Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Javornik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So sep 03, 2011 11:17 am

Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a Javornik Pe jun 23, 2017 2:10 pm

Pozdravljeni,

kupujem nov (rabljen) avto. Mora biti karavan, diesel in mora imeti DSG menjalnik.
Odločam se med Škodo Octavio letnik cca 2014 ali Passatom enakega letnika.
Če vzamem škodo, dobim 150 konjski motor, če vzamem Passata pa 140 konjskega.

Naj dodam, da nobenega od teh še nisem vozil, ker zaenkrat še zbiram informacije, sem pa vozil novega superba in novega passata, oba DSG in sem nad obema navdušen, vendar si jih žal ne morem privoščiti, zato iščem nekaj let rabljen avto.

Katerega bi vzeli vi in zakaj? Predvsem me tukaj zanima razlika med enim in drugim motorjem, ter morebitnih težav.
Lahko morda priporočate kakšnega trgovca z VAG grupo, ki je preverjen in ni nategator?
Pozna kdo avtohišo ACE AVTO iz Mengša?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a luxxx7 Pe jun 23, 2017 2:47 pm

Pozdravljen,

če še ne veš je Octavia na platformi Golfa, Superb pa na osnovi Passata, tako da se težko ta dva avtomobila primerja... V vseh pogledih je pač Passat stopnico višje kot Octavia. Če dobiš oba za enak denar ob podobni opremi in letniku potem ni dileme...
 
Javornik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So sep 03, 2011 11:17 am

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a Javornik Pe jun 23, 2017 3:00 pm

To vem, da je Ocativia ubistvu golf.. Bolj me zanima razlika v motorjih. So morda passatovi 140 konjski kaj slabši od tistih 150 konjskih v octaviji?
Predvidevam, da ima octavia novejši tip motorja (takšnega, kot ga imajo sedaj novi passati od letnika 2015 dalje).
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a luxxx7 Pe jun 23, 2017 3:03 pm

Prav predvidevaš... 140 KM niso nič slabši od 150 KM, saj slednji slonijo na predhodniku... Pač pri novejšem so izboljšave, sta pa oba CR motorja.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a kseb Pe jun 23, 2017 3:26 pm

DSG mora biti redno servisiran (na 60.000). Servisi za DSG morajo biti opravljeni in preverljivi na pooblaščencu. V kolikor tega ni, avta sploh ne bi gledal dalje. Je prevelik riziko za stroške, če se DSG pokvari. Popravila so hitro nekaj kEUR.
Pa tudi, če je DSG redno servisiran je vprašanje, kako dolgo bo zdržal. Nemškim novinarjem je v novem testnem Golfu odpovedal pri dobrih 100 kkm.

Pazljivost pri nakupu takega Passata ne bo odveč. Velika večina z DSG jih je namreč uvoženih. O teh avtih pa imaš veliko tem na forumu.
Itak pa že veš, da primerjaš "Golfa" in Passata.
Pa dober nakup.
 
Javornik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So sep 03, 2011 11:17 am

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a Javornik Pe jun 23, 2017 5:52 pm

Ja se zavedam, da je precej tvegan nakup, zato bom pred nakupom preveril vse kar se preverit da. Ali so na pooblascencu dolzni podat vpogled v elektronsko servisno knjigo, ali je to zgolj njihova dobra volja?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a wragec Pe jun 23, 2017 6:51 pm

Njihova dobra volja, vendar se da na prijazen način s povabilom na kavico vse zmenit.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a yeo Pe jun 23, 2017 8:17 pm

Javornik je napisal/-a:Ja se zavedam, da je precej tvegan nakup, zato bom pred nakupom preveril vse kar se preverit da. Ali so na pooblascencu dolzni podat vpogled v elektronsko servisno knjigo, ali je to zgolj njihova dobra volja?


To je prepovedano. Če imaš kake veze ti preverijo, vendar so s tem v prekršku.. Podatke lahko dajo samo lastniku vozila
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jun 23, 2017 8:47 pm

Kako pa pol prideš do teh podatkov ? Samo če imaš veze ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a esem Pe jun 23, 2017 11:03 pm

Če nimajo kaj skrivat, gre prodajalec s tabo preverit. Če noče, je stvar jasna.
 
Javornik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So sep 03, 2011 11:17 am

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a Javornik Ne jun 25, 2017 7:44 am

Imam nagledan en avto, kjer je prodajalec avtohiša. Verjetno v tem primeru ne gre direktor s tabo na pooblaščenca, pač pa ti izda kakšno pooblastilo? Se motim? Kako pa se da avto pripeljan iz Nemčije kar najbolje preveriti? Imam številko šasije, vendar Carfax ne najde ničesar.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a pskoda Ne jun 25, 2017 7:59 am

Podoben avto podobno opremljen podobna realna kilometrina podobno ohranjen isti motor oz primerjamo isti ali zelo podoben avto pri nas in v nemčiji bo cena zelo podobna. Razlike bo par % (nemci imajo nižji davek kot mi) oz recimo 500 do max 1000€ v nabavni ceni, ampak zdaj še prištej okolski davek, homologacijo in prevoz in avto iz uvoza ima kar naenkrat isto ceno ali je dražji kot pri nas in kje je zaslužek, ker noben ne bo delal v minus?
Zaslužek je v prvrtenih kilometrih, razbitem avtomobilu, z dragimi popravili,... in to je pri nas na hitro, šalabajzarsko popravljeno in evo zaslužek je tukaj. V sloveniji je pa itak veliko naivnežev, ki se bi najraje za par tisočakov vozili v premium znamki, zato je dilerjev kot blata in posel cveti
Lp
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a mnmn Ne jun 25, 2017 9:15 am

Okoljskega davka ni če imaš vsaj euro 5 motor. Saj jaz ga nisem rabil plačati. Prav tako me je davek za vozilo prišel malo več kot 100€. Po mojem so avti v Nemčiji precej bolj opremljeni, kot slovenski, prav tako pa je tudi cena nižja. Pa še ena ogromna razlika je. Nemci avte večinoma vozijo na pooblaščene servise in lahko greš direktno na servis in tam preveriš. Za razliko od slovenskih lastnikov, ki avto vozijo pod kozolce.

Toda vsekakor ne smeš kupiti avta od nekih preprodajalcev v Sloveniji, ampak je bolje da vse organiziraš sam.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a pskoda Ne jun 25, 2017 9:29 am

Ne vem kje si ti kupoval. Okolski davek se plača tudi, če imaš evro 6 pomembni so pa tudi izpusti, ki so razlićni od avta do avta čeprav so vsi euro6 + motorji z večjo kubituro se plača še davek na luksuz. Davek za avto ni treba plačat, če ga v nemčiji plačaš (19%) se pravi je 0€ pri nas razen, če gre avto pri nas na lizing potem se plaća pri nas 22% v nemčiji pa kupiš brez davka samo to ne more naredit fizična oseba homologacija pa je okrog 100€ za prevoz ti pa vzemejo od recimo 400€ naprej oz odvisno kje v nemčiji se nahaja avto.

Avti v nemčiji so po večini bolj opremljeni kot naši (imajo višjo povprečno plačo kot mi) in jih je tudi veliko več na izbiro, ampak oni za keks naredijo +50kkm letno in tukaj so najbolj na udaru premium znamke, karavani in dizli.

Kot sem zgoraj napisal. Če gledaš podobne avtomobile pri nas in v nemčiji končna cena bo podobna z vsemi stroški, ki nastanejo pri uvozu.

Avtomobili, ki so v garanciji tudi pri nas servisira 99% ljudi na pooblaščencu in med temi sem tudi jaz ker, če zavrneš garancijo si trot.

Jaz vam priporočam, da si sami izberete avto recimo na mobile.de in greste do neke firme v slo, ki se ukvarja z uvažanjem avtomobilov jim plaćate in to je to. Moje mnenje


ps.: če bi toliko videli kaj se dela z pripeljanimi avtomobili, kako se jih popravlja z kakšnimi deli kot sem jaz videl pa sem malo videl bi čisto drugače razmišljali. Jaz se samo čudim, da nekateri sploh delajo.
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a limas Ne jun 25, 2017 10:58 am

Ne verjamem, da je vpogled v e-servisno zgodovino prepovedan. Saj se ne preverja zdravstvena kartoteka voznika!
Na renoju dajo vso servisno zgodovino na podlagi VIN številke, le prisoten moraš biti. Za ostale pa ne vem.
Glede okoljskega davka, ki raste progresivno z izpustom CO2, se splača uvažati le sodobnejše motorje euro5/6, ki imajo izpusta do tam nekje 110 g, preko te številke pa davek skokovito narašča.
Tudi Nemčija postaja zelo rizična glede nakupov rabljenih. Kilometri se tudi tam vrtijo, seveda v manjšem deležu kot pri nas, naknadno barvanje in lakiranje pa spada v "Unfallfrei" in ga prodajalec ni dolžan omenjati. Avti v Nemčiji so dražji kot pri nas, so pa bolje opremljeni. Ponudba je tudi večja.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a kseb Ne jun 25, 2017 11:15 am

Cene vozil si lahko vsak preveri na Auto.de ali pa Mobile.de. Pri enaki kilometrini so cene zelo podobne. Tukaj torej ni zaslužka za preprodajalce vozil.
Kot je napisal psskoda se razlike v ceni naredijo v kilometrini, ki čudežno izgine ob uvozu v Slovenijo ali pa pri popravilu poškodovanega vozila.
Pa da ne bo pomote: tudi Nemci zbijajo kilometre. Ocene so, da ima vsaj 1/3 rabljenih vozil na nemškem trgu zbite kilometre.

Neznanka so vsaj zame cene, ki jih dosegajo vozila kupljena na dražbah. Podjetja zakupijo službena vozila na leasing za tri leta. Nato jih vrnejo leasing hiši, ki jih v paketih proda preprodajalcem. Veliko zakupov je takih, da leasingodajalec nosi vse stroške, razen goriva. Tako ima podjetje dober nadzor nad stroški za vozila. Ti avtomobili so redno servisirani in so ob prodaji v Nemčiji imeli realno kilometrino. Če že uvožen avto, potem preko takega prodajnega kanala.

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a esem Ne jun 25, 2017 11:33 am

pskoda je napisal/-a:...Avtomobili, ki so v garanciji tudi pri nas servisira 99% ljudi na pooblaščencu in med temi sem tudi jaz ker, če zavrneš garancijo si trot.-.
Mislim, da smo že govorili (obstajajo tudi sodbe in članki o tem), da nisi nujno vezan na pooblaščenca za "normalno" servisiranje (uraden mehanik!) in ti garancija še vedno velja. Razen seveda za garancijske zahtevke. Potem je tu še "dobra volja" - razne kulance ipd, kjer bi znal imet probleme.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega vozila - Octavia vs. Passat

Napisal/-a pskoda Ne jun 25, 2017 4:47 pm

Tudi to je res samo v mojem primeru grem raje na uradnega s sabo prinesem svoje olje oni pa dajo svoj filter olja in me pride dobrih 50€. Doma pa še zamenjam filter klime in zračni filter, čeprav je menjava predpisana šele na 90kkm
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov