Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bpupa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 21, 2017 10:20 pm

kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a bpupa Sr jun 21, 2017 10:39 pm

ok, rada bi kupila super avto, vendar jih je preveč na izbiro, vendar me nobeden ne prepriča. do nekje 5.000
mam določene kriterije:
visok avto da ne pobereš vsakega večjega kamna na cesti (občasno tudi makadamska cesta)
prostoren za 2 otroška sedeža, po možnosti da se lahko občasno vmes usede tudi kak odrasel
pozimi zmore tudi večje klance

všeč mi je berlingo kjer me skrbi zima swift, ki je zadaj majhen po drugi strani pa bi mela ignisa 4x4. se mi pa skoraj ne zdi smiselno za tiste 2 meseca ko je res lahko nevarnost zametov in poledice v naših koncih...

kaksno je mnenje vas poznavalcev ;-))
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jun 22, 2017 8:07 am

Koliko kilometrov pa delaš na leto ?

Glede na to da bi raje imela sprednji pogon, bo vsak enoprostorec težje v snegu šel v klanec zaradi teže zadaj.
Še največ od avta, opreme in varnosti bi dobila pri Sceniku, drugače pa kupi nekaj kar bo tebi všeč.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a Fnatic Če jun 22, 2017 9:51 am

Se opravičujem za smetenje teme ampak moram-slovenščina sedi 1. Dajte se malo bolj potrudit pri pisanju no. Že sam naslov teme vsebuje prihodnjik in nato preteklik, da ne omenjam ''narečja''. Saj sam tudi delam napake ampak me kar pogreje, ko slišim kaj takega na tv-ju, preberem kak članek priznanih novinarjev ali pa v končni fazi tudi tukaj na forumu. Pa brez zamere..
Ba-dum tssssssss =P
 
bpupa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 21, 2017 10:20 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a bpupa Če jun 22, 2017 10:20 am

Fnatic je napisal/-a:Se opravičujem za smetenje teme ampak moram-slovenščina sedi 1. Dajte se malo bolj potrudit pri pisanju no. Že sam naslov teme vsebuje prihodnjik in nato preteklik, da ne omenjam ''narečja''. Saj sam tudi delam napake ampak me kar pogreje, ko slišim kaj takega na tv-ju, preberem kak članek priznanih novinarjev ali pa v končni fazi tudi tukaj na forumu. Pa brez zamere..


ni problema. ura in popravljanje stavkov naredi svoje :o
 
bpupa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 21, 2017 10:20 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a bpupa Če jun 22, 2017 10:27 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Koliko kilometrov pa delaš na leto ?

Glede na to da bi raje imela sprednji pogon, bo vsak enoprostorec težje v snegu šel v klanec zaradi teže zadaj.
Še največ od avta, opreme in varnosti bi dobila pri Sceniku, drugače pa kupi nekaj kar bo tebi všeč.


kilometrov delam zelo malo. dnevno samo 20, večinoma sami klanci.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a jaqckoo Če jun 22, 2017 10:36 am

Sem mel hondo hr v,gre kam češ pa niti majhen ni. :|
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a nebivedu Če jun 22, 2017 11:25 am

subaru impreza ali pa subaru forester. Oba imata enako podvozje, samo forester je višji. Oba se peljeta pozimi brez problemov po snegu, v oba gresta zadaj 2 otroška sedeža, prostora pa imata tudi dovolj.

Sem imel 4 foresterje, pa z nobenim od njih nisem imel nič problemov. Samo redni servisi in tankanje bencina.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a Firediver Če jun 22, 2017 11:46 am

Pa a dobiš dobrega za 5000?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jun 22, 2017 12:26 pm

Najprej se uporabnica odloči 4x4, DA ali NE.
Res da bo prišla v klanec, res da dela malo kilometrov, po drugi strani bo pa 4x4 in samo 5 prestav kr konkretno pil bencin.
Naj pove v katerem koncu SLo živi, koliko snega imajo pozimi, kaj imajo sosedi ( tudi samo 4x4?)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a nebivedu Če jun 22, 2017 12:51 pm

Firediver je napisal/-a:Pa a dobiš dobrega za 5000?


Seveda.
Old subarus never die, they just get faster!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: kater avto bo bil zame ;-)

Napisal/-a thunderbolt Če jun 22, 2017 1:52 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Res da bo prišla v klanec, res da dela malo kilometrov, po drugi strani bo pa 4x4 in samo 5 prestav kr konkretno pil bencin.

Za 20 kilometrov na dan pa res ni pomembno koliko avto spije - potemtakem tudi 5. prestave no bo velikokrat videl. Če je res veliko klancev, če je težava zima, potem se je s 4X4 čisto drugače vozit kot z 2X4.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov