit proti H/J. Sicer imam Mazdo 6. Ampak moj glas je za oba in lahko recem, da bo oboje pravilna in isto dobra odlocitev.

Ce 16,000 EUR meja potem bi definitivno vzel Astro K dobil bos odlicen avto, super garancija, cenovno ugodna za vzdrzevanje, izredno lepa vzunaj kot znotraj in tona dodatne opreme ce jo potrebujes ali ne 1.4T motor z 6imi prestavami 125 ali 150 oboje super izbira.

Ce se nebi bil problem stegniti na 18,000-19,000 bi definitivno vzel Mazdo 3 ampak samo, ce bi lahko dobil 120 motor z Attraction opremo, drugace je Astra se vedno boljsa izbira.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a sašo5 Pe jun 23, 2017 8:38 am

120 "odprejo" na 195 :lol: :lol: :lol: :roll:
(če zmontirajo turbino, mogoče...... :mrgreen: )
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Astra K / Megane IV / Mazda3

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 23, 2017 8:57 am

UporabniIdijoti so po polomu VW našli UTEHO v Mazdi 3 :lol: 8) :roll: :mrgreen: Sem že napisal, da im Mazda 3 predebele A stebričke in je tako nepregledna v križiščih in krajših ovinkih ?! To pa itak ni pomembno anje :lol:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov