Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Jure654 Pe jun 30, 2017 12:52 pm

tomazpog je napisal/-a:Grip control ni toliko, cena je 400€ - grip control, m+s gume in 18 colska platišča skupaj z rezervnih kolesom manjših dimenzij.. Pa ti menda ja niso nabili takšne cene za tole !?

Dosedaj sem iztržil dobrih 2000€ popusta in še 1000€ pri financiranju, ki ga itak dajo - dal bom max gotovine, kolikor je še lahko in minimum finaciranja ( max 3 leta ) .. Zaenkrat je popust nihal med 1550 in 2050 .. Tko da me končna cena pride zdaj okoli 29.000..
Me je pa presenetilo, da sem zaenkrat najvišji popust dobil pri enem večjih prodajalcev, ne pa npr na Ptuju ali v Kr ali kje malce bolj odročno.. Res pa je, da se še niti nisem začel zares pogajat, povem le tisto, kar so dejansko sami od sebe dali kot "začetek" .. Osnovni popust, ki ga načeloma skoraj vsi dajo, je 5 - 5,5% in še 1000€ ob financiranju.. No, pa vsi imajo na veliko napisano GRATIS tepihi in komplet prve pomoči :-)

ČE iztržim npr še kak komplet zimskih gum ali kaj podobnega, bo to verjetno kar to.. Itak ne pričakujem prav veliko, ker je pač povpraševanje v špici ..

Daj mi povej kje lahko naročiš samo Grip control za P 3008 in to za samo 400€? In kaj ti bo z letnimi gumami koristil? Tole gre samo v paketu za 790€ in nikakor drugače. Glede na prejšnje prošnje okrog nasvetov za popuste si pa preko noči postal precej učen.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Pe jun 30, 2017 3:26 pm

Glej, cisto prijazno sem napisal svoje ugotovitve in podatke, ki sem jih dobil ob obisku prodajalca, zato ne rabis tako grobo odgovarjat.. trenutno pisem iz telefona, pa ne bom preverjal "tvoje" cene za grip control. Za moj model allure je cena v uradnem ceniku opreme 400€ z vsem nastetim, pa si sam poglej..mislim, da je celo prva postavka pri dodatni opremi in lepo pise: napredni grip control z gumami m+s in rez kolo manjsih dimenzij... jaz grip control ne bom narocil, ker pac tega ne rabim in bom imel raje dva kompleta gum. Ja, sem pa v tem casu precej aktivno deloval, saj ga imam namen nabavit v roku cca meseca dni in zagotovo za skoraj 30 jurjev ne bom skocil na prvo zogo.. ti pa lahko na ZS dam svoj predracun in se prepricas, da imam brez pogajanj malce cez 2000€ popusta + 1000€ za financiranje. Mogoce je pri meni drugace, ker gre za visji model po opremi.. Daj najprej poglej, ce sem se jaz zafrknil, se opravicujem, sem pa 99 procenten, da moja cena za grip control stima.. najnizji popust sem kar preko maila dobil, pa je dobrih 1300€ na mojo ceno avta.. dosedaj sem dobil tri predracune, vsi so mi po telefonu rekli, da se da se kaj dogovorit osebno..
je pa moj model Allure 1.2 puretech eat6
Zraven:
Crna streha
Soncna streha
Focal hifi
Svetla notranjost
Prostorocno odklepanje in zagon
Visiopark 2
Varnostni paket 2
Rez kolo manjsih dimenzi ( brez grip controla )
Ogrevanje prednje sipe
ultimate red

Bi vzel Gt line, pa ne obstaja s svetlimi sedezi, zato Allure z vec opreme..

Kot vidis, nisem tip, ki bi mencal in samo druge spraseval.. sem pa vedno vesel vsakih dodatnih informacij in izkusenj, nikakor ne mislim kogarkoli "drajslat" :-)

p.s.
Sem pravkar preveril cene za tvoj model:

krepko dražja je tvoja dodatna oprema, pa kar nekaj je razlik... Tvoja cena je za tvoj model prava, moja za moj model pa tudi :-)

Imaš pa kar nekaj kosov opreme drugačnih in tudi dražjih od mene :-(

Skratka, ne se razburjat, pač modeli se očitno razlikujejo in pri nižjih opremah očitno malce navijejo ostalo.. Tako vidiš, kako te olupijo z lahkoto za nekaj popolnoma enakega :-(

Sporoči, če moja trditev drži..
Sicer sem pa ponovno zmenjen s prodajalcem, ki je bil trenutno najugodnejši in mu po telefonu povedal za ostale ponudbe.. Pravi, da naj se ponovno oglasim in bova videla, kaj ( še ) lahko narediva.. Ne pričakujem veliko, ampak nekaj bodo še dodali, ni hudič - imam dovolj trgovske žilice v sebi ..

Poročam, kako se bo izcimilo..
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Pe jun 30, 2017 4:47 pm

aja, v opremi je še dodana 3D navigacija in DAB radio.. pozabil dopisat.. Skratka, takšna oprema je za cca 29.000, v tej ceni že vključen popust, ki sem ga ( dosedaj ) iztržil..

Me prav zanima, kaj bo . Malce sem namignil na LED žaromete gratis ali pa vsaj s konkretnim popustom, pa imam občutek, da bi se dalo - vsaj po telefonu je info, da moooogoooče bi pa šlo, ker sem precej opreme nabral ... No, to je pa dodatnih 1200 .. Za tako ceno pa ne razmišljam več :-)

p.s.
Jure, kdaj pa so ti dali točen rok dobave? meni je prodajalec rekel, da bi ga dobil cca konec septembra..
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Jure654 Pe jun 30, 2017 8:31 pm

Če sem bil slučajno malo pregrob se ti opravičujem, ampak pri prvem povpraševanju za popuste si se mi zdel precej nepoučen, pri drugem si pa navedel precej dejstev, ki jih od tako nepoučenega ne bi pričakoval. Sem tudi jaz delal predračun za allura, ampak je z mojimi zahtevami za dodatno opremo takoj postal predrag, sploh zaradi precej navite cene pri žarometih in dodatne notranje osvetlitve. Za "šminko" pa ne nameravam toliko doplačat. Na predračunu imam 6 mesečni rok dobave, naročil sem ga v začetku junija, zdaj pa imam info, da pride predvidoma v začetku avgusta. In kako si se dogovoril za promocijski popust (500€)?
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Jure654 Pe jun 30, 2017 8:33 pm

Tudi jaz imam v paketu 3D navigacijo z DAB, jo bom pa doplačal malo več kot , ker sem naročil activa.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a leon_dobnik So jul 01, 2017 5:25 am

Ej vidva bučmana ne se kregat po forumu, ampak pojdita raje skupaj na pivo potem pa se zmenita kdaj bosta vzela dopust in pojdita avta kupit skupaj - kolicinski popust...
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog So jul 01, 2017 8:25 am

no-go, vidiš da me je Jure prehitel z naročilom :-)

Glede nepoučenosti si mogoče nehote zgrešil bistvo mojega prvotnega vprašanja.. Če še enkrat prebereš, boš videl, da sem povpraševal po izkušnjah KDAJ lahko prodajalca morda kaj bolj stisneš pri ceni, kdaj pa je to brezveze.. Osnovne pogoje in cene sem že vedel pre, kot tudi to, da se pri tem avtu zaenkrat ne bodo glih na zobe metali .. Zdaj sem iz parih virov izvedel, da načeloma prodajalci kak procent več dajo res proti koncu leta, ker lovijo letne kvote. Niso pa to neki juhuhu popusti.. Sam sem popuste ( zaenkrat) dobil brez kakih pogajanj, ker sem najprej želel vedet, kakšne izhodiščne cene mi bodo posamezni trgovci ponudili. Res pa je, da sem vsakemu takoj povedal, da me ne zanima, kolk majo oni mal zaslužka, ampak samo znesek pod črto - in da vsekakor ni prvi in zadnji prodajalec, kjer se bom oglasil.. za dobro ceno pa je seveda zadnji in odločilen..:-)

promocijskega popusta sem dobil 2039,00 + 1000,00 na financiranje
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a limas So jul 01, 2017 9:27 am

Za avto iz zaloge se po pravilih dobi nekaj več popusta, kot po naročilu.
Največ profita, tako prodajalcu kot tovarni pa prinese oprema po naročilu, ki ni vredna niti 10 % uradne cene. To je prava baza za nategovanje kupcev. Ponujati bi morali model v treh/štirih verzijah opreme in konec.
Največje cvetke so pri tojoti, kjer zahtevajo za osnovno belo barvo 160 ojrov.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog So jul 01, 2017 10:29 am

zanimiv info, nisi edini, od katerega sem to slišal - odkar se malce bolj poglabljam v te zadeve, dobivam o dodatni opremi enake info...Namesto popusta na avto ti raje dajo kak del dodatne opreme gratis.. Me res zanima, kako se bo izteklo
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Dr.M3 So jul 01, 2017 11:46 am

Dodatna oprema je čisti plus za proizvajalce. Poglejte kakšne boljše infotaimente, kjer je doplačila tudi po 1500eur, proizvajalca pa malce večji LCD in podobno stane morda kakšnih 20 dodatnih EUR. Podobno so razlike med npr. xenon žarometi in led žarometi. Tudi tule vas takoj oskubijo za jurja EUR. Sama izdelava je pa podobno draga.
 
slafari
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr avg 30, 2006 10:25 am
Kraj: lj

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a slafari Če jul 06, 2017 11:48 am

avto se kupuje junija, ko lovijo polletne kvote in decembra, kot si sam ugotovil, ko lovijo letne.
nekako izstopata dva ekstrema, motor 1.2 in cena 30t€, vsak ima svoj pogled :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Firediver Če jul 06, 2017 12:18 pm

Dobivam občutek, da si izumrli taki kupci, ki si avto in dodatno opremo v njem prilagodijo sebi in za svoj "gušt"...so samo še taki, ki si za dobro ponudbo pripravljeni pozabiti na svoje želje.

In potem se sprašujejo zakaj niso srečni v svojem življenju..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Če jul 06, 2017 1:32 pm

mah, ne vem, če so ravno vsi taki :-)

Če pogledam sebe:

model allure 130KM avtomatic EAT6 . dobiš ga za cca 26000

Potem se pa začne za "dušo" :-)

prostoročno odklepanje in zagon
parking kamerce okoli avta + avto sam parkira
FOCAL sound sistem
sončna streha + letve
črna diamond streha
bela notranjost
ogrevanje prednje šipe
DAB+3D navi
LED luči


Pa smo z lahkoto prilezli na dobrih 30000 - pa še cca dobre 3 mesece moramo čakat :-)

Sem prepričan, da se je zdajle kakšnemu VW fanu koža naježila in bi mi na vsak način rad povedal , kaj vse že dobim za tak znesek pri VAG grupi ;-)

No, roko na srce, največ je res prodanih bolj osnovnih modelov, doplačila dajejo edino za navigacijo in grip control, potem se pa počasi neha.
Verjetno bo res kaj na tem.. Sicer pa: sam sem v tistih letih, ko si bom verjetno še tokrat privoščil tak avto za tak znesek, vsak naslednji pa bo krepko nižji.. So bili pa dosedaj sami francozi, z nobenih težav - toktok po lesu :-)
Škoda mi bo edino mojega zdajšnjega C4 Picassoja, ki bo šel verjetno v račun.. DAMN, tudi ta vagen ima praktično vse, kar se je dalo dobiti leta 2007: bi-Xenon, park senzorji spredaj-zadaj, navigacija, telefon, svetla alcantara, ogrevani sedeži, robotiziran menjalnik, 2.0Hdi 136KM, sončna streha...
Tudi ta je bil kupljen "za dušo" :-)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 125 gostov