Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
borabol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2017 11:57 am

Avto za starejšo osebo

Napisal/-a borabol Pe jun 23, 2017 12:41 pm

Pri hiši kupujemo drugi avto, ki pa naj bi bil zaradi mojih težav s hrbtenico in starosti udobnejši ter bi omogočal lažji dostop. Finance so trenutno kar omejene, tako da gledamo avtomobile med 1000 in 2000 €. Čez leto ali dve pa kaj konkretnejšega. V prvem planu naj bi bil namenjen bolj kot ne mestni vožnji, a bo verjetno uporabljen tudi na relacijah. Koliko kilometrov bo prevoženih vsako leto je sedaj težko reči, lahko da le okoli 5000, lahko pa precej več.

Kaj je nuja? Lahek dostop, kar pomeni višji strop ter višje podvozje. Naj bo čimbolj prostoren v sovoznikovem področju. Klima je absolutno nujna, saj sem sedaj navajen na praktično nove avtomobile. Prav bi prišel tudi malce večji prtljažnik. Ni treba, da je ogromen, le ne tipa Clio. Naj bo relativno varen.

Za ta denar bo "all in all" kar težko dobiti. Pogledal sem si Kangooje. Lep, visok avto, a vsi so precej rabljeni. Ostanejo zgolj enoprostorci. Sama poraba me niti ne zanima toliko, prav tako ne ali je bencinar ali dizel. Druga možnost, kjer je izbire precej več, so limuzinske variante, kot so C5, Laguna, Passat, 407... Problem pri teh je, da so vsi nizki, so pa malce večji. Najraje bi kupil katero od ljudskih znamk.

Če še enkrat razmislim, pa je verjetno najbolj nujno dobiti dobro ohranjen avto, ki bo kljub morda malce slabše izpolnjenim pogojem, odtehtal nakup.

Kaj mi priporočate? Zaželjeni tudi konkretni primeri s področja Gorenjske.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avto za starejšo osebo

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jun 23, 2017 12:59 pm

limuzinske variante, kot so C5, Laguna, Passat, 407.... to definitivno odpade, glede na opisane težave in želje.

Mogoče kakšen Scenic, visoko sedi, udoben, obvezno pa bencinar. Drugače pa Kangoo ja.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto za starejšo osebo

Napisal/-a Firediver Pe jun 23, 2017 1:02 pm

Citroen Xsara Picasso (jih je ogromno) ali pa manjšega Hyundai Matrixa (ni ravno lep).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Avto za starejšo osebo

Napisal/-a pavel Pe jun 23, 2017 1:29 pm

Se popolnoma strinjam s predhodniki. Renault Scenic ali Xsara Picasso. Ker boš delal malo km vzemi benzinarja. Je večja poraba, so pa tudi stroški popravil nižji kot pri dizlu.
 
borabol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2017 11:57 am

Re: Avto za starejšo osebo

Napisal/-a borabol So jul 01, 2017 9:34 am

Kaj menite o spodnji Xsari Picasso? Koliko je tole vredno?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12211909&show=1
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Avto za starejšo osebo

Napisal/-a nejc1986 So jul 01, 2017 3:34 pm

Vreden je tolk za kolikor ga bo prodajalec prodal. Meni osebno se zdi cena primerna,seveda vprašanje kako je ohranjen.....

Pojdi ga pogledat.

Tudi sam imam XP,l.09,1,6 110km,bencinar. .

Zadovoljen in glede na tvoje\vaše potrebe se mi zdi ta avto med top 3izbire,predvsem zaradi ogromne izbire.

Pogledati je potrebno ali je bil zadnji most ze obnovljen-rak rana teh modelov.

Ce imaš kako vpr glede XP,vprašaj,z veseljem odgovorom.

Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov